PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka do plyt CD/DVD



BeatX
06-03-2013, 20:03
Witam

Mam zamiar kupic drukarke, gdzie glownym zalozeniem bedzie druk na plytach DVD, dopiero pozniej druk dokumentow.
Przeszedlem calkowicie z tradycyjnych albumow z wklejanymi odbitkami, na fotoksiazki/fotoalbumy, dlatego zdjec raczej drukowac nie bede, aczkolwiek jakby byla taka opcja, to czemu nie - moze kiedy od biedy sie przyda?
Na jakosci wydrukow dokumentow mi nie zalezy, bo nawet najtansze drukarki maja jakosc druku dokumentow tekstowych w zupelnie jak dla mnie zadowalajacej jakosci.
Wiem, ze sporo drukarek atramentowych ma funkcje druku na plytach DVD, ale moze orientuje sie ktos, czy jest sposrod modeli dostepnych na rynku jakis wyrozniajacy sie pod tym wzgledem? (w sensie jakosci wydruku oczywiscie)
Cena to tak mysle, ze do 700 pln (jakby bylo jakies genialne urzadzenie, to do szarpne sie do 1000 pln)
Bardzo zalezy mi tez, zeby drukarka miala mozliwosc skanowania dokumentow.
A jakby jeszcze do tego miala lacznasc wi-fi to juz wogole full wypas ;) aczkolwiek zadowole sie zwyczajnym USB.
Znajdzie sie cos takiego na rynku?

Izabella Bodzioch
06-03-2013, 20:56
Epson P50

BeatX
06-03-2013, 21:12
Dzieki za odpowiedz Iza ;)
Ta drukarka czyms sie wyroznia, czy po prostu pierwsza-lepsza z brzegu, z funkcja drukowania bezposredniego na plytach DVD?

crazy
06-03-2013, 23:16
canony pixma drukuja takze na plytach :)

greg1981
07-03-2013, 00:02
Hej ja używam Canona IP4700 i jestem z niego bardzo zadowolony, weź pod uwagę jednak, że jedyne co na niej robie to nadruki na płytach. Czy jest dobra jakościowo? - Jak dla mnie wystarczy i jestem zadowolony, jednak najlepiej jakby się ktoś wypowiedział, kto pracował choćby na dwóch innych modelach. Przede wszystkim tanie kartridże - to kolejny argument na za. Pozdrawiam

BeatX
07-03-2013, 00:11
canony pixma drukuja takze na plytach :)

o, nawet nie wiedzialem ;) dzieki - przejze, co tam canon ma do sprzedania :)


Hej ja używam Canona IP4700 i jestem z niego bardzo zadowolony, weź pod uwagę jednak, że jedyne co na niej robie to nadruki na płytach. Czy jest dobra jakościowo? - Jak dla mnie wystarczy i jestem zadowolony, jednak najlepiej jakby się ktoś wypowiedział, kto pracował choćby na dwóch innych modelach. Przede wszystkim tanie kartridże - to kolejny argument na za. Pozdrawiam

no tak, ale jak patrze po sklepach to IP4700 zostala juz dawno wycofana ze sprzedazy..
.. jednak, skoro mowisz ze wydruki na plytach CD/DVD sa z tej drukarki jakosciowo ok, to wydaje mi sie ze nowsze modele moga miec co najwyzej taka sama - jak nie lepsza - jakosc.

nie mniej jednak dzieki za informacje.
juz powoli ksztaltuje mi sie obraz sytuacji :)

crazy
07-03-2013, 00:18
ja od 3 lat uzytkuje model 4500 i jestem mega zadowolony. wydruki dobre jakosciowo tanie zamienniki activjeta i bezproblemowa praca to niezaprzeczalne atuty.

simon83
07-03-2013, 02:43
Drukowałem na Epsonie P50 i w związku z tym, że to drukarka barwnikowa, zabezpieczałem wydruk lakierem Tetenala. Mam zrobione zdjęcia pokazowe gotowych produktów. Bardzo ładnie to wyglądało dopóki używałem oryginalnych tuszy :).

gadget_zary
07-03-2013, 09:34
Załóż sobie jakiś budżet i wybierz coś w konkretnej sumie, w tańszych opcjach <500 zł różnicy raczej nie będzie. Ja mam od jakiegoś roku MG5350 (zapłaciłem ~400 zł razem z nowymi pełnymi tuszami) , z informacji jakie dostałem min. od Czornyj'a różnica w tej lini modelowej zaczyna się dopiero od modelu MG6250 z racji dodatkowego szarego tuszu.

Jesli chodzi o tusze to do tej pory drukowałem na tuszach:
Canon
ActivJet
TF0/TF1

Jakościowo Canon wypada najlepiej ale i najdrożej. Ogólnie kolor jest bdb nawet na najtańszych zamiennikach TF0 (~60 zł/komplet), BW niestety leży i kwiczy zarówno na CD jak i normalnych wydrukach.

centur
07-03-2013, 09:34
Witam

Mam zamiar kupic drukarke, gdzie glownym zalozeniem bedzie druk na plytach DVD, dopiero pozniej druk dokumentow.
Przeszedlem calkowicie z tradycyjnych albumow z wklejanymi odbitkami, na fotoksiazki/fotoalbumy, dlatego zdjec raczej drukowac nie bede, aczkolwiek jakby byla taka opcja, to czemu nie - moze kiedy od biedy sie przyda?
Na jakosci wydrukow dokumentow mi nie zalezy, bo nawet najtansze drukarki maja jakosc druku dokumentow tekstowych w zupelnie jak dla mnie zadowalajacej jakosci.
Wiem, ze sporo drukarek atramentowych ma funkcje druku na plytach DVD, ale moze orientuje sie ktos, czy jest sposrod modeli dostepnych na rynku jakis wyrozniajacy sie pod tym wzgledem? (w sensie jakosci wydruku oczywiscie)
Cena to tak mysle, ze do 700 pln (jakby bylo jakies genialne urzadzenie, to do szarpne sie do 1000 pln)
Bardzo zalezy mi tez, zeby drukarka miala mozliwosc skanowania dokumentow.
A jakby jeszcze do tego miala lacznasc wi-fi to juz wogole full wypas ;) aczkolwiek zadowole sie zwyczajnym USB.
Znajdzie sie cos takiego na rynku?

nie wiem czy za kilka setek dostaniesz drukarkę dvd razem ze skanerem bo tanie "urządzenia wielofunkcyjne" raczej nie mają opcji drukowania płyt dlatego ja używam dwóch modeli canona, mp550 i ip4950 z których jestem zadowolony a jadę na zamiennikach z allegro po 3-4 zł/szt...

BeatX
07-03-2013, 12:20
Załóż sobie jakiś budżet i wybierz coś w konkretnej sumie, w tańszych opcjach <500 zł różnicy raczej nie będzie. Ja mam od jakiegoś roku MG5350 (zapłaciłem ~400 zł razem z nowymi pełnymi tuszami) , z informacji jakie dostałem min. od Czornyj'a różnica w tej lini modelowej zaczyna się dopiero od modelu MG6250 z racji dodatkowego szarego tuszu.

Jesli chodzi o tusze to do tej pory drukowałem na tuszach:
Canon
ActivJet
TF0/TF1

Jakościowo Canon wypada najlepiej ale i najdrożej. Ogólnie kolor jest bdb nawet na najtańszych zamiennikach TF0 (~60 zł/komplet), BW niestety leży i kwiczy zarówno na CD jak i normalnych wydrukach.

Kurcze, no to mnie zmartwiles bo wpadla mi w oko Pixma MG6250:
Canon PIXMA MG6250 - Drukarki PIXMA Inkjet All-in-One - Canon Polska (http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MG6250/)
Spelnia wszystkie wymogi, ktore zalozylem (w sensie funkcjonalnosci) - a ty piszesz, ze druk B&W lezy i kwiczy :/
Az tak zle wypadaja te wydruki na tle konkurencji?
Zdaje sobie sprawe, ze zazwyczaj cos uniwersalnego (urzadzenie wielofunkcyjne), czyli cos co jest do wszystkiego - jest do niczego, ale drukarka bedzie stala w moim pokoju, ktory jest b. maly i znajde miejsce tylko na jedno urzadzenie..
Dlatego szukam drukarki wielofunkcyjnej, kosztem jakosci wydruku foto (nie bede ich drukowac), czy zwyklych dokumentow na zwyklym papierze - bo drukowac bede w zasadzie tylko umowy.

crazy
07-03-2013, 12:26
Nie jest tragicznie ale musisz zdać sobie sprawę z delikatnych przekłamań w czerni i bieli. Delikatnie w brązy idzie. Poza tym zawsze można skalibrować sobie profil drukarki i ustawic tak jak nam pasuje :) Ja na swojej 4500 drukuje w czerni i bieli, szkoda, że nie mam Ci tego jak pokazać :)

Juriko
07-03-2013, 13:13
Canon Pixma MG5350 ma skaner 2400x4800, WI-FI, druk na płytach, są dostępne tanie zamienniki, a cena od 350zł. Gdyby była dostępna półtora roku temu to bym ją kupił, zamiast MG5150.
edycja:
MG6250 to bardzo dobry wybor . Z racji posiadania szarego tuszu w wydrukach czarno-białych nie ma konkurencji w tym segmencie rynku drukarek z tuszami barwnikowymi.

