PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe DSLRy Sony?



FOTOGRAF
23-02-2006, 14:35
wyciete z http://canon-board.info/showthread.php?t=8927

podobno sony ma wypuscic nowe DSLRy, cos takiego?!

Dynax 4D
Specifications:
6.1 MP CCD, ISO 100-1600, 2' LCD, 7-point AF, Anti-Shake,
Shutter 1/2000-30s (bulb), 5AE program modes,
2fps, JPG fine burst: 20 pictures,
NO depth-of-field preview, NO bracketing,
Viewfinder: 85% coverage, plastic body

Dynax 8D
Specifications:
8.2 MP CCD, ISO 100-6400, 2.5' LCD, 11-point AF, Anti-Shake,
Shutter 1/8000-30s (bulb), Full white-balance control,
5fps, JPG fine burst: 50 pictures,
depth-of-field preview, bracketing,
Viewfinder: 95% coverage (pentaprism), Full metal body.

Dynax 9D
Specifications:
12 MP CCD, ISO 100-6400, 2.5' LCD, 11-point AF,
Shutter 1/12.000-30s (bulb), Full white-balance control,
7fps, JPG fine burst: 50 pictures,
depth-of-field preview, bracketing,
Viewfinder: 100% coverage (pentaprism), Weatherproof full metal body.

gietrzy
23-02-2006, 14:41
podobno sony ma wypuscic nowe DSLRy, cos takiego?!
Kiedy? Pytam bo...


Dynax 9D
Specifications:
12 MP CCD, ISO 100-6400, 2.5' LCD, 11-point AF,
Shutter 1/12.000-30s (bulb), Full white-balance control,
7fps, JPG fine burst: 50 pictures,
depth-of-field preview, bracketing,
Viewfinder: 100% coverage (pentaprism), Weatherproof full metal body.
ja tu widzę miejsce na 3D :mrgreen:
No i migawka 1/12.000. Nareszcie mogę wziąć 85L na spacer ;-)

FOTOGRAF
23-02-2006, 14:43
Kiedy? Pytam bo...



o to mnie nie pytaj, to jest plotka, ktora przeczytalem na jakims forum.

akustyk
23-02-2006, 19:26
podobno sony ma wypuscic nowe DSLRy, cos takiego?!

Dynax 4D
Specifications:
6.1 MP CCD, ISO 100-1600, 2' LCD, 7-point AF, Anti-Shake,
Shutter 1/2000-30s (bulb), 5AE program modes,
2fps, JPG fine burst: 20 pictures,
NO depth-of-field preview, NO bracketing,
Viewfinder: 85% coverage, plastic body

Dynax 8D
Specifications:
8.2 MP CCD, ISO 100-6400, 2.5' LCD, 11-point AF, Anti-Shake,
Shutter 1/8000-30s (bulb), Full white-balance control,
5fps, JPG fine burst: 50 pictures,
depth-of-field preview, bracketing,
Viewfinder: 95% coverage (pentaprism), Full metal body.

Dynax 9D
Specifications:
12 MP CCD, ISO 100-6400, 2.5' LCD, 11-point AF,
Shutter 1/12.000-30s (bulb), Full white-balance control,
7fps, JPG fine burst: 50 pictures,
depth-of-field preview, bracketing,
Viewfinder: 100% coverage (pentaprism), Weatherproof full metal body.


tja... jak Sony wypusci lustrzanke, to mi na race kaktus wyrosnie.

drodzy posiadacze Minolty! zakup know-how tej firmy przez Sony byl tylko krokiem marketingowym, majacym poprawic kurs akcji Sony. tej firmie gleboko j... co sie z wami stanie... optyke dostaniecie od Tamrona, Tokiny i Sigmy, ale na korpus nowy nie ma co liczyc... to jest firma produkujaca elektronike, nie sprzet fotograficzny. a to nie wystarczy

KuchateK
23-02-2006, 19:35
tja... jak Sony wypusci lustrzanke, to mi na race kaktus wyrosnie.
A mi sie zdaje ze to jeszcze odszczekasz... Sam tego dopilnuje :mrgreen:

akustyk
23-02-2006, 19:59
A mi sie zdaje ze to jeszcze odszczekasz... Sam tego dopilnuje :mrgreen:
hau... hau... :mrgreen:

chcialbym. nie odszczekac, a zobaczyc cos nowego pod mocowanie Minolty.
ale nie robie sobie nadziei. po prostu

KuchateK
23-02-2006, 20:02
Sony sprobuje nawet jesli mial by to byc blad marketingowy taki jak z ich konkurencja dla ipoda... bez mp3 :D To jest jednak torcik z ktorego chetnie sobie kawalek wezma... Czy im wyjdzie i bedzie sie to krecic czy minoltowy system nie przejdzie do historii to zobaczymy.

Czacha
24-02-2006, 09:18
tja... jak Sony wypusci lustrzanke, to mi na race kaktus wyrosnie.

ludziu malej wiary - lepiej kup jakas ksiazke o pielegnacji kaktusow, bo w okresie wakacyjnym cos ci wykielkuje :mrgreen: :razz:

shaqi
24-02-2006, 09:30
tja... jak Sony wypusci lustrzanke, to mi na race kaktus wyrosnie.

drodzy posiadacze Minolty! zakup know-how tej firmy przez Sony byl tylko krokiem marketingowym, majacym poprawic kurs akcji Sony. tej firmie gleboko j... co sie z wami stanie... optyke dostaniecie od Tamrona, Tokiny i Sigmy, ale na korpus nowy nie ma co liczyc... to jest firma produkujaca elektronike, nie sprzet fotograficzny. a to nie wystarczy

Akustyk a Samsung to jaki producent.
Z Sony to taka sama Historia.
Każdy chce miec DSLR`a

Przemoc
24-02-2006, 10:29
A mi sie zdaje ze to jeszcze odszczekasz... Sam tego dopilnuje :mrgreen:

Zgadzam się, dzisiaj wszyscy ludzie mają aparaty, wszystkie wycieczki obwieszone sprzętem jak Japonczycy. Wielki rynek, popyt i zbyt.

