PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić obrazek 300dpi w prosty sposób.



uszczelnianiekominow
23-04-2013, 23:36
Witam od tygodnia się z tym męczę robię ulotki w pewniej firmie i posłałem im projekt mojej ulotki czy ktoś z was może mi go poprawić i posłać na mejla bardzo proszę. Poniewaz wszystko co ja robie się nie nadaje.Albo powiedzcie krok po kroku jak to zrobić.







Taką wiadomość dostalem na mejlą.


Szanowny Panie, Szanowna Pani,
informuję, że Państwa projekt jest niepoprawnie przygotowany do druku, proszę o poprawę:
1) dostosowanie wymiarow oraz zwiekszenie rozdzielczosci obrazow do 300 dpi,
2) dodanie grafiki na spad oraz odsuniecie istotnych obiektow oraz tekstow od krawedzi ciecia;

lub przygotowanie projektu na nowo zgodnie z założeniami:
1. W wymiarach docelowych:
wymiar gotowej ulotki A5 pomniejszonej po obcięciu 140 x 202 mm (nazywany wymiarem netto);
wymiar projektu ulotki A5 pomniejszonej 144 x 206 mm (nazywany wymiarem brutto) - jest to wymiar z uwzględnieniem spadów (2 mm z każdej strony) czyli tej części projektu, która zostanie obcięta po druku na gilotynie (grafiki, tla);
bezpieczna odległość istotnych elementów projektu do cięcia, wynosi ona: 3 mm - odległość od krawędzi ulotki po obcięciu czyli od wymiaru netto; 5 mm - odległość od krawędzi projektu czyli od wymiaru brutto.
Rozdzielczość 300 dpi (pixels/inch), 118 pixels/cm; kolorystyka CMYK.
2. W wymiarach standardowych (projekt zostanie proporcjonalnie zeskalowany):
wymiar gotowej ulotki A5 po obcięciu 148 x 210 mm (nazywany wymiarem netto);
wymiar projektu ulotki A5 152 x 214 mm (nazywany wymiarem brutto) - jest to wymiar z uwzględnieniem spadów (2 mm z każdej strony) czyli tej części projektu, która zostanie obcięta po druku na gilotynie (grafiki, tla);
bezpieczna odległość istotnych elementów projektu do cięcia, wynosi ona: 3 mm - odległość od krawędzi ulotki po obcięciu czyli od wymiaru netto; 5 mm - odległość od krawędzi projektu czyli od wymiaru brutto.
Rozdzielczość 300 dpi (pixels/inch), 118 pixels/cm; kolorystyka CMYK.
!UWAGA! Poprawiony projekt należy wysłać na ten adres skrzynki pocztowej. Informację o przesłaniu poprawionego projektu na serwer FTP proszę wysyłać na adres, z którego przyszła powyższa wiadomość.
Pozdrawiam
Dariusz Hyla



a moj projekt wygląda tak:

[URL="http://s24.postimg.org/m7dm2zmgl/ulotka_1_strona.jpg"]http://s24.postimg.org/m7dm2zmgl/ulotka_1_strona.jpg[/URL

[URL="http://s24.postimg.org/co3x9iyyd/ulotka_2_strona.jpg"]http://s24.postimg.org/co3x9iyyd/ulotka_2_strona.jpg[/URL

wiktor2323
24-04-2013, 00:02
Niestety masz zbyt małą rozdzielczość żeby uzyskać 300dpi. W tej chwili wymiary dokumentu po wydrukowaniu z tego pliku i przy zachowaniu 300Dpi to 46mm /64mm.
Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić projekt od nowa, bo powiększanie rozdzielczości pogorszy jakość.

xxkomarxx
24-04-2013, 00:08
E nie. Zmieniasz rozdzielczość i wymiar się zgadza. Myślę że po wydrukowaniu na A5 nie będzie wyglądało to źle.

CyrJak
24-04-2013, 00:08
Zatrudnijcie grafika. Serio.

Mefioso
24-04-2013, 00:09
Możę zacznę inaczej.
Dlaczego podejmujesz się pracy w tej branży bez znajomości podstaw przygotowywania projektów do druku?
Pewnie stworzyłeś ulotkę w 72DPI? Proponuję poczytać nieco o przygotowywaniu grafiki do druku, w Internecie jest o tym nawet sporo.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

rOOmak
24-04-2013, 00:23
Dlatego płaci się specjaliście który poświęcił dużo czasu żeby temat pojąć.
Może wytłumaczysz mi jak uszczelnić komin albo najlepiej zrób to za mnie.:roll:

Wysyłasz ulotki do druku i nie możesz ustawić poprawnej rozdzielczości?
Kolory na ulotce nie zgadzają się z tym co zaprojektowałeś?
Nie zwlekaj zadzwoń do grafika...

:twisted:

jellyeater
24-04-2013, 07:39
Potrzebujesz grafiki 1700 x 2433 pikseli dla pierwszego przypadku. Ale faktycznie lepiej to zlecić grafikowi. O samym dpi możesz sobie poczytać na wiki. Dot per inch. Ilość punktów na cal. Punktów czyli u nas pikseli.

pan.kolega
24-04-2013, 08:53
Jakiego softwaru użyłeš żeby stworzyč te strony i zapisač jpeg? Czym to było zanim było jpegiem?
Z gotowego jpega jaki zapodałeś już nie da się zrobić ładnego obrazka o wiekszej rozdzielczošci.

Aleximov
24-04-2013, 09:38
Witam,

Niestety, mam podobne zdanie jak Koledzy - najlepiej zlecić to grafikowi...

Technicznie: w programie graficznym ustaw wymagane wymiary ulotki (podane w mailu), ustaw wszystkie linie pomocnicze (marginesy, odstępy, rozmieszczenie poszczególnych elementów ulotki, ...), oblicz rozdzielczość w pikselach (która da 300 DPI na wydruku), ustaw poprawnie zarządzanie kolorami, ...
Merytorycznie: mnie osobiście taki układ ulotki się nie podoba - jest kilka drobnych usterek (np. wypunktowanie zaczynasz z dużej czy małej litery?, akapity są jedno czy dwulinijkowe?, ...), kolory też jakieś dziwne... - ogólnie mnie to nie przekonało do skorzystania z usług tej firmy (a chyba powinno - to jest nadrzędnym celem ulotki)

Pozdrawiam, Alex

benicjusz
24-04-2013, 10:07
Ten adres nie działa, wysłałem i niestety wróciło, dostałeś e-mail?

jak mamy rozumieć: mogę się odwdzięczyć proszę pisać jestem otwarty.
podaj poprawny adres abym mógł wysłać swoją ofertę.

meg83
24-04-2013, 11:06
w czym to robiłeś?

musisz zrobić od nowa ulotkę z 300dpi z uwzględnieniem spadów - z tego co masz nic ładnego nie wyjdzie; grafiki tło etc mszą wychodzić na spad, który jest jakby marginesem błędu na cięcie; nie umieszczaj tekstu bliżej niż 3mm od wymiaru A5; tekst zamień na krzywe, paleta CMYK

to wszystko jest bardzo proste ale jak masz z tym problem to zleć komuś; w sieci znajdziesz też mnóstwo poradników o przygotowaniu grafiki do druku

Zybi_S
24-04-2013, 11:26
Witam

Całkiem na poważnie.

- Nie masz kompletnie pojęcia o podstawach składu.
- Nie potrafisz dobrze ( technicznie i wizualnie ) zaprojektować prostej ulotki.

Zleć komuś zrobienie całości. Ulotka jest prosta i łatwa do przygotowania.

Pozdrawiam