Mr_Black
07-03-2013, 13:30
Miałem Canona IP 4500, teraz mam Epsona P50 i szczerze powiedziawszy, kolory druku na płytach na oryginalnych i zamiennych tuszach są odległe od ideału. Nie wspominając o tym, że każda z ww drukarek, nie zadrukowuje dokładnie białej powierzchni płyty. O ile w epsonie udało się ustawić zadrukowanie okolić środka płyty o tyle zewnętrzną cześć gdzieś zawsze pozostaje z białą krawędzią.

crazy
07-03-2013, 13:46
Miałem Canona IP 4500, teraz mam Epsona P50 i szczerze powiedziawszy, kolory druku na płytach na oryginalnych i zamiennych tuszach są odległe od ideału. Nie wspominając o tym, że każda z ww drukarek, nie zadrukowuje dokładnie białej powierzchni płyty. O ile w epsonie udało się ustawić zadrukowanie okolić środka płyty o tyle zewnętrzną cześć gdzieś zawsze pozostaje z białą krawędzią.

Po pierwsze trzeba kupić płyty do całego nadruku a druga sprawa nadrukuje Canon po całości, kwestia ustawień :)

komisarz ryba
07-03-2013, 17:28
kupilem ostatnio do biura mg5350. jak na te cene jestem zaskoczony mozliwosciami i jakoscia druku na plytach i dokumentach. zdjecia drukowalem tylko na dokumentach i jest dobrze. mysle ze wyzszy model w zalozonym budzecie powinien spokojnie spelniac pokladane w nim nadzieje.

jesli papier jest zaladowany tylko do dolnej kasety, calosc ma nieduze i regularne wymiary. polecenie drukowania automatycznie otwiera tacke. dosc mocno trzesie biurkiem podczas drukowania.

mozna drukowac po wifi, po kablu, z patyka albo kart pamieci. skanowanie rowniez tymi drogami.

simon83
07-03-2013, 20:35
zewnętrzną cześć gdzieś zawsze pozostaje z białą krawędzią.
Nie zdarzyło mi się to nigdy przy P50. W Epson PrintCD deklarujesz obszar zadruku (średnice okręgów).

ArtMoon
07-03-2013, 23:36
Ja mam Epsona P50 z systemem Ciss. Płytki drukuje bardzo dobrze, rozmiar nadruku można ustawić programowo. Raz na pół roku, dolewam tuszy, drukarka w użyciu raz na 2-3 dni. Do tej pory nic nie zaschło :)

BeatX
08-03-2013, 12:31
Canon Pixma MG5350 ma skaner 2400x4800, WI-FI, druk na płytach, są dostępne tanie zamienniki, a cena od 350zł. Gdyby była dostępna półtora roku temu to bym ją kupił, zamiast MG5150.
edycja:
MG6250 to bardzo dobry wybor . Z racji posiadania szarego tuszu w wydrukach czarno-białych nie ma konkurencji w tym segmencie rynku drukarek z tuszami barwnikowymi.

Zdecydowalem sie jednak na MG6250 - w necie sporo pozytywnych opini na temat tej drukarki i spelnia ona moje wszystkie zalozenia w kwestii funkcjonalnosci.
Epson P50, z tego co piszecie tez dobrze drukuje, no ale nie ma skanera a ja czesto musze cos skanowac.. zalezy mi na skanerze po prostu.
Jakosc nadruku na plytach DVD z MG6250 pewnie nie bedzie taka, jak z najlepszefoto.pl ale mysle ze ich jakosci to nie da sie domowym spodobem odtworzyc :) musi wystarczyc to co jest.
Jak tylko rozlicze sie z klientami to skladam zamowienie w sklepie.
Dzieki wszystkim za pomoc i informacje!

gadget_zary
08-03-2013, 13:04
Kurcze, no to mnie zmartwiles bo wpadla mi w oko Pixma MG6250:
Canon PIXMA MG6250 - Drukarki PIXMA Inkjet All-in-One - Canon Polska (http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MG6250/)
Spelnia wszystkie wymogi, ktore zalozylem (w sensie funkcjonalnosci) - a ty piszesz, ze druk B&W lezy i kwiczy :/
Az tak zle wypadaja te wydruki na tle konkurencji?
Zdaje sobie sprawe, ze zazwyczaj cos uniwersalnego (urzadzenie wielofunkcyjne), czyli cos co jest do wszystkiego - jest do niczego, ale drukarka bedzie stala w moim pokoju, ktory jest b. maly i znajde miejsce tylko na jedno urzadzenie..
Dlatego szukam drukarki wielofunkcyjnej, kosztem jakosci wydruku foto (nie bede ich drukowac), czy zwyklych dokumentow na zwyklym papierze - bo drukowac bede w zasadzie tylko umowy.