Koncerny elektroniczne nie odpuszczą tortu Canonowi i Nikonowi. Zrobili soniarze R1 to zrobią i lustro, jeżeli faktycznie kupili Minoltę dla bagnetu i będą to rozwijać to IMHO sukces gwarantowany.
Ciekawi mnie jak potraktują markę Minolty, czy pójdzie do szuflady, czy ożenia ja z Sony (S-M), może zostawią?

Będzie ciekawie, zobaczycie.

dentharg
24-02-2006, 11:13
i cena za 5D spadnie, oj spadnie.. A wtedy moj Ci k*wa on!

Choc obawiam sie, ze ceny za szkla nie drgna.. A 85L poza zasiegiem ;(

akustyk
24-02-2006, 12:42
Akustyk a Samsung to jaki producent.
Z Sony to taka sama Historia.
Każdy chce miec DSLR`a

tzn. chcesz mnie przekonac, ze zamowienie w fabryce plastikowego odlewu wg. wzory Pentax *istDL i naniesienie na niego wlasnego logo jest trudne dla tak gigantycznego koncernu?

ale tu nie o trudnosc wyprodukowania idzie. tu idzie o sens tych firm pchania sie w ta dzialke. dla Sony czy Samsunga DSLR to jeszcze jedna dziedzina obok pralek, lodowek, walkmanow, ...
jesli beda widziec w tym sens to beda ciagnac. ale zeby w tej branzy wyciagnac zysk to trzeba zainwestowac w R&D i w reklame a potem poczekac, az produkt dotrze do nabywcow. na pewno nie obiecuje natychmiastowych kokosow...
i wlasnie dlatego mam obawy, czy Sony i Samsungowi bedzie sie w ogole chcialo w to bawic. bo jesli mozna przerzucic pracownikow z dzialu foto do dzialu projektowania pralek, i wiecej na tym zarobic... :-?

akustyk
24-02-2006, 12:44
ludziu malej wiary - lepiej kup jakas ksiazke o pielegnacji kaktusow, bo w okresie wakacyjnym cos ci wykielkuje :mrgreen: :razz:

dobra... czekam :rolleyes:

Riccardo
24-02-2006, 12:47
i wlasnie dlatego mam obawy, czy Sony i Samsungowi bedzie sie w ogole chcialo w to bawic. bo jesli mozna przerzucic pracownikow z dzialu foto do dzialu projektowania pralek, i wiecej na tym zarobic... :-?

pracownikow z dzialu foto mozna ew. zwolnic a nie przezucic. A na pralkach juz wiecej zarobic nie mozna wiec trzeba inwetsowac w inne rzeczy. A jak reklama bedzie dobra to nabywcy sie znajda.

Theoo
24-02-2006, 13:36
Myślę że Sony nie zamknie działu foto. Jako SONY nie mają żadnego dSLR-a. Kupując Minoltę mają bazę w dłoni. Trzeba pamiętać że ich kamery są raczej very nice i wszyscy zawodowcy na nich pracują. Więc jest szansa że nowy model Minolty np. 9 może być całkiem całkiem. Ja sam pracowałem na KM7D i muszę stwierdzić że z dobrym szkłem jest całkiem correct.
Tzn. wsadza nową matrycę 3CCD jak Sigma/ 3x 3,2/ i poprawią to i tamto. Może być lekkie zaskoczenie

Fajer
24-02-2006, 23:32
po prostu robienie DSLR jest dzisiaj modne i można się zareklamować....

a niesądzę, żeby sony inwestowało kupę kasy, tylko po to, żeby akcje skoczyły. Napewno coś się urodzi - pytanie tylko ile pożyje.
bo tak jak minolta - firma z tradycją, że ho ho miała opory podjąć taki drastyczny krok jaki podjęła, to sony jak coś nie pójdzie - rzuci to w mgnieniu oka.

Czacha
25-02-2006, 01:04
Sony zdaje sobie sprawe z tego jak jest postrzegane - to producent sprzetu audio oraz RTV. Tylko co, jesli postanowili wykreowac nowy wizerunek? Moim zdaniem sa na swietnej drodze.. zreszta pomijam juz fakt, iz lustra cyfrowe (chocby Nikona) robia zdjecia dzieki... Sony ;) I nikt nie powiedzial ze Canon tez nie zacznie stosowac w przyszlosci ich matryce ;)

Ja bym spokojnie czekal.. zas watpliwosci "czy bedzie?" moge rozwiac mowiac z niemal 100% przekonaniem (popartym ostatnim szkoleniem) - bedzie! :D I jesli ich obietnice nie sa tylko przechwalaniem sie, to czeka nas naprawde przyzwoity nastepca D7D.. :mrgreen:

KAWON
25-02-2006, 09:11
Na korpusach ma buc tylko SONY.
Pozostanie natomiast Dynax (Maxxum).

