PDA

Zobacz pełną wersję : 30D oficjalnie



skrzat
21-02-2006, 09:35
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-7891-8214

Canon today has unveiled the EOS 30D, a refined version of the EOS 20D that shares the same image sensor and numerous other core camera components but adds a 2.5-inch (diagonal) rear LCD, increased burst depth, Picture Styles, a shutter with a higher duty cycle rating and a long list of other camera usability changes.

Where the two diverge is mostly in the details. Changes in the 30D include:

* A new 2.5-inch, 230,000 pixel rear LCD monitor with wide viewing angle
* Canon's more flexible Picture Style menu, which replaces the Parameters menu of the 20D
* Sharpening of in-camera JPEGs can be turned off, which is a first for a Canon entry-level or midrange digital SLR
* ISO 100-1600 is now selectable in 1/3 stop increments
* ISO can be set without taking one's eye away from the viewfinder
* Increased burst depth: 11 frames for RAW CR2 shooting, 30 for Large Fine JPEG and 9 for RAW+JPEG
* A more-durable shutter that's rated for 100,000 cycles
* A slightly-shortened mirror blackout time of 110ms; Canon's specification for shutter lag remains the same as the 20D at 65ms
* Viewfinder information now includes a dedicated Flash Exposure Lock (FEL) indicator
* Switchable High-Speed Continuous (5 fps) and Low-Speed Continuous (3 fps) frame rate settings are now included
* An Auto setting in the Long Exposure Noise Reduction Custom Function
* The ability, like several more-pricey Canon digital SLRs, to simultaneously apply long exposure noise processing to one picture while capturing another
* The addition of a 3.5% spot metering mode
* 0.15 second camera startup time
* A more-precise 4-increment battery charge indicator
* Reduced energy compensation, for a promised improvement of 10% more frames per charge
* No more new folders created every 100 photos; in the 30D, a folder can hold 9999 photos
* A new automatic rotation option that enables verticals to not be rotated on the rear display but appear rotated in compatible browser software on the computer
* The ability to zoom in on a photo in Quick Review mode
* During playback, the image+shooting data screen will display either an RGB or Brightness histogram, file size and will optionally display AF markings
* Improved Jump function
* Refined multicontroller operation
* More-detailed error code information, which now appears on the rear LCD monitor (in addition to the top LCD panel); the camera settings information screen will also display Images Failed to Transfer when the WFT-E1/E1A is in use and a transmit error occurs
* More ways to wake the camera up from an Auto Power Off snooze
* Direct image transfer from the camera to a computer using the PTP protocol
* A revamped software package that includes Digital Photo Professional (DPP) 2.1, EOS Utility 1.0 (a new image transfer, camera settings and camera control application), Image Browser 5.6 (Mac) and ZoomBrowser EX 5.6 (Windows); DPP adds user-settable noise reduction and support for RAW files from the Canon EOS D2000 and D6000
* New and potentially useful direct printing capabilities (plus a dedicated direct print/image transfer button)

The 30D is slated to ship in mid-March 2006 in the U.S. at an expected street price of US$1399. The 20D will continue to be sold for some time after the introduction of the 30D, in the U.S. and perhaps other markets also.

TOPOL
21-02-2006, 09:47
Ulżyło mi... :D
Po przeczytaniu co nowego w 30D, stwierdzam, że nie zmienili na tyle dużo, żeby mnie ciągneło na zmianę body :D Toż to zmiany, że tak powiem, kosmetyczne. I CCD taki sam? Phi... :D

jotka
21-02-2006, 09:51
http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-7891-8214

Canon today has unveiled the EOS 30D,

Gdyby ktoś tanio chciał sprzedać 20D proszę PM 8)

Diabeł
21-02-2006, 09:51
Ulżyło mi... :D
Po przeczytaniu co nowego w 30D, stwierdzam, że nie zmienili na tyle dużo, żeby mnie ciągneło na zmianę body :D Toż to zmiany, że tak powiem, kosmetyczne. I CCD taki sam? Phi... :D
ale dołozyli spota, wprawdzie 3,5% ale to już coś :-)

DoMiNiQuE
21-02-2006, 09:52
Ulżyło mi... :D
Po przeczytaniu co nowego w 30D, stwierdzam, że nie zmienili na tyle dużo, żeby mnie ciągneło na zmianę body :D Toż to zmiany, że tak powiem, kosmetyczne. I CCD taki sam? Phi... :D

No jak to kosmetyczne? 3.5% spot metering mode, nowy telewizor i przycisk do drukowania
https://canon-board.info/imgimported/2005/07/hahaha-1.gif
źródło (http://www.dominique.neostrada.pl/stuff/emots/hahaha.gif)

fotorep_ublika
21-02-2006, 09:54
He, he, słabiutko... myślałem że stać ich na coś odkrywczego. Jedyny plus to 5fps/3fps i ustawianie iso bez odrywania wzroku od wizjera. Ciekaw jestem polskiej ceny. A teraz cena 20d spaaaadnie........

pozdrawiam
fotorep_ublika

Fajer
21-02-2006, 09:57
no spot IMHO to jest coś istotnego :) nawet jesli to tylko 3,5%

Diabeł
21-02-2006, 10:00
He, he, słabiutko... myślałem że stać ich na coś odkrywczego. Jedyny plus to 5fps/3fps i ustawianie iso bez odrywania wzroku od wizjera. Ciekaw jestem polskiej ceny. A teraz cena 20d spaaaadnie........

dostępny w marcu w stanach za 1400 $ więc może i u nas niewiele więcej będzie kosztować

TOPOL
21-02-2006, 10:00
no spot IMHO to jest coś istotnego :) nawet jesli to tylko 3,5%

Pytanie czy wart swej ceny :-)

C41photocrew
21-02-2006, 10:02
nawet nie dali 10mpx bleh...

Diabeł
21-02-2006, 10:04
Pytanie czy wart swej ceny :-)
ja tam go biorę z tym spotem a cena jak będzie w granicach 1400 $ tak jak pisali to być może będę jednym z pierwszych użytkowników tego apartu na tym forum :-D

TOPOL
21-02-2006, 10:06
ja tam go biorę z tym spotem a cena jak będzie w granicach 1400 $ tak jak pisali to być może będę jednym z pierwszych użytkowników tego apartu na tym forum :-D

Nie no ,wiesz. Zmiana z Elana na 30D zdecydowanie ma sens. :-)

Diabeł
21-02-2006, 10:07
Nie no ,wiesz. Zmiana z Elana na 30D zdecydowanie ma sens. :-)
mając 20d pewnie nie byłbym tak wyrywny:smile: ale elan i tak zostanie do sladów i B&W

DoMiNiQuE
21-02-2006, 10:09
zastanawiam sie dlaczego tej oficjalnej informacji nie ma jeszcze na stronach canona i dpreview :roll:

gwozdzt
21-02-2006, 10:18
nawet nie dale 10mpx bleh...
A po co?
W większości przypadkow wystarczy 6mpix i to jest IMHO kompromis pomiędzy rozdzielczościa a wielkością pliku.
Zamiast półtorej roku temu zmieniać 6mpix --> 8mpix mogli zostawić w tej klasie 6mpix, a pójść w np. w kierunku crop 1,6 --> crop 1,3

Ten wypust Canona w zasadzie nic nie wnosi oprócz zamieszania (D30<-->30D), moze ten spot, ale to tylko perfidia Canonowego marketingu, bo chyba nie było technicznych przeciwskazań dla jego implikacji od samego początku, choćby w D30.
Mnie w korpusie interesowałoby, aby w końcu zaczął sterować lampami slave oraz powrót do normalnego wspomagania AF zamiast spawarki.
A bardziej futurystycznie to marzy mi się tryb "ISOv" obok dzisiejszych Av i Tv :-)

MaciekCi
21-02-2006, 10:22
* ISO can be set without taking one's eye away from the viewfinder

ojjj to jest wielka zmiana .. i w/g mnie największa w tym całym 30D :] no ale raczej nie będę zmieniał ... chociaż może jak trafię na okazyjną cenę :-P ... no i migawka wytrwalsza ...



A po co?
A bardziej futurystycznie to marzy mi się tryb "ISOv" obok dzisiejszych Av i Tv :-)

a po Co ISOv ? :-o przecież można ustawić tryb P gdzie i tak i tak dobierasz sam ISO ... więc oco chodzi :p ?

C41photocrew
21-02-2006, 10:25
jak juz mialbym zamienic 20d na 30d to jedynie z powodu BF FF i dat's all...ale to musialbo byc sprawdzone ze noofka nie posiad zadnych wad:/ niedoczytalem tylko kiedy bedzie w sprzedazy to raz a dwa nici z uszczelniena:( bo to bylby gloowny atut jego:) no i niestety nikon bedzie nadal guru bo moim zdaniem trafil lepiej z wymaganiami uzytkownikow....
moim zdaniem canon to niezly marketingowiec i tyle...

gwozdzt
21-02-2006, 10:27
a po Co ISOv ? :-o przecież można ustawić tryb P gdzie i tak i tak dobierasz sam ISO ... więc oco chodzi :p ?
Chodzi mi o to, że za sprawą cyfry ISO stało się jednym z parametrów naświetlania, takim jak czas migawki i otwór przysłony.
Wyobrażam to sobie tak: nastawiam czas i przysłonę (jak w M), a aparat w dostępnym zakresie dobiera ISO. Zaś w trybach Av i Tv, gdy zabraknie mu czasu/przysłony, to żeby zamiast mrugać przekroczoną wartościa jechał dalej po ISO.
Najlepiej jeszcze jakby zakres ISO był dla tego trybu ustawiany w CF. Ale ze mnie marzyciel, no nie? ;-)

czornyj
21-02-2006, 10:35
Mnie w korpusie interesowałoby, aby w końcu zaczął sterować lampami slave oraz powrót do normalnego wspomagania AF zamiast spawarki.
A bardziej futurystycznie to marzy mi się tryb "ISOv" obok dzisiejszych Av i Tv :-)

Chodzi mi o to, że za sprawą cyfry ISO stało się jednym z parametrów naświetlania, takim jak czas migawki i otwór przysłony.
Wyobrażam to sobie tak: nastawiam czas i przysłonę (jak w M), a aparat w dostępnym zakresie dobiera ISO. Albo w trybach Av i Tv, gdy zabraknie mu czasu/przysłony to żeby zamiast mrugać przekroczoną wartościa jechał dalej po ISO.
Najlepiej jeszcze jakby zakres ISO był dla tego trybu ustawiany w CF. Ale ze mnie marzyciel, no nie? ;-)
Wszystko, o czym piszesz od dawna jest w Nikonie D70, o D200 nie wspominając :lol: Może czas pomyśleć o zmianie systemu :wink:
Co do 30D, to składam szczere wyrazy współczucia. Osobiście liczyłem na coś, co sprawi że cena D200 troszeczkę spadnie, tymczasem Canon serwuje odgrzewany kotlet :-(

muflon
21-02-2006, 10:38
No ladnie, ladnie... jeszcze tylko MLU na guziku (moze jakis Wasiaware tweakujacy DirectPrinta?) i fani Nikona/Minolty straca chyba ostatni argument :) Podoba mi sie - kilka drobnych zmian, cos jak 1Dmk2 vs. 1Dmk2N. A ze spotem (jaki by nie byl) to mnie wrecz zaskoczyli.

