PDA

Zobacz pełną wersję : S3 Is



RADMAN
24-02-2006, 19:56
Dostepny dopiero (albo juz) w maju:
http://www.dpreview.com/news/0602/06022111canons3is.asp
Ciekawe jak bedzie sie sprawowal. Kolor wg mnie lepszy niz poprzednikow.
Fotka:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/news/0602/canon/canon_s3is_front-001.jpg)
Wzgledem mojego S1 z pewnoscia spory skok techniczny, ale czy wzgledem S2?

Eddie
25-02-2006, 00:33
Dostepny dopiero (albo juz) w maju:
Ciekawe jak bedzie sie sprawowal. Kolor wg mnie lepszy niz poprzednikow.
Fotka:
Wzgledem mojego S1 z pewnoscia spory skok techniczny, ale czy wzgledem S2?

Jestem posiadaczem S2.

Czytalem specyfikacje S3 i powiem szczerze, ze smiac mi sie chcialo. To jest nic innego jak odcinanie kuponow od popularnosci. S1 byl podobno rewolucyjny, nie wiem, moze tak bylo. S2 jest godnym kontynuatorem tradycji a przy okazji zostal dosc unowoczesniony w stosunku do poprzednika. S3 od S2 rozni sie wieksza matryca, kolorem, wielkoscia wyswietlacza i czyms jeszcze rownie nieistotnym. Reszta pozostaje bez zmian.
Czyli co, odcinanie kuponow od popularnosci?

Vitez
25-02-2006, 04:57
S1 IS jest fajny ale dluuugo czekalem na jego nastepce bo brakowalo mi w nim: RAW, stopki na lampe. S2 nie spelnil moich oczekiwan i dluuuugooo czekalem na jego nastepce...
Niestety S3 tez nie spelnia oczekiwan :( .
Pro1 bylby OK gdyby mial stabilizacje.
Minolta A1/A2/A200 bylyby oK gdyby pracowaly z lampami Canona ;)

Czyli chce cos Canona co ma 3 mpix lub wiecej, zoom 7x (najlepiej od 24mm) i wiecej, stabilizacje, RAWy, stopke na lampe... i w miare kompaktowa budowe oraz niska wage no i rozsadna cene (bo przeciez 350D+17-85 IS spelni moje wymagania z nawiazka ;) ) - bo nie zawsze chce mi sie targac dSLR ze soba (imprezy, dorga do/z pracy, ot tak pstrykadelko przy sobe).

Niestety Canon nie ma takiego aparatu w ofercie i nadal czekam... moze Pro2? A moze S4? A moze nigdy?

WereWolf
25-02-2006, 08:53
no cóż... ja długo rozważałem kupno S2, zastanawiałem się też nad czekaniem na jego następce... jednak wziąłem Panasonica FZ30... teraz nie żałuję, że nie czekałem, moim zdaniem S3 to pomyłka... ma co prawda kilka usprawnień (podobnno live histogram?), ale moim zdaniem to za mało, brak rawa, brak stopki, ogólnie na minus...

pewnie kolejnym moim krokiem będzie lustrzanka (nie wiem tylko kiedy) i tu pewnie wrócę do Canona (wróce - bo wcześniej miałem A80, którego do tej pory chwalę)

-=Festyk=-
25-02-2006, 10:30
Czyli chce cos Canona co ma 3 mpix lub wiecej, zoom 7x (najlepiej od 24mm) i wiecej, stabilizacje, RAWy, stopke na lampe... i w miare kompaktowa budowe oraz niska wage no i rozsadna cene (bo przeciez 350D+17-85 IS spelni moje wymagania z nawiazka ;) ) - bo nie zawsze chce mi sie targac dSLR ze soba (imprezy, dorga do/z pracy, ot tak pstrykadelko przy sobe).
[Żart]
Tak to Ci tylko w erze dopasują:grin: ;)
[/Żart]

osasa
25-02-2006, 11:01
Hmm, jak dla mnie to posuniecie Canona nie ma sensu... Toż to jest prawie to samo co S2, Wieksze ISO przy tym samym rozmiarze fizycznym matrycy - większe szumy... Ładniejszy kolor - to się zgadza. WIększy LCD, cena niewiele większa niż S2, pewnie jak wyjdzie na rynek, to ta różnica sie powiększy...
Szczerze, po S3 spodziewałem sie czegoś takiego, co spowodowało by chęć zamiany mojego S2, jednak S2 zostaje;) Poczekam na lepsze czasy;)

