PDA

Zobacz pełną wersję : Monopod



canon_user
09-09-2004, 13:05
Witam wszystkich związanych z tym forum.
Pisze tu po raz pierwszy i od razu zwracam się z pytaniem.
Coraz częściej znajduje się w sytuacjach gdzie nie moge lub nie chce :D taszczyć statywu ale potrzebuje pewnej stabilności przy robieniu zdjęć. Jednym z rozwiązań jest oczywiście monopod. Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Czy ktos moze mi powiedziec jaki model , jakiej firmy się sprawdza i na co uważać przy kupnie tego sprzetu ?
Pozdr.

Czacha
09-09-2004, 13:08
sorry.. ale.. czy "sprawy administracyjne" sa miejscem na tego typu pytanie? :shock:

przenosimy!

Rudi
09-09-2004, 13:32
Już o tym było na forum:
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=804

canon_user
09-09-2004, 13:44
Dzięki
Pozdr.

krecio
10-09-2004, 20:13
No, szwagier. Czytać sie nie chciało. :lol:
pozdr.
krecio :shock:

canon_user
10-09-2004, 20:19
Szwagier nie wtrącaj sie kiedy pytam fachowcow :)

krecio
10-09-2004, 20:46
Proszę Szanownych Kolegów. Szwagier nie dodał tego po co mu ten monopod. Otóż pstryka głównie architekturę. Prawda, że czasem sa to krzaki i wertepy ale jednakowoż sa to głównie budynki albo gruzy. Spór o tego badyla toczy już jakieś dwa miechy i jak widzę nadal mu po łbie chodzi zakup kija. O tym na czym foci to niech sam sie wypowie bo być może czegoś nie wiem...? Przyłaczam sie do jego prośby o fachowa poradę. A że szwgier jest leciuteńko leniwy to może nie każcie Mu grzebać bo innych postach.
pozdr.
krecio :shock:

canon_user
10-09-2004, 20:54
Widze szwagier ze nadal lubisz kumpli sie czepiac publicznie ale taki juz charakter . Zdjęcia robie eos-em 30 i chwale go sobie . Szwagier kupil sobie 300D bo musial udowodnic ze sony 717 jest do kitu . Ale co tam. Problem w tym ze poprzednimi cyfrowkami zdjecia knocilismy wiec ..... nie przewiduje naglej poprawy :)monopod uwazam ze to dobre rozwiazanie przy ganianiu po ruinach. Nie kiedy jednak trzeba poprawic stabilność a teren nie równy :)
Pozdr.

Rudi
11-09-2004, 00:50
Panie jak głównie ciachacie architekture to porządny statyw a nie monokij... z monobadylem ciężko architekture będzie Ci focić :D

Vitez
11-09-2004, 03:06
Panie jak głównie ciachacie architekture to porządny statyw a nie monokij... z monobadylem ciężko architekture będzie Ci focić :D

A w nierownym terenie bardzo ciezko jest rowno ustawic statyw chyba z dobrze zakombinowana poziomica, tak wiec monopod jako polsrodek moze byc wygodniejszy i szybszy o ile jego stabilizacja jest wystarczajaca.

krecio
11-09-2004, 08:40
Poniważ wiem gdzie dokładnie ten kijek miałby być używany to za nic sie nie zgodzę z opinia, że może być wygodniejszy. Chyba, że w trakcie argumentowania tubylcom, że jeśłi się jest z wawy to nie zawsze po to aby zakupić czyjs dom w celu wywalenia lokatorow i pozniejszej znacznie drozszej sprzedazy. Prawde powiedziawszy nie pamietam sytuacji w ktorej nie daloby sie ustawic statywu. Krzaki, drzewa i chwasty stanowia maly problem. Koles jeszcze nie zdazyl dopisac, iż zamyslal nawet pstrykanie panoramek z badyla. Problem tkwi w tym , że czasem ktoś sobie coś założy i później wszystko dopasowywuje do tego. A poza tym niektórzy lubia być inni i zamiast na stadionie wola mieć badyla w parku. Wolny kraj to i wola takoważ.
Pozdr.
krecio :shock:
PS. A jeśli już tak Vitez, bronisz pomysłu biegania z kijem po górach i parkach to możesz kiedyś sprobować tego. Chętnie Cię tam zawioze i popatrzę jak Ci to wychodzi. :mrgreen:

