PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze zrobienie mzdjęcia w 10D?



uldum
26-02-2006, 16:12
Witam.
Od pewnego czasu zauważyłem w swoim 10D, że mimo ustawienia ostrości i spełnienia wszystkich warunków do wykonania zdjęcia, po pełnym naciśnięciu spustu aparat nie wykonuje zdjęcia. Lub też wykonuje je z pewnym opóźnieniem.
Posiadam drugi korpus 10D, w którym takiego zjawiska nie zauważyłem.
Oba korpusy odróżnia przede wszystkim dźwięk migawki. Ten drugi, bez wspomnianego problemu, ma dźwięk migawki zależny od ustawionego czasu naświetlania. Przy bardzo krótkich czasach słychać jedynie krótkie kliknięcie samej migawki. Przy dłuższych czasach dźwięk jest podobny do przesuwu filmu w analogu.
Korpus, w którym stwierdziłem opisywany problem ma zawsze taki dźwięk migawki jakby czas ustawiony był na krótki. Mogę nawet ustawić 1/10 sek i dźwięk będzie taki sam jak przy 1/1000. Głuche kliknięcie.

Co może być przyczyną wspomnianego zjawiska? Może wyrobiony spust w aparacie? Nie mam możliwości sprawdzenia rzeczywistego przebiegu migawek w korpusach.
Mieszkam w Gdyni więc wolałbym na razie nei zaczynać bojów z serwisem w Warszawie. Inna rozmowa jest na miejscu, a inna przez telefon.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

PS: przepraszam admina za umieszczenie tego posta w niewłaściwym dziale. Myślę, że ten dział jest właściwy.

Jac
26-02-2006, 17:10
Sprubuj sie skontaktowac z Jurkiem Plieth, ztcmw ma 10D i moze uda ci sie z nim spotkac, bo pisanie o dzwieku nie bardzo do mnie przemawia ;-) Trudno powiedziec co to moze byc nie widzac tego i nie slyszac na wlasne uszy, najprawdopodobniej jest to jednak jakas usterka... moze wystarczy przeczyscic przyscisk spustu migawki?, probowales np z wezykiem czy ten problem tez wystepuje?

uldum
26-02-2006, 17:15
Jeszcze nie próbowałem z wężykiem. Fakt - nie wziąłem tego od uwagę. Następnym razem muszę go zabrać ze sobą w plener. W warunkach domowych wydaje się, że przy wężyku nie ma takiego problemu. Będę pewien dopiero po dokładnym sprawdzeniu pracy obu korpusów, na statywie w zbliżonych warunkach oświetleniowych.
Wielkie dzięki.

RadiB
26-02-2006, 18:28
Odglosy sa dwa: Klapniecie lustrem i odglos migawki. Sciagnij objektyw, ustaw czas rzedu 2..5 sekund, spojrz w dziure i nasisnij spust. bedziesz widzial, czy lustro podnosi sie do gory i czy migawka otwiera sie prawidlowo.