Edit: aaa nie, zapomnialem o najwazniejszym... przeciez teraz w aparacie krytyczne sa USZCZELNIENIA!! :lol:

muflon
21-02-2006, 10:43
']
zastanawiam sie dlaczego tej oficjalnej informacji nie ma jeszcze na stronach canona i dpreview :roll:


Tez mnie to troche dziwi, ale:
Thanks to Chuck Westfall (..) for their assistance in the preparation of this article - to w zasadzie oznacza ze to pewne.

jotka
21-02-2006, 10:43
Toż to zmiany, że tak powiem, kosmetyczne.

trwalsza migawka, spot, podglad iso, większy lcd, tak zmiany są rzeczywiście kosmetyczne :D

adamek
21-02-2006, 10:43
A jak wygląda grip do niego? Któryś z obecnych, czy jakiś jak zwykle nowy? :)

kami74
21-02-2006, 10:44
Grip od 20stki pasuje

muflon
21-02-2006, 10:45
A jak wygląda grip do niego? Któryś z obecnych, czy jakiś jak zwykle nowy? :)
Tym razem Canon zdecydowal sie na zaskakujace posuniecie marketingowe :lol: I... nie wprowadzil nowego gripa wypuszczajac nowa puszke, prawie identyczna jak poprzednia :mrgreen: Pasuje ten od 20D.

fotorep_ublika
21-02-2006, 10:45
Przecież 30d nie może być uszczelniony - za dużo w niego napakowali - przegrzewałby się ;-)

KMV10
21-02-2006, 10:59
Skoro to jest udokładnienie 20D to zobaczymy czy AF jeszcze lepiej będzie się sprawować.
Jak na razie wygląda, że użytkownicy 20D mogą zostać w domu i nie pędzić do sklepu.
Przynajmniej do następnych nowości ;)

BTW czyżby koniec z nowymi firmware'ami do 20D?

Cichy
21-02-2006, 11:18
Ja juz wiedziałem wczoraj o tym :) I wiedziałęm, że zmieniać nie ma sensu, no chyba, że na 5d ..

KMV10
21-02-2006, 11:19
Tak, 5d rysuje się w tej sytuacji atrakcyjnie - niech jeszcze trochę stanieje :)

Michu (Pentax)
21-02-2006, 11:22
Spot jak na tę klasę (w tym systemie) to chyba naprawdę mała rewolucja. Trwalsza migawka i iso w wizjerze to również bardzo istotne zmiany. Wyświetlacz to już bajer. Ale mimo to, uważam, że to raczej być powinien 25D. Obecnie dodane funkcje były zawsze tym, czego brak było (IMHO) w 20D (chocaż spot trochę duży...) - który to korpus uważam za bardzo udany. Brak większej matrycy (i słusznie: po cholerę większa - dla zaspokojenia własnego ego?) sugeruje, że być może ten moloch Canon wypuści coś pośredniego między 20D i 5D (plis 3000D miałby totalnie pełne krycie rynku).

TomekD
21-02-2006, 11:26
Lipa, powinno byc 10Mp... a tak to tylko kosmetyka, zachowali się jak Nikon kiedyś mimo ze mogli dac wiekszą matryce :(

Michu (Pentax)
21-02-2006, 11:32
Lipa, powinno byc 10Mp... a tak to tylko kosmetyka, zachowali się jak Nikon kiedyś mimo ze mogli dac wiekszą matryce :(

I co byś zrobił z tymi 10 MPxlami?

kami74
21-02-2006, 11:33
sugeruje, że być może ten moloch Canon wypuści coś pośredniego między 20D i 5D (plis 3000D miałby totalnie pełne krycie rynku).
Wątpie. Nie ma za bardzo uzasadnienia dla wypuszczenia czegoś pośredniego. IMHO za duze naklady w stosunku to potencjalnych zysków.

Cichy
21-02-2006, 11:35
A macie info o 1Ds RS z FF 18Mpx ? :-D

TomekD
21-02-2006, 11:37
I co byś zrobił z tymi 10 MPxlami?
Miał bym większe mozliwości kadrowania, lepsze odwzorowanie przy powiekszeniach. Co to jest rozdzielczość chyba ne trzeba CI tłumaczyć?

Michu (Pentax)
21-02-2006, 11:39
sugeruje, że być może ten moloch Canon wypuści coś pośredniego między 20D i 5D (plis 3000D miałby totalnie pełne krycie rynku).
Wątpie. Nie ma za bardzo uzasadnienia dla wypuszczenia czegoś pośredniego. IMHO za duze naklady w stosunku to potencjalnych zysków.

Być może - ale czyż nie kuszące byłoby 10 MPxl z cropem 1,3 za 6-7K PLN? Zamiast 5D wszedłby 3D z lepszą puszką...
Ale to tylko bajdużenia, choć wydaje mi się, że na chwilę obecną jest jednak za duża przestrzeń między 20/30D i 5D.

Michu (Pentax)
21-02-2006, 11:41
Miał bym większe mozliwości kadrowania, lepsze odwzorowanie przy powiekszeniach. Co to jest rozdzielczość chyba ne trzeba CI tłumaczyć?

A teraz sam sobie odpowiedz na pytanie: Jak często wykorzystujesz swoje 8MPxl. Jeżeli musisz kadrować przy pomocy Szopa a nie aparatu, to raczej nie świadczy o Twoich umiejętnościach najlepiej.

TomekD
21-02-2006, 11:46
A teraz sam sobie odpowiedz na pytanie: Jak często wykorzystujesz swoje 8MPxl. Jeżeli musisz kadrować przy pomocy Szopa a nie aparatu, to raczej nie świadczy o Twoich umiejętnościach najlepiej.
z całym szacunkiem ale bredzisz, mniemam ze masz pentaxa 6 mp i irytuje CIę mowa o wyższej rozdzielczości.

Michu (Pentax)
21-02-2006, 11:52
z całym szacunkiem ale bredzisz, mniemam ze masz pentaxa 6 mp i irytuje CIę mowa o wyższej rozdzielczości.

Otóż nie bardzo. Nie mam cyfry - siedzę w analogu.
Nie bredzę - większości amatorów wystarczy 6-8 MPxl. Jeżeli zaś stać Cię na tak częstą wymianę korpusów, to zainwestuj raz a dobrze w 5D i będziesz miał problem z głowy.
Odnoście bredzenia: na podstawie tej wypowiedzi sądzę, że jesteś dzieckiem cyfrowej rewolucji, niestety. Kilkuletnia szkoła jedynie ze standardową "50" uczyła dbania o kadr na etapie naciskania na spust a nie zabaw w Szopie.
Przy okazji: jestem zawodowym grafikiem i nie jednokrotnie spotykałem się z A3 do offsetu z 6-8 Mpxl matrycy jak i B1 z plotera. Nie pisz mi więc, że te 10 MPxl by Ci coś dwięcej dało.

gietrzy
21-02-2006, 11:52
Wątpie. Nie ma za bardzo uzasadnienia dla wypuszczenia czegoś pośredniego. IMHO za duze naklady w stosunku to potencjalnych zysków.
Bzdura!
Wszyscy czekają na 3D. Canon nie wypuści go dopóty dopóki nie wyciągnie maksymalnej ilości kaski z kupujących.
Jedyne potknięcie ? jakie widzę w szturmie Canona na nasz portfel to zbyt słaba (w stosunku do oczekiwań) sprzedaż baaardzo ovepriced 5D.

Nakłady mówisz?
- pełną klatkę mają; już pewnie trzeciej generacji
- technologie, 5, 8 kl/s mają
- proca mają

Niewiem czy wiesz ale we wrześniu czeka nas FF, 16-18 MPx (2 źródła różnie podają), 10 kl/s.

Mam nadzieję, że cena będzie na tyle odpowiednia (piszę o 30D :), że służbowy E-10 pójdzie na zasłużony spoczynek. A, i czekam na więcej szkieł. Nowe 85L fajne, szczególnie FTM, ale ja czekam na 50L, 200/2L lub LIS, 200-400/4. W tym roku korpusy mnie nie ruszają :)


Kilkuletnia szkoła jedynie ze standardową "50" uczyła dbania o kadr na etapie naciskania na spust a nie zabaw w Szopie.
Szczerze zazdroszczę.

kami74
21-02-2006, 11:53
Panowie spokój. Ale tu widze pewien brak konsekwencji


I co byś zrobił z tymi 10 MPxlami?
a tu
- ale czyż nie kuszące byłoby 10 MPxl
Więc please zdecyduj sie czy 10 Mpix jest cool czy be

beachcomber
21-02-2006, 11:55
A teraz sam sobie odpowiedz na pytanie: Jak często wykorzystujesz swoje 8MPxl. Jeżeli musisz kadrować przy pomocy Szopa a nie aparatu, to raczej nie świadczy o Twoich umiejętnościach najlepiej.

Nie kumam czemu sie czepiasz, ze ktos oczekiwal tych 10 mega pixeli - ja tez do tych osob nalezalem. wiadomo, ze taka rozdzielczosc mimo, iz nie jest widoczna na odbitkach 10x15cm, to czesto sie przydaje. mi w ciagu roku posiadania 350d zdazylo mi sie zrobic kolo 40 powiekszen wielkosci plakatu B1 lub nawet wiekszych ( najwieksze mialo 2m x 2m, i to z kadrowanego w ps pliku). Jesli nie potrzebujesz wiecej mpx, to nie zakladaj prosze, ze inni nie potrzebuja....

a wracajac do tematu - zawiodlem sie troche. trudno - czas sprzedawac korpus i wszystkie obiektywy i ruszac na 5d, tylko ta cena....:-(

kami74
21-02-2006, 11:57
Bzdura!
Wszyscy czekają na 3D. Canon nie wypuści go dopóty dopóki nie wyciągnie maksymalnej ilości kaski z kupujących.
Jedyne potknięcie ? jakie widzę w szturmie Canona na nasz portfel to zbyt słaba (w stosunku do oczekiwań) sprzedaż baaardzo ovepriced 5D.

