PDA

Zobacz pełną wersję : sample z 5D + tamron 28-75 2.8



Conik
22-02-2006, 19:20
czy ktos z was uzywa zestawu eos 5D+tamron 28-75 2.8???
chetnie bym rzucil okiem na jakies miarodajne sample bo zdaje sie ze na dniach przesiade sie na piatke i nie wiem do konca czy wymieniac rowniez tamrona na cos canonowego....
chetnie rzuce okiem na rawy z takiego duetu
pozdrawiam
Conik

ZBAZ
22-02-2006, 21:02
czy ktos z was uzywa zestawu eos 5D+tamron 28-75 2.8???
chetnie bym rzucil okiem na jakies miarodajne sample bo zdaje sie ze na dniach przesiade sie na piatke i nie wiem do konca czy wymieniac rowniez tamrona na cos canonowego....
chetnie rzuce okiem na rawy z takiego duetu
pozdrawiam
Conik
Dwa tygodnie temu miałem Tamrona 28-105/2,8 ćwiczyłem na początku z 350D a jak nabyłem 5D próbowałem na przemian z 24-70/2,8L .Z 350D było nie źle ale z 5D już jest fatalnie a jak porównasz z L to trzeba Tamrona głęboko zakopać.To co piszę odnosi się do mojego egzemplarza.Na razie musisz uwierzyć na słowo jak
odnajdę w kopmie te fotki to załączę.

Metus
22-02-2006, 21:08
ZBAZ.. Conik prosił o Tamrona 28-75/2,8 a nie 28-105

ZBAZ
22-02-2006, 21:18
ZBAZ.. Conik prosił o Tamrona 28-75/2,8 a nie 28-105
Sorry coś mam chyba z oczami

pazurek
22-02-2006, 21:24
Hehe a juz widzialem jak tu wpada Cichy i robi porzadek. ;)

Tak czy inaczej, wydaje mi sie ze ostatnio byl juz watek o Tamronie+5D
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8901

toni
23-02-2006, 00:40
"Tak czy inaczej, wydaje mi sie ze ostatnio byl juz watek o Tamronie+5D"
watek był ale nic z niego nie wynika !!!!!

DoMiNiQuE
23-02-2006, 00:53
watek był ale nic z niego nie wynika !!!!!
Skoro jest takowy to wystarczy sie do niego dopisac. Z tego tez nic nie wynika, czy mam utworzyc nowy? ;)

Pawel Woo
23-02-2006, 11:45
Najgorsze jest to, że zwykle odpowiadają osoby, które nie moga udzielić odpowiedzi - przekierowując temat lub odsyłając do "nic nie wnoszących" wątków, zamiast zwyczajnie zaczekać na kogoś kto może odpowiedzieć.
:evil:

tomalxx
23-02-2006, 12:01
Najgorsze jest to, że zwykle odpowiadają osoby, które nie moga udzielić odpowiedzi - przekierowując temat lub odsyłając do "nic nie wnoszących" wątków, zamiast zwyczajnie zaczekać na kogoś kto może odpowiedzieć.
:evil:

Najgorsze jest to, że zamiast użyć opcji szukaj, zakłada się nowe wątki.

Wystarczy przejrzeć wątek (bodajże) porównania dwóch Canonów (24-105L, 24-70L) i Tamrona w dziale "Testy Sprzętu", gdzie Arkan pisze jak mu się taki zestaw sprawuje, albo napisać do Niego na priv.

Cichy
23-02-2006, 12:16
Co tu komentować ? :)

pazurek
23-02-2006, 13:17
Cichy, wlasnie, nie kupowal od Ciebie tamrona jakis posiadacz 5D? :)

Ja tam znalazlem tylko w sieci informacje na temat ze taki zestaw winietuje, ale widzialem tez pare calkiem ladnych fotek do ktorych ciezko sie przyczepic.

kruz
23-02-2006, 16:31
Witam !!!
Jestem tu zupełnie nowy więc na początek chciałem się przedstawić :)) Mam na imię Krzysiek , urodziłem się w Skwierzynie , w lutym , w drugiej połowie lutego a dokładnie to 19 :) To może tyle o sobie na początek .

W związku z tym , że pozbyłem się sprzętu jakiś czas temu i miałem chwilę odpoczynku od fotografowania znowu zacząłem go kompletować .
Napewno kupię body Canona 20d a może 30 - jeszcze się zastanowię . Pozostaje kwestia szkieł do niego . Z racji tego ,że nie będę zarabiał tym sprzętem i nie chcę ładować w to niebotycznych sum Lki - odpadają . Wymyśliłem sobie Tamrona 28-75/f2.8 o którym tyle się piszę zarówno złych jak i dobrych rzeczy . Wiem , że trafiaja sie trefne egzemlarze niestety z racji na miejsce zamieszkania pozostaje mi kupić go wysyłkowo :(
Znacie kogoś kto sprzedaje dobre egzemplarze ?? Jakiś sklep , który możecie polecić albo prywatnego "importera" ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Robson01
23-02-2006, 16:41
Zwróć się do Cichego, który jest obecny na tym forum - on sprzedaje w/w Tamrony.

kruz
23-02-2006, 16:52
Niestety odpada :(
Przepraszam Panie Jakubie za to co teraz napiszę !!
Dzisiaj byłem z Poznaniu chciałem odebrać osobiście , nawet we wtorek dzowniłem i uprzedzałem , że przyjadę - nie było problemu. Dzisiaj po moim telefonie niestety okazło się , że Pan Jakub ponoć do wieczora miał być niedostępny, bo pojechał po towar .
Fajnie , że teraz w hurtowniach udostępniają komputery z netem , żeby ,można było sobie coś na forach popisać ....

Pytanie zatem brzmi , czy może jakieś inne źródło znacie ?

D@niel
01-03-2006, 04:31
Ja niestety a raczej całe szczęście pogoniłem mojego Tamrona . Nie podobały mi fotki, były mało ostre i wineta wywalała przy końcu. Pewnie ze mozna mowic ze mialem kiepski egzemplarz itp..., jednak nie mialem zamiaru drugi raz testowac innego. Moze i Tamron sie sprawdza w innych puszkach ale uwazam ze do pełnej klatki tylko L-ki.

Ps. A swoją drogą to pozdrawiam Panów z FotoIt, którzy mnie niezle wk....i :evil: a pewnie przeglądają forum. Oj Panie T. bardzo nie ladnie tak traktowac klientów !

Conik
01-03-2006, 15:17
rzuc okiem na moj watek z samplem z tamrona i Lki podpietej do 5D imho to wlasnie nie ma sensu kupowac 4krotnie drozszej lki moj tamron zostaje
tu jeszcze jedna fotka z tamronem i 5D http://www.fotoportfolio.prv.pl/IMG_0072.jpg

imho jak sie placi chore pieniadze za L to jakosc powinna byc wyrabista a tymczasem okazuje sie ze nie jest tak rozowo

nie wiem czy canon cos przekombinowal w nowych szklach czy wszystkie tak maja w koncu w puszkach z filmem tej winiety nie bylo

Metus
01-03-2006, 18:24
Conik nie jestem pewien... ale chyba ustawiłeś Tamrona na 28mm a canona na 24mm... różnica może nie duża ale wynik testu może być błędny!!

acha. jeszcze jedno... zdjęcie z canona jest wyraźnie ciemniejsze. Proponuję je rozjaśnić lub przyciemnić te z tamrona... to też może conieco zmienic

Conik
01-03-2006, 21:56
obie foty robione na 1/15s ze statywu wezem na 75mm