Zaku
25-02-2006, 12:39
Canon w tych działaniach powoli przypomina politykę Minolty ( Z3,Z5,Z6 ) małe zmiany ale liczy się kolejny model, który będzie miał jakiś udział w rynku. :-| Tutaj już nie chodzi o fotografa i to co by mu się przydało żeby usprawnić jego prace, marketing gra melodie, Canono i pozostałe firmy tańczą 8)
Jedyny plus, że ceny starszych modeli będą atrakcyjniejsze :-D

bost
25-02-2006, 16:58
Witam. Przecież to było widomo, że kiedyś nastąpi "następca" (ale brzmi...). Ze wszystkim tak jest. Począwszy od kompa, przez komórki itd. Zawsze pojawia się coś z dodatkowym gadżetem (czasami całkiem nieistotnym) bo "show must go"... Ale najważniejsze, by potrafić wykorzystać coś co się już ma. Gdzieś od ponad miesiąca mam S2 i wciąż się go uczę i myślę, że nigdy wszystkiego nie wykorzystam - bo i tak mam swoje upodobania i żaden program tematyczny, żaden "bajer" ich nie zastąpi. Zwłaszcza gdy się chce robić coś ponad "auto". Ponad 30 lat temu cieszyłem się Smieną, teraz między innymi - S2-ką! Życzę radości z fotografowania....

trakt2000
25-02-2006, 20:41
Czy jest możliwe, żeby brak RAW-u został poprawiony przez nowy firmware? Bo jeśli tak to może zebrać grupę chętnych na Sx IS-a z RAW-em, zrobić zrzutkę na informatyka i niech to zrobi (a może to nie jest takie proste?, a może zbyt drogie?). Co na to szanowne gremium?

FOTOGRAF
25-02-2006, 23:44
mam pytanie '' nie na temat s3 is ''

czy do s1 is mozna doczepic/kupic konwerter x2? w jakich cenach on jest?
nie znalazlem zadnego tematu o tym ( moze zle szukalem albo nie zauwazylem) jesli ktos zna temat o tym to prosze o podanie linka albo o prosta odpowiedz do mojego pytania:-)

pozdrawiam

apropo: http://www.d-photo.pl/sklep.cgi?idr=1&idp=0&oper=3&list=1&id=84

mlody911
26-02-2006, 10:30
Mi osobiśćie wydaje się że seria Sx nie będzie posiadała stopki pod lampę.
Ciekawi mnie natomiast nastepca zaawansowanej serii G lub PRO!
Gdyby teraz Canon dorzucił stopke do S3 to jednoznacznie stwierdziłbym że G i Pro szybko nie będzie!!
Eeeehhhh... gdyby tak PRO2 24-200 ze stabilizacją i wspomaganiem AF lampą zewn. i większe ISO - to byłoby coś!

ols
26-02-2006, 15:03
Czy jest możliwe, żeby brak RAW-u został poprawiony przez nowy firmware? Bo jeśli tak to może zebrać grupę chętnych na Sx IS-a z RAW-em, zrobić zrzutkę na informatyka i niech to zrobi (a może to nie jest takie proste?, a może zbyt drogie?). Co na to szanowne gremium?
gdyby to było takie proste, to już dawno taki soft by powstał
IMO nigdy się go nie doczekamy - Canon tak projektuje swoje aparaty, żeby każda seria wypełniała jeden segment rynku (żeby uniknąć kanibalizacji pomiędzy różnymi seriami)

imieniny cioci - A4xx
mały do kobiecej torebki - Ixus/Sxx
amatorskie pstrykanie - A5xx/A6xx
superzoom - Sx IS
zastosowania półprofesjonalne (RAW, stopka) - Gx

(Pro pominąłem, bo jakoś nie może doczekać się kontynuacji - pewnie psułaby ona rynek na tanie cyfrowe lustrzanki)
Łączenie możliwości kilku serii to kopanie dołków pod własną pozycją rynkową...

Vitez
27-02-2006, 17:47
Gdyby teraz Canon dorzucił stopke do S3 to jednoznacznie stwierdziłbym że G i Pro szybko nie będzie!!


Mi by zupelnie wystarczylo gdyby dorzucil stabilizacja do Pro1 . Seria G ma za malego zooma.