Nakłady mówisz?
- pełną klatkę mają; już pewnie trzeciej generacji
- technologie, 5, 8 kl/s mają
- proca mają

Niewiem czy wiesz ale we wrześniu czeka nas FF, 16-18 MPx (2 źródła różnie podają), 10 kl/s.

Mam nadzieję, że cena będzie na tyle odpowiednia, że służbowy E-10 pójdzie na zasłużony spoczynek. A, i czekam na więcej szkieł. Nowe 85L fajne, szczególnie FTM, ale ja czekam na 50L, 200/2L lub LIS, 200-400/4. W tym roku korpusy mnie nie ruszają :)
Bzdura powiadasz. No to co mozna byłoby dołożyć do 30D albo odjąć od 5D albo co z tych dwóch puszek skompilować żeby wypuscic nowa puszke? Za rok cena 5D spadnie mysle do 8k zł wiec...po co ?

akustyk
21-02-2006, 12:03
bardzo fajne rzeczy: spot, kompensacja blysku w celowniku, mocniejsza migawka, krotszy blackout i usprawniony AF

fajne rzeczy: telewizorek, wskaznik baterii

glupie rzeczy: iso co 1/3 dzialki. jakby to jeszcze bylo powiazane z programem automatyki czulosci (ustawiasz dziurke i czas, aparat dobiera ISO) to mialoby rece i nogi. a tak... poza osobami lubiacymi naswietlic w punkt i robiacymi JPEG-i z przymusu, to komu to niby mialoby sluzyc?????


ogolnie, same parametry wygladaja tak sobie. na tle D200 bez jakis rewelacji...

dobrze, ze Canon zdecydowal sie zejsc z piedestalu i dac "super pro feature" 8) zwany spot dla uzytkownikow semi-pro. zobaczymy jeszcze jak wyglada jakosc i jak sprawdza sie usprawniony AF w praktyce :)



EDIT: co jest takiego zlego, w trzymaniu sie dobrej jakosci 8 Mpix??? bardziej wam sie opdoba 10Mpix w wydaniu Nikona D200?

TomekD
21-02-2006, 12:05
Otóż nie bardzo. Nie mam cyfry - siedzę w analogu.
Nie bredzę - większości amatorów wystarczy 6-8 MPxl. Jeżeli zaś stać Cię na tak częstą wymianę korpusów, to zainwestuj raz a dobrze w 5D i będziesz miał problem z głowy.
Odnoście bredzenia: na podstawie tej wypowiedzi sądzę, że jesteś dzieckiem cyfrowej rewolucji, niestety. Kilkuletnia szkoła jedynie ze standardową "50" uczyła dbania o kadr na etapie naciskania na spust a nie zabaw w Szopie.
Przy okazji: jestem zawodowym grafikiem i nie jednokrotnie spotykałem się z A3 do offsetu z 6-8 Mpxl matrycy jak i B1 z plotera. Nie pisz mi więc, że te 10 MPxl by Ci coś dwięcej dało.

Dało... bo te Offset A3 z 10mp będzie lepszy niż z 8 czy 6.....
Ja nie mówię że 6 czy 8 nie wystarcza amatorowi, jasne ze wystarcza, ale rozmawiamy o nowym body, o tym co ma, w czym jest lepszy.
Widzę że wyuwasz jakies daleko idace wnioski ....
Zmartwie CIe ale nie jestem dzieckeim fotografii cyfrowej a 50 miałem wiele z róznymi body.
Jezeli denerwuje Cię to co napisałem o tym ze powinno być 10mp .. (w koncy wszyscy tego oczekiwali) to Twoja sprawa.

Michu (Pentax)
21-02-2006, 12:06
Bzdura!
Wszyscy czekają na 3D. Canon nie wypuści go dopóty dopóki nie wyciągnie maksymalnej ilości kaski z kupujących.
Jedyne potknięcie ? jakie widzę w szturmie Canona na nasz portfel to zbyt słaba (w stosunku do oczekiwań) sprzedaż baaardzo ovepriced 5D.

Ale to raczej wynika z ceny i jednak naszych... specyficznych zarobków. Poza tym, to chyba jednak aparat ukierunkowany bardziej na studio niżdo fotografii ogólnej (wyszedłbyś z takim cudem wieczorem na blokowisko pofocić? ;)


Niewiem czy wiesz ale we wrześniu czeka nas FF, 16-18 MPx (2 źródła różnie podają), 10 kl/s

No, z całym szacunkiem ale na 100% pewnym być nie możesz - w końcu teraz miał być 50D z 10 MPxl z tego, co pamiętam z rozpiski.


Mam nadzieję, że cena będzie na tyle odpowiednia (piszę o 30D , że służbowy E-10 pójdzie na zasłużony spoczynek. A, i czekam na więcej szkieł. Nowe 85L fajne, szczególnie FTM, ale ja czekam na 50L, 200/2L lub LIS, 200-400/4. W tym roku korpusy mnie nie ruszają

Szczerze Ci tego życzę. Mnie dla odmiany szkła już nie ruszają - czas rozejrzeć się za puszką. Do jesieni ma pokazać się następca ISTa D.


Kilkuletnia szkoła jedynie ze standardową "50" uczyła dbania o kadr na etapie naciskania na spust a nie zabaw w Szopie.
Szczerze zazdroszczę.

A Ty nie walczyłeś z Zenitem? ;)

Il fuoco
21-02-2006, 12:06
spokojnie wcześniej spadnie do 8k.
przecież teraz jest na poziomie 9,5k.

gietrzy
21-02-2006, 12:07
Bzdura powiadasz. No to co mozna byłoby dołożyć do 30D albo odjąć od 5D albo co z tych dwóch puszek skompilować żeby wypuscic nowa puszke?
;)

EDIT: teraz zauważyłem, że chodzi Ci o coś pomiędzy 30 a 5.
Nie, tu to już chyba nic nie wcisną. Pytaniem roku 2006 jest pytanie:
Co, projektując 3D, dodadzą do 5D, żeby nie zaszkodzić:

- 1D2N
- 1Ds2
- ONE (zunifikowana, przyszła 1Dynka)

Pamiętać trzeba, że gro zawodowców z powodzeniem używa 20D. Powód: tanie jak barszcz 5 kl/s...


Za rok cena 5D spadnie mysle do 8k zł wiec...po co ?
Dziś na allegro 9500, po akcji z rabatami minus 300 Euro. Mówimy o nówce, a gdzie używki?
A i dla tych co czytają CB: refarby (po upadku z TIR'a) za 7100 ;-)

BTW: Widziałeś kiedyś wizjer w EOS 3? Ja widziałem i w 3 i w 5D. Ten drugi jakiś taki mały :)

Michu (Pentax)
21-02-2006, 12:10
Panowie spokój. Ale tu widze pewien brak konsekwencji


a tu
Więc please zdecyduj sie czy 10 Mpix jest cool czy be

Uwielbiam taką manipulację.
Zauważ, że nacisk bardziej połozony w tej wypowiedzi był na cropie.

TOPOL
21-02-2006, 12:16
trwalsza migawka, spot, podglad iso, większy lcd, tak zmiany są rzeczywiście kosmetyczne :D

Jak dla mnie. To tylko moje zdanie, kochanie :D

aptur
21-02-2006, 12:17
Osobiście mi się te zmiany podobają. Spot, mocniejsza migawka i iso w wizjerze to przydatne rzeczy. Liczba pikseli nie ma dla mnie znaczenia. Wystarczyłoby nawet szesć mega.

czornyj
21-02-2006, 12:18
Dało... bo te Offset A3 z 10mp będzie lepszy niż z 8 czy 6.....
Ja nie mówię że 6 czy 8 nie wystarcza amatorowi, jasne ze wystarcza, ale rozmawiamy o nowym body, o tym co ma, w czym jest lepszy.
Widzę że wyuwasz jakies daleko idace wnioski ....
Zmartwie CIe ale nie jestem dzieckeim fotografii cyfrowej a 50 miałem wiele z róznymi body.
Jezeli denerwuje Cię to co napisałem o tym ze powinno być 10mp .. (w koncy wszyscy tego oczekiwali) to Twoja sprawa.
G...o by dało - Format A3 drukowany z liniaturą 150lpi wymaga raptem 211dpi. To daje 8,5MP

muflon
21-02-2006, 12:23
Grrr.. a może po prostu ignorować trolla i skupić się na temacie? :?:

TomekD
21-02-2006, 12:26
G...o by dało - Format A3 drukowany z liniaturą 150lpi wymaga raptem 211dpi. To daje 8,5MP
Ok, roumiem ze wyzsza rodzielczoś przy wydruku A3 jest zupelnie zbędna, przyjałem do wiadomości ;-)

Michu (Pentax)
21-02-2006, 12:29
Ja nie mówię że 6 czy 8 nie wystarcza amatorowi, jasne ze wystarcza, ale rozmawiamy o nowym body, o tym co ma, w czym jest lepszy.
Widzę że wyuwasz jakies daleko idace wnioski ....
Zmartwie CIe ale nie jestem dzieckeim fotografii cyfrowej a 50 miałem wiele z róznymi body.
Jezeli denerwuje Cię to co napisałem o tym ze powinno być 10mp .. (w koncy wszyscy tego oczekiwali) to Twoja sprawa.

OKO - Ty potrzebujesz 10 MPxl. Być może rzeczywiście, być może marketing zrobił Ci burzez w mózgu. Nie ważne.
Z drugiej strony zauważ, że - jak już zostało poruszone w tym wątku - 5D sprzedaje się średnio (nie wiem, czy tylko w naszym kraju, czy to tedencja ogólna), więc nie uważasz, że byłoby to dodatkowe dowalenie tej puszce?
Dalej. Pewnie, że wszyscy oczekiwali 10 MPxl. Ale jak długo może taki wyścig trwać? Może to jest sygnał na to, że wyścig MPxl jużsięzakńczył i obecny podział został ustalony? Jakoś w końcu te puszki trzeba pozycjonować.

