PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop spowalnia



maati
15-04-2013, 10:11
witam
Mam zainstalowany PS5. niedawno robiłem format dysku. poinstalowałem programy itp. Kiedy pracuję w PS po około 10 min zaczyna bardzo spowalniać, najbardziej odczuwalne jest to kiedy uruchamiam akcje.
Na starym sysytemie chodził dużo szybciej. Próbowałem coś tam z wydajnością ustawiac ale to niewiele daje.
Zastanawiam się nad przeinstalowaniem.
Moja prośba jest taka, ze właśnie mam sporo rozbudowanych akcji, jak je zapisać lub w jakim folderze się znajdują żebym później nie musiał od nowa ich nagrywać.
Sprzęt to laptop HP procek 2ghz Duo, ram 2GB, Windows 7, dysk 300GB

greg01
15-04-2013, 10:23
u mnie tez sie dzieje cos takiego i mysle ze to wina procesora

strideer
15-04-2013, 10:24
witam
Mam zainstalowany PS5. niedawno robiłem format dysku. poinstalowałem programy itp. Kiedy pracuję w PS po około 10 min zaczyna bardzo spowalniać, najbardziej odczuwalne jest to kiedy uruchamiam akcje.
Na starym sysytemie chodził dużo szybciej. Próbowałem coś tam z wydajnością ustawiac ale to niewiele daje.
Zastanawiam się nad przeinstalowaniem.
Moja prośba jest taka, ze właśnie mam sporo rozbudowanych akcji, jak je zapisać lub w jakim folderze się znajdują żebym później nie musiał od nowa ich nagrywać.
Sprzęt to laptop HP procek 2ghz Duo, ram 2GB, Windows 7, dysk 300GB

Wszystkie ustawienia masz w katalogu <nazwa użytkownika>Appdata>Roaming>Adobe i tu są podfoldery dla poszczególnych aplikacji z plikami konfiguracyjnymi. Zdaje się w samym PS jest możliwość wyeksportowania takich rzeczy jak akcje.

maati
15-04-2013, 10:43
u mnie tez sie dzieje cos takiego i mysle ze to wina procesora

Procek mam cały czas ten sam, a wcześniej chodził dobrze.

--- Kolejny post ---


Wszystkie ustawienia masz w katalogu <nazwa użytkownika>Appdata>Roaming>Adobe i tu są podfoldery dla poszczególnych aplikacji z plikami konfiguracyjnymi. Zdaje się w samym PS jest możliwość wyeksportowania takich rzeczy jak akcje.

zestawienia akcji da się , ale samej pojedyńczej nie potrafię zapisać/eksportować.

greg01
15-04-2013, 10:46
Procek mam cały czas ten sam, a wcześniej chodził dobrze.
Co z tego ze ten sam, nic nie trwa wiecznie, jak to sie mowi - zmeczenie materialu..

strideer
15-04-2013, 10:54
Procek mam cały czas ten sam, a wcześniej chodził dobrze.

--- Kolejny post ---

zestawienia akcji da się , ale samej pojedyńczej nie potrafię zapisać/eksportować.

To zrób sobie nową grupę, przenieś tam te akcje, które Cię interesują, i całość wyeksportuj.

airhead
15-04-2013, 11:13
u mnie tez sie dzieje cos takiego i mysle ze to wina procesora

prędzej dysku

maati
15-04-2013, 11:22
To zrób sobie nową grupę, przenieś tam te akcje, które Cię interesują, i całość wyeksportuj.

Tak zrobię. Ale dodatkowo skopiuję jescze te foldery.

Powiedzcie czy na stronie Adobe można ściągnąć starsze wersje PS, bo w sumie nie mogłem ich tam znaleźć

Max13
15-04-2013, 19:42
maati - piszesz, że PS spowalnia gdy uruchamiasz akcje - proponuje nie uaktywniac akcji przy otwieraniu PS i nie uruchamiac akcji poprzez zakladke w PS - przy slabszych procesorach to spowalnia photoshopa.
Klikanascie miesiecy temu pisalem w tym watku o Action Manger (znajdziesz gdzies dalej) a klika miesiecy temu poprawilem pewien skrypt uruchamiany w PS (scripts) ktory zastepuje zakladke Actions, ulatwia wyszukiwanie potrzebnej akcji i przez to odciaza procesor. Moge wyslac na maila jezeli ktos jest zainteresowany tym skryptem.................