PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5D Mark II i lampa 580ex II problem ze współpracą.



FotoPatryczek.pl
18-04-2013, 10:40
Witam, sprzęt jak w temacie. Zdjęcia wychodzą prześwietlone, sytuacja ta sama na ustawieniach ręcznych, jak na automacie, miał ktoś podobny problem?

tombas
18-04-2013, 10:58
Witam, sprzęt jak w temacie. Zdjęcia wychodzą prześwietlone, sytuacja ta sama na ustawieniach ręcznych, jak na automacie, miał ktoś podobny problem?
miało wielu, najpierw poczytaj forum, jak nie znajdziesz odpowiedzi, dopiero potem pisz

mk
18-04-2013, 11:01
Odwieczny problem ; )!! Musisz się nauczyć, że niestety ale canon + lampa to tylko MANUAL ; )! Jesli robisz w pomieszczeniu dość ciemnym to wrzuć iso 1600, lampe odbij od sufitu, czasy 1/50 i powinno wychodzić dobrze bez żadnej korekty, jeśli nadal są prześwietlone korekta na lampe ; )! Pokaż jakieś przykładowe zdjęcia ; )!

Usjwo
18-04-2013, 15:17
Musisz się nauczyć, że niestety ale canon + lampa to tylko MANUAL ; )!

Z tym tylko to przesadziłęs, najlatwiej jest w manualu, a ja ostatni często używam w Av i działa dobrze.

Poza tym to nie jest rozwiązanie problemu pytającego

poszukiwacz2006
18-04-2013, 19:29
Co to znaczy na ustawieniach ręcznych? Jeżeli wszystko jest ustawiane manualnie, to po pierwszym zdjęciu widać czy jest poprawnie naświetlone. Czy zmiana parametrów nie pomaga? Niestety autor zadał zbyt ogólne pytanie.

mk
18-04-2013, 21:07
Z tym tylko to przesadziłęs, najlatwiej jest w manualu, a ja ostatni często używam w Av i działa dobrze.

Poza tym to nie jest rozwiązanie problemu pytającego

Mi na AV nie wychodzą takie jakie jak chcę by były, doświetla jedynie ciemne partie, więc nie jest to dla mnie kiedy używam lampy czasem jako jedyne źródło światła ; ) Większość ludzi używa lampy tylko z trybem manualnym, na AV według mnie nie działa to tak jak powinno (przyzwyczajenia z Nikona) ; )