PDA

Zobacz pełną wersję : [bogunow] Ślub - trudne początki



bogunow
09-09-2004, 11:25
Witam.
Znajomy poprosił mnie o zrobienie trochę zdjęć na ślubie jej córki. Czemu nie, pomyślałem - kiedyś musi być ten pierwszy raz. Właściwie trudno obiektywnie samemu mi je ocenić dlatego piszę tutaj. Napiszcie co sądzicie o tych fotkach, co zrobiłem źle , a może coś dobrze :)
Sprzęt to 300D + obiektyw KIT + sporadycznie Tamron 80-210 + jakaś stara lampa (Topca)
Wiem że te szkła nie nadają się na takie imprezy, ale tylko tym na razie dysponuję.
http://pbase.com/agata_bartek

P.S. Czy można na pbase.com jakoś ustawić żeby zdjęcia otwierały się domyślnie każdemu w rozmiarze 'original' ?

Vitez
09-09-2004, 23:38
Mi sie podobaja... chyba miales calkiem jasny kosciol?
Nie bede sie rozpisywal 8) .

P.S. Ktos tam fjny komentarz napisal :mrgreen:

Tequil
10-09-2004, 01:30
calkiem przyzwoicie naswietlone... all

bogunow
12-09-2004, 16:24
Fajnie ze Wam sie podobaja. Przyznam sie ze balem sie fotek w kosciele, ale swiatlo bylo znosne. Poza tym duzo obrobki w Photoshopie, mocne rozjasnianie cieni itp, zapis do TIFF, wygladzenie TIFFa w Neat Image, powtorne otwarcie w Photoshopie i nalozenie z mieszaniem warstw wygladzonej i niewygladzonej. ISO przewaznie 400 lub 800, lampa ustawiona na pelna moc (niestety nie obsluguje zadnej automatyki aparatu) przewaznie odbijana od sufitu lub scian.

Vitez
13-09-2004, 01:09
Poza tym duzo obrobki w Photoshopie, mocne rozjasnianie cieni itp, zapis do TIFF, wygladzenie TIFFa w Neat Image, powtorne otwarcie w Photoshopie i nalozenie z mieszaniem warstw wygladzonej i niewygladzonej.

Ile godzin trwala obrobka jednego zdjecia ? ;)

(albo masz mocarny sprzet albo na Neatowanie jednego TIFFa mozna przeznaczyc przynajmniej kilkanascie minut...)

Ale wysilek wart efektu i to sie liczy :)

bogunow
16-09-2004, 22:06
Ile godzin trwala obrobka jednego zdjecia ?

(albo masz mocarny sprzet albo na Neatowanie jednego TIFFa mozna przeznaczyc przynajmniej kilkanascie minut...)

Tak srednio to odszumianie jednej fotki w Neat trwalo z 5 minut. W tym czasie robilem sobie w PS cos innego zeby czasu nie marnowac :)

satriani
23-09-2004, 10:21
pastelowe tło na niektórych fotkach nieźle oddaje klimat uroczystości, dobry kontrast i naświetlenie.

pejot
27-09-2004, 14:15
Kolego Bogunow!

Z chęcią bym się przyjrzał exifom ze zdjęć kościelnych...
(np. http://www.pbase.com/agata_bartek/image/33591347)

Mam problem z doświetleniem tła, więc lektura Twoich nastawów mogłaby mi nieco rozjaśnić sytuację (nie to, że nie testowałem sam- chcę teraz porównać wyniki...)

bogunow
27-09-2004, 22:59
Kolego Bogunow!

Z chęcią bym się przyjrzał exifom ze zdjęć kościelnych...
(np. http://www.pbase.com/agata_bartek/image/33591347)

Mam problem z doświetleniem tła, więc lektura Twoich nastawów mogłaby mi nieco rozjaśnić sytuację (nie to, że nie testowałem sam- chcę teraz porównać wyniki...)

No fakt, EXIFy gdzies zginely w ktoryms momencie zapisu plikow :( pewnie przy konwersji na TIFF.
Przejrzalem nastawy wszystkich zdjec koscielnych w oryginalnych plikach. Nastawy mialem nastepujace :
ISO -800
Czas - 1/40 s
F roznie : od 3.5 do 4.5
Tryb Manual
Zdjecia robilem jako JPG (niestety mam za mala CF zeby robic duzo RAW). Jesli chodzi o rozjasnianie cieni to duzo pomoglo mi Shadow/Highlight w Photoshopie oraz plugin Kodak Digital SHO Professional v1.0.1 ktory tez bardzo ladnie rozjasnia cienie. Jesli chcesz to moge zamiescic gdzies kilka zmniejszonych fotek z EXIFami do wgladu.