Sorry, jeśli w wyniku emocjonalnych wypowiedzi czymś Cię uraziłem - nie taki był zamiar. Słowo pisane ma większą moc od mówionego i pewnie gdybyśmy siedzieli w knajpie z browcem w ręku brzmiałoby to wszystko inaczej.
Co nie znaczy, że się z Tobą zgadzam ;)

TomekD
21-02-2006, 12:41
przepraszam, marketing mnie skołował - już nie chce 10Mp

TomekD
21-02-2006, 12:49
Co do pozycjonowania to się zgadzam, canon stwierdzilł ze mając 5D nie musi zmieniać matrycy w 20D... Co wcale nie zmienia faktu ze nie mamy prawa tego oczekiwać

gwozdzt
21-02-2006, 12:51
...Ale jak długo może taki wyścig trwać? Może to jest sygnał na to, że wyścig MPxl jużsięzakńczył....
Też mam taką nadzieję.
Moze wreszcie zamiast kolejnych Mpix, punktów AF i fps zaczna wreszcie w coś wyposażać te korpusy. Z powyższych parametrów w tej klasie w zupełności wystarczy 6-8Mpix, punkt AF wystarczyłby nawet 1 środkowy za to bez FF/BF, no i te 5 fps.
Spot daje nadzieję, że pojdzie to wreszcie w innym kierunku, np. moze:
- korpus wreszcie zacznie sterować lampami slave,
- wróci normalne wspomaganie AF znane z EOS 10/1000/50 (choćby dla jednego, środkowego pktu) zamiast tej idiotycznej spawarki,
- jeśli już jest te 7-9 pktów AF, to moze przydałby sie ich sensowniejszy rozkład (dalej od środka), Eye Control też by się mógł pojawić,
- może to oczekiwane przez wielu MLU na przycisku,
- zwykły TTL błysku moze by się dało jakoś zaimplementować, zeby przedbłysk nie był konieczny.
Żeby tylko się to pojedynczo nie pojawiało co 1,5 roku bo osiwiejemy zanim wyjdzie dobrze wyposażony korpus...

czornyj
21-02-2006, 12:52
30-tka 30-tką, ale to się Canonowi udało:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=17277967

Michu (Pentax)
21-02-2006, 12:53
przepraszam, marketing mnie skołował - już nie chce 10Mp

Tomek - każdy chciałby więcej MPxl. Tylko czy to będzie w stanie wykorzystać?

Osobiście zaś uważam, że nie macie co narzekać na nowe body. Zmiany może nie są rewolucyjne, ale z pewnością bardzo istotne.
Osobiście mając do wyboru 10 MPXL z pomiarem uśrednionym, czy 8 MPxl ze spotem - wybrałbym spota.
Ale w końcu każdy z nas ma inne preferencje.

arth
21-02-2006, 12:55
pewnie mamy prawo oczekiwać dużo więcej :D Jeżeli ten art. to nie jest fake, to wygląda na to, żę canon chce sprowokować posiadaczy 20d do zmiany puszki raczej na 5d niż 30d. bo to 30d w porównaoniu do 20d to taki przeskok jak mniej więcej Petax *ist ds na *ist ds2.
nie qmam, tak sie zachowuje lider rynku ?

gietrzy
21-02-2006, 12:56
30-tka 30-tką, ale to się Canonowi udało:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=17277967
A Real Kit. Będzie mój :)
Znając jakość i 10-22 i 60/macro można śmiało dopisać L.

Zapomniałem:
1. Dzięki.
2. To szkiełko w połączeniu z 350D/3000D to będzie econo kiler

DoMiNiQuE
21-02-2006, 12:57
30-tka 30-tką, ale to się Canonowi udało:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=17277967
fajnie by bylo :shock:

Cyborg
21-02-2006, 13:11
Pojawiły się zapowiedzi wszystkich tych 3 nowości na DPreview.

DoMiNiQuE
21-02-2006, 13:14
ten nowy EF-Sik to jednak prawda, fju fju :mrgreen:

TOPOL
21-02-2006, 13:16
']
ten nowy EF-Sik to jednak prawda, fju fju :mrgreen:

Ciekawe jaka cena. Bo na zdjęciach pachnie ładnie.

gwozdzt
21-02-2006, 13:17
Canon EF-S 17 - 55 mm F2.8G IS

Czy ktoś wie, co znaczy ta literka "G" w oznaczeniu obiektywu?
1002

adamek
21-02-2006, 13:18
eee, efsik mnie nie kręci. Jestem zawiedziony --> myślałem że może pełna klatka.

DoMiNiQuE
21-02-2006, 13:18
Ciekawe jaka cena. Bo na zdjęciach pachnie ładnie.
na DP pisza, ze OK $1150

tomalxx
21-02-2006, 13:21
30-tka 30-tką, ale to się Canonowi udało:
http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=17277967


A Real Kit. Będzie mój :)
Znając jakość i 10-22 i 60/macro można śmiało dopisać L.

Zapomniałem:
1. Dzięki.
2. To szkiełko w połączeniu z 350D/3000D to będzie econo kiler

To jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe.
Przecież Canon w ten sposób strzela sobie samobójczego gola: w podobnym segmencie ma 17-85 IS, a w L 16-35/2.8 lub 17-40/4.

Poza tym Canon nie ma zooma 2,8 nie L . Cóś to mi wygląda na fotomontaż.

A cena (jeśli to prawda)? Łojezu... 5kPLN najmarniej (4,5 u TIP-ów).

Jeżeli to prawda (wątpię), to oznaczałoby, że FF nie zagości w EOSach XXD i XXXD jeszcze dłuuuuuuuuuugo.

akustyk
21-02-2006, 13:22
EF-s fajny... moze sobie dla niego zmienie puszke na 20D :) no chyba ze 30D bedzie w ludzkiej cenie...

czornyj
21-02-2006, 13:24
To jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe.
Przecież Canon w ten sposób strzela sobie samobójczego gola: w podobnym segmencie ma 17-85 IS, a w L 16-35/2.8 lub 17-40/4.

Poza tym Canon nie ma zooma 2,8 nie L . Cóś to mi wygląda na fotomontaż.

A cena (jeśli to prawda)? Łojezu... 5kPLN najmarniej (4,5 u TIP-ów).

Jeżeli to prawda (wątpię), to oznaczałoby, że FF nie zagości w EOSach XXD i XXXD jeszcze dłuuuuuuuuuugo.
To już jest fakt. Cena 1150$

akustyk
21-02-2006, 13:26
To jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe.
Przecież Canon w ten sposób strzela sobie samobójczego gola: w podobnym segmencie ma 17-85 IS, a w L 16-35/2.8 lub 17-40/4.

eLki nie maja stabilizacji, a za swiatlo 2.8 trzeba wyciagnac kupe siana
natomiast 17-85 to optyczny szajs. no i dzialka swiatla mniej




A cena (jeśli to prawda)? Łojezu... 5kPLN najmarniej (4,5 u TIP-ów).

to by byla mocna przesada. ale kolo 2,5-3k mozna pomyslec. f/2.8 ze stabilizacja to bardzo fajna sprawa



Jeżeli to prawda (wątpię), to oznaczałoby, że FF nie zagości w EOSach XXD i XXXD jeszcze dłuuuuuuuuuugo.
i dobrze.

Cichy
21-02-2006, 13:32
Kurczę, fajne to szkło... Czemu żadna szeroka elka 2.8 nie ma stabilizacji ? :|

pazurek
21-02-2006, 13:34
f2.8 + IS = czuje nowe rekordy w dlugich czasach z reki ;)

Cichy
21-02-2006, 13:35
Do czasu, gdy nie kupię pełnej klatki, to będzie chyba moje nowe szkło :D

gietrzy
21-02-2006, 13:35
Chciałbym zwrócić uwagę na różnicę w cenie 85L I a 85L II - bagatelka $600.
Kurde, źle to wróży cenie 200/1.8L II :(
Poza tym, fakt, że S3 IS ma obiektyw z UD glass świadczy dobitnie, że Pro1 is dead. Szkoda, że nie dali MPEG4. Z drugiej strony karty staniały.


Do czasu, gdy nie kupię pełnej klatki, to będzie chyba moje nowe szkło :D

Dokładnie

Jak kupię 17-55 wystawię 18-55 USM jako aukcję-zbiórkę pieniędzy na tą chorą dziewczynkę z innego podforum. Ponieważ dałem za kita 500 :oops: liczę przynajmniej na te 500. A już dzisiaj Moderatorów/Admina proszę o przygotowania ze strony technicznej.

gwozdzt
21-02-2006, 13:42
Poza tym, fakt, że S3 IS ma obiektyw z UD glass świadczy dobitnie, że Pro1 is dead...
Eee tam... do żadnego Sx IS nie podłączysz flasha, czyli jako back-up dSLRa się to nie nadaje, więc dalej Gx i Pro 1 mają swoje miejsce.
Mają łby te Canonowe marketoidy, no nie?

Zielony
21-02-2006, 13:44
Jeszcze nikt nie wie, jakie będzie jakościowo optyczne a już kupujecie :D
BTW, ciekawe czy będzie warto dopłacać 'prawie' drugie tyle niż brać np. takie 17-40 do ktorego się przymierzałem :roll:
pożyjemy, zobaczymy ;)

tomalxx
21-02-2006, 13:45
eLki nie maja stabilizacji, a za swiatlo 2.8 trzeba wyciagnac kupe siana
natomiast 17-85 to optyczny szajs. no i dzialka swiatla mniej (...)

(...) kolo 2,5-3k mozna pomyslec. f/2.8 ze stabilizacja to bardzo fajna sprawa


Zgadzam się z Tobą i jeżeli cena się potwierdzi, to super :-) .

Tak jak powiedział muflon, tym razem Canon postąpił "niemarketingowo" (czyli dobrze dla nas).
To może oznaczać, że ceny eLek i rzeczonego 17-85 spadną.

gietrzy
21-02-2006, 13:47
Eee tam... do żadnego Sx IS nie podłączysz flasha, więc jako back-up dSLRa się to nie nadaje, więc dalej Gx i Pro 1 mają swoje miejsce.
Mają łby te Canonowe marketoidy, no nie?
Moim zdaniem coś spuszczą.
- seria G się sprzedawała rewelacyjnie (G6 dobrze w kierunku słabo -> konkurencja)
- seria Pro1 fatalnie, od początku. Za mało ją różniło od serii G (za wolny AF, za drogi)
- mogą zostawić G6 i S3 IS i w 2007 wsadzić i lampę i RAW w S4 IS zostawiając jeden super kompakt

Słowa podziękowania kieruję w stronę Panasonic (cała linia) i Sony (R1)


Jeszcze nikt nie wie, jakie będzie jakościowo optyczne a już kupujecie :D
Jedno pytanko, miałeś w rękach 10-22 i 60/macro...
I jedno i drugie jest znacznie lepsze (mało kto to Ci przyzna) od swoich odpowiednich na pełnej klatce.
Niestety, w 10-22 trzeba przebierać jak w Sigmie. Widziałem sample ze zwalonego egzemplarza. Masakra. To samo z 16-35 (może też było zwalone) i to na cropie!, to co dopiero na FF. Tak, biorę poprawkę na to, że to jest UWA.

