PDA

Zobacz pełną wersję : Test D200 na Dpreview.



Cichy
23-02-2006, 15:22
Chyba pierwszy test , jaki widzę, który pokrywałby się z tym, co widziałem i co fociłem.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/

Jac
23-02-2006, 15:35
obiektywny test, nie ma co :-)
Nikon D200 vs Nikon D100
waga 830 g vs. 700 g
wygrywa d200

Nikon D200 vs Nikon D2X
waga 830 g vs. 1070 g
znow wygrywa d200
:mrgreen:
zloty srodek

muflon
23-02-2006, 15:46
Hmm... to ze przytrzymaja test tyle tygodni ile trzeba, zeby go wypuscic po ogloszeniu upgrade 20D, to bylem pewien na bank. Ale stwierdzenia ze jest step above the EOS 5D... to nawet ja sie nie spodziewalem :lol: Moze wspolpracuja z FotoKurierem? :mrgreen:

djtermoz
23-02-2006, 15:47
Dobra jest, w kazdym razie test bardziej obiektywny niz rozne Foto-Kuriery...

Pokazuje to o czym juz dawno wiedzielismy:
- szum w D200 jest troszke duzy
- odszumianie dziala ale robi z fotki mydlo i powidlo
- nie ma to jednak jak FF w 5D (ilosc szczegolow na zdjeciach)
PODSUMOWUJAC: D200 to fantastyczna puszka z przecietna matryca (nawet 20D daje lepszy obraz co mnie szczerze mowiac zaskoczylo)
Nihil novi

DoMiNiQuE
23-02-2006, 15:48
porownanie szybkostrzelnosci z 5D rozbawilo mnie chyba najbardziej
https://canon-board.info/imgimported/2006/02/lol2-1.gif
źródło (http://www.dominique.neostrada.pl/stuff/emots/lol2.gif)

kami74
23-02-2006, 16:12
step above the EOS 5D...
Tak sie wystraszyłem tym twoim stwierdzeniem że aż przeczytałem ten test.
I jest step above EOS 5D ale pod względem a build/features point of view . No i tu sie trudno niezgodzić

muflon
23-02-2006, 16:19
Tak sie wystraszyłem tym twoim stwierdzeniem że aż przeczytałem ten test. I jest step above EOS 5D ale pod względem a build/features point of view . No i tu sie trudno niezgodzić
Ehem, a co jest jeszcze wazne w aparacie? Image quality moze... ale chyba niezbyt wazne dla Phila :) bo zamiast prostego (rownie prostego jak powyzsze) stwierdzenia funduje nam dwa akapity wymijajacej gadki.

kami74
23-02-2006, 16:22
No wiesz , jesli chodzi o Image quality to na tych przykladach u niego na stronie to i 20D IMO bije D200. :mrgreen: A, że leżącego się nie kopie to stąd ta wymijajaca gadka :twisted:

akustyk
23-02-2006, 16:43
dobry test! solidny, obszerny i duzo lepiej wyczerpujacy zagadnienie niz glupawe strzelanie ceglanych murow. podoba mi sie szczegolnie porownywanie winietowania i rozpietosci tonalnej. tutaj, co by nie mowic, mozna sie dowiedziec sporo wartosciowych rzeczy o aparacie.

a powody porownywania z 20D i 5D sa dla mnie oczywiste. poniewaz Canon nie ma takiego zupelnego odpowiednika D200, porownywany jest korpus z dwoma najblizszymi Canona, ktore potencjalnie stanawia doa D200 alternatywe. a to jest albo tansze 20D albo drozsze 5D.

