PDA

Zobacz pełną wersję : Włamanie



Tomasz1972
24-02-2006, 09:44
Dziś rano po uruchomieniu kompa i połączeniu z netem , norton z częstotliwością 1x/s pokazuje próbę włamania .Też tak macie ?
Wczaraj nie miałem ataków :-)

Robson01
24-02-2006, 09:55
U mnie milczy jak zaklęty, być może jeszcze śpi. ;-)

DoMiNiQuE
24-02-2006, 09:56
Norton to zlo ;) On sam dla siebie jest zagrozeniem :mrgreen:

stdanielo
24-02-2006, 10:30
']Norton to zlo ;) On sam dla siebie jest zagrozeniem :mrgreen:

potwierdzam

muflon
24-02-2006, 10:30
"Probe wlamania"? Konkretnie, polaczenia, skad, na jaki port itp. Moze kolejny Windowsowy worm - dzien jak co dzien :)

Feelip
24-02-2006, 10:50
']Norton to zlo ;) On sam dla siebie jest zagrozeniem :mrgreen:

Zgadzam sie z przedmowca... moze czas go zmienic na cos bardziej przyjaznego srodowisku ?

tpop
24-02-2006, 10:54
Dziś rano po uruchomieniu kompa i połączeniu z netem , norton z częstotliwością 1x/s pokazuje próbę włamania .Też tak macie ?
Wczaraj nie miałem ataków :-)
Po prostu norton zglupial. Normalnie do kazdego komputera w sieci dociera w ciagu minuty kilkaset polaczen. To normalne, naturalne zachowanie. Routery, przelaczniki, wtorniki itp itd. To wszystko powoduje ruch w sieci. Wiekszosc softwarowych ognimórków nie alarmuja tego typu polaczen. Najwyrazniej Twoj norton albo zgubil jakies ustawienia albo sam cos "poprawiles" :).

No chyba ze te wszystkie alarmy masz z jednego IP. No to wtedy mozna sie poprzygladac.

Tomasz1972
24-02-2006, 12:36
Norton wykrył kilkanaście ataków każde z innego IP ( ale opis ataku ten sam ).
Nie stać mnie na inny program antywirusowy , miałem darmowe ale te nic nie wykrywały ( wykrywały tylko jak trojan się już zainstalował ).
Obecnie norton nic nie sygnalizuje :-)

Mac
24-02-2006, 12:43
Nie marudźcie Norton jest całkiem dobry a że czasem mu się zdarza poszaleć, no coż.

DoMiNiQuE
24-02-2006, 12:51
Nie marudźcie Norton jest całkiem dobry a że czasem mu się zdarza poszaleć, no coż.

Co kto lubi ;) Dla mnie np Norton Internet Security to taki lekki przerost formy nad trescia. Wielki pakiet typu fajerlolus-debilus-jednoklikus ;) przymulajacy kompa z mnostwem zbajerzonych wodotryskow 8)

Tomasz1972
24-02-2006, 12:53
Ja korzystam z NORTON ANTYWIRUS 2006 . Roczna licencja 152 zł brutto.

borkomar
24-02-2006, 13:00
Bardzo Polecam Nod32 - jak narazie nic lepszego nie mialem (a testowalem sporo)- bardzo skuteczy i kompa nie zamula (jakby go niebylo)

DoMiNiQuE
24-02-2006, 13:07
Bardzo Polecam Nod32 - jak narazie nic lepszego nie mialem (a testowalem sporo)- bardzo skuteczy i kompa nie zamula (jakby go niebylo)

Rowniez polecam NODa, uzywam juz dosc dlugo. Zero zamulania kompa :)
Cena podobna do symanteca - 150,90 PLN

A z firewall'i upodobalem sobie Kerio.

kociu
24-02-2006, 13:20
Zgadzam sie ze ze norton to zlo, zamula kopa i pakuje sie tam gdzie nie trzeba, pozniej nawet usunac go trudno, czasem sprawia wrazenia jakby byl gorszy niz wirus:)
Ale to tylko moja subiektywna opinia

