PDA

Zobacz pełną wersję : Lustrzanka Panasonic



rychu_lhotse
26-02-2006, 15:48
Nowa lustrzanka od Panasonica

http://letsgodigital.org/html/review/panasonic/lumix_dmcl1/slr_camera.html

Jestem ciekaw komu zagrozi - Olympusowi?

stdanielo
26-02-2006, 16:17
wygląda zacnie, prawie jak dalmierz, może zagrozić jeszcze Samsungowi :)

fotomic
26-02-2006, 16:53
Nowa lustrzanka od Panasonica

http://letsgodigital.org/html/review/panasonic/lumix_dmcl1/slr_camera.html

Jestem ciekaw komu zagrozi - Olympusowi?

Jak może zagrozić Olkowi skoro to ten sam system, szkłą do siebie pasują, ta sama matrytca, ten sam odkurzacz do matrycy, obie firmy grają w jednej drużynie.

Na pewno głównym zagrożonym jest olek ROTFL

ripek
26-02-2006, 17:08
Jak taki aparat się trzyma w ręce ? ;)

Miałem w rękach panasonika fz-20 - pewnie będzie taki sam problem z trzymaniem ;)

Yarko
26-02-2006, 17:41
Ciekawe jaka będzie cena i jakość fotek z tego cuda, bo wygląd ma zabójczy !

skrzat
26-02-2006, 17:44
http://www.dpreview.com/news/0602/06022609panasonicdmcl1.asp

No i szkło Leica D 14-50 mm F2.8-F3.5 lens (4/3 System) (ze stabilizacją):
http://www.dpreview.com/news/0602/06022608leica14-50mm.asp

KuchateK
26-02-2006, 19:07
Na pewno głównym zagrożonym jest olek ROTFL
Bo jak ktos kupi Panasonica to raczej Olek na swoim nie zarobi...

Co z tego ze bagnet ten sam? Jak ludzie kupowali Kodaki z bagnetem nikona to Nikon zarabial na nich? ROTFL :mrgreen:

fotomic
26-02-2006, 19:37
Bo jak ktos kupi Panasonica to raczej Olek na swoim nie zarobi...

Co z tego ze bagnet ten sam? Jak ludzie kupowali Kodaki z bagnetem nikona to Nikon zarabial na nich? ROTFL :mrgreen:
jakby nie patrzeć matryca jest WSPÓLNYM WYNALAZKIEM bhehehehehebheheheheehb behehehhe behehehehe

rychu_lhotse
26-02-2006, 19:42
Bo jak ktos kupi Panasonica to raczej Olek na swoim nie zarobi...
:mrgreen:

Dokładnie o to mi chodziło pisząc ''Jestem ciekaw komu zagrozi - Olympusowi?''


jakby nie patrzeć matryca jest WSPÓLNYM WYNALAZKIEM bhehehehehebheheheheehb behehehhe behehehehe

:mrgreen:

Chyba,ze kasa ze sprzedaży Olympusów i Panasoniców bedzie spływać do jednego garnuszka,wtedy faktycznie nie bedą one dla siebie odczuwalną konkurencja.

KuchateK
26-02-2006, 19:42
Matryce robi Panasonic tak samo jak Sony robi Nikonowi. Tak samo jak Sony nie sprzedaje ich tylko nikonowi tak samo panasonic sprzeda temu kto bedzie chetny. Zreszta nie tylko matryca jest w aparatach. Idac Twoim tokiem rozumowania Nikon zarobi na tym ze ty albo Pentax kupisz 1000 matryc od Sony takich jak sa w D70 bo to (mocno teoretycznie) "wspolny wynalazek"...


bhehehehehebheheheheehb behehehhe behehehehe
Nie jestes na czacie. Mozna to lepiej wyrazic.

fotomic
26-02-2006, 19:45
Matryce robi Panasonic tak samo jak Sony robi Nikonowi. Tak samo jak Sony nie sprzedaje ich tylko nikonowi tak samo panasonic sprzeda temu kto bedzie chetny. Zreszta nie tylko matryca jest w aparatach. Idac Twoim tokiem rozumowania Nikon zarobi na tym ze ty albo Pentax kupisz 1000 matryc od Sony takich jak sa w D70 bo to (mocno teoretycznie) "wspolny wynalazek"...


Nie jestes na czacie. Mozna to lepiej wyrazic.

Ok przepraszam Poniosło mnie.

Co do konkurencji to oczywiście ktoś kupi panasa to nie kupi olka, co w tym dziwnego. Ale jakby nie patrzeć ktoś chciał będzie szeroki kąt, albo tele kupi szkło Olka(teraz też Sigma ma większa ofertę). Co do konkurencji to nie wymieniał Bym głównie O tylko C,N.