KMV10
21-02-2006, 13:56
Jeszcze nikt nie wie, jakie będzie jakościowo optyczne a już kupujecie :D
BTW, ciekawe czy będzie warto dopłacać 'prawie' drugie tyle niż brać np. takie 17-40 do ktorego się przymierzałem :roll:
pożyjemy, zobaczymy ;)
Jak zwykle sie okaże, że Canon znowu będzie chcieć wymuszać na klientach myślenie kompromisowe - będzie owszem 2.8, IS, ale np. wolny AF, etc.
A pomyśleć, że mogliby np. przeprojektować 17-85 IS, usunąć wady...

KMV10
21-02-2006, 13:59
- seria Pro1 fatalnie, od początku. Za mało ją różniło od serii G (za wolny AF, za drogi)

Ze zdziwieniem jakiś czas temu (3-4 miesiące) czytałem o tym, że w Nowej Zelandii lub Australii ktoś w końcu (!!!) dostał Pro1. Więc tutaj jeszcze zawalono dystrybucję...

tomalxx
21-02-2006, 14:01
Jak zwykle sie okaże, że Canon znowu będzie chcieć wymuszać na klientach myślenie kompromisowe - będzie owszem 2.8, IS, ale np. wolny AF, etc.
A pomyśleć, że mogliby np. przeprojektować 17-85 IS, usunąć wady...

Przecież to jest obiektyw z USM, to co tu może być wolniej :confused: ?

DoMiNiQuE
21-02-2006, 14:03
Jak zwykle sie okaże, że Canon znowu będzie chcieć wymuszać na klientach myślenie kompromisowe - będzie owszem 2.8, IS, ale np. wolny AF, etc.
wolny AF w szkle ze swiatlem 2.8 i USM? nie ma mowy :) jedynie co moze byc mankamentem tego szkla to jakosc optyczna na pelnej dziurze.

tomalxx
21-02-2006, 14:03
To już jest fakt. Cena 1150$

No tak. A ja tu z teorią spiskową :oops: .

KMV10
21-02-2006, 14:05
']wolny AF w szkle ze swiatlem 2.8 i USM? nie ma mowy :) jedynie co moze byc mankamentem tego szkla to jakosc optyczna na pelnej dziurze.
to było to "etc" ;)
Ktoś tutaj dobrze napisał "pożyjemy, zobaczymy"...

KMV10
21-02-2006, 14:05
Przecież to jest obiektyw z USM, to co tu może być wolniej :confused: ?
Racja, nie doczytałem ;)

akustyk
21-02-2006, 14:08
a tak swoja droga: nie macie wrazenia, ze to 30D to jest wyrazny sygnal ze strony Canona, ze dla uzytkownikow semi-pro linia xxD jest dead i "ciulajcie na 5D"???

przy takim faceliftingu 30D zdecydowanie nie jest konkurencja merketingowa dla D200 i dla wielu osob oczekujacych mocnego uderzenia Canona jest swego rodzaju rozczarowaniem. towarzyszaca tej premierze "lekka" obnizka cen 5D wyraznie sugeruje, co maja robic uzytkownicy...


samo 30D wydaje sie zupelnie znosne. Ameryki Canon tym modelem nie odkryl, ale jesli rozwazac to jako propozycje zakupu nowego aparatu dla nie-onanisty, to pod warunkiem rozsadnej ceny (zalozmy, ze za jakis czas cena 30D ustabilizuje sie na poziomie 200~300$ powyzej 20D) jest to calkiem przyzwoita propozycja... zwlaszcza jesli to usprawnienie AF jest rzeczywiscie zauwazalne...


ale dla tych co chcieli "cud miod i orzeszki" jest, na moje oko, wyrazny sygnal: "kupcie sobie 5D"...

tomalxx
21-02-2006, 14:10
(...) jedynie co moze byc mankamentem tego szkla to jakosc optyczna na pelnej dziurze.

Właśnie.

Ale i tak idę do kwiaciarni po bukiet dla Najlepszej z Żon.
W końcu trzeba jakoś zalobbować za "nową zabawką" ;-) :mrgreen: .

KMV10
21-02-2006, 14:18
zwlaszcza jesli to usprawnienie AF jest rzeczywiscie zauwazalne...

ale dla tych co chcieli "cud miod i orzeszki" jest, na moje oko, wyrazny sygnal: "kupcie sobie 5D"...
AF = pewno pierwszy test jeszcze nic na ten temat nie powie...
5D jest za drogie, mimo swoich wspaniałych cech. Niech stanieje. Posiadacz 20D na razie - do czasu przyzwoitych testow - nie ma co sie ruszac w kierunku 30D. Wytrzymam nawet bez ISO w wizjerze.

kami74
21-02-2006, 14:23
Phi... Kolejne szkielko w kosmicznej cenie :?

DoMiNiQuE
21-02-2006, 14:26
Phi... Kolejne szkielko w kosmicznej cenie :?

Czy ja wiem czy w takiej kosmicznej. Mysle, ze za ten zakres ogniskowych, f/2.8 oraz IS warto tyle zaplacic.

kami74
21-02-2006, 14:39
OK. Ja mam do tego troche inne podejście. Dla mnie wszystkie szkła są przeszacowane o 50% co najmniej. Generalnie płacenie za szkło wiecej niż 3 k zł jakie by to szkło nie było jest dla mnie chore. Ale to tylko moja opinia z która pewnie 90% sie nie zgadza więc nie chce ciagnąc tego tematu.

muflon
21-02-2006, 14:43
przy takim faceliftingu 30D zdecydowanie nie jest konkurencja merketingowa dla D200
Z jakichś konkretnych przyczyn poza 10Mpix (i oczywiście USZCZELNIENIAMI!!! :lol:) ?

gwozdzt
21-02-2006, 14:45
']Czy ja wiem czy w takiej kosmicznej. Mysle, ze za ten zakres ogniskowych, f/2.8 oraz IS warto tyle zaplacic.
Zakres i f/2,8 jest już też u Sigmy i Tamrona.
Argumentami oprócz IS będą jeszcze USM i FTM. Wszystko zalezy ile te cechy sa dla kogoś warte. A jakość optyczna? Jak zwykle będzie zależeć od egzemplarza.
Wadą dla mnie, jako amatora, jest 77mm filtra, choć przy cenie tego szkła to moze być nawet zaletą, bo na tym poziomie cenowym to typowe mocowanie i wielu jego potencjalnych użyszkodników już ma komplet filtrów do swoich eLek na 77mm.
Choć Sigma i Tamron radzą sobie z f/2,8 i 67mm w tym zakresie.

Routlaw
21-02-2006, 14:50
lekki OT zobaczcie jaki sklep do przodu...;) Chodzi mi o zgodność z modelami aparatów...;)
http://www.foto.pl/szczegoly.php?przedm=1045017&grupa_p=4

Sorry za OT :)

gwozdzt
21-02-2006, 15:03
lekki OT zobaczcie jaki sklep do przodu...;) Chodzi mi o zgodność z modelami aparatów...;)
http://www.foto.pl/szczegoly.php?przedm=1045017&grupa_p=4
Kurde, nawet 60D znają:shock: ;) I jakieś D10:shock: Skąd oni mają takie przecieki? Kiedy to wejdzie?;)

A serio: jestem trochę zaskoczony nazwą "30D". Można było 25D, 35D, 50D ale po co było to mieszac ze starym D30? Ciekawe ile powstanie na tym tle nieporozumień?

Drozdi
21-02-2006, 15:06
Firma Canon troszeczke mnie zawiodla :(

P.S.
z 10 stron gdzies z 5 jest o obiektywach :) Jak to latwo zboczyc z glownego watku ;-)

czornyj
21-02-2006, 15:17
z 10 stron gdzies z 5 jest o obiektywach :) Jak to latwo zboczyc z glownego watku ;-)
To wracając do głównego wątku: w 30D już stwierdzono obecność bandingu :lol: :lol: :lol: :
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=17279428

Diabeł
21-02-2006, 15:22
Firma Canon troszeczke mnie zawiodla :(


ale czemu?
cena została na poziomie 20d, dodano parę usprawnień w stosunku do 20d który i tak był świetnym aparatem. Wydaje mi się że zmiany są istotniejsze niż w przypadku apartu w którym dodano tylko literkę S do nazwy i zwiekszono cenę. 8Mega w zupełności wystarczy(chociaż tak jak kiedyś argument że 8 to niewiele więcej niż 6 tak 10 to jest gigantyczna róznica do 8 :grin: ) Jeżeli w aparacie tym poprawiono autofocus to co więcej można chciec. Gorszych zdjęć raczej produkował nie będzie a że nie nazwali go np 20S tylko 30D to w czym to przeszkadza?

DoMiNiQuE
21-02-2006, 15:31
To wracając do głównego wątku: w 30D już stwierdzono obecność bandingu :lol: :lol: :lol: :
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1019&message=17279428
czornyj, ze tez Ci nie szkoda zdrowia psychicznego na czytanie dpreview ;)

czornyj
21-02-2006, 15:33
']czornyj, ze tez Ci nie szkoda zdrowia psychicznego na czytanie dpreview ;)
Przecież to jest najlepszy kabaret na świecie! Banding w aparacie, którego praktycznie jeszcze nie ma :lol:

Michu (Pentax)
21-02-2006, 16:08
Całkowicie zgadzam się z Diabłem ;)
O aparacie będzie można wypowiedzieć się dopiero w momencie wzięca w rękę i postrzelania. Dane papierowe to tak jak testy w Foto-Kurierze ;)
Jak by nie patrzeć, to (nie licząć MLU) Canon spełnił Wasze sugestie.

Jarl Bjorn
21-02-2006, 16:22
Gdyby ktoś tanio chciał sprzedać 20D proszę PM 8)

Tanio to znaczy ile?

Diego
21-02-2006, 16:24
a 'propos dpreview i cyrku: :D :D 8)

It's great to finally have a 3.5% spot meter, but it's fixed only on the centre point....Booo Hoooo.

