PDA

Zobacz pełną wersję : Epson P50 z CISS - problem



geko123
12-05-2013, 14:00
Witam

Od paru miesięcy używam wymienionej w temacie drukarki wraz z systemem CISS zalanym tuszami trigon i nie miałem z nią żadnych problemów, jednak ostatnio ze względu na przeprowadzkę przez ponad miesiąc nic nie drukowałem, ostatnio podczas próby drukowania okazało się, że drukarka nie drukuje czarnego koloru, więc zapuściłem czyszczenie dysz i zrobiłem test- nic nie odbiegało od normy, jednak przy ponowionej próbie druku zdjęcia w najwyższej jakości nadal nie było czarnego koloru... jednak najdziwniejsze jest to że drukując z jakością "Fotografia" (największa to "Najlepsza fotograficzna") elementy czarne są wydrukowane poprawnie... Zastanawiałem się czy winna niebyła aktualizacja sterownika do wersji 6.62 z którą już ktoś inny na forum miał problemy, więc przeinstalowałem nawet system i zainstalowałem starsze sterowniki 6.61. jednak problem nie zniknął.

Jeśli ktoś spotkał się już z takim problemem i sobie z nim poradził prosiłbym o pomoc, może ktoś ma pomysł jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam

Dominik

ArtMoon
12-05-2013, 14:26
Co jakiś czas też mam z tym problem. Podniosłem odrobinę pojemnik CISS tak by lustro tuszu było na tym samym poziomie co głowica. Co jakiś czas odpowietrzam też kartridże odsysając z nich strzykawką powietrze. Strzykawkę wkładasz w kartridż po zdjęciu z niego gumowego korka, odsysać trzeba bardzo powoli aż do pokazania się tuszu w strzykawce. Mam nadzieję, że pomogłem. Powodzenia.

pest801a
09-09-2013, 16:58
z zadrukiem na czarno to jest tak ze jak wymiwszasz kilka kolorow to otrzymasz czarny i praktycznie nawet jak go nie ma to z koloru wydrukuje ci czarnym kolorow tez uzywa sie do jasnych odcieni szarosci tylko caly proces wolniej trwa i jest w cudzyslowie prawie szary i prawie czarny

sprawdz stan dysz ale nie rob tego wiecej niz 3 razy pod rzad bo drukarka drukarka pluje tuszem i gdzies on musi sie znalesc bo wiec wali go w pampersa a on ma ograniczona pojemnosc i swoj licznik lepszym rozwiazaniem bedzie namoczyc papierowy recznik plynem do udrazniania glowic i umiescic go pod glowicy to znaczy wyjechac karetka na srodek i umiescic tam wilkotny recznik jak nie pomze to strzykawki i wezyki z plynem jak nie pomoze to moze masz wywalony bezpiecznik ja mialem kiedys problem z zoltym ale to troche inna historia na ciss dobrze jest co pare dni cos wydrukowac