Polecam outpost firewall . Jak juz "nauczy" sie go jak ma postepowac to jest naprawde bardzo dobry.
i np. awast - ten jest bezplatny

antonjo
24-02-2006, 13:27
Polecam Avast ! - świetny soft, freeware po zarejestrowaniu, gada po polsku przez głosniczki - konkret rewela.

borkomar
24-02-2006, 13:28
Zgadzam sie ze ze norton to zlo, zamula kopa i pakuje sie tam gdzie nie trzeba, pozniej nawet usunac go trudno, czasem sprawia wrazenia jakby byl gorszy niz wirus:)
Ale to tylko moja subiektywna opinia

Polecam outpost firewall . Jak juz "nauczy" sie go jak ma postepowac to jest naprawde bardzo dobry.
i np. awast - ten jest bezplatny

outpost firewall - jest cool mialem razem z Nod'em ale wywalilem gdyz podczas zagrozenia i tak Nod wykrywal je jako pierwszy.

avast - bez rewelacji

Tomasz1972
24-02-2006, 13:34
Właśnie AWAST informował o zainstalowanych trojanach , zamiast nie dopuścić do instalacji .

borkomar
24-02-2006, 14:04
Właśnie AWAST informował o zainstalowanych trojanach , zamiast nie dopuścić do instalacji .

Calkiem jak w naszym Rzadzie:mrgreen:

DoMiNiQuE
24-02-2006, 14:07
Calkiem jak w naszym Rzadzie:mrgreen:

LOL :mrgreen: :lol:
A moze lepiej po prostu zmienic system na taki, ktoremu wirusy nie groza? ;)

Tomasz1972
24-02-2006, 14:08
Korzystałem , ale wymiękłem :-(

ags
24-02-2006, 14:56
Również polecę NODa, szczególnie czasowo ograniczoną* wersję trial.

*data instalacji wg wskazań windowsowego zegara jest zapisywana i po upływie 30 dni przestaje działać.

antonjo
24-02-2006, 14:57
a ja póki co jestem zadowolony z Avasta , wykryl juz sporo shitu, moze to kwestia versji ? ...mam v4,6

dazz
24-02-2006, 16:11
Norton wcale nie jest taki zły jak pisze większość ludzi. Jeśli chodzi o darmowe rozwiązania polecam zestaw Avast + ZoneAlarm + SpyBot.

Tomasz1972
24-02-2006, 16:20
Chyba zacznę zakładać ankiety , by uzyskać odpowiedź na pytanie . :) :) :)
Nie chodzi mi bowiem jaki program antywirusowy posiadacie , tylko czy też macie ataki na swoje kompy .

KuchateK
24-02-2006, 16:44
Ataki sa non stop. Albo sie nauczysz z tym zyc albo wez nozyczki i tnij przewody.

Tomasz1972
24-02-2006, 18:42
Ataki sa non stop. Albo sie nauczysz z tym zyc albo wez nozyczki i tnij przewody.
A już myślałem że to tylko moja linia jest tak atakowana , że antywir nie wyrabia:-)

Paweł Ubysz
24-02-2006, 19:13
Norton wcale nie jest taki zły jak pisze większość ludzi. Jeśli chodzi o darmowe rozwiązania polecam zestaw Avast + ZoneAlarm + SpyBot.

mała korekta - zamiast SpyBota IMHO lepsze AdAware - wykrywa różne swiństwa które SpyBot przegapił.

KuchateK
24-02-2006, 19:19
Nowy wynalazek Microsoftu (http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx) zbiera tez calkiem niezle opinie. No i "for free".
Do tego oczywiscie Kerio :)

Paweł Ubysz
24-02-2006, 19:30
Nowy wynalazek Microsoftu (http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx) zbiera tez calkiem niezle opinie. No i "for free".
Do tego oczywiscie Kerio :)

Kerio juz nie jest free.

KuchateK
24-02-2006, 19:51
Kerio w pelnej wersji nigdy nie bylo free. Ostatnio nieco potanialo.
Nieco limitowana wersja jednak nadal jest za free i w pelni uzywalna.

http://www.sunbelt-software.com/Kerio.cfm

RadiB
24-02-2006, 20:33
Router sprzetowy + free-av (http://www.free-av.com/). Zainstalujesz i zapominasz o wlamaniach, wirach, robalach....

