PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa lustrzanka



PaPi
14-01-2004, 14:20
:DWitam na nowym forum.Proponuje dyskusje nt. ficzurow ktore przyniesie ze soba nowa lustrzanka cyfrowa Minolty :-)PozdrawiamPaPi

Czacha
14-01-2004, 14:21
Ficzu... czego? :) BTW.. PaPi.. to forum Canona.. nie Minolty ;-)

wkamil
14-01-2004, 14:26
Mowilem, ze bedzie judzil za minolta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PaPi
14-01-2004, 14:26
Wiem, wiem :-)Taka tylko to wrzutka byla. Moglem napisac cos o HP, albo Sony albo.... a tak przynajmniej ciekawie jest.Co do ficzurow ;-) stawiam na AS (stabilizacje obrazu w aparacie) i focal reducer (rzutujacy obraz z calej klatki na mniejsza od full frame matrycy. Ciekawe co z tego wyjdzie.PozdrawiamPaPi

wkamil
14-01-2004, 14:28
Ci powiem co wyjdzie, wyjdzie, ze kupisz tamrona 17-35/2.8-4 z mocowaniem do EF :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PaPi
14-01-2004, 14:33
Byc moze. Chociaz po zakupie lampy do konca lutego oczekuje i nasluchuje. Generalnie w interesie wszystkich Canoniarzy byloby wejscie Minolty na rynek dSLRow. Rozruszaloby to troche technologie i spowodowalo spadek cen (vide premiera Minolty Dynax 5 i cen EOSa300 i jego nastepcy).PozdrawiamPaPi

rojo
14-01-2004, 14:37
Co Papi, bedziesz sie pozbywal D60? :))

PaPi
14-01-2004, 14:40
Jak Mota wypuscie cos na podobnym poziomie i dzialajace z istniejacymi ob. Minolty to na pewno. Po prostu na system Canona mnie w dluzszej perspektywie nie stac (Minolte mozna miec sporo taniej lepiej wykonana w kategorii szkiel amatorskich).Poza tym Canon mi sie jakos z dresami kojarzy ;-)PozdrawiamPaPi

wkamil
14-01-2004, 14:42
Co Papi, bedziesz sie pozbywal D60? :)):D Oraze pewnie paru fajnych innych gadzetow, tanio ;-) :mrgreen: :mrgreen:

rojo
14-01-2004, 14:48
jaby co - byłem pierwszy! :))tego tamrona za 1000 mi nie pchniesz? :)))

wkamil
14-01-2004, 14:53
za 1000 mi nie pchniesz? :)))Jak ponegocjujesz, to do 800 zl pewnie utargujesz ;-) :mrgreen:

PaPi
14-01-2004, 14:56
jaby co - byłem pierwszy! :))Spoko :-) Sigme Ef-500 i troche gowienek rowniez ;-) Ci pchne. Tylko wiesz, wtedy pewno Ci sie zacznie Minoltka podobac.Kompletnie oftopicujac, gdy uzywalem systemu Minolty Canon wydawal mi sie i lepiej wykonany i dajacy wieksze mozliwosci rozbudowy. Jak to marketing robi ludziom wode z mozgu ....

wkamil
14-01-2004, 15:12
Canon wydawal mi sie i lepiej wykonany i dajacy wieksze mozliwosci rozbudowy. Jak to marketing robi ludziom wode z mozgu ....A jakimz to zakresie Minolta daje wieksze mozliwosci rozbudowy, bylbys sklonny objasnic? ;-)

rojo
14-01-2004, 15:17
zapewne w sensie finansowym :)))

PaPi
14-01-2004, 15:28
A jakimz to zakresie Minolta daje wieksze mozliwosci rozbudowy, bylbys sklonny objasnic? ;-)Moze nie ilosciowe ale to na co jestem sobie w stanie pozwolic - zbior obiektywow na ktore mnie stac w systemie Minolty jest sporo wiekszy niz Canona.Jakos wykonania amatorskich szkiel Canona znasz sam. Co do funkcjonalnosci body rowniez nie ma co porownywac z Minolta (chocby pomiar swiatla i wyswietlane w wizjerze informacje - co za debil wymyslil zeby sposobu pomiaru swiatla nie bylo w wizjerze i ISO...)Do tego cyfrowe lustrzanki Minolty wspolpracuja ze wszystkimi lampami blyskowymi produkowanymi dla Dynaxow (i mam nadzieje ze tak zostanie).PozdrawiamPaPi