a porownywanie ficzerow z D100 jest z takiego samego powodu, jak 30D z 20D, i 20D z 10D. to jest aparat kierowany do tej samej grupy odbiorcow, i potencjalnie interesujacy najbardziej wlasnie uzytkownikow, tracacego juz myszka, D100

akustyk
23-02-2006, 16:45
Ehem, a co jest jeszcze wazne w aparacie? Image quality moze... ale chyba niezbyt wazne dla Phila :) bo zamiast prostego (rownie prostego jak powyzsze) stwierdzenia funduje nam dwa akapity wymijajacej gadki.
w sumie, to najwiekszym plusem recenzji Askeya jest to, ze sa starannie dobrane zdjecia porownawcze. takie, po ktorych mozna samemu wyciagac wnioski.

po mojemu "image quality"-wise, jest w niskich czulosciach remis D200 z 20D. bajer-wise wygrywa D200. cena-wise jest 20D... a fajne jest to, ze czy sie ma szkielka z jednym mocowaniem czy z drugim, to mozna sobie kupic calkiem niezly korpus... :)

idzcie zdjecia robic :)

muflon
23-02-2006, 16:46
Akustyk, zgadzam sie ze test solidny, bardzo doglebny itp. Porownywanie winiety - heh, dziwnym trafem akurat wlasnie teraz wpadli na ten pomysl, gdy jest okazja porownac puszke FF z cropem 1.6x ;-) No i powiedz, ale tak szczerze: czy nie usmiechnales sie, gdy zobaczyles koncowa konkluzje odnosnie 5D?

akustyk
23-02-2006, 17:14
Akustyk, zgadzam sie ze test solidny, bardzo doglebny itp. Porownywanie winiety - heh, dziwnym trafem akurat wlasnie teraz wpadli na ten pomysl, gdy jest okazja porownac puszke FF z cropem 1.6x ;-) No i powiedz, ale tak szczerze: czy nie usmiechnales sie, gdy zobaczyles koncowa konkluzje odnosnie 5D?
zaraz przeczytam, bo tylko przejrzalem zawartosc review, fotki i komentarze.

a co do komentarzy to wcale bym sie nie zdziwil... ale poniekad Askeya rozumiem... wiele osob jara sie FF nie zdajac sobie sprawe z czym to sie je...

Jac
23-02-2006, 17:22
wiele osob jara sie FF nie zdajac sobie sprawe z czym to sie je...
co? jak to z czym sie to je? przez wiele lat na analogu mialem FF :-) i nie bylo zadnych problemow a nagle jakas magia w FF sie pojawila?

KuchateK
23-02-2006, 17:23
Ale system DX problemu winiety nie rozwiazuje... Choc nikon stalek DX jeszcze nie ma, to z zoom'ami lepiej nie bedzie.

akustyk
23-02-2006, 17:26
co? jak to z czym sie to je? przez wiele lat na analogu mialem FF :-) i nie bylo zadnych problemow a nagle jakas magia w FF sie pojawila?
tak... np. telecentrycznosc. ktora przy duzej ilosci megapikseli stanowi problem
podobnie rozdzielczosc szkiel, gdzie nagle 2x wyzsza od 17-40 cena 16-35 przestaje dziwic...

Jac
23-02-2006, 17:34
tak... np. telecentrycznosc. ktora przy duzej ilosci megapikseli stanowi problem
podobnie rozdzielczosc szkiel, gdzie nagle 2x wyzsza od 17-40 cena 16-35 przestaje dziwic...
o telecentrycznosci to juz conajmniej od roku Jurek (chyba jako pierwszy) ostrzegal i to jest wiadome, myslalem ze jakiec nowe 'odkrycia' sie pojawily, a co do rozdzielczosci to tez ogoleni wiadomo czego sie mozna spodziewac, natomiast cena 16-35 to nie tylko rozdzielczosc ale imho glownie swiatlo, bo nawet zakladajac hipotetycznie ze 17-40 bylo by lepsze to cena napewno by sie nie odwrocila. Zawsze placilo sie za swiatlo.

ale wrocmy do d200 :mrgreen:

iczek
23-02-2006, 17:38
No wlasnie - co za magia z tym FF. Czy juz wszyscy zapomnieli o alanogach. Gadamy troche tak, jakby od 100 lat byly tylko crop'y :) A test jak zawsze najrzetelniszjy jaki mozna zobaczyc w sieci wiec polemizowanie odbywac sie jedynie na podtsawie wlasnych rownie rzetelnych porownan :)
Natomiast jak zwykle mozna godac o wnioskach, ktore czasami są troche zbyt dlaeko idace, a czasami sa tak przegadane, ze przykro sie czyta.