MMM
11-03-2006, 21:16
Mi by zupelnie wystarczylo gdyby dorzucil stabilizacja do Pro1
Wg mnie ten aparat to pomyłka. Trochę się nim bawiłem i wrażenie pozostało nienajlepsze. Akurat zamiast stabilizacji to zmieniłbym połowę innych rzeczy:

- AF wolny i w słabym świetle zachowuje się jak debil
- matryca szumi nawet bardziej niż w A75, w słabym świetle ISO 400 nie nadaje się do użytku nawet po przejechaniu NeatImage
- niezbyt sensowny sposób ręcznego ostrzenia, nic nie widać na tym powiększeniu w centrum kadru
- LCD w wizjerze mógłby mieć trochę wyższa rozdzielczość bo widać piksele
- na ogniskowej 100mm maksymalna dziura przesłony to f/3.2 co przy dużej głębi (crop x4.5) trochę dużo jak się chce zrobić np. portret

Vitez
12-03-2006, 13:19
Odpowiem ci mocno subiektywnie, z punktu widzenia posiadacza dSLR ktory szuka kompaktu z zoomem ok 7x i IS i znosna jakoscia, RAW, mozliwoscia podlaczenia lampy blyskowej:



- AF wolny i w słabym świetle zachowuje się jak debil

Uzywales z najnowszym firmware? Podobno znacznie poprawili AF.


- matryca szumi nawet bardziej niż w A75, w słabym świetle ISO 400 nie nadaje się do użytku nawet po przejechaniu NeatImage

Do niskoszumowych zdjec mam 20D


- niezbyt sensowny sposób ręcznego ostrzenia, nic nie widać na tym powiększeniu w centrum kadru

Do ostrzenia recznego mam szkla lustrzankowe w tym cala sterte M42.


- LCD w wizjerze mógłby mieć trochę wyższa rozdzielczość bo widać piksele

LCD uzywam do 3 sec review z histogramem


- na ogniskowej 100mm maksymalna dziura przesłony to f/3.2 co przy dużej głębi (crop x4.5) trochę dużo jak się chce zrobić np. portret

Do portretow i krotkiej GO mam 20D+85 1.8 8)

Tak wiec do moich potrzeb wady ktore podales (no moze poza AF, ktory jednak wierze ze poprawili) sa niewazne.
Co nie zmienia faktu ze jakby wyszedl jakis Pro2 z IS to wspomniane wady bylyby zapewne naprawione (nowa matryca, LCD).

MMM
12-03-2006, 14:28
Uzywales z najnowszym firmware? Podobno znacznie poprawili AF.
Używałem wersji 1.0.0


LCD uzywam do 3 sec review z histogramem
Chyba mówimy o różnych rzeczach. Chodzi mi o ten LCD umieszczony w wizjerze, przecież musisz jakoś skadrować zdjęcie?



Do niskoszumowych zdjec mam 20D
...
Do ostrzenia recznego mam szkla lustrzankowe w tym cala sterte M42.
...
Do portretow i krotkiej GO mam 20D+85 1.8 8)

Że się tak zapytam... to do czego ma służyć ci ten PRO1/PRO2?
Przecież nawet na KITowym obiektywie z 20D będziesz mieć ostrzejszy szeroki kąt, a jakaś przeciętna Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro czy Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM za 1/2 ceny PRO1 da ci taki sam jeśli nie ostrzejszy obraz, już nie mówiąc o rozpiętności tonalnej i szczegółach w cieniach matrycy 20D. Próba zrobienia zdjęcia w kiepskim świetle kończy się zazwyczaj mocną frustracją z powodu błądzenia AF i strasznych szumów przy ISO400.
Akurat tak się składa że znajomy ma tego PRO1 i po obejrzeniu paru zdjęć z 20D/EF50mm chciał go wrzucać do kosza. Naprawdę, różnicę dosyć dobrze widać nawet przy zdjęciach zrobionych w dobrym naturalnym świetle. Ale jak rozumiem miałeś tego PRO1 w ręku i wiesz na co się decydujesz.

W sumie to zjechaliśmy strasznie Off-topic.
Pozdrawiam

Vitez
12-03-2006, 15:27
Używałem wersji 1.0.0


To wiele wyjasnia.


Chyba mówimy o różnych rzeczach. Chodzi mi o ten LCD umieszczony w wizjerze, przecież musisz jakoś skadrować zdjęcie?


