PDA

Zobacz pełną wersję : Korpus Canona + lampa od Nikona



Terminus
27-04-2013, 19:44
Witam ponownie ;) Korzystając z okazji chciałbym zapytać czy używanie lampy od Nikona z lustrzanką Canona przejawia się min. brakiem wspomagania AF? Chodzi konkretnie o Yongnuo YN565EX (tani chińczyk) oraz korpus 600D. Błysk w TTL działa bez zarzutu, jedyny problem jaki zauważyłem to właśnie wspomaganie AF. Oczywiście w ustawieniach lampy jest ono włączone. Mimo to - nie działa.

grzegorzki
28-04-2013, 01:57
A działa bez aparatu ? Ktoś tu już pisał że musiał wymienić lampę z tego powodu.

Terminus
28-04-2013, 13:37
A w jaki sposób miałbym sprawdzić, czy wspomaganie AF działa bez aparatu? :P Normalnie powinno załączać się po dociśnięciu spustu migawki do połowy.

zoomi
28-04-2013, 15:22
owszem - spustu Nikona :D

Terminus
28-04-2013, 17:20
No to w takim razie nie mam więcej pytań :) Szkoda, że te dwa systemy z biegiem czasu tak bardzo się rozeszły.

artd4
10-05-2013, 10:11
Mnie też denerwuje to ze systemy nie są kompatybilne.
Ale ta polityka firm trwa od zawsze i sie nie zmieni
Dlatego różne przejściówki,konwertery,pierścienie amator musi zbierać by móc korzystać ze sprzętów.
Zawodowi fotografowie kupują drogie oryginalne (często z mniejszymi możliwościami) dodatki peryferyjne i...wychodzą na tym najlepiej
Nie od dziś wiadomo,że oszczędnych nie stać na tandetę i kompromisy.
Sporo czasu mi zajęło nim zrozumiałem tę prawdę(nie mówiąc już o nerwach i pieniądzach)

grzegorzki
13-05-2013, 02:16
A w jaki sposób miałbym sprawdzić, czy wspomaganie AF działa bez aparatu? :P Normalnie powinno załączać się po dociśnięciu spustu migawki do połowy.

Jeżeli ustawisz tryb slave to wspomaganie zaczyna działać. Bez aparatu, bez innej lampy ustawionej na master itd.