W sumie faktycznie potwierdzili to, co w miare normalni i nie fanatyczni Nikonowcy mowili od miesiecy.

Ja wiem, ze dobrze zrobilem kupujac ... 5D :)

akustyk
23-02-2006, 17:40
generalnie, to trzeba sobie powiedziec, ze wnioski Askey pisze w taki sposob, by osoba zainteresowana aparatem go kupila. ta ostatnia strona jest wlasnie po to, by zachecic wahajacych sie.

zreszta, czy ktos kiedys widzial inna opinie niz "Recommended" na dpreview.com ?

Jac
23-02-2006, 17:47
a ja mam takie pytanie:
jak to jest ze d200 w/g testu ma wieksza rozdzielczosc niz 20d a na fotkach widac dokladnie co innego?

Skad sie to bierze?

akustyk
23-02-2006, 17:52
a ja mam takie pytanie:
jak to jest ze d200 w/g testu ma wieksza rozdzielczosc niz 20d a na fotkach widac dokladnie co innego?
Skad sie to bierze?

testy Askeya sa robione tak dla onianistow pikselowych, jak i normalnych fotografow, ktorzy po prostu szukaja pomocy w doborze narzedzia. dla tych pierwszych sa zdjecia, ktore mozna sobie porownac i samodzielnie wyciagnac wnioski, natomiast dla tych drugich sa mozliwie pochlebnie (a raczej nie-niepochlebnie) napisane teksty.

poczytaj troche recenzji Askeya i zwroc uwage, ze o ktorym aparacie by nie bylo pisane, zawsze jest akcent stawiany na zalety, nie na wady. dzieki temu nikt sie nie czuje obrazony (poza fanatykami firmy X, dla ktorych dobre zdanie o Y jest ciosem w plecy)a uzytkownik jest skutecznie zachecany do zakupu...

Askey jest rzetelny, ale tez sprytny :)

muflon
23-02-2006, 19:30
Tak ogólnie to w sumie Akustyk masz rację. Test (w sensie dane, sample itp.) jest rzeczywiście porządny. I rzeczywiście, dawno nie widziałem nic innego niż Recommended :)

Jac
23-02-2006, 19:46
W sumie dochodze do podobnych wnioskow, jesli Askey by pojechal rowno po d200 to czy by dostal nastepne nowe body do testow, jako jeden z pierwszych?... napewno nie!. Wiec wypisal zalety, nad wadami przeszedl do porzadku dziennego i dal Recomended :mrgreen: musi sie kreciec...

akustyk
23-02-2006, 19:58
I rzeczywiście, dawno nie widziałem nic innego niż Recommended :)

jeszcze jest Highly Recommended :mrgreen:

czornyj
23-02-2006, 20:20
no właśnie - i są to oceny: "dobry aparat" i "totalne badziestwo" w języku marketoidalnym :wink:

chomsky
23-02-2006, 23:43
Przy RAw roznice pomiedzy aparatami byly niewielkie, W szumach troche ale rowniez nie za bardzo, szczegolnie do iso800. Za to winieta w Canonie piekna!
zastanawia mnie jedno, uzyte obiektywy najtanszy Nikkor 1.8/50 i znacznie lepszy Canon 1,4/50. dlaczego nie dobieraja podobnych jakosciowo. Najtrudniej zreszta w tescie apatow z roznymi matrycami ( wielkosc) dobrac szkielka!
Cena! Stosunek ceny do jakosci! To nastepny parametr.
Wydaje mi sie, ze Nikon latwiej bedzie tolerowal tansze szkla niz Canon?!? Ale tylko mi sie tak wydaje.
Czesc.Ch.

