PDA

Zobacz pełną wersję : Canon MG5350 opinie ?



Jasiex
01-05-2013, 19:00
Cześć !

Co możecie powiedzieć mi o tej drukarce ? Jaka jest jej wydajność? Jak wyglądają wydrukowane zdjęcie (czy jakość jest na poziomie foto-labu). Czy ma dobry skaner? Może ktoś z Was ją posiada ?

Jan

Juriko
01-05-2013, 22:50
Mam MG5150. MG5350 ma większą ilość dysz, przez co szybciej drukuje, to na plus, na minus to to, że może więcej zużywać tuszu na czyszczenie, na jakość to nie wpływa i jedna i druga mają dysze 1 pl. Poza tym MG5350 drukuje na płytach i ma WiFi.
Moja MG5150 daje bardzo dobre wydruki zdjęć zarówno kolorowych jak i monochromatycznych, podstawa to dobry papier, niekoniecznie drogi. Najwięcej drukuję na papierze na podłożu PE satyna i połysk 300g/m2 z "papierdozdjec" Z papierów Canona to spodobała mi się też satyna SG201.
Co do wydajności to na komplecie tuszów drukuję minimum 40 zdjęć A4, maksimum 55 zdjęć A4. Rozrzut wynika z tego w jakim czasie następuje wydruk, reguła jest taka że w krótszym czasie więcej, ponieważ mniej atramentu zużywa się na automatyczne czyszczenie głowic. Poza tym oprócz zdjęć drukuję tez inne grafiki i tekst na papierze zwykłym i te wydruki utrudniają dokładną ocenę wydajności wydruku zdjęć.
Co do skanera, oba urządzenia mają przetwornik CIS, co utrudnia nieco skanowanie książek( kartki muszą dobrze przylegać do szyby skanera), ze zdjęciami mój radzi sobie dobrze. Skaner w MG5350 ma większą rozdzielczość czyli 2400x4800, mój w MG5150 ma 1200x2400

Jasiex
02-05-2013, 10:03
A jak wygląda w porównaniu z MG6250 ? Czy są na tym samym poziomie? Może ktoś z Was ma obie drukarki ? Czy da się na mg5350 skanować negatywy? Wiem, że mg 8250 ma adapter i taką możliwość.

Karolinna
20-06-2013, 13:03
Ponawiam temat, czy ma ktoś jeszcze drukarkę MG5350? Jeśli tak to proszę o opinie, gdyż chcę zakupić i nie jestem pewna. Zależy mi głównie na wydrukach płyt, co jakiś czas tekst (prawie w ogóle nie drukuję zdjęć), no i skaner też od czasu do czasu będzie używany.

Jak kształtują się koszty wydruków np. płyt, ile płyt można wydrukować na jednym zestawie tuszy, jakie są minusy... - odpowiedzi na te pytanie bardzo mi pomogą.
Proszę o pomoc :)

Jasiex
29-06-2013, 18:00
Czy ktoś z was drukował na zamiennikach ?

Jakiej firmy są najlepsze, czy przez stosowanie ich traci się gwarancje ? Czy w zestawie z drukarką są tusze. Z tego co widze to w sklepach internetowych drukarki są sprzedawane bez tuszy.

Kolekcjoner
29-06-2013, 18:38
1. Czy ktoś z was drukował na zamiennikach ?
2. Jakiej firmy są najlepsze,
3. czy przez stosowanie ich traci się gwarancje ?
4. Czy w zestawie z drukarką są tusze.

Pozwoliłem sobie ponumerować bo tak przejrzyściej 8-).
Ad1. Tak.
Ad2. Nie ma reguły. W różnych drukarkach różne się sprawdzają. Kup najtańsze z chipem i sprawdź.
Ad3. Tak, choć to trudne do udowodnienia.
Ad4. Tak.

Wszystko to piszę na podstawie użytkowania Canona (niższy model) ale moduł drukujący jest dokładnie taki sam jak w serii MG.

Broto
20-05-2014, 18:21
Witam.
Posiadam drukarkę mg5400 i mam z nia taki problem ze na papierze fotograficznym drukuje jak na zwyklym. Jakosc wydruku pozostawia wiele do zyczenia. Szukalem w instrukcji, oraz w sieci czy cos trzeba w niej ustawiac zmieniac na wydruk zdjec na papierze foto, ale nic nie znalazlem, takze zwrocilem sie do was. Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam