PDA

Zobacz pełną wersję : Sposob na nagrywanie filmów 5DmkII



Canonik
15-03-2013, 21:14
Witam,
Mam wazne pytanie do doswiadczonych uzytkownikow.
Czy 5DmkII filmy tylko sie kreci przez tryb Live View ? A moze jest mozliwosc by AF dziala caly czas podczas krecenia ? Hmm nie ma zwyczajnie sposobu krecenia patrząc przez wizjer ?

pozdrawiam i prosze o wyrozumialosc

kosdkp
15-03-2013, 21:48
Witam,
Mam wazne pytanie do doswiadczonych uzytkownikow.
Czy 5DmkII filmy tylko sie kreci przez tryb Live View ? A moze jest mozliwosc by AF dziala caly czas podczas krecenia ? Hmm nie ma zwyczajnie sposobu krecenia patrząc przez wizjer ?

pozdrawiam i prosze o wyrozumialosc

Opuszczone lustro i rejestracja obrazu? Fizycznie nieosiągalne.
To nie soniak z elektronicznym wizjerem i półprzepuszczalnym lustrem.

Canonik
15-03-2013, 22:17
to jak wielu operującym osobom udaje sie uzyskac taką dobra i trafioną ostrość w ujęciach ? Manualnie ?

salas
15-03-2013, 23:02
trochę treningu i wprawy w tym co robisz :p
I tak MANUALNIE :D

Kolekcjoner
15-03-2013, 23:08
to jak wielu operującym osobom udaje sie uzyskac taką dobra i trafioną ostrość w ujęciach ? Manualnie ?
Oczywiście. W filmie to praktycznie norma. Większość zawodowych szkieł do filmu nie ma czegoś takiego jak AF. Zmieniająca się ostrość i to co jest w zakresie GO jest po prostu elementem kompozycji filmu i zdawanie się w tej materii na automat byłoby tym samym czym zdanie się na automatyczny wybór kadru 8-).

centur
15-03-2013, 23:27
to jak wielu operującym osobom udaje sie uzyskac taką dobra i trafioną ostrość w ujęciach ? Manualnie ?

to proste, ujęcia z małą GO są zazwyczaj statyczne a dynamiczne filmowane są UWA na hiperfoklanej. Odstępsta od tych reguł powodują niestety bardzo często gubienie ostrości co nader często widać w kotletowych produkcjach z luster...

Canonik
16-03-2013, 00:13
dziekuje za wyjasnienia, jednak myslalem ze te pro filmy byly robione z wykorzystaniem AF ;P

zaitsev
17-03-2013, 23:18
to proste, ujęcia z małą GO są zazwyczaj statyczne a dynamiczne filmowane są UWA na hiperfoklanej. Odstępsta od tych reguł powodują niestety bardzo często gubienie ostrości co nader często widać w kotletowych produkcjach z luster...
Każde zdjęcie powinno być idealnie naświetlone według histogramu i skadrowane według złotego podziału. Odstępstwa od tych reguł powodują słabe zdjęcia, co nader często widać w kotletowych zdjęciach z luster...

Canonik
23-03-2013, 23:38
witam ponownie, mam 5Dmk II i szukale juz dlugoi, pytalem kolegi i nie moge znalesc wyjasnienia...
mianowicie, jak mam ustawic 5D by krecil mi filmy na przyslonie jaką ja chce by byla ? bo ja dam np na M ustawie f4 i zaczne krecic film to on mi zmienia przyslone na np f 16 lub f22...

Prosze o pomoc

Ziib
06-04-2013, 22:06
dziekuje za wyjasnienia, jednak myslalem ze te pro filmy byly robione z wykorzystaniem AF ;P

Ale trzeba jednak zwrócić uwagę, że w filmach "pro" dochodzi masa dodatkowych akcesorii, które jednak ułatwiają*"trzymanie" ostrości we właściwym miejscu, płynną zmianę i przede wszystkim stabilizację.
Zobacz np. na coś takiego: Genesis SK-MHF03 - Statyw naramienny z elektrycznym systemem fol (http://www.foto-tip.pl/sklep/genesis_sk_mhf03___statyw_naramienny_z_elektryczny m_systemem_fol-p-2461.html)
A to to już*totalny wypas - zobacz drugi film: M (http://blog.vincentlaforet.com/2013/04/04/movi-a-revolutionary-handheld-stabilized-system-takes-flight/)

grzegorzki
28-04-2013, 03:22
Witam,
A moze jest mozliwosc by AF dziala caly czas podczas krecenia ? Hmm nie ma zwyczajnie sposobu krecenia patrząc przez wizjer ?


Jest taka możliwość kupując za 1000 złotówek kamerkę Sony
Kamera HDR-PJ200 posiada szereg rozwiązań ułatwiających filmowanie i fotografowanie. Tryb inteligentnej automatyki ostrości (iAuto) pozwala na dobranie 60 kombinacji rozpoznawania twarzy, trybów tematycznych oraz trybu zdjęć z ręki lub ze statywu. Ponadto, dzięki funkcji śledzenia ostrości, użytkownik ma możliwość wyboru obiektu na ekranie i utrzymywania na nim ostrości, nawet w przypadku poruszających się obiektów innych niż ludzie. Jest to idealne rozwiązanie przy zdjęciach dzieci i zwierząt domowych. Duża szybkość nastawiania ostrości pozwalająca na nagranie ostrego, wyraźnego obrazu nawet przy słabym oświetleniu.

Zaś za 4000 zł oprócz Instant AF masz również manual - Canon HF G25 - Pierścień ręcznej kontroli obiektywu umożliwia intuicyjne nastawianie ostrości. Pełna ręczna regulacja ekspozycji, przysłony, czasu naświetlania i wzmocnienia jest możliwa za pośrednictwem dotykowego ekranu LCD. Niestandardowy przycisk i pokrętło ręczne dają użytkownikowi pełną kontrolę nad kreatywnością.
Płacisz więcej masz mniej - 7000-8000 złociszy masz tylko manual :)

Maver
30-04-2013, 13:34
Ale trzeba jednak zwrócić uwagę, że w filmach "pro" dochodzi masa dodatkowych akcesorii, które jednak ułatwiają*"trzymanie" ostrości we właściwym miejscu, płynną zmianę i przede wszystkim stabilizację.

Tak, wiekszosc tych "akcesorii" to dodatkowy czlowiek ktory zajmuje sie tylko i wylacznie ustawieniem ostrosci. W zasadzie nie patrzy nawet w wizjer bo i po co. :D