That's a real pain for us landscapers. It means constantly moving the camera on the tripod to get a meter reading off the grassy foreground and I then can't place my ND grad filter over the halfway point without it upsetting the spot meter.
Nearly there Canon....please get it right for the 40D

Corwin
21-02-2006, 16:41
Tutaj macie oficjalne info Canona

http://web.canon.jp/Imaging/eos30d/

ddarc
21-02-2006, 16:50
http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/eos30d/index.asp?ComponentID=344375&SourcePageID=164046#1

PS. Czujnie sprzedałem 350D z 2 tyg. temu i z radością go wciągnę na stan+nowego Tamronika 17-50 / 2.8 chyba że ktoś mi sprzeda 5D za 5tyś.:)

akustyk
21-02-2006, 16:52
Z jakichś konkretnych przyczyn poza 10Mpix (i oczywiście USZCZELNIENIAMI!!! :lol:) ?
chocby to co wspomniales. te korpusy dzieli 300$ roznicy a to nie jest fortuna dla kogos, kto od zera buduje system semi-pro.

ale moze poczekajmy az osiadzie dym. bo faktem jest, ze jak pojawienie sie D200 wywolalo duze "woow" w obu obozach, o tyle 30D entuzjazmu, nie oszukujmy sie, nie bardzo wzbudza.


wydaje mi sie generalnie, ze Canon zdowngrade'owal linie xxD, zeby zrobic miejsce dla 5D. innymi slowy tym, ktorzy mieli watpliwosci czy kupic 5D i czekali na premiere nastepcy 20D, dal bardzo wyraznie do zrozumienia, co maja sobie kupic za swierzbiace ich w kieszeniach dolary :) 30D nie jest ciosem wymierzonym w rynek semi-pro, a raczej w prosumer.

pytanie teraz cos sie stanie z seria xxxD. wydaje mi sie, ze i ona spadnie na ciut nizsza polke, zeby dzisiejszych uzytkownikow trabantow przyciagnac do xxD...


a znajac wrednosc marketingoludkow, nie zdziwilbym sie, gdyby Canon za 1,5 roku wypuscil 50D tak przypakowane ficzerami, ze D200 sie schowa. ale poki co, firmie udaloby sie przeciagnac tych, ktorzy dzisiaj mieli watpliwosci, na strone FF i 5D... takie 50D, ktore raczej bez problemu Canon moglby wypuscic juz dzis, ale na ktore nie moze sobie pozwolic z uwagi na 5D :(

bo co jak co, ale w wyciaganiu forsy to Canon jest znakomity :(

Paradox
21-02-2006, 16:54
Tutaj macie oficjalne info Canona

http://web.canon.jp/Imaging/eos30d/
Akurat mam pewne wątpliwości czy aby to jest oficjalna strona Canona, bo adres jakby nie ten.

Corwin
21-02-2006, 16:55
Akurat mam pewne wątpliwości czy aby to jest oficjalna strona Canona, bo adres jakby nie ten.

Rozumiem że ten adres to też ściema?

http://web.canon.jp/Imaging/eos5d/

akustyk
21-02-2006, 16:56
a 'propos dpreview i cyrku:
Cytat:
It's great to finally have a 3.5% spot meter, but it's fixed only on the centre point....Booo Hoooo.

That's a real pain for us landscapers. It means constantly moving the camera on the tripod to get a meter reading off the grassy foreground and I then can't place my ND grad filter over the halfway point without it upsetting the spot meter.
Nearly there Canon....please get it right for the 40D
__________________


w pewien sposob sie zgadzam, bo miec pomiar swiatla waskokatny i mozliwy do "przesuniecia" w kadrze to bardzo wygodna rzecz przy pracy na statywie.
ale jesli sie nie myle, takie spoty funkcjonuja tylko w digicamach, gdzie za pomiar odpowiada matryca wlasciwa...

kane
21-02-2006, 16:56
adres poprawny

rysiaczek
21-02-2006, 17:08
Akurat mam pewne wątpliwości czy aby to jest oficjalna strona Canona, bo adres jakby nie ten.

Nie ma bardziej 'ten' adresu, niż właśnie ten japoński:rolleyes:

muflon
21-02-2006, 17:32
chocby to co wspomniales. te korpusy dzieli 300$ roznicy a to nie jest fortuna dla kogos, kto od zera buduje system semi-pro.
Ależ ja się zgadzam - ba, powiem więcej, to jest żaden argument.


ale moze poczekajmy az osiadzie dym. bo faktem jest, ze jak pojawienie sie D200 wywolalo duze "woow" w obu obozach, o tyle 30D entuzjazmu, nie oszukujmy sie, nie bardzo wzbudza.
Bo i nie ma czym. 200D to była dłuuuuugo wyczekiwana puszka podczas którego to oczekiwania w świecie DSLR zdarzyło się wiele. 30D to drobny refine bardzo dobrego 20D. Wzięli dobry (ciągle, nawet w tej chwili) aparat i poprawili kilka rzeczy. Rzeczywiście nie ma się czym entuzjazmować - to postęp praktycznie dokładnie taki jak 1DmkII vs. 1DmkIIN. No, może nie licząc spota. I w tym momencie można chyba powiedzieć że jedyna "poważna" różnica między 30D i D200 to właśnie te megapiksele.

Albo jeszcze inaczej: żeby zrobić taki szum jak D200 w świecie Nikona, to Canon musiałby nie wypuszczać żadnej nowej puszki gdzieś tak od czasu... D60 :) O, i wtedy byłby szum :-D


wydaje mi sie generalnie, ze Canon zdowngrade'owal linie xxD, zeby zrobic miejsce dla 5D. innymi slowy tym, ktorzy mieli watpliwosci czy kupic 5D i czekali na premiere nastepcy 20D, dal bardzo wyraznie do zrozumienia, co maja sobie kupic za swierzbiace ich w kieszeniach dolary :)
I z tym się również w 100% zgadzam. To jest pomachanie pod nosem (spot) ale z wyraźną sugestią "nie liczcie że za te 1300E dostaniecie jakiś znaczący skok :) Po raz kolejny pozostaje podziwiać geniuszy marketingu w Canonie.


pytanie teraz cos sie stanie z seria xxxD. wydaje mi sie, ze i ona spadnie na ciut nizsza polke, zeby dzisiejszych uzytkownikow trabantow przyciagnac do xxD...
I ponownie się zgadzam :) To chyba miejsce dla 3000D.


I znajac wrednosc marketingoludkow, nie zdziwilbym sie, gdyby Canon za 1,5 roku wypuscil 50D tak przypakowane ficzerami, ze D200 sie schowa. ale poki co, firmie udaloby sie przeciagnac tych, ktorzy dzisiaj mieli watpliwosci, na strone FF i 5D...
Co więcej, technologia z 20D już nawet w tej chwili na siebie zarobiła, zatem to hipotetyczne 50D (które byłoby w sumie kolejnym tego rodzaju upgrade) mogłoby być sprzedawane w cenie która zmiecie z powierzchni ziemi wszystko inne co się rusza i nie ma loga 'C'.


bo co jak co, ale w wyciaganiu forsy to Canon jest znakomity :(
Ano :) Ale tym razem przynajmniej, podobnie jak w 1DN, dostaliśmy coś z długiej "wish list" aktualnej jeszcze od czasów D30 ;-)

KuchateK
21-02-2006, 17:49
Spot procentowy zalezy od powierzchni matowki, wiec nie rownajcie tego do FF i nie mowcie ze jest nadzwyczajnie duzy. A jesli liczyc to policzcie to po ludzku z powierzchni geometrycznej a nie 1.6x cos tam...

Jac
21-02-2006, 18:26
A jesli liczyc to policzcie to po ludzku z powierzchni geometrycznej a nie 1.6x cos tam...

UWAGA licze :mrgreen:
36x24mm=864mm^2 z czego 1% to 8,6 mm^2
22,5x15mm=337,5^2 z czego 3,5% to 11,8 mm^2

roznica pomiedzy polem 1% spota na FF a 3,5% spota na cropie to ~37%

trzeba tez zaznaczyc ze 1% spot na cropie to by bylo ~3,4mm^2 wiec ponad 60% mniej niz na FF

SimOn!
21-02-2006, 18:32
A jaka cene 20D obstawiacie po pojawieniu sie w sklepach / u TIPów 30D? Myslicie ze do 3600~3800 moze spasc?
Tak caly czas kombinuje i kombinuje ile jeszcze kasy mam skladac i ile poczekac (w granicach rozsadku) na spadek cen 20D?

Michu (Pentax)
21-02-2006, 18:39
Jest info na Fotopolis:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3957

Wytłumaczcie mi jedno: jest tam wyraźnie napisane, że:
"Na koniec dobra wiadomość. EOS 30D ma być tańszy niż poprzednik. Dostępność od marca 2006."
To chyba oznacza jużtotalny spadek 20D, prawda?

KuchateK
21-02-2006, 18:42
UWAGA licze :mrgreen:
1D/1DmkII 3.8%, crop 1.3...
1Ds/1DsmkII ma spota 2.4%, wizjer 100%, FF...
5D ma spota 3.5%, tez w sumie FF...

Licz teraz dla tego :p A nie jakis 1% wymarzony przez jakiegos onaniste ktory pewnie sie nie zastanowil jak tym trafic normalnie zeby to mialo rece i nogi... To jak robienie custom WB pipetka 1x1 piksel... Na zaszumionej focie akurat bedzie latwo trafic w pixel ktory nie jest zielony, rozowy, niebieski albo jakis inny kompletnie nie pasujacy...

Jac
21-02-2006, 19:24
1D 3.8%, crop 1.3...
1DmkII spot 2.4%, crop 1.3...
1DsmkII ma spota 2.4%, wizjer 100%, FF...
5D ma spota 3.5%, tez w sumie FF...

Licz teraz dla tego :p A nie jakis 1% wymarzony przez jakiegos onaniste ktory pewnie sie nie zastanowil jak tym trafic normalnie zeby to mialo rece i nogi.

no i policzylem, wniosek jest jeden takiego spota jak ma 30D to nie ma zaden canon ;-) a spot w 5D jest wielkosci partiala w 20D :mrgreen:

Paweł Grabowski
21-02-2006, 20:01
Z tego co widze to jednak ISO w wizjerze chyba jednak nie ma :-(.

Tak czy inaczej czekam na pierwsze dostawy i biore :-).

Pozdrowki
Paweł

Cichy
21-02-2006, 20:11
ISO w wizjerze widać podczas zmiany nie podczas pracy.

