PDA

Zobacz pełną wersję : Upgrade PS do innej wersji językowej



kudlatyIE
24-05-2013, 11:15
Nie znalazłem jasnej odpowiedzi na stronach firmowych adobe, a tak sie zastanawiam, czy są jakieś licencyjne przeszkody aby zrobić upgrade PSa do innej wersji językowej? Sam pomysł bierze się z różnicy cenowej: upgrade EN jest do zakupu w cenie ok. 1000 zł, natomiast PL już tylko 800. W sumie nie ma dla mnie znaczenia język interfejsu więc przepłacanie byłoby całkowicie bez sensu..

Kuba1
24-05-2013, 14:12
Nie znalazłem jasnej odpowiedzi na stronach firmowych adobe, a tak sie zastanawiam, czy są jakieś licencyjne przeszkody aby zrobić upgrade PSa do innej wersji językowej? Sam pomysł bierze się z różnicy cenowej: upgrade EN jest do zakupu w cenie ok. 1000 zł, natomiast PL już tylko 800. W sumie nie ma dla mnie znaczenia język interfejsu więc przepłacanie byłoby całkowicie bez sensu..Pytałem kiedyś u polskiego dystrybutora - odpowiedział, że nie ma - co kupisz, to zainstalujesz. Podobnie z przejściem z wersji Extended na "bez extended" i odwrotnie. Sprawdziłbym jednak na Twoim miejscu przed zakupem, czyli zapytał sprzedawcę lub Adobe.

Bolek02
24-05-2013, 22:25
Nie ma takiej możliwości - już to sprawdzałem jakiś czas temu.

kudlatyIE
25-05-2013, 12:06
Dzięki panowie ;) Wydaje mi się, że już dogrzebałem się do odpowiedzi. Wygląda na to że można dokonać upgrade do innej wersji jezykowej:


Platform or language swap policies

- All product configurations, except for OEM bundles, are eligible for a platform or language swap.
- You can also change your platform or language when you upgrade. Contact Customer Service to find out if you qualify for a platform or language upgrade.
- You must give up all licensing rights to your current platform or language version.
- You cannot swap from one platform or language of a previous version to another platform or language on that same previous version.
- After swapping platforms or languages, you cannot cross back to your original platform or language version.
- No more than five total (lifetime) cross-platform or cross-language upgrades or swaps are allowed per customer, regardless of the product.
- Products purchased second-hand or from an auction site such as eBay are not eligible for swaps.

link: Order product | Platform, language swap (http://helpx.adobe.com/x-productkb/policy-pricing/order-product-platform-language-swap.html?PID=2159997)
Na stronie był link do czatu z konsultantem, który po sprawdzeniu mojej zarejestrowanej wersji ps, dał już jasna odpowiedź:


Bipin: Nick, You can purchase the Upgrade of Photoshop CS 5 EN to Photoshop CS 6 PL.
Bipin: I'll go ahead and transfer this chat to the sales team.

Bolek02
25-05-2013, 13:32
Nie zrozumieliśmy się wcześniej. Konsultant odpowiedział, że możesz kupić upgrade PS5EN na 6PL a moja odpowiedź dotyczyła zmiany języka w przypadku jeśli kupisz PS6EN na PS6PL :)

kudlatyIE
25-05-2013, 13:54
Nie zrozumieliśmy się wcześniej. Konsultant odpowiedział, że możesz kupić upgrade PS5EN na 6PL a moja odpowiedź dotyczyła zmiany języka w przypadku jeśli kupisz PS6EN na PS6PL :)
Faktycznie w pierwszym poście nie napisałem dokładnie o jaki upgrade mi chodzi, ale przynajmniej teraz wiadomo, że twój konsultant/sprzedawca był w błędzie, bo jednak można legalnie i oficjalnie zmienić platformę win-os, a także wersje językową w obrębie tej samej licencji:

- All product configurations, except for OEM bundles, are eligible for a platform or language swap.
- You can also change your platform or language when you upgrade.
Oczywiście z wyjątkiem wersji OEM oraz "products purchased second-hand".

Kuba1
25-05-2013, 16:15
Czyli tak jak napisałem. Dziwne by z resztą było, gdyby robili jakieś problemy.