PDA

Zobacz pełną wersję : Szybki Zakup 6d - sugestie, podpowiedzi



macgaw
27-03-2013, 23:07
witam kolegow

mam tutaj maly problem. musze zbic podatek jakims kosztem do firmy.

obecnie mam 7d i jestem zadowolony, ale przez to ze musze zrobic koszt musze cos kupic, cena to 7,500 brutto

w zasadzie tylko to co mi przeszkadza w 7d to to ze czasami jest mi za wasko... szkla te co w stopce, no i moze iso....

planuje sprzedac 7d i kupic 6d. (zawsze marzylem o ff:))..

myslalem zeby kupic szkla do tej kwoty, lub szklo, ale mam 17-40 i one jest w miare szerokie, ale... zawsze jest to ale, czasami nie mam sie juz gdzie cofnac,

nie jestem zawodowcem.... zdjecia dzieci, zuzel, czasem jakis slub.

dziekuje za podpowiedzi

e-pic
27-03-2013, 23:10
A jakie jest pytanie?

Bangi
27-03-2013, 23:15
(...) musze zbic podatek jakims kosztem do firmy(...) (zawsze marzylem o ff:))(...)

i to są dobre powody, kupuj 6d !!!

igor58
28-03-2013, 00:00
darowizna ja jakąś fundację?

marcusp
28-03-2013, 00:06
W mediamarkt mają komplet 6d + 24-105/4L za 9999 i raty 0% - cena jest niezła, w koszty wrzucasz od razu, a ratki sobie spłacasz przez rok - dwa...

djcargo
28-03-2013, 00:25
Raty na firmę? Ojjj, nie wiem jak w MM, ale w Euro RTV firmom nie dają.

Przemek_PC
28-03-2013, 00:53
Całość od razu w koszty? Przecież to trzeba amortyzować.

marcusp
28-03-2013, 10:10
Nic nie trzeba jeśli jesteś małą firmą, czyli przychód chyba około 1 mln EUR netto rocznie (kiedyś było 800 tys EUR). Wtedy możesz wszystko oprócz samochodów osobowych i nieruchomości wrzucać w koszty jednorazowo do kwoty 50 tys. EUR rocznie. A jeśli nie masz spółki cywilnej tylko działalność jest na jedną osobę, to faktura będzie bez problemu - wiem bo dostałem.

A tutaj link: http://www.wskazniki.gofin.pl/8,211,1,jednorazowa-amortyzacja.html

Morfii
28-03-2013, 12:14
W Media Mark nigdy nie było darmowych rat... zawsze jest ubezpieczenie kredytu :twisted:

marcusp
28-03-2013, 12:15
Jak powiesz Pani, że nie chcesz ubezpieczenia to będzie kręcić nosem, ale w końcu stwierdzi, że faktycznie w tym wypadku ubezpieczenie nie jest konieczne. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe i wcale nie musisz go płacić. Sprawdzone.
Nie, żebym tu reklamował MM, ale niektóre rzeczy - jeśli mają dobrą cenę - właśnie ze względu na raty 0% opłaca się tam kupować.

dapp
28-03-2013, 12:21
W Media Mark nigdy nie było darmowych rat... zawsze jest ubezpieczenie kredytu :twisted:

Ale piszesz to z autopsji czy tak tylko uważasz? Bo właśnie kupiłem w Media na raty 6d i całą kwotę podzielili róno na 30 rat bez żadnych dopłat.

Matson
28-03-2013, 12:43
W Media Mark nigdy nie było darmowych rat... zawsze jest ubezpieczenie kredytu :twisted:

Bzdura, brałem 6d +24-105 , połowa gotówką połowa na raty, przy 20 ratach 0%, na początku wyraźnie zaznaczyłem że nie chce ubezpieczenia i nie było żadnego kręcenia nosem. Trzeba jedynie powiedzieć wcześniej bo tak wciskają to bez pytania. Nie wiem tylko czy dają bez ubezpieczenia wszystkim, bo ja już "trochę" w MM na raty kupowałem.

maciek12ss
28-03-2013, 12:52
Słuchajcie trochę sprzedawałem rat. jak nawet wcisną wam do darmowych rat ubezpieczenie to zawsze można z niego zrezygnować pisząc odpowiednie pismo do banku. Bank odsyła pismo i informację o pomniejszonych ratach odpowiednio o ubezpieczenie. A jeśli kupicie np z oprocentowaniem jakiś sprzęt to po wcześniejszej spłacie kredytu bank zwraca oprocentowanie za raty które zostały wcześniej spłacone.

macgaw
28-03-2013, 13:10
juz wstepnie umowilem sie w jednej z poznanskich firm... bo na dzisiaj tylko w tej jest:)
MM faktycznie ma raty 30 x0 ale nie maja tego aparatu, tak bynajmniej sadzi Pani z obslugi.
raty sobie podarowalem, faktycznie przy 0% jeszcze sie oplaca...
wyliczylem sobie w roznych firmach i niestety przeplacam lekko ponad 3 tys... a to juz jest jakies szkielko,

nie powiem nie byl to zakup jakis planowany ale ... nie moge sie juz doczekac :)

no właśnie w innym wątku ;)