Paweł Grabowski
21-02-2006, 20:23
A to chyba ze tak. Dobre i to. W sumie jednak nie jest to o czym mowilismy czyli wyswietlenie ISO w wizjerze podczas kazdego wcisniecia spustu migawki. W starym Fuji S7000 to mam. Ale i ak jest to krok w dobrym kierunku. Nie zmienia to faktu ze juz tak dlugo czekalem na cyfrowelustro ze dluzej juz nie wytrzymam, a na 5D nie mam kasy. Zreszta z tego co mozna wyczytac to 5D stawia bardzo wysokie wymagania co do optyki, wiec chetni musza takze to brac pod uwage.

Pozdrowki
Paweł

Paprochwbody
21-02-2006, 20:36
Zastanawiam się, co jest nowego w informacji, że migawka wytrzymuje 100 tys. cykli. A w 20D to ile niby wytrzymywała?
Niech ktoś mnie uświadomi:mrgreen:

KuchateK
21-02-2006, 20:40
Zastanawiam się, co jest nowego w informacji, że migawka wytrzymuje 100 tys. cykli. A w 20D to ile niby wytrzymywała?
Niech ktoś mnie uświadomi:mrgreen:
O ile wiadomo tyle samo... Choc sie z tym tak nie obnosili...
Znowu bedzie legenda ze stary to nie bo sie szybciej psuje :p

KMV10
21-02-2006, 21:34
Zawsze mówiono i pisano o 100 tys. dla 20D oraz 50 tys. dla 350D.

asq
21-02-2006, 21:45
the in-built flash has been upgraded to match the 100,000 shutter cycle durability
znaczy pstrykadełko wzmocnili, nie migawkę :lol:

K2_verti
21-02-2006, 22:34
Ciekawa jest jedna rzecz!- na ile szybszy będzie AF i o ile poprawili jakość pracy lustra.
Jeżeli będzie ciszej klepało niż 20d i nie waliło jak w zenicie to już będzie duży postep :mrgreen:

ddarc
21-02-2006, 22:47
Nie którzy już znają cene

http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=canon&podgrupa=canon&id=canon30d1855&sortowanie=cena#tutaj

piast9
21-02-2006, 22:54
Jeżeli będzie ciszej klepało niż 20d i nie waliło jak w zenicie to już będzie duży postep :mrgreen:
Ostanio widziałem olka E1 przy pracy... Mam wrażenie, że pyknięcie lampy było głośniejsze niż dźwięk migawki i lustra.

akustyk
21-02-2006, 22:57
Nie którzy już znają cene
http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=canon&podgrupa=canon&id=canon30d1855&sortowanie=cena#tutaj

bardzo przyzwoicie. 600zl za zrobienie sobie przyjemnosci w postaci spota, bylbym sklonny przemyslec :)

zabol
21-02-2006, 23:09
http://fotopolis.pl/index.php?n=3957 tu też jest troche, nowe szkła też będą

FOTOGRAF
21-02-2006, 23:17
z tego co slyszalem to jeszcze ma sie pokazac 3D ale czy na tym zakoncza sie nowosci canona?

gietrzy
21-02-2006, 23:26
z tego co slyszalem to jeszcze ma sie pokazac 3D ale czy na tym zakoncza sie nowosci canona?
No ale chyba nie na PMA 2006. Bo jeśli zrobili by taki numer (część zapowiedzi 21.02.2006 a główny strzał 26.02.2006) to Nikoniarzom było by smutno.
Ja obstawiam 3D i 1Ds RS i Bóg wie co tam jeszcze na Photokinę poprzedzoną ostrymi testami w Niemczech na mundialu lub nawet wcześniej. Wie ktoś kiedy rusza karawana zwana F1?

akustyk
21-02-2006, 23:50
fajne zestawienie zmian:
http://www.bobatkins.com/photography/digital/canon_eos_30D_review.html

z ciekawostek, ktorych gdzie indziej nie znalazlem:
- ISO mozna zmienic co 1/2 EV. milo, bo 1/3 EV na moje oko to troche sranie w banie, ktore nic nie wnosi, a zwieksza ilosc ruchow reka przy machaniu kolkami
- jest histogram R, G, B :)

za 4900zl to zupelnie fajna alternatywa do 20D. a z 17-55 moze byc bardzo fajny tandem

Jac
22-02-2006, 00:06
Jaka alternatywa? jestes sklonny zaplacic pewnie kolo 1kpln za histogram rgb i iso co 1/2 EV? sorry ale ja nie ... czyli za zmiane softu

gietrzy
22-02-2006, 00:12
Jaka alternatywa? jestes sklonny zaplacic pewnie kolo 1kpln za histogram rgb i iso co 1/2 EV? sorry ale ja nie ... czyli za zmiane softu
Za jaką zmianę softu?

improved AF, chyba z 5D
większy bufor
spot

asq
22-02-2006, 00:24
gwarancja

(a twoje używane 20d za 1kzl mniej chętnie odkupią oszczędni)

akustyk
22-02-2006, 00:53
Jaka alternatywa? jestes sklonny zaplacic pewnie kolo 1kpln za histogram rgb i iso co 1/2 EV? sorry ale ja nie ... czyli za zmiane softu
przeciez nie napisalem , ze tylko za te dodatki.
a roznica wynosi 600zl wedlug cen sklepowych fotoraju. pewnie jak 20D pojdzie w dol, to sie zwiekszy

Jac
22-02-2006, 01:21
Za jaką zmianę softu?
improved AF, chyba z 5D
większy bufor
spot
dobra, wrocimy do tematu jak poznamy ceny zarowno nowa 20D jaki 30D innymi slowy jesli ktos kupuje nowa puszke to wlasciwie nie ma jednoznaczncyh wskazan co bedzie lepsze, zobaczymu ceny i pogadamy... dla mnie jedyna rzecza jaka mi sie podoba to wiekszy bufor ale jak ktos nie robi seriami to i tak tego nie wykorzysta... zmiany sa IMHO kosmetyczne, a spodziewalismy sie 'nowej jakosci'... mialo byc tak fajnie a wyszlo jak zwykle...

KuchateK
22-02-2006, 01:23
Spot to software. AF nie wyglada za bardzo na usprawniony, a napewno to nie modul z 5D. Cala ta puszka to zmiana jak w nikonie. Wiekszy wyswietlacz, bufor a reszta to software. Jak juz tak przyklad biora to powinni zrobic to samo w postaci nowego firmware do 20D jak nikon.

Uciech
22-02-2006, 01:27
..Wie ktoś kiedy rusza karawana zwana F1?.

OT
12 marca

Cyborg
22-02-2006, 02:02
Spot to software.
Nieprawda.
To hardware. Jeżeli nie ma czujnika zbierającego światło z wydzielonej fizycznie części kadru to żaden soft nic nie pomoże.

Edit:
Fakt, fizyczny potencjał do zrobienia takiego spota (środkowy czujnik matrycy) instniał już w 20D - wystarczyło go wykorzystać w software. W tym sensie masz rację.

KuchateK
22-02-2006, 02:36
Nieprawda.
To hardware. Jeżeli nie ma czujnika zbierającego światło z wydzielonej fizycznie części kadru to żaden soft nic nie pomoże.

Edit:
Fakt, fizyczny potencjał do zrobienia takiego spota (środkowy czujnik matrycy) instniał już w 20D - wystarczyło go wykorzystać w software. W tym sensie masz rację.
Nieprawda to moze byc w jakichs antycznych analogach...

Fizyczny potencjal do spota jest w cyfrach od zawsze. Wszystkie puszki z cropem 1.6 od czasu D30 maja ten sam 35 polowy pomiar swiatla. Tu sie nic nie zmienilo.


1005

MARANTZ
22-02-2006, 03:03
Mnie najbardziej cieszy większy bufor (przyda się przy zdjęciach z lotniczych pokazów) i regulowana prędkość zdjęć seryjnych. Większe stopniowanie ISO też jest mile widziane. Punktowy pomiar światła to dopełnienie moich preferencji. Zostanie przy cropie 1.6 na plus bo potrzebuję długiego końca jak powietrza. Mnie brakuje już tylko większego i jaśniejszego wizjera. Może być kosztem lampy. Swojej prywatnej puszki nie zmienię (poczekam na następcę 30D), ale do pracy wymolestuję zakup nowego body. 8)

fotofx
22-02-2006, 08:27
30D na wyspach już jest (cena w funtach) http://www.waltersphotovideo.co.uk/details.php?id=eos30d

gietrzy
22-02-2006, 09:02
30D na wyspach już jest (cena w funtach) http://www.waltersphotovideo.co.uk/details.php?id=eos30d
O.K., skoro już mówimy o zakupach 30D najwcześniej kupowałbym po 30 czerwca. Mówię o zakupie prywatnym, bez FV, z allegro/tip. Skończy się 300 Euro cash back za 5D, może wyjadą z nową promocją. Cena może troszeczkę spaść (w końcu D200 to hit), wyjdą ze 2 firmware'y (żeby ciągle być na topie głównej strony dpreview).

p13ka
22-02-2006, 10:48
Mnie najbardziej cieszy (...) regulowana prędkość zdjęć seryjnych. (...)

Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest przydatność tej regulacji?
Widzę tu zastosowanie w obniżeniu serii z 5 fps na 3 fps tylko wtedy, gdy przy 3 fps lustro ciszej klapie, a nie jest potrzebna większa prędkość.
Ale czy tak jest?

Smurf
22-02-2006, 10:49
Witam po raz pierwszy.
Jeżeli cena korpusu 30D bedzie na poziomie http://www.waltersphotovideo.co.uk/details.php?id=eos30d
to przy cenie Nikona D200 nie wrózy dobrej sprzedaży
http://www.waltersphotovideo.co.uk/details.php?id=VBA130AB&productname1=Nikon%20NEW%20D200%20Body%20Inc%201Gb %20UltraII%20Card

akustyk
22-02-2006, 11:05
Witam po raz pierwszy.
Jeżeli cena korpusu 30D bedzie na poziomie http://www.waltersphotovideo.co.uk/details.php?id=eos30d
to przy cenie Nikona D200 nie wrózy dobrej sprzedaży
http://www.waltersphotovideo.co.uk/details.php?id=VBA130AB&productname1=Nikon%20NEW%20D200%20Body%20Inc%201Gb %20UltraII%20Card
musialoby mnie zdrowo pogiac, zeby kupowac elektronike w UK. chyba tylko w Polsce jest drozej...

cena korpusu to 1400$. D200 poki co 1700$

Jac
22-02-2006, 13:01
moze poczekamy na porownanie zdjec z d200 i 30D, cena to nie wszystko, prawdopodobnie jakosc zdjec bedzie zblizone (albo nawet to samo) do 20D cena wiadomo, tez bedzie spadac... mysle ze szybciej niz d200...

