PDA

Zobacz pełną wersję : Darmowy Nik Software 4?



dulak
26-03-2013, 00:32
Witam,

Jestem od długiego już czasu użytkownikiem Nik Software 3. Dziś po południu otrzymałem na maila informację od Google (który jest nowym właścicielem Nika) że przyznają mi nowe wydanie Nik Collection za free. Kliknąłem, pobrałem i hula aż miło czy kogoś spotkało równie miłe zaskoczenie?

Pozdrawiam

kaindox
26-03-2013, 08:20
Ze strony Nik Software:
Color Efex Pro 4

"Registered customers who own Color Efex Pro versions 2.0 or 3.0 or 4 Select are eligible to purchase upgrades to Color Efex Pro 4 at a significant discount. Use the form below to choose your operating system, and host application. Then enter the product key of your current Color Efex Pro software, and click Purchase Upgrade.

NOTE: If you purchase Color Efex Pro 3.0 or the Complete Collection on or after August 7, 2011 you are eligible for a free upgrade to Color Efex Pro 4. Click here to obtain your free download."

dulak
26-03-2013, 08:57
To nie to, czytałem, stąd moje zaskoczenie. Na stronie Nika nie ma informacji o darmowych wersjach, znalazłem na zachodnich forach, że niektórzy również otrzymali, co bardzo miło zaskoczyło na święta.



Za friko dostałem:

Color Efex Pro 4
Dfine 2
Sharpener Pro 3 (1)
Sharpener Pro 3 (2)
Silver Efex Pro 2
Viveza 2


:)

dulak
26-03-2013, 14:03
Znalazłem podobne do mojego zdziwienie na DPreview :)

Ku mojemu zaskoczeniu zainstalowałem tego NIKa również na laptopie, na którym nigdy nie była instalowana żadna poprzednia wersja. Program zainstalował się - również bez proszenia o jakiekolwiek numery seryjne czy rejestracje :shock: - i działa!

Czy nie wygląda na to, że google szykuje jakąś wielką akcję z nowym softem do rawów? Z sieci wynika, że tylko niektórzy zarejestrowani użytkownicy otrzymali podobnego maila.

Dla jasności sytuacji, że nie jest to 15 dniowy trial:

Wersja 15 dniowa nosi nazwę: nikcollection-1.0.0.7.exe
Wersja darmowa pełna: NikCollection_1.007_22671_win_full[1]

allxages
26-03-2013, 14:35
Fajnie jakby NIK był darmowy. Kilka razy sprawdzałem ten soft bo mam wrażenie, ze ma potencjał i za każdym razem po dwóch dniach przestawałem używać, bo miałem wrażenie że wszystko mogę osiągnąć z poziomu LR.

dulak
26-03-2013, 15:01
NIK to kompletnie inna bajka niż LR. Ja nie korzystam z LRa a NIKa używam pod PSem. To absolutnie fantastyczny soft.


Moje zdumienie jest tym większe, gdyż buszując po sieci znalazłem poniższy tekst:

"If you previously bought any of these plugins, Google isn’t going to leave you in the cold for already having dropped a lot of money. If you purchased any individual plugin within the last five years, you get the entire collection for free. If you spent more than $149 on plugins since February 22nd of this year, you’ll be refunded the difference."

Ja do owej grupy nijak się nie kwalifikuję, a w mailu dostałem po prostu informację, że to "za bycie z NIKiem przez wiele lat", coś w ten deseń :)

kurczeblade
27-03-2013, 02:20
no, niesamowita historia ...

canon1dx
28-03-2013, 08:27
Ja nie otrzymałem maila o darmowej aktualizacji pomimo, że mam zakupiony program. Czy ktoś z was już kontaktował się z nimi w tej sprawie?

blackninja
29-03-2013, 15:14
Napisz do nich na supportus@niksoftware.com . Najlepiej wyślij od razu nr seryjny do produktu jaki masz. Ja najpierw pytałem czy mnie obejmuje promocja (mam SilverEfex Pro 2). Poprosili mnie o nr seryjny. Wysłałem i w zasadzie od razu dostałem linka do pobrania całego pakietu. Świetna sprawa, choć nie wiem czy będę korzystał z czego innego niż SilverEfex :D

Zbegen
31-03-2013, 19:06
Ja nie otrzymałem maila o darmowej aktualizacji pomimo, że mam zakupiony program. Czy ktoś z was już kontaktował się z nimi w tej sprawie?

Sprawdź, czy mail od Nika z linkiem do pobrania kompletu nie wylądował Ci w spamie- u mnie i u mnóstwa ludzi tak właśnie było... Pozdrawiam

Robert Dy
05-04-2013, 08:04
Dzięki za info. Miałem zakupiony Color Efex Pro 4. Napisałem na podany adres i też otrzymałem linka do pobrania całego pakietu.

hyzop
07-05-2013, 20:29
Ktoś pracuje z Nik Software od Google na PS CS6, cały komplet się instaluje i nie sprawia problemów ?

Robert Dy
07-05-2013, 21:53
Żadnych problemów z CS6.

domero
18-05-2013, 10:09
Ja jednak mam problem z CS6 - widoczne przebarwienia przy tworzeniu filtra. Przebarwienia są przy większości filtrów - fioletowe lub żółte - i kaszanią cały podgląd, także konfigurowanie filtra to istny koszmar.
Po zatwierdzeniu filtra zdjęcie w PS wygląda już ok.

System Win7 64, PS CS6 64, karta Radeon HD, sterowniki 13.4 (przy 13.1 było to samo). Reinstalacja Nik'a nie pomaga.

Jakieś pomysły?


https://canon-board.info/imgimported/2013/05/nik_zpsb8bd48e3-1.jpg
źródło (http://s1037.photobucket.com/user/domero72/media/rozne/nik_zpsb8bd48e3.jpg.html)

--- Kolejny post ---

Ech, najciemniej pod latarnią - wyłączenie wspomagania GPU w ustawieniach Nik'a pomogło.
Sprawdzałem to wczoraj, tylko przeładować PSa zapomniałem :)

photogambler
03-05-2015, 19:38
Czy ktoś pracuje w zestawie lr+efex4??? Czy to mozliwe tylko z shopem? Mam lr5 i nigdzie nie znalazlem info o efexie pro4 dla lightrooma ;(

quail
25-05-2015, 13:38
Czy ktoś pracuje w zestawie lr+efex4??? Czy to mozliwe tylko z shopem? Mam lr5 i nigdzie nie znalazlem info o efexie pro4 dla lightrooma ;(

Pracuję i działa.

blackninja
25-05-2015, 23:49
Potwierdzam. Działa. Tworzy pliki tiff na nich nanosi swoje efekty.