PDA

Zobacz pełną wersję : 650D - Err 02



Tommeck
08-05-2013, 09:08
Witam.
Mam problem z aparatem 650D. Mianowicie, po zrobieniu różnej ilości zdjęć (ostatnio na karcie 16GB zostało zrobione 70 zdjęć w jakości L), pojawia się błąd "Err 02 Brak dostępu do karty. Włóż ponownie/zmień kartę lub sformatuj ją w aparacie." Aparat jest koleżanki, ale z racji małego jej doświadczenia podrzuciła go mi, więc moja wiedza nt pojawiania się błędu jest ograniczona. Ale wiem, że:
- Zdarzało się to już wcześniej, aparat był na Żytniej (nie wiem, co było naprawione - będe widział papiery dzisiaj popołudniu) i niby został naprawiony.
- Sytuacja pojawia się na różnych kartach (2GB, 16GB) - więc wykluczam błędy karty.
- Po takiej awarii widać miniaturki zdjęć w kompie i aparacie, ale nie da się ich zgrać za pomocą EOS Utility (podejrzewam, że nie daję się wprowadzić znaczników, ze zdjęcie zostało zgrane, więc wywala błąd i koniec)
- Możliwe zgrywanie tylko z poziomu kopiowania w eksploratorze Windows.

Czy ktoś się z tym spotkał i wie, jaka może być przyczyna takowego błędu???

artd4
10-05-2013, 10:28
Może zabrudzone są styki karty w aparacie?
Jakiś paproszek czy coś podobnego.
Spróbuj delikatnie przedmuchać gniazdo i ewentualnie przemyć styki czystym spirytusem
Może nie pomoże ale raczej nie zaszkodzi jeśli zrobisz to bardzo delikatnie..

Tommeck
10-05-2013, 13:27
Patrzyłem do środka i dmuchałem... Na razie testuję na różnych kartach. Wymieniana była płyta główna w serwisie Canona w Niemczech (ciekawe, czemu CSI posyła sprzęt do Niemiec, ale to inna bajka) oraz gumy gripa (na stronie Canona ten model kwalifikuje się do wymiany gum powodujących alergię z powodu złego dobosu substancji do tworzenia gumy gripowej). Zobaczymy co dadzą testy, ale na razie stałej analogii brak. :(

Mike7
10-05-2013, 14:46
A po co się bawić sprzętem skoro jest na gwarancji ?! Jeżeli nie wie się co to od razu - lepiej wysłać - niż zepsuć i z gwarancji będą "nici".

Na forum był kiedyś poruszany temat o braku odczytu karty - był jakiś error, poszukaj, z tego co pamiętam wymienili gniazdo karty.