pejot
27-09-2004, 23:07
Byłoby miło!
Myślę, że nie tylko mi by się przydały, jak zauważyłem, parę innych osób też miało przygodę z fotografowaniem wesel- a tak się składa, że za 2 tyg. mam właśnie jedno z nich, i to bardzo ważne dla mnie. Co prawda to moje 4 wesele i powinienem już rozeznać się w sytuacji, ale wolę jeszcze podpatrzeć jak robi to ktoś inny, żeby pojawić się na miejscu z większą pewnością siebie.

bogunow
27-09-2004, 23:18
Byłoby miło!
Myślę, że nie tylko mi by się przydały, jak zauważyłem, parę innych osób też miało przygodę z fotografowaniem wesel- a tak się składa, że za 2 tyg. mam właśnie jedno z nich, i to bardzo ważne dla mnie. Co prawda to moje 4 wesele i powinienem już rozeznać się w sytuacji, ale wolę jeszcze podpatrzeć jak robi to ktoś inny, żeby pojawić się na miejscu z większą pewnością siebie.

OK , wrzuce je gdzies na strone a tutaj podam linka. Biore sie wiec do roboty :)

pejot
27-09-2004, 23:32
To ja tak przy okazji podpowiem dla tych, którzy sobie zainstalują ów plugin Kodaka- mam polską wersję Photoshopa, ale jako język domyślny ustawiłem sobie english (przyzwyczajenie)- po instalacji- plugina NIET. Dopiero po 10 minutach załapałem, że plugin ugrzązł w wersji PL, więc będzie widoczny po przestawieniu domyślnego języka. Oczywiście można sobie przenieść go sobie z katalogu do katalogu, ale piszę na wszelki wypadek, żeby ktoś się niepotrzebnie nie denerwował.

bogunow
28-09-2004, 00:05
Juz wrzucilem.
http://www.lom.vectranet.pl/~bogunow/
Galeryjka szybko sklecona w Arles Image.....
Zdjecia surowe, prosto z aparatu.
Zaznaczylem w opcjach Arles'a wszystkie EXIFy do wyswietlenia (moze troche za duzo tego :shock: )

PS. Znowu namieszalem :)
Przeciez ja te fotki robilem w Tv i M, a nie tylko M jak pisalem wczesniej :oops:

pejot
28-09-2004, 00:28
Dzięki Bogunow. Mam lekturę na noc. Przyda się niewątpliwie.

muflon
28-09-2004, 08:10
Juz wrzucilem.
http://www.lom.vectranet.pl/~bogunow/
Galeryjka szybko sklecona w Arles Image.....
Zdjecia surowe, prosto z aparatu.
Hmm, chyba jednak miałeś dużo szczęścia co do światła - 40mm, iso800, f/5, bez lampy to nie są warunki które się na co dzień w kościele zastaje :)
(niemniej zdjęcia mi również się bardzo podobają)


Zaznaczylem w opcjach Arles'a wszystkie EXIFy do wyswietlenia (moze troche za duzo tego :shock: )
No rzeczywiście "trochę" jest :)

bogunow
28-09-2004, 08:56
40mm, iso800, f/5, bez lampy

Zdjecia byly robione ze stara lampa marki Topca. W ostatniej chwili udalo mi sie taka zdobyc. Dawala dosyc silne swiatlo. Palnik przewaznie odchylalem do gory lub kierowalem na sciany. Aparat pewnie jej zupelnie nie widzial dlatego w EXIF jest bez flasha.

muflon
28-09-2004, 09:08
40mm, iso800, f/5, bez lampy
Zdjecia byly robione ze stara lampa marki Topca. W ostatniej chwili udalo mi sie taka zdobyc. Dawala dosyc silne swiatlo. Palnik przewaznie odchylalem do gory lub kierowalem na sciany. Aparat pewnie jej zupelnie nie widzial dlatego w EXIF jest bez flasha.
Aaaa :roll: To zmienia postać rzeczy :)

Pawel
18-10-2004, 15:43
czesc

masz przy plikach:
WhiteBalance: Manual White Balance

ktory to jest? automatyczny.

pozdr
Pawel

bogunow
18-10-2004, 16:42
masz przy plikach:
WhiteBalance: Manual White Balance

ktory to jest? automatyczny

No tak, ale trochę niżej jest właściwy balans bieli. Nie wiem czemu program którym generowałem EXIF tak to odczytuje pokazując dwa różne ustawienia balansu w tym samym pliku.