Fajer
25-02-2006, 11:11
w końcu jakaś porządna nazwa :wink:
przydługie KonicaMinolta było żenujące...

sami wiecie kto
25-02-2006, 11:46
tja... jak Sony wypusci lustrzanke, to mi na race kaktus wyrosnie.


no proponuje wybrać jakiś gatunek, który może mieć zastosowanie przemysłowe, bo się może zanosić na niezłą plantacje ;)

pierwsze oficjalne informacje o nowym ciałku pojawią się po 'zejsciu' matuszki Minoli (czyli po 31 marca). system wystartuje z około 30ma szkłami (oczywiście nie na raz), nie tylko tamroidami i nie tylko minoltoidami (STF od Zeis'a :rolleyes: )

a w lato do sklepów

popmart
25-02-2006, 12:05
proponuje pejotla ;)

Fajer
25-02-2006, 12:28
no jak faktycznie się postarają (sony ma świetnych stylistów - styliści Minolty powinni od dawna wisieć, albo trafić na krzesło elektryczne) to to może być najlepsza konkurencja dla Canona. Nikon coś cienko przędzie pomimo D200.
Tak jak tu już powiedziano, Sony rusza z gotowym zestawem dobrysz szkieł - to czego nie lubiłem w minolcie to zawsze były body. Jak sony wypusci coś ciekawego, to się opierać niebędę :wink:

Klosiu
25-02-2006, 12:46
Trzymam kciuki za Sony a zwlaszcza za matryce 8.2mp z iso 100 bo predzej czy pozniej pewnie pojawi sie w Nikonie :]

sami wiecie kto
25-02-2006, 13:24
styliści Minolty powinni od dawna wisieć, albo trafić na krzesło elektryczne

ciekawe że 'fotograf' woli wygląd nad np. funkcjonalność ;)

a już skoro jesteśmy przy wyglądzie, to Minolta miała jeden poważny feler, nie miała napisu na C na body :wink:


a co do wiadomości z poczatku watku, to oczywiście bzdura, jakiś żart

Fajer
25-02-2006, 13:48
ciekawe że 'fotograf' woli wygląd nad np. funkcjonalność ;)

a co do wiadomości z poczatku watku, to oczywiście bzdura, jakiś żart

nie "woli" ale jest to zaleta, jesli sprzęt wyglada dobrze (a nie jak burak :wink: ) to się sprzedaje lepiej w niższych sektorach cenowych, więc system może się rozwijać

Apartay klasy 30D czy5D sprzedają się ze wzgledu na parametry, a aparaty klasy 350D czy D5 czy D50 sprzedają się często kasiastym ludziom ze wzgledu na "szpanerski" wygląd... co z tego, że potem leżą w szafie...
żebyśmy mieli fajny sprzęt - firma musi mieć kase, a najlepiej ją trzepie na tańszych modelach a nie droższych - stąd moja uwaga o stylistyce.

sami wiecie kto
25-02-2006, 14:15
... sprzedają się często kasiastym ludziom ze wzgledu na "szpanerski" wygląd... co z tego, że potem leżą w szafie...


wydaje mi się że akurat w tym sektorze to Canon sie sprzedaje takim ludziom ze względu na samo logo a nie wygląd 8)
nawet Canomatici schodziły ze względu na podobieństwo do nazwy jedynie ....

Fajer
25-02-2006, 14:30
może masz rację :)

Czacha
03-03-2006, 00:28
za fotopolis.pl


Wiadomość o sojuszu firm Sony i Konica Minolta, a następnie infromacja o wycofaniu się tej ostatniej z rynku fotograficznego wzbudziły wiele emocji. Podczas specjalnej konferencji prasowej Sony Poland ujawniło kilka dodatkowych informacji.

Jak zapewnił nas Daniel Czok (Szef Marketingu na Europę Środkową, Dział Cyfrowa Technologia Obrazu Sony Poland), sojusz z firmą Konica Minolta nie był zwykłym przejęciem i wynika z poważnych planów Sony w segmencie lustrzanek cyfrowych. Ale po kolei.



Po pierwsze, Sony uzyskało dostęp do patentów i rozwiązań technologicznych Konica Minolta. Jednak w przypadku aparatów kompaktowych firma zamierza korzystać z własnych technologii (jak chociażby w przypadku stabilizacji obrazu Super Steady Shot). Co innego jeśli chodzi o lustrzanki cyfrowe - nowe produkty będą łączyć w sobie rozwiązania Sony i KM. Co więcej - to fabryki Koniki Minolty będą produkować optykę i lustrzanki dla Sony.

Kolejną ważną informacją jest przejęcie serwisu sprzętu analogowego i cyfrowego marki Konica Minolta przez Sony. Sony Polska zapewnia, że użytkownicy i pasjonaci KM od 1 kwietnia otrzymywać będą profesjonalne wsparcie techniczne, ale nie zdradza jeszcze jakie rozwiązanie logistyczne wybierze. Dowiedzieliśmy się także, że Sony nie będzie przejmować lokalnych struktur Konica Minolta, co nie oznacza jednak osierocenia miłośników systemu. Przedstawiciele firmy podkreślają, że chcą przejąć system KM wraz z użytkownikami, którzy nie mają się czego obawiać. Skoro tak wielka korporacja jak Sony zapewnia, że z początkiem kwietnia będzie realizować wszelkie obowiązki serwisowe wobec sprzętu fotograficznego marki Konica Minolta, to znaczy, że do końca marca wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Inwestycja Sony nie oznacza więc w żadnym wypadku śmierci systemu - wręcz przeciwnie, potencjał finansowy i technologiczny japońskiego giganta jest gwarancją dynamicznego jego rozwoju. Zostaliśmy zapewnieni, że Sony traktuje wejście w segment lustrzanek cyfrowych bardzo poważnie - mówi się nawet o zawalczeniu o przychylność zawodowców, oczywiście produktem dla zawodowców... Jak widać, firma zamierza inwestować i już wkrótce (po zaprezentowaniu lustrzanki Sony) możemy się zapewne spodziewać wzrostu cen obiektywów KM na rynku wtórnym ze względu na otwierające się nowe perspektywy.