czornyj
24-02-2006, 09:59
zastanawia mnie jedno, uzyte obiektywy najtanszy Nikkor 1.8/50 i znacznie lepszy Canon 1,4/50. dlaczego nie dobieraja podobnych jakosciowo.
a dlatego:
Nikkor 50 1,8__________Nikkor 50 1,4________Canon 50 1,4

https://canon-board.info/imgimported/2006/02/NIAF5018-1.gif
źródło (http://www.photodo.com/pix/lens/mtf/NIAF5018.gif)
https://canon-board.info/imgimported/2006/02/NIAF5014-1.gif
źródło (http://www.photodo.com/pix/lens/mtf/NIAF5014.gif)
https://canon-board.info/imgimported/2006/02/CAEF5014-1.gif
źródło (http://www.photodo.com/pix/lens/mtf/CAEF5014.gif)

dratewka
24-02-2006, 15:09
Proponuję porównać sobie dwa zdjecia z galerii Phila - D200 oraz 20d - zdjecia róznią się praktycznie tylko ISO - D200 jest robiony na 800 a 20d na 1600. IMHO Canon nawet w dwa razy wyższej czułości wciąz jest lepszy:D .

http://www.dpreview.com/gallery/photo.aspx?gallery=nikond200_samples&photo=34

http://www.dpreview.com/gallery/photo.aspx?gallery=canoneos20d_samples&photo=17

DoMiNiQuE
24-02-2006, 15:18
IMHO Canon nawet w dwa razy wyższej czułości wciąz jest lepszy:D .
Czy ja wiem czy lepszy ...w cieniach juz widac kolorowy szum.
Z reszta to nie sa kompakty zeby sie podniecac szumem ;)

maro25
24-02-2006, 16:45
A mi się podoba że tak dużo miejsca poświęcili na rozpiętość tonalną.
Może gdy w testach będzie się przykładać dużą wagę do tego parametru to producenci zaczną robić coś w kierunku zwiększenia rozpiętości tonalnej

shaqi
25-02-2006, 21:41
Dobra jest, w kazdym razie test bardziej obiektywny niz rozne Foto-Kuriery...

Pokazuje to o czym juz dawno wiedzielismy:
- szum w D200 jest troszke duzy
- odszumianie dziala ale robi z fotki mydlo i powidlo
- nie ma to jednak jak FF w 5D (ilosc szczegolow na zdjeciach)
PODSUMOWUJAC: D200 to fantastyczna puszka z przecietna matryca (nawet 20D daje lepszy obraz co mnie szczerze mowiac zaskoczylo)
Nihil novi

Jaka ilośc szczegółów??
Testy które ja czytałem że różnica w rozpiętości tonalnej 5D a 20D jest znikoma albo wcale. Jedyny plus ze te 13Mpx jest na wiekszej powieszchni, a tym samym elementy swiatło czułe sa wieksze A TYM SAMYM SA MNIEJSZE SZUMY.

A odnośnie tematu. Nie da sie porównywac 5D z Nikonem D200. To dwa body do dwóch różnych grup. Można porównywac 20D (czy ten nowy niby 30D) z D200. A i tak bym wybrał 20D ze wzgledu na lepsza matryce i przetwornik obrazu. Nie ty tylko ilosc pixeli sie liczy:mrgreen:

Piotr Milecki
27-02-2006, 01:13
Nie da sie porównywac 5D z Nikonem D200. To dwa body do dwóch różnych grup.

Masz racje. Jeden dla grupy Canonierow, drugi Nikoniarzy. Nie da sie ich porownac... :)

Doskonala kwintesencja tej dyskusji ;)