PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję tabeli skrótów klawiszowych



PALOMBO
23-02-2006, 23:45
Poszukuję tabeli skrótów klawiszowych do programów :

PS
InDesing
Illustrator

Będe mocno zobowiązany za pomoc :)

PS.

Ważne żeby były opisane po polsku ( bo obce mi są obce )

Info , lub pliki prosił bym na emalie : machaty@wp.pl lub na prv

Tomasz Golinski
23-02-2006, 23:50
Czy jest niemożliwością wpisać coś z sensem do tytułu wątku?? Albo trafić do właściwego działu?

DoMiNiQuE
24-02-2006, 10:07
po co szukac skoro sie ma pod nosem? ;-)

Edit -> Keyboard Shortcuts :-)

PALOMBO
25-02-2006, 20:33
']
po co szukac skoro sie ma pod nosem? ;-)

Edit -> Keyboard Shortcuts :-)




a czytałeś do końca co napisałem " ważne żeby były po POLSKU ":twisted: :twisted: :roll:

A do Tomka mam pytanie . Jaki dział masz na myśli ?? Bo przeszukiwałem forum i nie znalazłem takiego działu. Znalazłem owszem temat o klawiszologi PS ale do pozostałych programów które mnie interesują niestety nic nie znalazłem . Może masz rację ( nie potrzebnie wpisałem PS do listy poszukiwanych )
Jeżeli się mylę i coś na forum jest o reszcie programów to przepraszam za zaśmiecanie , ale i również proszę o linkę :confused: :razz:

Pozdrawiam

enter
25-02-2006, 21:07
prosze bardzo część z innego forum
skróty po polsku do PS

http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=29590&highlight=skr%F3ty+klawiszowe

PALOMBO
25-02-2006, 22:28
DZIĘKI bardzo .
Jak byś jeszcze miał do reszty programów to by była pełnia szczęścia

enter
25-02-2006, 22:40
DZIĘKI bardzo .
Jak byś jeszcze miał do reszty programów to by była pełnia szczęścia
nie używam i ie mam manuali wiec w tej kwestii dalej nie pomogę

Tomasz Golinski
26-02-2006, 22:35
A do Tomka mam pytanie . Jaki dział masz na myśli ?? Bo przeszukiwałem forum i nie znalazłem takiego działu.
Wkleiłeś ten wątek pierwotnie do Hydeparku. Niewątpliwie pasuje do "Software"

DoMiNiQuE
27-02-2006, 09:55
a czytałeś do końca co napisałem " ważne żeby były po POLSKU ":twisted: :twisted: :roll:

Jak masz wersje PL to bedziesz mial po polsku :p

P.S.
A nie prosciej przywyknac do wersji ENG zamiast zastanawiac sie co autor (tlumacz) wersji polskiej mial na mysli? :roll:

jchyra
22-02-2009, 15:33
Jak masz wersje PL to bedziesz mial po polsku :p

P.S.
A nie prosciej przywyknac do wersji ENG zamiast zastanawiac sie co autor (tlumacz) wersji polskiej mial na mysli? :roll:

Niestety, w polskiej wersji i to jest karygodne, niektóre skróty uruchamiają inne okienka. Pracuję czasem u znajomego i szlak mnie trafiał, aż w końcu udałem się do Keyboard Shortcuts i ustawiłem własnoręcznie, tak jak powinno być.

Skróty dość szybko można dostać tu -> http://www.pstools.pl/ choć nie jest to wygodna tabelka do wydruku.

Memoriz
22-02-2009, 21:44
Wątpie żebyś opanował całą biblioteczke skrótów dzięki jakieś tablicy.
Znacznie szybciej nauczysz się skrótów przerabiając tutoriale.
Na allegro sprzedawane są stickery, które również umożliwią szybszą naukę.

rysiaczek
22-02-2009, 22:23
ehh nosicie drzewo do lasu :)

menu edycja->skróty klawiaturowe->podsumuj - dostajemy listę wszystkich używanych w danej instalacji (jak sobie zmienicie, to jest to uwzględnione) skrótów w postaci stron internetowej - czy do wydruku, czy do wglądu.

EDIT: Dopiero teraz dokopałem się do postu Dominique - no to powiedzmy, że podałem w polskiej wersji ;)

jchyra
22-02-2009, 23:11
Masz rację, ale jest sporo skrótów, które działają w specyficznych okienkach, na przykład tak banalny jak Alt, który w wielu oknach zmienia przycisk Cancel na Reset. Bardzo przydatny a na tej liście się nie znajdzie bo są na niej tylko polecenia wywoływane z menu programu. DO tego dochodzi wiele fajnych klawiszy przy edycji warstw, ścieżek czy masek.

Osobiście uważam, że przegląd takiej listy (miałem ją w jakiejś książce) niesamowicie otwiera umysł. Nagle okazuje się, że coś co od dawna robimy kilkoma kliknięciami można sprytnie załatwić jednym klawiszem. Polecam lekturę klawiszologi, choć raczej nie dla początkujących bo czytanie będzie przypominało książkę telefoniczną.