Vitez
24-02-2006, 22:05
A moze zamast psioczyc na Nortona ze zamula po prostu zrobic maly upgrade hardware?
Mi nic nie zamula... w sumie jakies 100MB zajmuja jego uslugi, tyle samo co Firefox... a Firefoxa wszyscy chwala i jakos nikt nie podaje jego wady ze zamula :p .

Norton ma jedna wazna zalete - marke. Jako firma tak znana nie moga sobie pozwolic na powazne wpadki w tematyce bezpieczenstwa - nauczyli sie od Microsoftu ;)

Jako dodatku co jakis czas skanuje Ad-Aware (ale jakos nic nie znajduje)... przez jakis czas mialem tez wlaczonego Ad-Watch ale ze kopal mi programy instalacyjne (wpisywaly sie do rejestru by dokonczyc czesc instalacji po reboocie, Ad-Watch to usuwal z rejestru i instalki niektorych programow po prostu byly nieskuteczne) to z niego zrezygnowalem.

A no oprocz tego mam sprzetowy firewall w modemie Neostradowym na sieciowce.

ags
25-02-2006, 01:18
Mała uwaga: nortona, z racji popularności, wyłącza z biegu co trzeci malware.

DoMiNiQuE
25-02-2006, 01:56
Vitez, dziwne masz podejscie jak na informatyka ;)

Vitez
25-02-2006, 05:20
']Vitez, dziwne masz podejscie jak na informatyka ;)

Bo ja jestem korporacyjny informatyk (i oddalam sie cooooraaaz bardziej od informatyki stricte technicznej) a nie stereotypowy, zarosniety admino-programisto samotnik w serwerowej pustelni ;)

guest1
25-02-2006, 12:20
Norton ma jedna wazna zalete - marke

jaka ?? ładnie wyglada :)
co do sprzetu pod ten antywirus to zeby nieodczuwac jakis zamulen to potrzebuje niezłej konfiguracji
uzywałem tego softu nieraz i kilka wer a pojawiaja sie co roku :)
ale nieuwazam ze jest dobry jest przecietny a to ze w rankingach sie pokazuje na czołowych pozycjach to chyba tylko za to ze ładnie wyglada i ze firma płaci za to
uzywam i testuje od jakiegos czasu noda i narzie przy nim zostane przynajmniej do konca testu 16715979 dni :)
niezawiodłem sie jeszcze na nim a mam co chronic w kompie mam ponad 1TB wiec postawiłem na niego :)

stdanielo
25-02-2006, 21:32
jaka ?? ładnie wyglada :)
co do sprzetu pod ten antywirus to zeby nieodczuwac jakis zamulen to potrzebuje niezłej konfiguracji
uzywałem tego softu nieraz i kilka wer a pojawiaja sie co roku :)
ale nieuwazam ze jest dobry jest przecietny a to ze w rankingach sie pokazuje na czołowych pozycjach to chyba tylko za to ze ładnie wyglada i ze firma płaci za to
uzywam i testuje od jakiegos czasu noda i narzie przy nim zostane przynajmniej do konca testu 16715979 dni :)
niezawiodłem sie jeszcze na nim a mam co chronic w kompie mam ponad 1TB wiec postawiłem na niego :)

Dokładnie, jeszcze żaden soft nie przepuścił mi tyle syfu co Norton, badziewie którego on nie zauważył wykrywal pierwszy lepszy skaner on-line, po n-tym razie dałem sobie z nim spokój, potem długo był Avast i było nieźle teraz tak jak przedmówca NOD32 i zero problemów.