KuchateK
26-02-2006, 19:50
Zgoda. Na calym systemie kazdemu cos "skapnie" napewno. Zaleznosci ekonomiczne sa pewnie w wielu miejscach i dosyc skomplikowane. Jedno pasuje do drugiego i raczej pchaja wspolny wozek w jedna strone.

Zreszta patrzac po zapowiedzi Panasonic to calkiem inna filozofia aparatu jak to co proponuje Olek. Raczej dla oldskulowych analogowcow jak kogos kto chce typowego dslr'a i marna konkurencja dla czegos w stylu e-300 czy e-1.

Michu (Pentax)
01-03-2006, 13:06
Puszka śliczna jest bardzo. Ale z większym szkłem już jakby nie bardzo. Wygląda pięknie (+ za ergonomię i ręczne nastawy) ale jakoś dziwnie będzie to wyglądać/trzymać się z jasnym tele.
Najbardziej ciekawi mnie cena tego aparatu w kontekście tylnej ścianki do R9 (chociażby w Pstryku...).

Jac
01-03-2006, 13:49
ni no pucha jest ewidentnie do streetphoto, a wiec tylko szerokie katy, ostatecznie sporadycznie 85mm...

Fotos
01-03-2006, 14:51
No coz mamy nowych graczy na rynku lustrzanek: Sony, Samsung, Panasonic. Po starych zostaja tylko mocowania i obiektywy :-) Ciekawe jak to wplynie na obecna dominujaca pozycje Canona i Nikona.

Jac
01-03-2006, 15:49
Nijak Canon to nie lustrzanki tylko SYSTEM obiektywy lampy akcesoria, tutaj ciagle jedyna powazna konkurencja to Nikon, nic sie nie zmieni, jescze nie teraz... moze z czasem

Czacha
01-03-2006, 22:50
Docieraja do mnie dziwne glosy "z branzy", iz w Nikonie nie jest tak super jak by sie moglo wydawac.. wiec zebysmy sie pewnego dnia nie obudzili i zobaczyli Nokia-Nikon :mrgreen:

Jac
01-03-2006, 22:55
Docieraja do mnie dziwne glosy "z branzy", iz w Nikonie nie jest tak super jak by sie moglo wydawac.. wiec zebysmy sie pewnego dnia nie obudzili i zobaczyli Nokia-Nikon :mrgreen:
Czacha nie kracz bo to bedzie koniec i tak spowolnionego rozwoju Canona... Z kim bedzie konkurowal? z Sony...

mruczek
02-03-2006, 00:44
Jeszcze się okaże, że głównym akcjonariuszem Canona jest nie kto inny jak Sony. Patrzac się na sieć komurkową PLUS, to niecałe 20% ma ORLEN i KGHM miedź Polska...

Sony robiące własne lustra, dostarczające matryce do Nikonów i główny akcjonariusz...to lepsza kontola biznesu niż jakiekolwiek plany nacjonalizacji w wydaniu Stalina!

KuchateK
02-03-2006, 07:17
Czacha nie kracz bo to bedzie koniec i tak spowolnionego rozwoju Canona... Z kim bedzie konkurowal? z Sony...
A czy nazwa wazna? Grunt ze bedzie z kim...

Jac
02-03-2006, 12:16
chwile googlania i czytamy



Trzykrotny wzrost zysków Nikona
data dodania: 10.02.2006

Firma Nikon ogłosiła wyniki finansowe za ostatni kwartał. Japoński producent sprzętu precyzyjnego i optycznego zwiększył zysk operacyjny aż trzykrotnie co wpłynęło na podwyższenie całorocznej prognozy.
Nikon - jeden z największych producentów lustrzanek cyfrowych na świecie - oświadczył, że zysk operacyjny w kwartale październik-grudzień wyniósł aż 19,8 mld jenów (165,5 milionów dolarów) notując tym samym rekordowy 235,5 % wzrost. W efekcie uzyskania pozytywnych wyników finansowych Nikon zwiększył swój zakładany, roczny zysk z 45 mld jenów do 53 mld.

Dobre wyniki finansowe Nikon zawdzięcza przede wszystkim wyższej od planowanej sprzedaży nowych produktów z segmentu kompaktowych aparatów cyfrowych. Wysoką popularnością cieszą się również cyfrowe lustrzanki, które stanowią obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się segment rynku.

itd..

ps. moze wydzielic te kilka postow do nowego watku np. wyniki finansowe nikona - domysly i spekulacje ;-)

piotrek1
02-03-2006, 12:32
Docieraja do mnie dziwne glosy "z branzy", iz w Nikonie nie jest tak super jak by sie moglo wydawac..

Sprzataczki? :-D