PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 6D - lokalizacja programu EOS Remote - ostrzeżenie dla podróżujących za granice



PawelWojcik
10-04-2013, 18:29
napisalem do pomocy technicznej Canona:

"Obecnie przebywam sluzbowo w Kirgistanie. Program do zdalnej obslugi aparatu EOS Remote tu nie dziala (Region Error). Instalujac program ponownie z Google Play wyswietla mi sie komunikat: "Program niedostepny w Twoim regionie". W Google twierdza, ze o dostepnosci programu w regionie decyduje autor (Canon). Prosze o potwierdzenie czy faktycznie uzywanie tego programu w niektorych krajach jest zablokowane? Jesli tak to w jakich krajach? Dlaczego?"

"odpowiedz" ktora otrzymalem:

"Szanowny Panie Wojcik,
Dziękujemy za skontaktowanie się z Canon Polska.
W nawiązaniu do Pana pytania niestety musimy Pana poinformować, iż funkcjonalność Eos Remote możemy potwierdzić dla rynku europejskiego. Niestety nie posiadamy informacji o funkcjonalności (potwierdzić lub zaprzeczyć) tego oprogramowywania na rynku azjatyckim, dlatego też nie jesteśmy w stanie udzielić Panu dokładniejszej informacji.
Mimo iż firma Canon obsługuje cały świat, dzielimy się na trzy rynki: europejski (wraz z Afryką), azjatycki i amerykański wraz Ameryką południową.
Doradzamy o kontakt w języku angielskim Canon Rosja, ponieważ oni obsługują rynek w Kirgistanie.
Jest Nam bardzo przykro, iż nie jesteśmy w stanie udzielić Panu innej odpowiedzi."

dodam, ze Canon nigdzie nie "reklamuje" tego problemu. w Uzbekistanie, Mongolii i Afganistanie tez nie dziala.
dam znac jak otrzymam odpowiedz z Rosji w jakich jeszcze panstwach nie dziala.

piast9
10-04-2013, 22:31
Przepraszam, ale skąd program wie w jakim przebywam kraju? Po locale systemu operacyjnego? Jeśli tak, to spróbuj odpalić instalator używając Microsoftowej aplikacji AppLocale.

szambonur
10-04-2013, 23:35
Przepraszam, ale skąd program wie w jakim przebywam kraju? Po locale systemu operacyjnego? Jeśli tak, to spróbuj odpalić instalator używając Microsoftowej aplikacji AppLocale.

To jest aplikacja pod iOS lub androida, więc sposobów na określenie Twojej pozycji program który jest zainstalowany na telefonie ma sporo. Zalogowanie do sieci komórkowej, internet, gps...

piast9
10-04-2013, 23:44
Pozajączkowało mi się z RemoteCaptuire do zdalnej obsługi aparatu spod Windows. A w jeśli w telefonie to ustawić offline, wyłączyć GPS i zainstalować aplikację - co się stanie wtedy?

szambonur
10-04-2013, 23:49
jak ustawisz offline, to jej nie zainstalujesz...:)

piast9
11-04-2013, 08:37
Dlaczego?

strideer
11-04-2013, 08:41
Bo potrzebne jest połączenie sieciowe, żeby apkę ściągnąć i zainstalować. Proponuję poszukać w sieci pliku .apk dla tej aplikacji i zainstalować go samodzielnie, z pominięciem Google Play.

piast9
11-04-2013, 16:47
Połączenie jest potrzebne chyba tylko do tego by ściągnąć. Instalacja może bez połączenia się uda. Tylko że dopiero teraz zrozumiałem o co pierwotnie chodziło. Wcześniej sądziłem, że chodzi o aplikację na komputer osobisty. Otóż już zainstalowany program powiedział, że region nie taki. W takim razie wyjściem powinno być uruchomienie programu z telefonem w trybie off-line. No, chyba że producent nie przewiduje jego uruchamiania tam gdzie nie ma zasięgu telefonii komórkowej...

PawelWojcik
11-04-2013, 19:24
zeby program dzialal pod Androidem potrzebna jest zgodna z przeznaczeniem lokalizacja otrzymana z GSM lub GPS. byc moze jak wylaczyc telefon i GPS w nowej lokalizacji, to program bedzie dzialal, nie sprawdzalem, potrzebuje dzialajacego telefonu. zeby program zainstalowac potrzeba jeszcze dodatkowo IP adresu zgodnego z lokalizacja. oczywiscie na wszystko to sa "sposoby" dostepne np. na xda-developers.com, ale w koncu zhakowac lub ukrasc mozna absolutnie wszystko...