Vitez
25-02-2006, 21:36
Dokładnie, jeszcze żaden soft nie przepuścił mi tyle syfu co Norton, badziewie którego on nie zauważył wykrywal pierwszy lepszy skaner on-line, po n-tym razie dałem sobie z nim spokój


Patrz a mi Norton nic nie przepuszcza a skanery on-line (bo to nie pierwszy watek tego typu z marudzeniem na Nortona czytam i sobie przy takowych okazjach robie skany by sprawdzac wiarygodnosc narzekaczy) milcza... moze po prostu uwazaj bardziej w co klikasz ?


jaka ?? ładnie wyglada :)

Napisalem dokladnie jaka. Czytaj uwaznie :roll: .


co do sprzetu pod ten antywirus to zeby nieodczuwac jakis zamulen to potrzebuje niezłej konfiguracji

Ja mam niezla konfiguracje i nie odczuwam zamulen. Subiektywna opinia... a porzadny sprzet przyda sie zawsze i kazdemu (np do obrobki zdjec) a nie tylko by nie odczuwac zamulen z powodu jednego programu.


a to ze w rankingach sie pokazuje na czołowych pozycjach to chyba tylko za to ze ładnie wyglada i ze firma płaci za to

Canon tez bywa w rankingach na czolowych pozycjach :roll: .

stdanielo
25-02-2006, 21:50
Patrz a mi Norton nic nie przepuszcza a skanery on-line (bo to nie pierwszy watek tego typu z marudzeniem na Nortona czytam i sobie przy takowych okazjach robie skany by sprawdzac wiarygodnosc narzekaczy) milcza... moze po prostu uwazaj bardziej w co klikasz ?


Dobra, będę uważał. :-?

Vitez
25-02-2006, 22:35
Az przed chwila puscilem kolejny skan online zeby samemu sobie cos udowodnic ;) (uzylem panda active scan),ostatnio skanowany zlom byl jakies 2 mies temu . Zero wirusow itp smieci, 8 cookiesow spyware'owych sprzed dwoch dni max.

enter
25-02-2006, 22:47
ja mam ciekawy patent wpiąłem się przez router ze sprzetowym firewallem jest chyba tańszy niż rozwiązania abonamentowe bo płaciłem raz za router z routera miałem powiadomienia na @ o próbach wejścia ale wuatawilem brak pingowania i skończylo się. Mam spokój od 2 lat oprócz tego 2 programiki do trojanów i żadnych problemów

polecam to rozwiązanie nawet jak podepniesz po lan 1 komp przez mapowanie MAC adresów i właczysz sprzetowy firewall to masz z bani kupowanie antywirusów i takich tam

pozdrawiam

Vitez
26-02-2006, 02:19
polecam to rozwiązanie nawet jak podepniesz po lan 1 komp przez mapowanie MAC adresów i właczysz sprzetowy firewall to masz z bani kupowanie antywirusów i takich tam



Hmmm moze dlatego moj nortonek i firewall nortonowy takie skuteczne ;) ... bo na modemie Noestradowym takie wlasnie rozwiazanie mam ustawione (modem Wirespeed po lanie, wlaczone mapowanie i sprzetowy firewall).

Aha... sprzetowy firewall przed wiruskami w poczcie cie nie uchroni :roll: .

RadiB
26-02-2006, 10:05
Przed virusami i robalami rozprzestrzeniajacymi sie przez dziury w windowsie sprzetowy FW chroni bardzo skutecznie:

Zamyka wszystkie porty z zewnatrz. Ciekawym rozwiazaniem sa modemy x-DSL na ktorych chodzi Linux (n.p. OpenWRT (http://openwrt.org/)) - wtedy masz mozliwosc dokladnego ustawienia co sie dzieje z kazdym portem, jakie uslugi sa mapowane do jakich kompow wewnatrz sieci. Ja mam n.p. ustawiony ssh + obsluge dyndns'a.

sprzetowy firewall przed wiruskami w poczcie cie nie uchroni :roll:.

Przed wirusami w poczcie chroni minimalne zastanowienie sie zanim klikniesz na zalacznik.