Mi chodziło o wydruk BW na MG5350 i zamiennikach TF0 a nie MG6250 ;). Tam w bw różnica kolosalna podobno ze względu na szary tusz ;))

Wysyłane z mojego PMP5097CPro za pomocą Tapatalk 2

jajo_antipo
25-06-2013, 23:12
Mam pytanie odnośnie drukarki głównie tylko do druku na płytach dvd, czy Canon PIXMA iP7250 wystarczy do tego celu? Potrzebuję niedrogiej drukarki do drukowania 5-10 płyt dvd w miesiącu.

crazy
26-06-2013, 08:34
Jak najbardziej wystarczy i będziesz zadowolony.

MarcinGajowiak
02-07-2013, 23:39
Zjechałem kilka canonów, teraz Epson L800 i działa super, ponad tys płyt drukniętych.

BeatX
03-07-2013, 02:28
tysiac plyt?
przypominasz mi zlote czasy polskiego piractwa ~ 1993 :lol:

MarcinGajowiak
03-07-2013, 23:02
Dzięki temu że było piractwo mam teraz masę legalnego softu. Co do druku to sam się nie spodziewałem że tyle będę drukował. Miała być drukarka na własne potrzeby, a drukuje usługowo. Świetna jakość.

slawpl
08-07-2013, 20:22
A na jakich płytach drukujecie? Mam Canona iP4850 i zastanawiam się nad płytami z połyskiem JVC Glossy. Obecnie drukuję na matowych TDK i jest git.

crazy
08-07-2013, 20:32
Drukuję na matowych :)

spuki
13-09-2013, 21:32
Z tymi błyszczącymi płytami JVC mam problem. Zarówno na ip4950 oraz ip7250 rolki pozostawiają smugi co doprowadza mnie do białej gorączki. Jakieś rozwiązanie? :)

crazy
14-09-2013, 12:06
Z tymi błyszczącymi płytami JVC mam problem. Zarówno na ip4950 oraz ip7250 rolki pozostawiają smugi co doprowadza mnie do białej gorączki. Jakieś rozwiązanie? :)

Przestaw jakosc druku na najlepsza jesli nie pomoze zrob diagnostyke obu drukarek; czyli czyszczenie i eyrownywanie glowic:)

Hazel
15-09-2013, 04:29
Z tymi błyszczącymi płytami JVC mam problem. Zarówno na ip4950 oraz ip7250 rolki pozostawiają smugi co doprowadza mnie do białej gorączki. Jakieś rozwiązanie? :)
zmień płyty, te od jvc się do niczego nie nadają xd

marekb
15-09-2013, 11:08
Marcin Gajowiak, a jak Ci wychodzą B&W bo niestety u nas nie ma szans, no i przy jednym czarnym ogólnie nie ma szans na równe B&W. Również sporo drukujemy usługowo i szukamy czegoś co da nam B&W bez zafarbów, coś co ma więcej niż jeden czarny tusz.

spuki
24-09-2013, 09:55
Przestaw jakosc druku na najlepsza jesli nie pomoze zrob diagnostyke obu drukarek; czyli czyszczenie i eyrownywanie glowic:)

zmień płyty, te od jvc się do niczego nie nadają xd
diagnostyka zrobiona, jedyne co pomogło to zmiana płyt na verbatim glossy waterproof... i nagle rolek nie widać :) JVC sprzedane :)

crazy
24-09-2013, 12:00
Cieszy mnie to :)

szybki-pl
05-03-2016, 21:08
Witam.
W tej chwili posiadam drukarkę ip7250 z ciss. Planuje zakup kolejnej drukarki i patanie do was czy zostać przy ip7250 czy kupić epsona L800. Drukuje czsami zdjęcia na ewentach i denerwuje mnie startowanie drukarki canona, bardzo długo zbiera się do druku i często czyszczą się głowice drukujące (czasami trwa to nawet kilka minut pomiedzy wydrukami). Dodatkowo znalazłem informację że można do L800 dokupić tackę i drukować na kartach plastikowych. Można by to wykożystać do druku na pendrive'ach w kształcie karty kredytowej, tylko nie mogę znaleść takich "penów" do nadruku. A może jakaś inna propozycja? Póki co rozwiązania DNP termosublimacja nie wchodzi w grę.

chrisNI
05-03-2016, 22:03
Mam sześciokoloròwke Canona 6250 na ciss I świetnie radzi sobie z drukiem CD I DVD. Còż rozruch jest długi ale Potem działa szybko I bezbłednie. Dla mnie zaletá jest że łyka większá gramature papieru.