PDA

Zobacz pełną wersję : Portrait Professional v11.2 czy coś innego



Arni
30-03-2013, 13:57
Ściągnąłem właśnie wersję testową proponowanego w okołoforumowych reklamach programu Portrait Professional v11.2. Po chwili zabawy z przypadkową fotką mocno się zdziwiłem, jak mocno i łatwo można w nią ingerować. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z programami fotograficznymi: kiedyś kilka lat używałem Olympus Master, teraz bawię się DPP, który dostałem wraz z aparatem. Głównie wywołuję rawy wprowadzając przy tym drobne korekty oświetlenia, kontrastu, czy ostrości.
Czy ten Portrait Professional v11.2 jest faktycznie godny uwagi, czy polecacie coś innego ?

Max13
30-03-2013, 16:22
To bardzo dobry program, od wersji 10 bardzo udoskonalony. Warto kupic wersje Studio bo dziala jak plugin w PS i mozna obrabiac Rawy. Nie ingeruje w zdjecie tak mocno jak Portretuaire (choc jest to oczywiscie kwestia ustawien), jest lepszy niz OnOne.

Arni
30-03-2013, 17:51
Nie znam nieststy PS, Portretuaire, ani OnOne, nic mi więc niestety te odniesienia nie mówią, zdam się więc na Wasze opinie. Czy Portrait Professional v11.2 różni się od wersji Studio ? Czy kupując go będę miał funkcje retuszu, którymi się bawiłem oraz te, które daje mi DPP ? Chetnie używałbym jednego programu ...

Arni
07-04-2013, 00:41
Zapanowała tu cisza, a ja się trochę pobawiłem. Przetestowałem Adobe Photoshop CS6 oraz Corel PaintShop Pro X5 pod kątem retuszu zdjęć portretowych i muszę stwierdzić, że nie są one tak idealne do tego, jak Portrait Professional v11.2. Skoro nie macie innych, ciekawszych propozycji, chyba skuszę się i zakupię sobie ten programik. Jego wartościową ocene będę jednak mógł przedstawić dopiero za jakiś czas, jak nabędę większego doświadczenia w jego obsłudze.