Tytus
26-02-2006, 10:49
"Probe wlamania"? Konkretnie, polaczenia, skad, na jaki port itp. Moze kolejny Windowsowy worm - dzien jak co dzien :)

ja mam czasami z Outposta [attack detection, short fragments, i nr IP] zazwyczaj jak eMule rozruszam, raz miałem coś poważniejszego, bo wywalił mi komunikat [port scanned]

hekselman
26-02-2006, 11:05
Dokładnie, jeszcze żaden soft nie przepuścił mi tyle syfu co Norton, badziewie którego on nie zauważył wykrywal pierwszy lepszy skaner on-line, po n-tym razie dałem sobie z nim spokój, potem długo był Avast i było nieźle teraz tak jak przedmówca NOD32 i zero problemów.
Scaner on-line zawsze ci coś wykryje - i zaraz potem zaoferuje płatną opcję pomocy - nieprawdaż?
Przecież wiadomo że "jak nie wiadomo o co chodzi - chodzi o kasę"....Tak na zdrowy rozum: by dowolny program zabezpieczający był sprawny musi być aktualizowany- ustawicznie.Czy chętniej to będą robić za darmo czy za pieniądze - sami sobie odpowiedzcie.Więc -wg mnie Norton górą.A że "zamula"?Chyba to kwestia konfiguracji a poza tym: jak program w tle ma skanować i kontrolować, i nie wykorzystywać mocy obliczeniowej procesora?Da się to zrobić?I- co zamula?
Ja korzystam z IS 2005, Spybota i Ad- aware.Pilnuję rejestru przy pomocy CCleanera i WinRegRepair.I - nie narzekam.

KuchateK
26-02-2006, 19:22
Widocznie sie da. Jakos NOD chodzi i opinii o nim ze cokolwiek zamula nie ma... Za to o nortonowych wynalazkach od zawsze to samo.

Vitez
27-02-2006, 18:56
Przed wirusami w poczcie chroni minimalne zastanowienie sie zanim klikniesz na zalacznik.

Oraz program pocztowy linny niz Outlook ub poczta via WWW, bo w Outlooku sa takie spryciule co sie rozlaza po systemie nawet bez klikniecia w zalacznik - wystarczy klikniecie w wiadomosc i jej podglad. Ewentualnie server-side antywirus na takie wirusy jest skuteczny a to juz zalezy gdzie ma sie skrzynke zalozona.

stdanielo
27-02-2006, 19:15
Scaner on-line zawsze ci coś wykryje - i zaraz potem zaoferuje płatną opcję pomocy - nieprawdaż?
Przecież wiadomo że "jak nie wiadomo o co chodzi - chodzi o kasę"....Tak na zdrowy rozum: by dowolny program zabezpieczający był sprawny musi być aktualizowany- ustawicznie.Czy chętniej to będą robić za darmo czy za pieniądze - sami sobie odpowiedzcie.Więc -wg mnie Norton górą.A że "zamula"?Chyba to kwestia konfiguracji a poza tym: jak program w tle ma skanować i kontrolować, i nie wykorzystywać mocy obliczeniowej procesora?Da się to zrobić?I- co zamula?
Ja korzystam z IS 2005, Spybota i Ad- aware.Pilnuję rejestru przy pomocy CCleanera i WinRegRepair.I - nie narzekam.

Wiesz chodzi o to, ze byly widoczne efekty dzialania tych wirosow, np. nie mozna bylo odpalic managera zadan czy msconfig, skanowanie nortonem nic nie dalo, a skaner online znalazl te wiry, jak juz wiedzialem co to za swinstwo, to sobie sam znalazlem jak to usunac. Z NOD32 nie ma tego problemu, dziala rewelacyjnie i nie muli kompa.

Vitez
27-02-2006, 21:40
Scaner on-line zawsze ci coś wykryje - i zaraz potem zaoferuje płatną opcję pomocy - nieprawdaż?

Nieprawdaz, bo mi nic nie wykrywaja :roll: .

RadiB
27-02-2006, 22:45
bo w Outlooku sa takie spryciule co sie rozlaza po systemie nawet bez klikniecia w zalacznik - wystarczy klikniecie w wiadomosc i jej podglad.

Nawet Outlook jest oki, jak sie go porzadnie skonfiguruje :)

pejot
28-02-2006, 21:57
Nod i tylko Nod!
Miałem NODa na PC'ie, żeby mi za bardzo procesami nie mulił. Teraz na laptopie mam NODa tym bardziej, ale i tak procesy to nie jedyny powód- jest po prostu najlepszy. Do tego Spybot. I nie mam problemów ani z muleniem, ani netowym syfem. Polecam ten zestaw z czystym sumieniem.

kami74
28-02-2006, 22:07
A ja mam darmowego firwalla ZoneAlarm. Jest jak Chuck Norris- nic nie wpuszcza.

