PDA

Zobacz pełną wersję : color munki photo - jak?



fhumargo
26-02-2013, 10:25
Mam kilka pytan do fachowcow w dziedzinie koloru
Pozyczylem colormunki photo i przy profilowaniu monitora nie bardzo moge poradzic sobie z opcjami zaawansowanymi tzn jak ustawic luminance level - czy zostawic domyslne 120 czy zjechac do 80 oraz jaki wybrac target white D65 domyslny czy native
Ponadto przy profilowaniu drukarki w moim przypadki L800 tworze profil ver 2 z rozszerzeniem .cm a wszystkie inne np oryginalne epsona maja icc i przy drukowaniu nie moge wybrac bo nie widze profilowanego papieru
moj monitor to dell u2410-tak wiem wypala oczy i jest do d... ale taki niestety mam i sprawdzalem w googlach ale nic z tych tematow nie namierzylem-wiec prosze o wyrozumialosc

czornyj
26-02-2013, 10:35
Link do zapisu webinarium | Zarządzanie Barwą (http://zarzadzaniebarwa.pl/link-do-zapisu-webinarium/)
Warsztaty Eduweb.pl – Monitor Graficzny, kalibracja i profilowanie | Zarządzanie Barwą (http://zarzadzaniebarwa.pl/warsztaty-dla-eduweb-pl-monitor-graficzny-kalibracja-i-profilowanie/)

Rozszerzenie .icm oraz .icc to to samo - co do zasady rozszerzenie .icc było stosowane w systemie Mac OS, natomiast .icm w systemie Windows, ale to kompletnie bez znaczenia. Pytanie, czy profil trafia do katalogu c:\windows\system32\spool\drivers\color - a jeśli tak, to ew. kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "zainstaluj profil"

fhumargo
26-02-2013, 12:50
Link do zapisu webinarium | Zarządzanie Barwą (http://zarzadzaniebarwa.pl/link-do-zapisu-webinarium/)
Warsztaty Eduweb.pl – Monitor Graficzny, kalibracja i profilowanie | Zarządzanie Barwą (http://zarzadzaniebarwa.pl/warsztaty-dla-eduweb-pl-monitor-graficzny-kalibracja-i-profilowanie/)

Rozszerzenie .icm oraz .icc to to samo - co do zasady rozszerzenie .icc było stosowane w systemie Mac OS, natomiast .icm w systemie Windows, ale to kompletnie bez znaczenia. Pytanie, czy profil trafia do katalogu c:\windows\system32\spool\drivers\color - a jeśli tak, to ew. kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "zainstaluj profil"

tak jest tam ten profil. ale mnie chodzi o to ze jak wybieram w programie graficznym drukuj i chce wybrac oprofilowany wlasnie papier nie widze go-widze tylko rozne rodzaje papieru epsona a chyba powinienem go widziec aby wybrac go do wydruku.chyba ze cos nie rozumiem-sorki jestem laikiem

czornyj
27-02-2013, 09:04
"Różne rodzaje papieru Epsona" to linearyzacje fabryczne - tych ostatnich nie da się zrobić, bo niestety nie ma takiej możliwości.

Musimy zatem wybrać jakieś ustawienie dla papieru Epsona, który jest podobny do papieru na jakim tworzymy profil, a następnie wydrukować wzorzec. Ważne jest, by zapamiętać ustawienia użyte podczas drukowania i później się ich trzymać, oraz by użyć opcji ICM - off (no color adjustment).

simon83
04-03-2013, 12:18
Jakiego programu używasz do drukowania? Nie wszystkie obsługują nowszą wersję ICC.

fhumargo
06-03-2013, 14:41
Jakiego programu używasz do drukowania? Nie wszystkie obsługują nowszą wersję ICC.

po obróbce zdjęcia używam do wydruku dołączonego do epsona programu Epson Easy Photo Print

PrzeMass
13-03-2013, 09:51
Dzień dobry,
pozwolę sobie podłączyć się do tematu by nie rozpoczynać nowego wątku. Stałem się posiadaczem Color Munki kilka dni temu. Posiadam Monitor Samsung Syncmaster (ustawienia zresetowane do fabrycznych). Po kalibracji zarówno niezaawansowanej jak i tej zaawansowanej obraz, który widzę na monitorze ewidentnie jest szary. Kalibracji dokonywałem w różnych warunkach oświetleniowych i efekt jest podobny za każdym razem - zmienia się poziom szarości - miałem nadzieję, że urządzenie to kalibruje monitor tak by biały był białym, a czarny czarnym (nie odwrotnie jak to ktoś kiedyś powiedział z mównicy sejmowej ;-)) Czy ktoś z Was spotkał się z takim nazwijmy to problemem, co zrobić by to faktycznie miało sens?

Tom01
13-03-2013, 21:29
Muszę Pana poprosić o rozwinięcie tematu, bowiem zupełnie nie wiem o jakim efekcie mowa.

PS. ColorMunki - ale jaki? Jest ich ze 4-5 modeli.

PrzeMass
17-03-2013, 02:13
Przepraszam, że odpisuję dopiero dziś, jednak nie znalazłem czasu by zasiąść do kompa wcześniej (nadal wszystko widzę "poszarzałe").
Posiadam Color Munki Photo, po kalibracji jakiej dokonałem kilka dni temu (auto oraz manual) efekt jaki otrzymałem powalił mnie. Wyświetlany obraz "poszarzał", gdy otworzę okno folderu zamiast koloru białego mam szary - jedynie kursor myszy prezentuje się śnieżno-biało na jego tle. Przed rozpoczęciem kalibracji ustawienia monitora zresetowałem do fabrycznych (Samsung SyncMaster T190).

simon83
17-03-2013, 20:10
Czy profil monitora wykonywałeś oprogramowaniem dostarczonym z CMPhoto? Jest w paczce programów również aplikacja zbierająca próbki barw (bodajże ColorPicker) - zobacz co zbierze skanując w szczególności białą kartkę papieru. Być może posiadasz uszkodzony czujnik.

PrzeMass
17-03-2013, 22:13
Po zeskanowaniu białych kartek (różnych, które miałem) kolor wyniku był następujący:
- bluish white
- purplish white
...i co dalej? :-(

simon83
18-03-2013, 14:09
Jakie są składowe RGB tych nazwanych kolorów? Nie mam w chwili obecnej dostępu do oprogramowania żeby to sprawdzić. Przetestuj w ten sam sposób inne barwy. Ahhh, jaki system operacyjny posiadasz? Przyczyną problemów może też być właśnie kwestia współpracy sterownika spektrofotometru z systemem.