Czacha
14-01-2004, 15:44
Gdzie jest admin? Gdzie jest admin? ;-) Oni tu taki OT sieja ze glowa mala ;-)Przyda sie chyba jeszcze jedno forum.. jakis Hyde Park.. czy cus, gdzie mozna o wszystkim pogadac :)

wkamil
14-01-2004, 16:01
Moze nie ilosciowe ale to na co jestem sobie w stanie pozwolic - zbior obiektywow na ktore mnie stac w systemie Minolty jest sporo wiekszy niz Canona. E tam :-) A ceny obiektywow niezaleznych sa identyczne, a poza tym do minolty i tak uzywales kilku szkiel m42 :-) Co to, drozeja one przy podlaczaniu ich do canona? :-)
Jakos wykonania amatorskich szkiel Canona znasz sam. Co do funkcjonalnosci body rowniez nie ma co porownywac z Minolta (chocby pomiar swiatla i wyswietlane w wizjerze informacje - co za debil wymyslil zeby sposobu pomiaru swiatla nie bylo w wizjerze i ISO...)Pewnie, ze 10d i d60 maja wady, ale d7 ktora posiadalem tez je miala, chocby glosniejsza migawka i lustro :-) Poza tym, chcialbym cie oswiecic, ze d7 nie posiadala tez nigdzie na wierzchu nie wyswietlala iso filmu :-) Spot? Pewnie, ze moglby byc, ale chyba brak spota w d60 az tak bardzo cie ogranicza, ogladajac twoje fotki nie zauwazylem tego :mrgreen: :mrgreen:Acha, a ta tania i dobra optyka Minolty, to w wiekszosci szkla juz nie produkowane. Bo te nowe amatorskie to tez pozal sie Panie Boze ;-) :mrgreen:
Do tego cyfrowe lustrzanki Minolty wspolpracuja ze wszystkimi lampami blyskowymi produkowanymi dla Dynaxow (i mam nadzieje ze tak zostanie).A co to za rewelacja? Lampy do dynaxow to ostatnia seria, w sumie 2 lampy wyprodukowane przez minolte 3400 i 5600 (no i bodaj jeszcze jakas lampa makro) dziwne zeby nie dzialaly, zaloz do d7i cos z poprzedniej generacji ;-)

hazan
14-01-2004, 16:02
Gdzie jest admin? Gdzie jest admin? ;-) Oni tu taki OT sieja ze glowa mala ;-)Przyda sie chyba jeszcze jedno forum.. jakis Hyde Park.. czy cus, gdzie mozna o wszystkim pogadac :)Chyba nie oczekujesz że będe każdy OT przerywał - namierze delikwentów którzy sie nie słuchają regulaminu i będe do nich strzelał na priva :twisted: :oops: :lol:

wkamil
14-01-2004, 16:15
Przeciez to nie jest OT :-) Wymieniamy poglady na temat roznicy w systemach C i M, a nie np. N i M :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PaPi
14-01-2004, 16:29
A co to za rewelacja? Lampy do dynaxow to ostatnia seria, w sumie 2 lampy wyprodukowane przez minolte 3400 i 5600 (no i bodaj jeszcze jakas lampa makro) dziwne zeby nie dzialaly, zaloz do d7i cos z poprzedniej generacji ;-)E, nie. Lampy do Dynaxow (czyli wszystkich AF Minolty procz 5000/7000/9000) do duzo wiecej niz 2 lampy. 3500xi, 5200i itd. Wszystkie dzialaja ok z dSLRami Minolty (czyli 2 aparatami :-) ). Nie pisze celowo o D7i bo to inna liga i inna zasada dzialania.Przepraszam za OT. Juz nie bede.PozdrawiamPaPi

wkamil
14-01-2004, 19:24
E, nie. Lampy do Dynaxow (czyli wszystkich AF Minolty procz 5000/7000/9000) do duzo wiecej niz 2 lampy. 3500xi, 5200i itd. Wszystkie dzialaja ok z dSLRami Minolty (czyli 2 aparatami :-) ). Nie pisze celowo o D7i bo to inna liga i inna zasada dzialania.Przepraszam za OT. Juz nie bede.No tak, zapomnialem, ze przeciez Minolta juz miala dSLRa :-) Nawet dwa ;-) No i poza tym cyfry Mino, to nie Dynaxy tylko Dimage (wol zapomnial jak cieleciem byl ;-). Gotow jednak jestem sie zalozyc, ze jesli M wypusci "na wiosne" nowego dSLRa, nie bedzie chwytal lampek innych niz kompatybilnych z ADI :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Acha i jeszcze na koniec, nie wiem jak to wyglada z technicznej strony (nie jestem politechnikiem ;-) ale przeciez Canon w swoich lustrzankach zmienial dwukrotnie sposob pomiaru blysku, z TTL, na A-TTL a potem n E-TTL wiec moze niekompatybilnosci miedzy nowymi body a starymi lampami z tego powodu sie wziely ;-)

crazy
23-04-2013, 23:38
No tak, zapomnialem, ze przeciez Minolta juz miala dSLRa :-) Nawet dwa ;-) No i poza tym cyfry Mino, to nie Dynaxy tylko Dimage (wol zapomnial jak cieleciem byl ;-). Gotow jednak jestem sie zalozyc, ze jesli M wypusci "na wiosne" nowego dSLRa, nie bedzie chwytal lampek innych niz kompatybilnych z ADI :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:Acha i jeszcze na koniec, nie wiem jak to wyglada z technicznej strony (nie jestem politechnikiem ;-) ale przeciez Canon w swoich lustrzankach zmienial dwukrotnie sposob pomiaru blysku, z TTL, na A-TTL a potem n E-TTL wiec moze niekompatybilnosci miedzy nowymi body a starymi lampami z tego powodu sie wziely ;-)

uzywam swojej od 3 lat i nic mi sie na razie nie luszczy:)