PDA

Zobacz pełną wersję : Spectra View Profiler - problem z kalibracją sprzętową



a-w
10-03-2013, 12:44
Mam monitor NEC 2190 SP
Po zmianie systemu na Win7,
zainstalowałam sterownik dla urządzenia I1 2 Xrite - dla Win 7
oraz program z płyty -Spectra View Profiler 4.1
W zakładce Preset tego programu możliwa jest tylko kalibracja software (video LUTs)
Hardwere calibration oraz Combined hard and software są szare -niedostępne

Mój monitor ma możliwość kalibracji sprzętowej
Czy potrzebna nowsza wersja programu , czy też są jakieś inne przyczyny
Proszę o pomoc

czornyj
10-03-2013, 16:15
Proponuję pobrać najnowszą wersję 5:
NEC Display Solutions - SpectraView (http://license.basiccolor.de/login.asp?oemId=3)

a-w
10-03-2013, 20:32
dziękuję za trop
właśnie pobrałam i wszystko działa

a-w
11-03-2013, 13:53
zabieram się za kalibrację
Mam jednak wątpliwość czy przy pomocy I1 display 2 , kupionego wiele lat temu nie pogorszę ustawień fabrycznych
Chociaż monitotr SV 2190 też kupiony był dawno i prawdopodobnie też nie trzyma parametrów

Mam w planie kupno nowego kalorymetru dopiero za jakiś czas
Jak sprawdzić przydatność starego urządzenia ? -czy tylko w serwisie to możliwe ?
Nie był używany często . Czy filtry starzeją się z czasem ,niezależnie od częstości używania?
Czy do czasu zakupu np. 1Display pro ustawiś jasność suwakami , czy też dokonać kalibracji I1 Displ 2

czornyj
12-03-2013, 13:40
Po pierwsze skalibrować i sprawdzić, czy szarość wygląda neutralnie.

Po drugie przeprowadzić diagnostykę:
https://www.xrite.com/product_overview.aspx?Action=support&ID=766

Po trzecie można wykonać walidację krzyżową innym, pewniejszym sensorem - w Krakowie mogę takowy udostępnić (i1Pro2)

a-w
13-03-2013, 11:59
skalibrowałem monitor
Na pierwszy rzut i wygląda dobrze
Rzeżnik natomiast nie najlepiej . Wyrażne przebarwienia w każdej z dwóch dolnych połówek tablicy testowej
Oglądam w powiększeniu 100% w Photoshopie
Przy podglądzie ustawionym w Photoshopie na srgb to samo
Dopiero jeśli zmienię w menu komputera wyświetlanie z P na Srgb to rzeżnik szary jak powinien być
Czy to może oznaczać że kalorymetr niezbyt sobie radzi czy też trzeba oglądać rzeżnika z innymi ustawieniami ?

espresso
24-12-2013, 23:49
Posiadam monitor NEC SpectraViev 271. Od czasu aktualizacji OS na wersję X Maverick, oprogramowanie do kalibracji sprzętowej monitora SpectraViev Profiler 5 nie wykrywa mi kalibratora colormunki photo. Jest na to jakieś rozwiązanie? Paradoks polega na tym że rok temu korzystałem z PC i po zainstalowaniu Win8 była identyczna sytuacja. Pod wpływem zaprzyjaźnionych osób którzy do programów graficznych korzystają z "jedynego słusznego" sprzętu przesiadłem się na Apple. Co prawda niczego szczególnego na plus nie zauważyłem w wyniku tej przesiadki, ale colormunki photo były obsługiwane.... do czasu aktualizacji systemu.

ps. Windows 8 już obsługuje, ale chyba nie będę znowu zmieniał przyzwyczajeń....

czornyj
25-12-2013, 12:53
Zrób upgrade XRD:
X-Rite Device Services (MAC) 2.3.2 (http://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=1509&Action=support&SoftwareID=1338)