_invictus
01-03-2006, 18:08
ja w firmie dostałem nortona i przez rok używania, wywaliłem z PieCa - po tym, jak postanowiłem sobie spróbowania avasta [oczywiście po uprzedniej deinstalacji NAV :)] i ten mi wykrył 6 trojanów .... a norton nic :| [był dobrze skonfigurowany]

BTW: hmm, ochroną przeciw włamanią są raczej firewall'e, a dopiero na zwalczenie ich używa się AV ;)

Pretender
07-03-2006, 04:18
_invictus a może avast wykrywając te 6 plików wskazał jakieś pozostałości po NAV?? antywirusy pliki innych antywirusów wykrywaja jako wirusy. Ja osobiście miałem wcześniej Pandę - brrrrrr - totalna pomyłka. Komp zamulony na maxa. Obecnie używam Nortona i do niczego nie moge sie przyczepić

DoMiNiQuE
07-03-2006, 09:16
Obecnie używam Nortona i do niczego nie moge sie przyczepić
Tak mowisz, bo nie uzywales NOD32
https://canon-board.info/imgimported/2006/03/cfaniak-2.gif
źródło (http://www.dominique.neostrada.pl/stuff/emots/cfaniak.gif)

Vitez
07-03-2006, 18:49
']Tak mowisz, bo nie uzywales NOD32
https://canon-board.info/imgimported/2006/03/cfaniak-2.gif
źródło (http://www.dominique.neostrada.pl/stuff/emots/cfaniak.gif)


Fanatyzm :roll: . To samo mowia linuksiarze do windowsiarzy "tak mowisz bo nie uzywales linuksa" . A moze dajmy sobie spokoj z fanatyzmem, wlaczmy tolerancje i pozwolmy ludziom uzywac to co im pasuje zamiast na sile do jakiegos produktu przekonywac?

Bo fanatycy NODa przekraczaja granice pomiedzy "radzenie" a "zmuszanie" :p

Pawel Woo
08-03-2006, 10:03
Dla tych co na Windowsach polecam:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=435bfce7-da2b-4a6a-afa4-f7f14e605a0d&DisplayLang=en

Nieźle wyławia różne świństwa, a ponadto pozwala sprawdzić, które aplikacje komunikuja się z internetem i zablokować je :)
Free

Vitez
08-03-2006, 18:21
Dla tych co na Windowsach polecam:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=435bfce7-da2b-4a6a-afa4-f7f14e605a0d&DisplayLang=en

Nieźle wyławia różne świństwa, a ponadto pozwala sprawdzić, które aplikacje komunikuja się z internetem i zablokować je :)
Free

http://canon-board.info/showpost.php?p=140587&postcount=28

stdanielo
08-03-2006, 20:18
Fanatyzm :roll: . To samo mowia linuksiarze do windowsiarzy "tak mowisz bo nie uzywales linuksa" . A moze dajmy sobie spokoj z fanatyzmem, wlaczmy tolerancje i pozwolmy ludziom uzywac to co im pasuje zamiast na sile do jakiegos produktu przekonywac?

Bo fanatycy NODa przekraczaja granice pomiedzy "radzenie" a "zmuszanie" :p

Nie rzesadzaj, poczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi na temat Nortona. Jak to mawia marszałek Lepper "każda sroka swój ogonek chwali".

Vitez
08-03-2006, 20:27
Nie rzesadzaj, poczytaj swoje wcześniejsze wypowiedzi na temat Nortona. Jak to mawia marszałek Lepper "każda sroka swój ogonek chwali".


Moje wypowiedzi na temat Nortona sa w stylu: "MI Norton nie muli ani nie przepuszcza smieci" (subiektywne).
Wypowiedzi na temat NODa sa "UZYJ NOD a zobaczysz" (agresywne) .

Widzisz roznice? :roll:

stdanielo
08-03-2006, 20:32
Użyj NOD'a a zobaczysz!!