PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw Elfo MIQRO PRO



C41photocrew
25-02-2006, 16:18
hmmm warto kupic ten zestawik?? jakies opinie na jego temat
wiem ze minusem jest softbox 60x40 ktory tylko pasuje do niego:/

KuchateK
25-02-2006, 18:12
Ja bym nie kupil lamp do ktorych pasuje ograniczona liczba modyfikatorow. Moim zdaniem to ma byc uniwersalne.

bonk
25-02-2006, 20:53
zalezy do czego chcesz go urzywac.
posiadam tez ten zestaw i w sumie nie nazekam. maly wygodny. sluzy glownie na wyjazdach. czyli wtedy kiedy trzeba sfotografowac cos u klienta i jako taki sprawdza sie nienajgorzej. po zlozeniu miesci sie w jednej torbie + czasze.
w studio raczej malo przydatny ze wzgledu na niewielka moc i dosc male softboxy. chyba ze do oswietlenia stolu bezcieniowego, chodz mozna tym model(ke/a) niezle oswietlic.

wady o ktorych moge napewno powiedziec to:
- kiepskie mocowanie softboxow, po kilkudziesieciu montowaniach i rozmontowywanich uchwyty sie wypaczaja i trzeba urzyc kombinerek.
- kruchy plastik na obejmach statywow - dwa upadki i sie polamal
- maly rozstaw nozek statywo - latwo przewrocic

ale za te pieniadze nie wymagam niczego wiecej (w elfo mozna sie potargowac - napewno cos spuszcza)

musisz tez brac pod uwage ze urzywam ich w dosc specyficzny sposob
w normalnych warunkach lampy nie przechodza tyle co moje
wiecej mozna poczytac tu http://www.elfo.com.pl/pl/miqropro.php

shaqi
25-02-2006, 21:21
Ja polece zestawy firmy YingYang dostępne w Funsport.
Seria K ma dobre wykonanie i nie cierpi na braki które wymienił mój przedmówca.

bonk
25-02-2006, 22:30
Ja polece zestawy firmy YingYang dostępne w Funsport.
Seria K ma dobre wykonanie i nie cierpi na braki które wymienił mój przedmówca.

moze i statywy maja lepsze, ale tym lampom nigdy bym nie zaufal
zreszta to inna klasa sprzetu

C41photocrew
26-02-2006, 10:08
hmmmm wlasnie a moze MOBIL 500ws?? zestawik w sumie 900 zl drozszy ale moze warto...no kucze to mnie meczy ze nie pasuja inne akcesoria do niego:/
ehhhh ciezko zdecydowac :/

shaqi
26-02-2006, 13:53
moze i statywy maja lepsze, ale tym lampom nigdy bym nie zaufal
zreszta to inna klasa sprzetu

Bonk czemu bys nie zaufał??
Ja miałem w rekach i jedne i drugie. Wybrałem made in chiny.

Cena jest dobra a jakosc nie widze różnicy.
Mają wszystko co Elfo a nawiet wiecej.

Raff
26-02-2006, 15:56
Robiłem zestawem ELFO Miqro 200 w przedszkolach. Przyjemny, mobilny zestawik. Z tym, że do podobnych celów spokojnie wystarczą żarówki błyskowe 68Ws, albo lampy 100Ws. A do studia polecałbym min. 500Ws z uwagi na soft-boxy (i na reportaż się przyda do dużego kościoła i na dużą salę) A o Yinyan'ach mam dobre zdanie. Używam do wyzwalania z fotoceli lampy błyskowej Yinyan BY-26AL - całkiem przyjemna, z dobrą automatyką, niewielki pobór mocy i jeszcze się nie zepsuła :D Kumpel używa od dawna Yinyan CY400K i też nie narzeka (poza mocą). A wybór akcesoriów do lamp w Funsports mają spory. Kupuję u nich od dawna różne pierdoły i jestem zadowolony.

C41photocrew
27-02-2006, 12:55
eeeh:) wzilem narazie miqro pro:) chcialem mobile ale regulacja mocy jest ze tak powiem ogranoczona:) pozniej jak zarobia na siebie to wymienie na quant:) a te bede uzywal jako dodatkowe:)

MrPK.com
15-11-2006, 08:03
Zaciekwilem sie zestwikiem MIQRO pro (250Ws) albo Q-500, ale nie wiem co bylo by najlepsze dla moich potrzeb. Fotografuje glownie mieszania (wnetrza), pokoje na max 50 mkv. Nie chce uzywac statywu do aparatu. Uzywam dzisiaj 2-3 flashe Nikona SB600.

Chcialbym tez uzwac ten zestawik w moim przyszlym, prowizorycznym studio. Chce zainwestowac moze max 5 tys zl w swiatlo.... Musi to byc mobilny sprzet, nie za duzy, przedewszytim do fotografowania mieszkan. Fotagrafuje pare razy w tygodniu takze sprzet nie powinien sie posuc za szybko :) Co byscie mi rekomendowali ?

MrPK.com
15-11-2006, 08:45
A moze ktos uzywa POWERMATE 300 z funsports.pl ?
Ciekawy jestem tez jak szybko te zestawy laduja lampy? Mam nadzieje ze max 1 sekunde....

shaqi
16-11-2006, 18:15
czemu nas pytasz
napisz na biuro@funsports.pl i do kilku godzin ci odpowiedza

w sieci lampy sie blyskawicznie laduja nie wiem jak bedzie na aku

minek
16-11-2006, 19:40
w sieci lampy sie blyskawicznie laduja nie wiem jak bedzie na aku

600tki do pełnej mocy - koło 4 sekund. To troche za dużo. Nie wiem jak te słabsze.

cabretti
17-11-2006, 02:11
tez zastanawiam sie czy CY 400/500 tu tylko tanie akcesoria.... makroflash Apus digi compact 350Ws/600Ws moze jakies opinie użytkowników... choc przyznam ze ELFO Quant 250 + 500 byłby miło ... jednak po kawałku... na raz niedam rady