A kadrowanie zdjecia to na obracanym duzym LCD (przyzwyczjenia z G3). Wysoka rozdzielczosc nie jest mi do tego potrzebna.



Że się tak zapytam... to do czego ma służyć ci ten PRO1/PRO2?

Do tego zeby go nosic przy sobie i na imprezy. Gdzie 20D z dowolnym szklem za duzy, za ciezki, zbyt cenny.
Ostrosc czy szumy przy takich zastosowaniach maja drugorzedne znaczenie. Wazniejsze ma zoom, stabilizacja, RAW i sanki na lampe.

A na Pro1 sie nie decyduje, chce jego jakiegokolwiek nastepce z IS - seria S odpada bo nie ma RAW i sanek na lampe :? .

I ju wrocilismy na temat bo mowa byla o S3 i ja na S3 narzekam - ze nie ma RAW i sanek.

Cichy
12-03-2006, 17:43
Uzywales z najnowszym firmware? Podobno znacznie poprawili AF.

Odpowiem w Twoim stylu. PODOBNO robi znaczną różnicę niż FAKTYCZNIE.

Vitez
12-03-2006, 21:38
Odpowiem w Twoim stylu. PODOBNO robi znaczną różnicę niż FAKTYCZNIE.

Mi w tym temacie te "podobno" zupelnie wystarcza bo i tak wcale nie przymierzam sie do Pro1 a do czegos, czego specyfikacje juz kilkakrotnie wymienialem a co w stajni Canona jeszcze nie istnieje... jest Minolta A2 ale nie chce mi sie do niej lampy dokupowac.

jaymz
02-04-2006, 11:02
Witam forumowiczów.

Mnie zastanawia jak szybki będzie S3 IS, jeśli chodzi o opóźnienie migawki.
Od blisko 2 lat bawię się S1 IS, więc mam na tym polu mały kompleks ;)

Robi się o tyle ciekawie, że nowe kompakty Canona przetestowane na Steve's Digicams wydają się cholernie szybkie.

Np. A540:
"Shooting performance was awesome for a point-n-shoot in this class.
Shutter lag, the delay between depressing the shutter button and capturing an image, was less than 1/10 of a second when pre-focused, and only 2/10 of a second including autofocus."

Poprawcie mnie, ale czy nie są to czasy zarezerwowane do tej pory dla lustrzanek?

Kuba

MMM
02-04-2006, 23:42
Poprawcie mnie, ale czy nie są to czasy zarezerwowane do tej pory dla lustrzanek?
Oj tak, zarezerwowane. Lustrzankowcy bójcie się! Wchodzą nowe super kompakty i swoją jakością was roz... a na dodatek to jeszcze nie jest ich ostatnie słowo! ;)

Eddie
03-04-2006, 09:50
E tam, w sobotę miałem przyjemność trzaskać zdjęcia lustrzanką. I to był błąd.
Tatuś zawsze powtarzał, jeżdżąc maluchem nie kuś się na jazdę próbną mercedesem, gdy nie stać Cię na niego. A ja go, kwa, nie posłuchałem!
I co ja mam teraz zrobić?

Pszczola
03-04-2006, 13:02
Nerki masz dwie ? ;-)

Eddie
03-04-2006, 13:17
Mam obydwie, ale wciąż nie mam pewności która się zepsuje ;)

Vitez
03-04-2006, 20:28
I co ja mam teraz zrobić?

zrodlo.pl.citicorp.com , wyszukujesz 'wibor' w bazie dokumentow i czytasz "Procedura udzielania pożyczek pracowniczych" 8)

Eddie
03-04-2006, 23:39
zrodlo.pl.citicorp.com , wyszukujesz 'wibor' w bazie dokumentow i czytasz "Procedura udzielania pożyczek pracowniczych" 8)

To by bylo rozwiazanie, gdyby nie fakt, ze kupilismy mieszkanie i nas przygniotly wszystkie zwiazane z tym wydatki. Dlatego zreszta zdecydowalem sie, gdy kupowalem aparat po stracie poprzedniego, na tanszy kompakt. Teraz musze poczekac pare miesiecy az odetchniemy troche i zrobi sie troche miejsca w budzecie.