Fakt że lustrzanka Sony nie została pokazana podczas targów PMA 2006 pozwala wysnuć dwa wnioski. Po pierwsze - premiery można spodziewać się podczas targów Photokina, we wrześniu 2006 roku. Jeśli tak się stanie - i w rok po ujawnieniu prac nad lustrzanką cyfrową zaprezentowany zostanie produkt - można się spodziewać, że nie będzie to po prostu jeden z Dynaksów z logiem Sony, ale zupełnie nowy aparat. Najważniejsze, że na premierze się nie skończy - lustrzanka cyfrowa marki Sony ma trafić do sprzedaży jeszcze w 2006 roku. Jak powiedział nam Daniel Czok, lustrzanka Sony wzbudzi dużo emocji wśród pasjonatów fotografii. Reszta musi pozostać tajemnicą!

toni
03-03-2006, 21:15
z ciekawostek .......uwaga LG patrzy uwaznie na nikon....
i co to bedzie ?????

twlodar
04-03-2006, 21:35
Pominęliście w tych rozważaniach jeden istotny drobiazg..

To Sony jest w tym momencie dostawcą matryc dla wszystkich
konkurentów Canona, czemu więc nie ma tych matryc pchać
we własny korpus, skoro doskonale widzi, że takie firmy,
jak Nikon i Pentax mogą na produktach obudowanych na tych
ich matrycach dobrze zarabiać?

Fajer
04-03-2006, 21:41
No dokładnie. to tak jak by przepuszczać strumień kasy między placami...

a skąd to info o LG i Nikonie? że niby co? fuzja? przejęcie? spółka?

akustyk
04-03-2006, 21:48
To Sony jest w tym momencie dostawcą matryc dla wszystkich
konkurentów Canona, czemu więc nie ma tych matryc pchać
we własny korpus, skoro doskonale widzi, że takie firmy,
jak Nikon i Pentax mogą na produktach obudowanych na tych
ich matrycach dobrze zarabiać?

bo produkowanie systemu DSLR wymaga czegos wiecej niz elektroniki.
i mimo calej slepej wiary wszelkiej masci onanistow sprzetowych w potege megapikseli, one nie wystarczaja, zeby stworzyc porzadny system. do tego trzeba miec troche wiedzy z optyki i troche znajomosci tego rynku.

ironicznie, latwiej jest odniesc sukces w druga strone - majac know-how fotografii, a bez high-endowej elektroniki. vide: Olympus


gdyby elektronika wystarczala, to to forum mialoby nazwe Samsung-Board albo LG-Board. bo "starzy" producenci sprzetu juz dawno by zgineli stratowani przez azjatyckie tygrysy pralek, lodowek, komputerow, mp3-playerow i czego tam jeszcze...

twlodar
05-03-2006, 10:33
bo produkowanie systemu DSLR wymaga czegos wiecej niz elektroniki.
i mimo calej slepej wiary wszelkiej masci onanistow sprzetowych w potege megapikseli, one nie wystarczaja, zeby stworzyc porzadny system. do tego trzeba miec troche wiedzy z optyki i troche znajomosci tego rynku.


Sony już jest na tym rynku, a kupując KM dokupiła soboe to, co jej brakowało.
Czyż nie?

akustyk
05-03-2006, 13:52
Sony już jest na tym rynku
elektronicznie na rynku malpek.
optycznie pod postacia napisu Zeiss.



a kupując KM dokupiła soboe to, co jej brakowało.

teoretycznie tak. a co z tego wyniknie to zobaczymy. jesli postanowili powaznie cos ugryzc na tym poletku, to zaistnieja. a ja zgole kaktusa na rece

twlodar
05-03-2006, 21:31
a ja zgole kaktusa na rece

Będę pamiętał.. Wybierzesz się z tym kaktusem na spotkanie DGF,
przedstawiciel Sabatu na Wrocław go dla CB obfoci..

shaqi
07-03-2006, 10:49
tzn. chcesz mnie przekonac, ze zamowienie w fabryce plastikowego odlewu wg. wzory Pentax *istDL i naniesienie na niego wlasnego logo jest trudne dla tak gigantycznego koncernu?

ale tu nie o trudnosc wyprodukowania idzie. tu idzie o sens tych firm pchania sie w ta dzialke. dla Sony czy Samsunga DSLR to jeszcze jedna dziedzina obok pralek, lodowek, walkmanow, ...
jesli beda widziec w tym sens to beda ciagnac. ale zeby w tej branzy wyciagnac zysk to trzeba zainwestowac w R&D i w reklame a potem poczekac, az produkt dotrze do nabywcow. na pewno nie obiecuje natychmiastowych kokosow...
i wlasnie dlatego mam obawy, czy Sony i Samsungowi bedzie sie w ogole chcialo w to bawic. bo jesli mozna przerzucic pracownikow z dzialu foto do dzialu projektowania pralek, i wiecej na tym zarobic... :-?

Twoje obawy sa moze i uzasadnione.
Ale z drugiej strony zobacz jak intensywnie Samsung i Sony ( pierwsza hybryda z matrycą ASP-C !!! ) wchodza na rynki foto coraz wiecej "małpek", i kompakcików z średniej półki, no i zaawansowane hybrydy obu producentów. Wiec:
1. maja kase- duzo kasy, mega tony kasy.
2. maja checi- duze checi aby wyplacic sobie jeszcze wieksze dywidenta
3. niech zyje konkurencja (dlatego zycze obu producentom udanych nowych konstrukcji) i niższe ceny.

