PDA

Zobacz pełną wersję : Palnik do Metza 58 af-1 - wybuchł po raz trzeci i zoomErr. Jaki symbol ma żarnik?



aaser
25-02-2013, 19:18
Witam wszystkich walczących z kłopotami technicznymi.

Moje zasadnicze pytanie brzmi: A Jak i skąd wziąć części na naprawe Metza 58-1 poza serwisem Foto-technika? Jaki symbol ma palnik?

Moja historia z tą lampą jest smutna- do obecnego momentu miałem 3 wybuchy palnika i dwie awarie jego zooma w tej lampie. Koszty tych dwóch napraw (palnik + palnik i zoom) wyniosły mnie jak dotąd ~750 złotych z przesyłkami, a na trzecią naprawe która potrzebna jest mi teraz już sie nie zdecydowałem. kupiłem za to yonga 568 który spisuje sie jak dotąd znakomicie. Kolejna naprawa metza to kolejne około 400zł co jest już grubą przesadą żeby zapłacić za naprawy niemal tyle co nowa lampa.
W związku z tymi okolicznościami zdecydowałem sie na powierzenie zaufanemu elektronikowi wymiany palnika - tylko najpierw trzeba go mieć. Czy ktoś zna symbol żarnika? lub naprawiał tą lampe na własną ręke? ewentualnie zna sprawdzone źródło z którego można go dostać?

Szukanie informacji w serwisie foto-technika, serwisach foto i ogólnie gdzie sie da nie przyniosło póki co konkretnych efektów.

Btw zbieram sie na poważnego maila do Metza..
btw2 nie mogę sie oprzeć żeby wspomnieć że jakość wykonania Metza, porównując np do Yonga czy EX580 jest bardzo, bardzo kiepska.

Kuba1
25-02-2013, 19:23
Jest jeszcze serwis taki (http://www.flesze.com.pl/) - nie znam, wybieram się do nich z 58 AF2, po "zapoznaniu się" z serwisem Foto-Technika. Ja na pewno nigdy więcej Metz'a..