jaymz
08-04-2006, 09:47
Oj tak, zarezerwowane. Lustrzankowcy bójcie się! Wchodzą nowe super kompakty i swoją jakością was roz... a na dodatek to jeszcze nie jest ich ostatnie słowo! ;)

Ha ha. To prawda - coraz wyższe ISO, szybszy AF, eliminacja opóźnienia migawki - to wytrąca koronne argumenty za przejściem na lustro. ;)
No dobra, prawdę mówiąc sam marzę o przejściu na DLSR-a :))

Ostatnio zastanowił mnie jednak test obiektywów zamieszczony w styczniowym numerze Chip FV. Chodzi o dystorsję beczkową - np. dla Canona EF-S 17-85, to ponad 4% zniekształcenie przy ogniskowej 17 mm (27 mm). Fakt, że w dalszym zakresie ogniskowych jest już dużo lepiej. Tym niemniej są to wartości gorsze od tych, jakie mamy w cyfrowych kompaktach. Tak to przynajmniej wygląda, jeśli porównać suche dane np. z dpreview.

I pytanie małego dziecka: Dlaczego??

MMM
08-04-2006, 17:32
Ostatnio zastanowił mnie jednak test obiektywów zamieszczony w styczniowym numerze Chip FV. Chodzi o dystorsję beczkową - np. dla Canona EF-S 17-85, to ponad 4% zniekształcenie przy ogniskowej 17 mm (27 mm). Fakt, że w dalszym zakresie ogniskowych jest już dużo lepiej. Tym niemniej są to wartości gorsze od tych, jakie mamy w cyfrowych kompaktach. Tak to przynajmniej wygląda, jeśli porównać suche dane np. z dpreview.
I pytanie małego dziecka: Dlaczego??

W przypadku lustrzanek, dystorsja beczkowa czy jakaś inna, jest wadą obiektywu a nie aparatu. To że KITowy obiektyw jest kiepski i mydlany to wiadomo, ale w odróżnieniu od kompaktu nikt nie jest na niego skazany, ba, można sobie kupić body bez tego obiektywu a za to z jakimś innym i po krzyku. W kompakcie jesteś dozgonnie przywiązany do tego co fabryka dała i możesz się conajwyżej ratować jakimiś tulejkami i marnej jakości konwerterami typu x1.4 czy x0.7.

A wracając do porównania. Popatrz sobie na test S2IS na szerokim kącie http://www.dpreview.com/reviews/canons2is/samples/macro/wide1x.JPG.
http://www.dpreview.com/reviews/canons2is/samples/distortion/IMG_0599.JPG
Popatrz na tą zielono-fioletową aberrację chromatyczną. Nawet KIT takiej nie daje.
A wogóle żeby porównać do KITa to trzeba ustawić go na ekwiwalent 35mm bo na szerokim 27mm dystorsja jest większa niż na 35mm.

romand
07-05-2006, 20:33
Witam
Jestem tutaj pierwszy raz ponieważ przymierzam albo przymierzałem sie do zakupu S3IS.
Trochę się wystraszyłem czytając ten wątek
Czyżby taki zły ten Canonik S3 miał być???

MMM
07-05-2006, 20:43
Czyżby taki zły ten Canonik S3 miał być???
Nie jest zły a za tą kasę i tak nie kupisz nic lepszego z takim zakresem ogniskowych i IS.

romand
07-05-2006, 20:51
Jak ma się sprawa "tych szumów" na zdjęciach najbardziej to własnie chyba tego się boję wszyscy na to narzekają jak to wygląda w praktyce.
do teraz posiadam Canona A60 i z jakości zdjęć jestem zadowolony

Krzysiek1971
10-05-2006, 10:05
A ja w środę, za tydzień będę miał S3IS ;) ...

romand
10-05-2006, 18:50
A ja w środę, za tydzień będę miał S3IS
gdzie kupujesz za ile ???
co Cie przekonało do tego aparatu ???

Krzysiek1971
10-05-2006, 20:27
Znajomy przywozi z USA. Z tego co wiem to za około 450$. A co mnie przekonało? Hmmm... teraz mam S1IS i na moje amatorskie potrzeby wystarcza, tylko, że to już leciwy aparacik. Miałem kupić S2IS, ale nie wiedziałem że jest już S3 - dlatego kupuję S3...

mao
12-05-2006, 19:34
Dobra cena. Jedyny mankament, to brak gwarancji. Chyba, że polecisz z nim do USA ;)