A wiec uwazam ze szpece od małpek zostana przy małpkach a do pralek moze Ja i Akustyk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tomalxx
01-04-2006, 09:26
Odświeżam wątek.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4154

FOTOGRAF
01-04-2006, 09:31
a co on tam bedzie mial? playstation :roll:
jakos nie widzi mi sie ten aparat :|

kane
01-04-2006, 09:32
Odświeżam wątek.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4154


haha :) i ten napis PSP

solti
01-04-2006, 11:30
Nie ma to jak 1 kwiecień:lol:

konradl
01-04-2006, 12:22
Smiejscie sie smiejcie :) Ale kiedys zakupilem sobie 4 Mpix Sony s85 (Poprzednik modelu f707 i f717, a wiec dosyc wysoki model) i byl to jedyny aparat jak dotad z ktorego bylem niezadowolony, sprzedalem go po niecalych 2 tygodniach ze spora strata, ale nie dalo sie tym robic zdjec, ten aparat zachowywal sie jak gierka, wydawal jakies dziwne odglosy, mozna by powiedziec ze nie mial "duszy" ;), wogole nie odczuwalem przyjemnosci z robienia nim zdjec :)

Bachman
01-04-2006, 13:39
Sony s85 (Poprzednik modelu f707 i f717

poprzednikiem f707 byl f505 :mrgreen:

konradl
01-04-2006, 15:01
no moze, ale byl to dosc wysoki model, ze wszystkimi ustawieniami itp, nie byla to seria tych prostych malpek.

Semtex
01-04-2006, 15:36
ja miałem sony 717 i patrząc dzisiaj na możliwości i zdjęcia z tego okresu to wygląda to zupełnie nieżle

konradl
01-04-2006, 16:44
Wiem, zdjecia byly ok, ale jakos hmm nic nie czulem do tego aparatu, jezeli wiesz co mam na mysli, odechciewlo mi sie focic :)

chrisowaty
22-04-2006, 01:14
Koncern Sony ogłosił powołanie do życia nowej marki, pod którą będą sprzedawane produkowane przez niego aparaty cyfrowe z kategorii DSLR czyli cyfrowych lustrzanek (Digital Single Lens Reflex). Sprzedaż aparatów pod nową marką o nazwie Alpha ma się rozpocząć w połowie roku - ich wspólną cechą będzie korzystanie z systemu wymiennych obiektywów o nazwie Maxxum/Dynax, który według Sony oferuje obecnie możliwość wyboru spośród około 16 milionów różnych obiektywów. Nowa marka otrzymała także własną stronę internetową, którą można znaleźć w linku

http://www.sony.net/Products/dslr/

akustyk
22-04-2006, 01:33
pora na kaktusa :(

Jac
22-04-2006, 01:41
pora na kaktusa :(
:mrgreen: jedni sie smuca inni ciesza :mrgreen: :mrgreen:, zrob foto i dodaj do T&T ;-)

Arek_O
22-04-2006, 16:09
16 milionów różnych obiektywów ???

ags
22-04-2006, 16:17
Prędzej 16 mln sztuk.

mattnick
22-04-2006, 16:39
hehe...chyba, że będą robić dla wariatów...17.3 mm i 17.4 mm albo zoom 13.5-13.9 mm tak by się dało te 16 mln uzyskać...jeszcze różne dziury...:)

xfoto
22-04-2006, 17:14
Wiem, zdjecia byly ok, ale jakos hmm nic nie czulem do tego aparatu, jezeli wiesz co mam na mysli, odechciewlo mi sie focic :)

To tak jakby powiedziec: "Wiem, gwozdzie wbijal ok, ale jakos hmm nic nie czulem do tego mlotka, jezeli wiesz co mam na mysli, odechcialo mi sie wbijac"

:-) :-) :-)

Zaibatsu
22-04-2006, 17:40
Miałem sony DSC F828, w klasie aparatów hybrydowych moim zdaniem nie miał sobie równych. ponizej zdjecie zrobione tym aparatem :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.digart.pl/data/img/69/40/miniaturki400/320266.jpg)

pazurek
22-04-2006, 18:59
i czego to zdjecie dowodzi?

AdrianP
22-04-2006, 20:31
Daj crop 100%.
Jeśli będziemy patrzeć tylko na zdjęcia o takich wymiarach to nawet te wynalazki to rewelacyjne aparaty :D


https://canon-board.info/imgimported/2006/04/DCS620x-1.jpg
źródło (http://www.lonestardigital.com/DCS620/DCS620x/DCS620x.jpg)
https://canon-board.info/imgimported/2006/04/DCS31520Camera-2.jpg
źródło (http://www.lonestardigital.com/DCS315/DCS315%20Camera.jpg)

https://canon-board.info/imgimported/2006/04/Dcs760-2.jpg
źródło (http://www.lonestardigital.com/cameras/Dcs760.jpg)
https://canon-board.info/imgimported/2006/04/DCS_760_Back-2.jpg
źródło (http://www.lonestardigital.com/cameras/DCS_760_Back.jpg)

https://canon-board.info/imgimported/2006/04/Kodak20DCS20460-1.jpg
źródło (http://www.digicamhistory.com/Kodak%20DCS%20460.jpg)
https://canon-board.info/imgimported/2006/04/Kodak20DCS20520M-2.jpg
źródło (http://digicamhistory.com/Kodak%20DCS%20520-M.jpg)


Małe wytłumaczenie dla tych co nie wiedzą co to za żelastwa, to pierwsze DSLR-y wyprodukowane przy współpracy Kodaka z Canonem i Nikonem, pochodzą z lat 1995-1998 ;)

emisiaczek
22-04-2006, 20:34
828? jak pamietam nikt go nie chcial takie mial aberracje, 717 to bylo cos nastepca byl juz cienki

