PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka Foto do A3+ z przeznaczeniem do zainstalowania CISS (CMYK lub 6≤ )



Mecc
15-04-2013, 23:18
Witam,
Googluje, filtruje sklepy i wyszukiwarki łącznie z Allegro. Może tutaj ktoś mi doradzi jeśli chodzi także o starsze sprawdzone modele. Odkryłem niedawno stronę inks.pl gdzie występuje niezła oferta dołożenia sobie CISS do różnych drukarek. Szczególnie tych dobrych jakościowo ale pijących oryginalny atrament na setki PLN. Musiałem trochę ogarnąć technologie, bo skoro słyszę o tym pierwszy raz w przypadku "własnej instalacji" to nie do końca ufam jeśli chodzi o rozwiązanie "na lata".

Szukam sprawdzonego sprzętu szczególnie pod kątem produkcji zdjęć, tak żeby nie zamawiać ciągle u zewnętrznego (dość taniego) dostawcy i bulić ciągle za wysyłkę za nawet najmniejsze sztuki. Moje minimum to A4 do A3+, priorytetem jest jednak jakość barw, czyli raczej wchodzi w grę więcej wkładów niż standardowy CMYK przy układzie A4, ew. standard 4 kolorów CMYK przy A3. Od razu mówię, że zraziłem się kilkakrotnie do HP, szczególnie ciężkiego ich oprogramowania. Przy okazji będę także drukował etykiety CD/DVD, może także albumy (same wnętrza do osobnej oprawy) jeśli pozwoli na to specyfikacja. Rozglądam się także za używanym sprzętem, ale nie takim, który trzeba odtykać. Budżet to do 1000 zł, a z tego co oferuje inks.pl kosztem eksploatacji już raczej się nie przejmuje.

Ktoś używa może jakiejś atramentówki, która jest nie do zajechania i spokojnie zastępuje LAB/wydruki większego formatu?
(Sam jestem trochę w tyle z atramentówkami, używam lasera, a foty zlecam online)

wiktor2323
16-04-2013, 20:37
Tylko A4 ale ludzie rzekomo zadowoleni ;) Drukarka EPSON L800 (3161395760) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/drukarka-epson-l800-i3161395760.html)

Mecc
16-04-2013, 22:48
Dzięki :) wiele razy już czytałem różne recenzje, i wygląda na to, że to chyba będzie jedyny sprawdzony sposób. CISS oryginalny to zawsze pewniejsze niż dołożony "na własną rękę". Chociaż ludziez inks.pl bardzo zachwalali swoje rozwiązania na targach FVD w Łodzi. Ciekawe tylko czy jakiś Canon za 300/700 zł nie posypałby się po dłuższym czasie z taką instalacją...

fhumargo
17-04-2013, 19:36
Dzięki :) wiele razy już czytałem różne recenzje, i wygląda na to, że to chyba będzie jedyny sprawdzony sposób. CISS oryginalny to zawsze pewniejsze niż dołożony "na własną rękę". Chociaż ludziez inks.pl bardzo zachwalali swoje rozwiązania na targach FVD w Łodzi. Ciekawe tylko czy jakiś Canon za 300/700 zł nie posypałby się po dłuższym czasie z taką instalacją...

Miałem canona pro 9000 do którego dokupilem ciss w/w firmy i powiem tak jak szybko założyłem tak szybko zdjąlem , ręce upaprane , wężyki przeciekają same problemy.ciss do kosza a drukarka zmieniła właściciela. Teraz od około roku użytkuję L800 i jestem zadowolony. Taniej nic nie kupisz.

wiktor2323
17-04-2013, 22:17
Miałem canona pro 9000 do którego dokupilem ciss w/w firmy i powiem tak jak szybko założyłem tak szybko zdjąlem , ręce upaprane , wężyki przeciekają same problemy.ciss do kosza a drukarka zmieniła właściciela. Teraz od około roku użytkuję L800 i jestem zadowolony. Taniej nic nie kupisz.
A powiedz jak z jakością wydruków (kolor i czarnobiałe)?

Mecc
19-04-2013, 10:14
fhumargo przekonałeś mnie :) możesz potwierdzić lub zaprzeczyć wnioskom z recenzji L800?

Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/)

Zalety:

bardzo niskie koszty eksploatacji,
wygodne napełnianie zbiorników z tuszem,
świetne odwzorowanie detali na wydrukach,
dobra dynamika tonalna na wydrukach,
bardzo ładne kolory na wydrukach,
znakomita trwałość wydruków.

Wady:

nie nadaje się do wydruków czarno-białych,
nie do końca dopracowany sterownik,
mała liczba papierów do wyboru we właściwościach sterownika,
problemy z używaniem atramentów innych producentów.


fotopolis.pl


+ bardzo dobra jakość druku
+ łatwa obsługa
+ niskie koszty użytkowania

- pojawiające się zjawisko "bandingu"
- brak rozróżnianych szczegółów w najciemniejszych partiach obrazu


swiatobrazu.pl

Zalety:
bardzo dobra ogólna jakość wydruków,
wygodny system zasilania tuszami,
bardzo niskie koszty eksploatacji,
długi czas pracy na jednym komplecie tuszów.

Wady:
powolna praca urządzenia,
problemy w precyzyjnym odwzorowaniu barw z pogranicza czystego błękitu i turkusu,
uboga funkcjonalność dodatkowa,
dość wysoka cena.


gadzetomania.pl


wysoka jakość wykonania
dobra kultura pracy
bardzo dobra jakość wydruków w trybie foto
dobre tempo pracy w trybie foto
system ładowania atramentu FIT
praktyczny design
niski koszt wydruku
zasilanie stałe i pojemne pojemniki na atrament


jakość drukowanego tekstu powinna być lepsza
ubogie wyposażenie
ograniczona gwarancja



dobreprogramy (http://www.dobreprogramy.pl/)

Epson L800
Drukarka atramentowa dla dużo drukujących fanów fotografii, wyposażona w system stałego zasilania w atrament.

wysoka jakość druku
potężne zbiorniki z atramentem
niski koszt druku
szybkość w trybie "Photo"
wykonanie drukarki


brak WiFi
brak slotów kart pamięci i USB
wysoka cena