canon_user
11-09-2004, 09:33
Krecio dalej brniesz.
Ppomijam osobiste wycieczki ale znam cie dlugo i wiem ze dla przypodobania sie innym wlasnych kumpli wysmiejesz .
O pstrykaniu panoram z monopoda nigdyn nie mowilem bo jedno drugiemu przeczy. Wiec nie pisz glupot bo sie osmieszasz. A co do ganiania to statyw i monopod ma swoje wady i zalety. Ostatnio podczas wycieczki na okolo pewnego jeziora brakowało mi czegos taqkiego. Solidny statym troche wazy i raczej nie nadaje sie do ganiania na dluzsza mete. Monopod jest w takich sytuacjach idealny.
Pozdr.

Rudi
11-09-2004, 09:44
Tak czy owak, kupuje w środę monopod :D Jeśli Cię to canon user interesuje to wybrałem model Manfrotto 681 (większy udźwig, mniej waży, 2 złączki) do tego głowice ze stójką 331.
Pozdrawiam
Rudi

canon_user
11-09-2004, 10:09
Rudi

Bardzo chetnie wyslucham twoich uwag jak w praktyce sprawdza sie ten sprzet.
Znam oferte manfrotto i sam sie zastanawialem nad modelem 681 lub 682 Modelu 682 ma dodatkowo podstawe ze skladanymi nogami. Oprócz canona uzywam cyfrowego sony 717. Jego cięzar nie jest duzy wiec w sytuacjach kiedy trzeba pokombinowac z elektronika :) moglby spokojnie zastapic statyw.

A co do robienia zdjec architektury to zgoda najlepiej robic to ze statywu :) Tylko ze nasza architektura (moja i krecia) to czesto ruiny w krzakach lub podziemia. Zwłaszcza wnetrza ruin nie sprzyjaja uzywaniu statywu bo porozwalany gruz i wchodzenie po zwalonych schodach na wyzsze kondygnacje wymagaja sporej uwagi zeby sie nie spier.... :) Dlatego zamiast poswiecania uwagi na to zeby nie poobijac o cos glowicy statywu wole miec wolne rece do lapania sie wszystkiego w razie czego :)
Pozdr.

Rudi
11-09-2004, 10:23
Co do modelu 682: jest cięższy o jakieś 300g wyższy no i droższy o 150 zyli :) poza tym to jest (tak mi się wydaje) ten sam badyl co 681 tylko że z podstawką. Ja planuje 681, a podstawkę zawsze można w razie potrzeby dokupić. Acha do tego jeszcze wezmę jakąś porządną głowicę, żeby już mieć na przyszłość do statywu. Zresztą wszytsko okaże się na miejscu w foto7, myślę że kolega ze sklepu mi dobrze doradzi :)
pozdrawiam

canon_user
11-09-2004, 13:35
Sprawdzilem w cenniku firmy foto - kurier http://www.foto-kurier.com.pl/SKLEP.htm

Faktycznie nogi mozna dokupic choc sa one nie wiem czemu prawie tyle samo warte co sam monopod.

Wersja 681 204 PLN

nogi 163 PLN.
Pozdr.

Rudi
11-09-2004, 13:42
Tak a wersja 682 coś 350 PLN czyli jesteś jakieś 17-20 PLNów do przodu. Jak Ci są nóżki potrzebne to warto kupić, ja na razie nie potrzebuje więc wolę 681.
pozdr.