Zaibatsu
22-04-2006, 20:49
faktycznie miał straszne aberacje przy dłuższych ogniskowych już nie mówiąc o tym że GO było żadne ale to był tylko zaawansowany kompakt.

mattnick
22-04-2006, 21:00
czadowy ten nikon...poręczny pewnie...2 torby...jedna na gripa druga na aparat :)

pazurek
22-04-2006, 21:03
czadowy ten nikon...poręczny pewnie...2 torby...jedna na gripa druga na aparat :)

a ciekawie sie dopiero musialo robic zdjecia w pionie ;)

Przemoc
22-04-2006, 21:08
czadowy ten nikon...poręczny pewnie...2 torby...jedna na gripa druga na aparat :)

On nagrywał zdjęcia bezpośrednio na płytach gramofonowych. ;)

czeczot
23-04-2006, 15:58
Wy ciągle zapominacie o jednym. Sony kupiło optykę minolty która jest znakomita! Wcale nie ustępuje optyce canona czy nikona a była tańsza. Zdaje się że dalej specjaliści monolity będą im tą optykę robić. Włożą do ich optyki jakiś odpowiednik usm bo tego minolcie brakowało, zostawią AS, napiszą na tym Zeiss i pełno ludzi będzie się podniecać aparatami sony z legendarną/rewelacyjną optyką Zeissa. Jak myślicie skąd canon na hss – od minolty, sam tego nie wymyślił. Nawet jak tam załadują tamrona które minolta pod koniec przemalowywała na swoje obiektywy i napiszą tym razem Zeiss to na różnych forach ludzie będą się śmiać z canonów i nikonów bo Zeiss to legenda. Ja dalej pamiętam jak niektórzy twierdzili że 717 ma rewelacyjną optykę Zeissa tylko jakoś nie mogli udowodnić tego czy to zasługa optyki czy oprogramowania w aparacie i rewelacyjnego algorytmu odszumiania i wyostrzania. Bo obiektyw podobno z Zeissa to miał tylko wzór loga
Minolta po prostu za późno wystartowała z dslr i nie miała kasy na jego promocje. D7D to rewelacyjna ergonomia, dobra optyka tyle że nigdy nie było wiadomo co się stanie z firmą.
Na jesień będzie dostępny korpus minolty jak sony go nie zepsuje to będzie daje najbardziej ergonomiczny z jego znaczkiem, matryca sony, może jakaś nowa i tu nikt nie powie że oni robią złe matryce, różnice miedzy canonem a nikonem przecież nie są duże jeśli chodzi o szumy a sony ma tu spory potencjał. Do tego bardzo dobre obiektywy minolty tylko mam nadzieje że utrzymają ceny. Do tego będzie to produkowała duża, stabilna finansowo firma z bardzo dobrym marketingiem. Jak bym wybierał system za 1-2 lata bo bym wziął sony pod uwagę ze względu na optykę minolty (jak zachowają ceny), znaczek sony bym zakleił tasmą, pod warunkiem że będą mieli te 20% rynku bo wtedy wiadomo że się z niego nie wycofają.


z ciekawostek .......uwaga LG patrzy uwaznie na nikon....
i co to bedzie ?????

Nic nie bedzie. Możesz wyjaśnić z jakich powodów mitsubishi chyba największy koncern na świecie miałby się pozbywać nikona?

emisiaczek
23-04-2006, 19:52
i tylko my male szaraki patrzymy na Canona

btw czeczot, fajna www

czeczot
23-04-2006, 20:37
Tak się zastanowiłem i chyba Canon nie należy do żadnego większego koncernu? Wiec jak by koncern LG który też jest gigantyczny, w końcu elektronika i AGD to chyba nie są ich największe firmy, miał coś kupić to pewniej by mu było łatwiej kupić Canona. I za rok może 2 będziemy biegać z logo LG na aparatach :)

Przemoc
23-04-2006, 20:49
Tak się zastanowiłem i chyba Canon nie należy do żadnego większego koncernu? Wiec jak by koncern LG który też jest gigantyczny, w końcu elektronika i AGD to chyba nie są ich największe firmy, miał coś kupić to pewniej by mu było łatwiej kupić Canona. I za rok może 2 będziemy biegać z logo LG na aparatach :)

Raczej odwrotnie, na lodówkach LG pojawi się logo Canona. :smile: Decyzja zależy od tego która marka będzie bardziej rozpoznawalna.

Scorpion
24-04-2006, 11:36
D7D to rewelacyjna ergonomia, dobra optyka tyle że nigdy nie było wiadomo co się stanie z firmą.

Prawda... I tego najbardziej mi brakuje w Canonie.

akustyk
24-04-2006, 12:34
Zdaje się że dalej specjaliści monolity będą im tą optykę robić.

biorac pod uwage fakt, ze ostatnio ci specjalisci zajmowali sie przepakowywaniem obiektywow Tamrona w obudowy KM... mam co do tego watpliwosci.



Włożą do ich optyki jakiś odpowiednik usm bo tego minolcie brakowało,

moze wloza, moze nie wloza. niech mnie ktos poprawi, ale nizsza cena ich podstawowych obiektywow byla w duzej mierze spowodowana tym, ze nie mialy w srodku silnika, a naped byl przenoszony z body.
odpowiednik USM wymaga silnika wbudowanego. tym samym podnosi cene oibiektywow.



zostawią AS, napiszą na tym Zeiss i pełno ludzi będzie się podniecać aparatami sony z legendarną/rewelacyjną optyką Zeissa.

tja... :) w to akurat jestem sklonny uwierzyc. Sony jest swietne w robieniu ludziom wody z mozgu



Jak myślicie skąd canon na hss – od minolty, sam tego nie wymyślił.

skad to wiadomo?



