PDA

Zobacz pełną wersję : Karta pamięci Compact Flash do RAW



marta_k
18-05-2013, 18:39
Hej:) Chcę dokupić kartę pamięci do mojego 30D i potrzebuję porady. Szukałam podobnego wątku, ale albo były sprzed kilku lat albo niezbyt dobrze opisywało to czego potrzebuję, a jak wiadomo technika idzie to przodu.
Otóż mam jedną kartę z szybkością 30 MB/s, 8 GD SanDisc, jestem z niej dość zadowolona, ale szczerze mówiąc gdy robię zdjęcia jpeg + RAW to robi się troszkę wolną przy seriach gdy potrzebuje zrobić dobre zdjęcię w krótkim momencie.
Moje pytanie do Was czy do takich oczekiwań dobra będzie Sandisc 8 GB z 60 mb/s ( SANDISK 8GB Compact Flash 8 GB EXTREME CF +60MB/s (3221109174) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/sandisk-8gb-compact-flash-8-gb-extreme-cf-60mb-s-i3221109174.html) ) , czy nie warto przepłacać i kupić np nieco szybszą niż ta, którą posiadam, Kingstona z większą pamięcia (Kingston karta pamięci CF 16GB-u2 Compact Flash (3221852125) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/kingston-karta-pamieci-cf-16gb-u2-compact-flash-i3221852125.html)).
Ale znowu naczytałam się o zawodności Kingstonów i mam mały dylemat, więc proszę o radę. Budżet do około 150 zł.
Z góry dziękuję za Waszą pomoc :)

jacek231
18-05-2013, 20:13
używam wielu sandisców od wielu lat na sony alfie 700 i na 5dMIII i na razie bardzo rzadko zdarzały się błędy

darkon
18-05-2013, 20:39
Otóż mam jedną kartę z szybkością 30 MB/s, 8 GD SanDisc, jestem z niej dość zadowolona, ale szczerze mówiąc gdy robię zdjęcia jpeg + RAW to robi się troszkę wolną przy seriach gdy potrzebuje zrobić dobre zdjęcię w krótkim momencie.

To nie wina karty, 30D nie wykorzystuje jej możliwości nawet w 1/3, 40D zapisuje z predkością ok 10MB/s , z tego co kojarzę to z xxD dopiero 50D potrafi obsługiwać tryb UDMA i jest w stanie wykorzystać prędkośc posiadanej przez ciebie karty.

marta_k
18-05-2013, 22:04
To nie wina karty, 30D nie wykorzystuje jej możliwości nawet w 1/3, 40D zapisuje z predkością ok 10MB/s , z tego co kojarzę to z xxD dopiero 50D potrafi obsługiwać tryb UDMA i jest w stanie wykorzystać prędkośc posiadanej przez ciebie karty.

No właśnie tego się też trochę obawiałam. ..
Dzięki za podpowiedzi, już wszystko jasne ;)

krzys.d
23-05-2013, 08:34
Posiadam swój sklep i serwis komputerowy 16 lat stuknęło w tym roku i napiszę tak: SanDiska w reklamacji nie widziałem. Kingstony - cóż, smutno oglądać miny kolegów - fotografów w poniedziałkowy ranek, kiedy przynoszą je do mnie, pomimo, że wcześniej im je odradzałem, nie czuję satysfakcji... Zostaje tylko Kroll Ontrack, a po powrocie z labu korekta lub wymiana na nowy...

darkon
24-05-2013, 16:04
SanDiska w reklamacji nie widziałem.
to jeszcze mało widziałeś :D, ostatnio miałem 7 szt reklamacji na Secure Digital (SDHC) 32GB Sandisk Extreme Class 10 45MB/s UHS-I

Kingstony - cóż, smutno oglądać miny kolegów - fotografów w poniedziałkowy ranek, kiedy przynoszą je do mnie, pomimo, że wcześniej im je odradzałem
tu się zgadzam jeśli chodzi o karty inne niż CF, do CF Kingstona nie mam zastrzeżeń chociaż sam używam do ważniejszych zdjęć CF SanDiska, a CF Kingstona do codziennych pstryków :D

Kolekcjoner
24-05-2013, 20:34
Hej:) Chcę dokupić kartę pamięci do mojego 30D i potrzebuję porady. Szukałam podobnego wątku, ale albo były sprzed kilku lat albo niezbyt dobrze opisywało to czego potrzebuję, a jak wiadomo technika idzie to przodu.
Otóż mam jedną kartę z szybkością 30 MB/s, 8 GD SanDisc, jestem z niej dość zadowolona, ale szczerze mówiąc gdy robię zdjęcia jpeg + RAW to robi się troszkę wolną przy seriach gdy potrzebuje zrobić dobre zdjęcię w krótkim momencie.

Jak kolega wyżej pisał. Szkoda pieniędzy na szybkie karty. Czy karta wolna czy szybka, prędkość opróżniania bufora w 30D zmieni się niezauważalnie.

krzys.d
26-05-2013, 19:56
to jeszcze mało widziałeś , ostatnio miałem 7 szt reklamacji na Secure Digital (SDHC) 32GB Sandisk Extreme Class 10 45MB/s UHS-I

Hmm, 32GB extreme nie sprzedawałem... tylko 4, 8 i 16GB. Sandisków sprzedałem sporo (na pewno "ileśset"), może miałem szczęście, a może dlatego, że nie sprzedawałem podróbek jak moi niektórzy koledzy z konkurencyjnych sklepów :)

Co do CF-ów Kingston - mało awaryjne, sporo kupują klienci do zastosowań przemysłowych (CNC itp.) i nie narzekają.

adam1717
30-05-2013, 14:57
Mi nawet na karcie 2gb z sandisca o prędkości zapisy 15mb/s w 5dmk2 normalnie filmuje w fullhd.. z tym że nie filmowałem jak narazie dłużej niż 1min bo nie potrzebuje dłuższych ujęć jak narazie:)
Więc myśle ze do 30d nie potrzebujesz aż tak szybkiej karty ponieważ i tak nie wykorzysta tego zapasu buforu.