PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?



Mondragor
25-02-2013, 18:19
Do kręcenia filmów używam Canona 7d. Jestem świadomy jego zarówno jego możliwości jak i wad. Mamy drugie dziecko w drodze, więc chciałbym żeby moja żona też co nieco filmowała. Jej generalnie chęci jak i dotychczasowe próby nie przemawiają za jej bliskim zbrataniem z 7D. Mnie też czasem przydałoby się coś z łatwiejszym szybszym i łatwiejszym autofocusem.
W związku z tym nasunęła się myśl o kupieniu jakieś dedykowanej kamery pokroju PANASONIC SD80. Myślę też w końcu nad montażem filmów z 7D i chciałbym, żeby film wynikowy nowej kamery nie bardzo kolidował z tymi z 7D. Przykładowy Panasonic SD80 nagrywa jednak tylko z rozdzielczością 1080/50i , gdzie w moim przypadku częściej jednak używam 720/50p. Więc nie do końca mi to pasuje , jedynie fakt, że mogę ją kupić w atrakcyjnej cenie koło 650 zł z gwarancją. Czy możecie mi podać jakieś inne typy w okolicach 1000 zł . Albo zainwestować więcej i kupić coś co ma możliwość nagrywania w 1080/50p. Dziękuje za wszelkie sugestie.

Kolekcjoner
25-02-2013, 20:05
Jakakolwiek kamera z tego zakresu cenowego będzie produkować sieczkę która nawet w przybliżeniu nie będzie podobna do tego co wychodzi z 7D więc kup pierwszą jaka Ci się podoba, dobrze leży w ręce etc. 8-).

fro
25-02-2013, 21:57
Jeśli chodzi o głębię ostrości i plastykę to faktycznie musiałbyś wydać sporo, najtańsze były by kamery Sony Nex, ale chyba nie chodzi Ci aby wydać więcej niż kosztuje Twoja 7d :)
Powinieneś rozważyć dwie opcje - aparat typu NEX5n lub wyższy model - obraz bardzo dobry, autofokus wystarczający, natomiast stabilizacja średnia. Do wspomnianych przez Ciebie zastosowań, a szczególnie jeśli operatorem będzie żona polecam Ci jednak tradycyjną kamerę. Ja mam Sony CX730 - obraz bardzo dobry, ładne kolory, a stabilizacja po prostu wybitna. Oczywiście możesz zapomnieć o głębi ostrości, ale obraz 1080/50p naprawdę przyjemny dla oka i nawet na bardzo dużym ekranie ogląda się z przyjemnością. Cena obu opcji jednak dużo wyższa niż 1000zł.

Mondragor
25-02-2013, 22:39
Nie chcę próbować konkurować w zakresie głębi ostrości i plastyki z 7d. Ciągle będę go używam do statycznych i przemyślanych ujęć. Ma być uzupełnieniem a nie zastępstwem.
Fro cena CX730 rzeczywiście mocno wykraczająca poza budżet, ale przyjrzę się tańszym modelom od Sony..

fro
25-02-2013, 23:07
Sprowokowałeś mnie do zerknięcia na nowości na 2013 rok. W tym roku pojawiła się bardziej budżetowa kamera HDR-CX410VE posiadająca tą samą stabilizację. Nie wiem jaka będzie jej jakość obrazu ale stabilizację mogę Ci polecić z czystym sumieniem. Obraz wygląda jakby był kręcony kamera umocowaną na stedycami'e.

Łopal
26-02-2013, 10:50
Ja od razu mam pytanie- a w czym montujesz filmy?

Co do kupna sprzętu, Żonie w błogosławionym stanie kupiłbym jakieś combo, aby też, jeśli lubi, mogła robić zarówno filmy, jak i zdjęcia. Tu spoglądałbym na Sony HX20V, robiące porządne foty i naprawdę dobrej jakości video. Koszt nieco ponad 1 kpln, ale tylko nieco (1150).

sv
26-02-2013, 15:04
Sony RX100

Łopal
27-02-2013, 13:16
Sony RX100

Tyle, ze rx100 kosztuje 2200...

Mondragor
27-02-2013, 22:30
Ja od razu mam pytanie- a w czym montujesz filmy?

Póki co jestem na etapie poznawania Adobe Premiere i Sony Vegas. Niedawno dopiero zmontowałem komputer zdolny do takiej swobodnej pracy. Póżniej zdecyduje w który zainwestować.

Czy ktoś miał do czynienia z JVC GZE205 HD. Jest teraz do kupienia w bardzo fajnej cenie, z tego co wyczytałem może nagrywać w 1080/50p z bitrate około 27. Pytanie jak z innymi aspektami jak autofocus czy skuteczność stabilizacji.

Przemek_PC
28-02-2013, 01:06
Przy noworodku stawiałbym na dobry obraz przy słabym świetle a nie na stabilizację, bitrate i 1080/50p. Przecież większość czasu dziecko będzie filmowane w domu i raczej przy niezbyt dobrym świetle a niestety w takich warunkach kamery z super stabilizacją, niesamowitym AF i 1080/50P potrafią mimo swoich zalet wyprodukować paskudny obraz. Mam nadzieję, że nie wierzysz w marketing producentów i czułości na poziomie ułamka luksa? Szukaj czegoś z dużym przetwornikiem min. 1/3". No ostatecznie 1/4". Tyle że z nowym sprzętem nie zmieścisz się w budżecie.

Mondragor
28-02-2013, 04:47
PrzemekPC
Przy noworodku 7d się doskonale sprawdzał, ale jak pisałem czekamy na drugie a pierworodny ma już dwa lata i ciężko za nim autofokusem nadążyć..

Sent from my XT910 using Tapatalk 2