Nawet jak tam załadują tamrona które minolta pod koniec przemalowywała na swoje obiektywy i napiszą tym razem Zeiss to na różnych forach ludzie będą się śmiać z canonów i nikonów bo Zeiss to legenda. Ja dalej pamiętam jak niektórzy twierdzili że 717 ma rewelacyjną optykę Zeissa tylko jakoś nie mogli udowodnić tego czy to zasługa optyki czy oprogramowania w aparacie i rewelacyjnego algorytmu odszumiania i wyostrzania. Bo obiektyw podobno z Zeissa to miał tylko wzór loga

marketoidy sa w stanie wszystko wcisnac. choc zastanawiam sie kiedy Zeiss pojdzie po rozum do glowy i przestanie pozwalac ludziom na wycieranie sobie ta nazwa tylka...



Minolta po prostu za późno wystartowała z dslr i nie miała kasy na jego promocje. D7D to rewelacyjna ergonomia, dobra optyka tyle że nigdy nie było wiadomo co się stanie z firmą.

Minolta zawsze za pozno z wszystkim startowala. nawet jak miala dobry produkt i pomysl, to nie potrafila go skutecznie wprowadzic na rynek. to oni mieli pierwsi body z AF, ale przegapili moment i dali sie pokonac Canonowi. moge sie mylic, ale zdaje sie tez, ze to oni wprowadzili pomiar odleglosci przez obiektywy do systemu blysku (ADI). w implementacji Minolty akurat dziala to srednio pewnie, ale pomysl sie na rynku przyjal



Na jesień będzie dostępny korpus minolty jak sony go nie zepsuje to będzie daje najbardziej ergonomiczny z jego znaczkiem, matryca sony, może jakaś nowa i tu nikt nie powie że oni robią złe matryce, różnice miedzy canonem a nikonem przecież nie są duże jeśli chodzi o szumy

no z tymi roznicami to troche przesadziles. troche mocno.



a sony ma tu spory potencjał. Do tego bardzo dobre obiektywy minolty tylko mam nadzieje że utrzymają ceny. Do tego będzie to produkowała duża, stabilna finansowo firma z bardzo dobrym marketingiem. Jak bym wybierał system za 1-2 lata bo bym wziął sony pod uwagę ze względu na optykę minolty (jak zachowają ceny), znaczek sony bym zakleił tasmą, pod warunkiem że będą mieli te 20% rynku bo wtedy wiadomo że się z niego nie wycofają.
poki co najwieksza niewiadoma. nikt nie wie na pewno, czy Sony bedzie sie w to bawic. nie jeden, nie dwa razy ta korporacja podejmowala dziwne decyzje, zostawiajac uzytkownikow na lodzie.

last but not least: nie uwzgledniles w tych rozwazaniach jednego czynnika: Sony jest drogie. w zakupie jeszcze jako tako, ale serwis i akcesoria tej firmy sa przerazliwie drogie. a idac w system lubie miec pewnosc, ze gdy przyjdzie co do czego jakakolwiek awaria nie skonczy sie wymiana sprzetu, bo naprawa nie bedzie sie oplacac

czeczot
24-04-2006, 14:00
biorac pod uwage fakt, ze ostatnio ci specjalisci zajmowali sie przepakowywaniem obiektywow Tamrona w obudowy KM... mam co do tego watpliwosci.

Tego nigdy nie mogłem zrozumieć, firma która robiła świetne obiektywy zniżyła się do tamrona. Może oni już wtedy pertraktowali z sony żeby im to opchnąć a czynili jakieś kroki tylko żeby od sony dostać więcej kasy za system


moze wloza, moze nie wloza. niech mnie ktos poprawi, ale nizsza cena ich podstawowych obiektywow byla w duzej mierze spowodowana tym, ze nie mialy w srodku silnika, a naped byl przenoszony z body.
odpowiednik USM wymaga silnika wbudowanego. tym samym podnosi cene oibiektywow.

Ja cię nie poprawie ale śmiem wątpić żeby silnik usm aż tyle kosztował. Patrz różnica między obiektywami KIT canona z zwykłym silnikiem a micro usm


skad to wiadomo?

Gdzieś to w necie wyczytałem i z tego co pamiętam było to wiarygodne źródło


marketoidy sa w stanie wszystko wcisnac. choc zastanawiam sie kiedy Zeiss pojdzie po rozum do glowy i przestanie pozwalac ludziom na wycieranie sobie ta nazwa tylka...

Właśnie poszedł po rozum do głowy. Użycza logo i kasuje :)


no z tymi roznicami to troche przesadziles. troche mocno.

Do ISO 800 na odbitkach zauważysz różnice? Dalej tak ale to nie jest przepaść która będą brali pod uwagę normalni niedzielni pstrykacze z 3 obiektywami


last but not least: nie uwzgledniles w tych rozwazaniach jednego czynnika: Sony jest drogie. w zakupie jeszcze jako tako, ale serwis i akcesoria tej firmy sa przerazliwie drogie. a idac w system lubie miec pewnosc, ze gdy przyjdzie co do czego jakakolwiek awaria nie skonczy sie wymiana sprzetu, bo naprawa nie bedzie sie oplacac