zastanawia mnie natomiast postawa swiatowej firmy Canon w dobie globalizacji. Pan Kazio z Pruszkowa jak sprzedal mi namiot to poinformowal, ze jak bedzie minus 25 i wiatr to zmarznie mi d...., a teraz jestem na "koncu swiata" i nie dziala mi program, bo firma ktorej uwierzylem na jakas tam swoja pieprzona polityke regionalizacji, o ktorej nie informuje i o ktorej oddzial polski (rosyjski chyba tez, bo nie odpowiada) nie ma zielonego pojecia.

wybralem 6D, a nie np. Nikona D600, aby wlasnie sterowac nim z komorki. to moj pierwszy i ostatni zakup Canona.

tak przy okazji: akumulatora dla pracy 6D z GPS-em wystarcza zaledwie na kilka godzin. ludzie pisza o tym na wielu forach, producent oczywiscie milczy.

przepraszam za brak polskich liter.

aciek_l
11-04-2013, 20:31
Nie pamiętam szczegółów ale w instrukcji jest mowa o wersji bez wifi oraz GPS i o tym, że w niektórych regionach te funkcje są nieaktywne z jakichś tam powodów. Wczytaj się, może znajdziesz uzasadnie takiego stanu rzeczy.

Chyba nikt się nie łudzi, że GPS będzie miał minimalny wpływ na baterie. Spróbuj zmienić interwał aktualizacji położenia na mniejszy.

Kolekcjoner
11-04-2013, 21:35
tak przy okazji: akumulatora dla pracy 6D z GPS-em wystarcza zaledwie na kilka godzin. ludzie pisza o tym na wielu forach, producent oczywiscie milczy.


Kilka godzin - to całkiem nieźle - mój GPS to siada po kilkudziesięciu minutach.

PawelWojcik
12-04-2013, 18:40
Nie pamiętam szczegółów ale w instrukcji jest mowa o wersji bez wifi oraz GPS i o tym, że w niektórych regionach te funkcje są nieaktywne z jakichś tam powodów. Wczytaj się, może znajdziesz uzasadnie takiego stanu rzeczy.

Chyba nikt się nie łudzi, że GPS będzie miał minimalny wpływ na baterie. Spróbuj zmienić interwał aktualizacji położenia na mniejszy.

tak jak wielu "zwyczajnych ludzi" i ja mam zly zwyczaj czytania instrukcji po (a nie przed) kupieniem sprzetu. mimo wszystko w instrukcji pisza tylko, ze moga byc ograniczenia Wi-Fi i GPS w niektorych krajach. oczywiscie pisza rowniez (cytuje w skrocie): uzywajac produktu wyrazasz zgode, ze robisz to na wlasne ryzyko i ze firma Canon nigdy za nic nie bedzie odpowiadala.
jestem pewien, ze Canon ma rownie swietnych prawnikow jak i marketingowcow i gdzies jest to napisane malymi literkami, natomiast ja jestem na tym forum, zeby napisac wielkimi: ZDALNE STEROWANIE 6D NIE DZIALA W WIELU KRAJACH. moze komus tym pomoge i nie okaze sie w mojej sytuacji.

co do GPS: mam jakis Chinski telefon "za 100$". bateria (po roku pracy) wystarcza na ponad 30h GPS-u z co 15 min. wysylaniem SMS-a o polozeniu. jak wylaczyc GSM i wysylanie SMS-ow to wystarcza na kilka dni zapisywania polozenia do pamieci. w 6D jest zwyczajnie spieprzony soft. GPS nie mozna wylaczyc razem z aparatem, a tylko gleboko w menu. czyli pstrykamy fotke, wylaczamy aparat i chowamy go do torby potem po 2h chcemy pstryknac nastepna, a bateria jest rozladowana. interwal mam 5 minut (wolno chodze) a i tak po 3h jest d... wchodzenie przy kazdej fotce do menu zeby wlaczyc/wylaczyc GPS jest baaardzo niewygodne, wrecz glupie, bo trzeba czekac przed kazda fotka okolo minuty zeby aparat znalazl satelity i policzyl pozycje.
z kwiatkow: jak wlaczyc Wi-Fi (rowniez gleboko w menu) to nie mozna filmowac :) tym razem ignoranci napisali o tym w instrukcji (ten typ tak ma i juz).

michalab
15-04-2013, 15:15
Kilka godzin - to całkiem nieźle - mój GPS to siada po kilkudziesięciu minutach.
Mój kilkuletni GPS logger (sama funkcja GPS w aparacie to nic więcej) wielkości 1cmx1,5cmx2cm (więc i sama bateria musi być mała) przy ustawieniu logowania co 10s daje radę przez jakieś 20h, jak ustawię co 1min to i parę dni działa.