Ty nie uwzględniłeś 2 rzeczy :) Drogie dla kogo? Myślisz że przeciętnie zarabiający europejczyk czy Amerykanin będzie brał różnice 100$ na body za 1500$ pod uwagę? Ceny obiektywów canona i nikona są na zbliżonym poziomie. Sony raczej dostosuje albo postanowi być trochę tańsze. Zresztą od czego jest marketing? Legendarny Zeiss i mogą być 2x droższe :) Druga rzecz to ludzie którzy chcą mieć wszystko jednej firmy. Przecież on do TV sony nie podepnie aparatu canona żeby pokazać rodzinie zdjęcia bo to stylistycznie nie będzie pasować. Jak myślisz dlaczego firmy produkujące elektronikę czy AGD robią przeważnie pełen zakres produkcji mimo że no do zmywarek dokładania albo je kupują u niezależnego producenta i naklejają swoje logo, np. Amica. Ponieważ są ludzie którzy chcą mieć wszystko jednej firmy i bardziej się opłaca stracić na jednym żeby sprzedać 5 innych z zyskiem. Ludzi którzy świecie są przekonani że sony to najlepsza firma są miliony

akustyk
24-04-2006, 14:37
Ja cię nie poprawie ale śmiem wątpić żeby silnik usm aż tyle kosztował. Patrz różnica między obiektywami KIT canona z zwykłym silnikiem a micro usm

tez smiem watpic. ale to nie kwestia roznicy w koszcie produkcji, tylko w mozliwosci uzyskania ceny sprzedazy. marketoidy patrza na to od tej strony :)



Właśnie poszedł po rozum do głowy. Użycza logo i kasuje :)

dosc ryzykowne. rozpieprzenie sobie imidzu moze ich za drogo kosztowac.

z drugiej strony, Kodak sobie wycieral tylek nazwa Schneider, a Panasonic Leika (choc tu nie bylo nic do gadania akurat) wiec chyba nie jest to az tak ryzykowne dla tych "asow" optyki




Do ISO 800 na odbitkach zauważysz różnice? Dalej tak ale to nie jest przepaść która będą brali pod uwagę normalni niedzielni pstrykacze z 3 obiektywami

no chocby przy ISO 200 zauwaze. bo przy ISO 200 fragmenty obrazu niedoswietlone o 3 dzialki sa efektywnie na poziomie ISO 1600 i nie ma bata, zeby przy 20x30 to wygladalo gladko i mialo ten poziom szczegolowosci ktorego oczekuje.

a poki co zdarza mi sie robic zdjecia, gdzie musze niedoswietlac (ze wzgledu na jasne partie) ale potem potrzebuje cos wyciagnac z cieni. nie mowie tu o rozjasnianiu o 3 dzialki, ale czasem wystarczy niewiele by spory szum wyszedl nawet przy niskich czulosciach.

samo okreslenie ISO jest przegadane. istotne jest znaczenie tego dla obrazu i zrozumienie, ze jako taki szum (a wiec i szczegolowosc i/lub gladkosc odbitki) to wypadkowa uzytej czulosci i jasnosci kluczowych dla zdjecia partii.

nie czesto, ale miewam potrzebe robienia zdjec gdzie to jest istotne. moge sie tylko domyslac, ze dla fotografow sportu, akcji (i swiatla zastanego) ISO 800 to dopiero poczatek.



Ponieważ są ludzie którzy chcą mieć wszystko jednej firmy i bardziej się opłaca stracić na jednym żeby sprzedać 5 innych z zyskiem. Ludzi którzy świecie są przekonani że sony to najlepsza firma są miliony
tez prawda. tak jak ludzie, ktorzy nie tykaja "Sigmy" bo nie ma na obudowie slowa "Canon" :)
celne spostrzezenie!

czeczot
24-04-2006, 15:13
tez smiem watpic. ale to nie kwestia roznicy w koszcie produkcji, tylko w mozliwosci uzyskania ceny sprzedazy. marketoidy patrza na to od tej strony :)

Dlatego napisałem że ceny obiektywów pewnie się zrównają z C i N


dosc ryzykowne. rozpieprzenie sobie imidzu moze ich za drogo kosztowac.
z drugiej strony, Kodak sobie wycieral tylek nazwa Schneider, a Panasonic Leika (choc tu nie bylo nic do gadania akurat) wiec chyba nie jest to az tak ryzykowne dla tych "asow" optyki

Jak dla mnie to oni już dawno sobie go rozpieprzyli. Odkąd zaczeli robić obiektywy do cyfrowych kompaktów. Ale co poradzić biznes to biznes a nie sentymenty. Zresztą po co im ten image skoro i tak do obecnie najpopularniejszych aparatów nie produkują obiektywów


no chocby przy ISO 200 zauwaze. bo przy ISO 200 fragmenty obrazu niedoswietlone o 3 dzialki sa efektywnie na poziomie ISO 1600 i nie ma bata, zeby przy 20x30 to wygladalo gladko i mialo ten poziom szczegolowosci ktorego oczekuje.

Myślisz że statystyczny użytkownik canona 350D czy w przyszłości sony wie o tym że można tak zrobić? Nie wie a ja i ty dla marki sony jesteśmy za mali żeby się tym przejmować. Wsadzą algorytm cukierkowych kolorów z 717 i prawie wszyscy będą się tym podniecali.


nie czesto, ale miewam potrzebe robienia zdjec gdzie to jest istotne. moge sie tylko domyslac, ze dla fotografow sportu, akcji (i swiatla zastanego) ISO 800 to dopiero poczatek.

Przy dobrze oświetlonej hali i jasnym szkle ISO 400-800 starcza.


tez prawda. tak jak ludzie, ktorzy nie tykaja "Sigmy" bo nie ma na obudowie slowa "Canon" :)

Największymi przeciwnikami są ci którzy nigdy sigmy nie trzymali w rękach. Pewnie z samego obrzydzenia do znaczka sigmy