FOTOGRAF
22-02-2006, 13:18
wiecie ile moze kosztowac ten S3IS?

DoMiNiQuE
22-02-2006, 13:23
wiecie ile moze kosztowac ten S3IS?

Na dpreview mozna przeczytac:

Canon’s new PowerShot S3 IS digital camera will be available in May for an estimated selling price of $499.99

FOTOGRAF
22-02-2006, 13:26
nie zauwazylem tego:(
dzieki [DoMiNiQuE] :-)

gwozdzt
22-02-2006, 15:14
f2.8 + IS = czuje nowe rekordy w dlugich czasach z reki ;)
Nie widzę związku pomiedzy tymi wartościami.

Powinieneś raczej napisać:
"17mm + IS = czuje nowe rekordy w dlugich czasach z reki",
ewentualnie:
"f2.8 + IS = czuje nowe rekordy w minimalnym EV"

MARANTZ
22-02-2006, 16:58
Może mi ktoś wyjaśnić jaka jest przydatność tej regulacji?
Widzę tu zastosowanie w obniżeniu serii z 5 fps na 3 fps tylko wtedy, gdy przy 3 fps lustro ciszej klapie, a nie jest potrzebna większa prędkość.
Ale czy tak jest?
Mnie nie chodziło o głośność. Fotografując samoloty czy też lecące ptaki często strzelam seriami. Robiąc zdjęcia w RAW-ie cieszy mnie większy bufor. Ale starczy on na dwie sekundy focenia. Nie potrzebując tak wyśrubowanej szybkości a bardziej dłuższą serię mogę obniżyć prędkość do 3 kl/s i zrobię jakieś trafione foto. Do tego co potrzebuję najlepszy byłby Canon 1D Mark II N, no ale to może za jakiś czas. Udogodnienie jest oczywiste. Po zakupie 20D dość szybko odczułem brak takiej regulacji i mały bufor RAW-ów. Specjalnie na takie okazje kupiłem Extreme III SanDiska, by szybciej czyścić bufor (tak na marginesie to działa, w praktyce jest dwa razy szybszy niż Kingston Elite Pro).

FOTOGRAF
23-02-2006, 02:15
sample z S3 IS
http://web.canon.jp/Imaging/pss3is/sample-e.html
nie sa az takie zle
a tu z 30D ale to juz bylo...
http://web.canon.jp/Imaging/eos30d/eos30d_sample-e.html

Fajer
23-02-2006, 12:09
hmmm...
tak sobie czytam ten długi wątek... konsekwentnie omijając OT'piki... i się zastanawiam skąd tyle skarg i głosów zawodu?
Czy to nie nasza tylko wina że ktoś się czuje rozczarowany? Czy Canon coś obiecywał? nie - wszystkie mżonki o nowymn sprzecie sami wyssaliśmy sobie z paca i napedzalismy swoje oczekiwania.

Ten kto myslał, że 7 miesięcy po premierze 5D Canon wypuści ff lub coś ponad 10MP w cenie 20D jest chyba bardzo naiwny. Każdy sprzęt musi na siebie zarobić - i musi mieć na to czas.

Zresztą ff nie będzie długo jeszcze w segmencie xxD/xxxD - bo i po co skoro się sprzedają i Canon ma EF-S?

Dla xD/1V/3 będą stałki i L-ki, dla reszty EF-S.
Niewiem, czy było jakieś oficjalne info na ten temat - byłem długo nieobecny, ale ze strony www.canoneos.com zniknął eos 30v/33v co może oznaczać wycofywanie niskich analogów z oferty. Z nimi mogą zniknąć niskie zoomy nie-EF-S

30D jest całkiem logicznym upgradem. Poza tym, najpierw ff i 15MP pojawi się w 1d mkII a nie w segmencie amatorskim...

Cos mi się zdaje, że niektórzy oczekiwali gwazdki z nieba... i to najlepiej za darmo ;-)

Il fuoco
23-02-2006, 12:14
niewiem, albo ja mam skrzywienie albo nie wiem o co chodzi ale niepodobają mi się te sample. dla mnie ten portret siedzący jest poprostu nieostry... to chyba przez sample z 5D które oglądałem... :/

Il fuoco
23-02-2006, 12:17
upgrade? eee...
facelifting. jedyny upgrade "sensowny" to ten "spot" i iso w wizjerze podczas zmiany jego wartości.

Paweł Grabowski
23-02-2006, 12:23
A ja mysle , że 30D jest OK, w tym segmencie nie bardzo jest po co dla Canona zmieniac parametry skoro 20D sprzedaja sie dobrze. Dali to co maja najlepszego lustrzanki innych w chwili obecnej z tego segmentu, a sensor byl i jest wystarczajaco dobry.

Pozdrowki Paweł

DoMiNiQuE
23-02-2006, 12:27
niewiem, albo ja mam skrzywienie albo nie wiem o co chodzi ale niepodobają mi się te sample. dla mnie ten portret siedzący jest poprostu nieostry... to chyba przez sample z 5D które oglądałem... :/

Czyli rozumiem, ze puszka jest beee bo jeden sampel nie wyszedl super onanistyczno zyleciarski? :lol:
a czego Tobie brakuje w 30D?

kami74
23-02-2006, 12:28
niewiem, albo ja mam skrzywienie albo nie wiem o co chodzi ale niepodobają mi się te sample. dla mnie ten portret siedzący jest poprostu nieostry... to chyba przez sample z 5D które oglądałem... :/
On jest nieostry a własciwie miękki. Tyle, ze nie bardzo rozumiem sens pokazywania tego typu sampli z nowego aparatu bo miekkość to się szkłem uzyskuje a nie puszką. Puszką to można najwyzej nieostrośc uzyskać jak AF zawiedzie

Il fuoco
23-02-2006, 12:45
kami - ff/bf?

dominique - mnie niczego nie brakuje:) niech się zastanawiają ci, którzy go kupią:) ale ogólnie to jest logiczne posunięcie - 350d - 2,5 tys, 20D-3,5 tys,30d-6tys,5d-9 tys (tu przeskok chyba przez ff) a reszta wiadomo.

MaciekCi
23-02-2006, 13:43
20D
bez lampy : 1000 fotek
z lampą : 750fotek

30D
bez lampy : 750 fotek
z lampą : 500 fotek

... obliczone pewnie przez to, że LCD więcej żre bateri ... jestem ciekaw jak jest naprawdę ... i wiecie co ? Jeśli ta ilość fotek to prawda to nie kupiłbym 30D ... poprostu ISO w wizjerze,spot,LCD nie są warte 250 fotek "w plecy" ... no chyba że ktoś ma gripa ;]

DoMiNiQuE
23-02-2006, 14:10
ja nie uzywam praktycznie wogole podgladu wiec mi to lotto ;)

Fotos
23-02-2006, 18:46
Wreszcie duzy wyswietlacz. Zastanawiam sie tylko czy dla amatora przy ciagle polepszanych kompaktach jest to naprawde cos lepszego ? Pomijam zmienne obiektywy, adaptery itp. A610 kosztuje ok 1k, 30D pewno bedzie 4-5k.
Moge sobie kupic pare kompaktow. Jak mi (u)padnie 30D beda plakal. W dodatku ciagle ten mnoznik 1.6x. Moze jechac na analogu i cyfrowych kompaktach i czekac na tani FF ? Ciekawe jak szybko spadnie cena po premierze... Przy okazji chyba juz widac ze nastepca 350D pewno bedzie mial to samo (moze bez spota) tylko w plastiku.

KuchateK
23-02-2006, 20:24
O DSLRach Sony przeniesione tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=8993

krzysiekxp
28-02-2006, 20:49
A jak myslicie przeciez iso w wizjerze podczas wybierania to chyba nie problem. Dlatego wydaje mi sie ze pewnie pojawi sie upgrade biosu do 20D i wprowadza to tez w 20d nie ?:confused:

Jac
28-02-2006, 20:59
A jak myslicie przeciez iso w wizjerze podczas wybierania to chyba nie problem. Dlatego wydaje mi sie ze pewnie pojawi sie upgrade biosu do 20D i wprowadza to tez w 20d nie ?:confused:
obserwujac polityke upgradow softu, a wlasciwie jej brak stwierdzam ze jest to malo prawdopodobne... co innego taka firma np jak Garmin... przez pierwsze 1,5 roku mniej wiecej co mies-dwa byly updaty firmware a w nich usuwane bugi i dodawane nowe funkcje niektore bardzo istotne!, ale canon zadawala sie usuwaniem bugow, ktorych juz nie ma w tym sofcie

KuchateK
28-02-2006, 21:06
Duzo funkcji mozna by wprowadzic w obecnych puszkach przez upgrade...

Chetnie, ale to chyba nie w stylu Canona...

Czacha
28-02-2006, 21:35
Podobno jest juz dostepny w sklepach w Australii.. niektorzy robili nim zdjecia.. ale chyba nikt jeszcze nie kupil ;)

W Japoni jest tanszy od 20D - po przeliczeniu na USD wychodzi jakies $1240 (czy cus).

Andee
01-03-2006, 00:37
A jak myslicie przeciez iso w wizjerze podczas wybierania to chyba nie problem. Dlatego wydaje mi sie ze pewnie pojawi sie upgrade biosu do 20D i wprowadza to tez w 20d nie ?:confused:


Ciekawe w jaki sposob? Upgrade cudow nie czyni, nie wyczaruje dodatkowego miejsca na wyswietlaczu wewnatrz wizjera...

akustyk
01-03-2006, 00:51
Ciekawe w jaki sposob? Upgrade cudow nie czyni, nie wyczaruje dodatkowego miejsca na wyswietlaczu wewnatrz wizjera...
a raczej jak softwarem stworzyc swiecaca plaszczyzne na wyswietlaczu LCD, ktorego obraz jest projektowany na dole celownika :)

ciezko bedzie :mrgreen:

KuchateK
01-03-2006, 01:01
Co wy to znowu tworzycie?

Iso w piatce i trzydziestce de jest wyswietlane podczas zmiany na istniejacym miejscu gdzie wyswietlany jest czas. Nic sie nie zmienilo w tym miejscu.

Matryca pomiaru tez jest taka sama, wiec spot to tez soft. Histogram rgb i cala reszta tez...

Poza lekkim tuningiem obudowy i nowym LCD (oraz w przypadku piatki cemosem i modulem af z ekstra punktami) to sa takie same puszki. Wszystko inne to soft.

akustyk
01-03-2006, 01:29
Co wy to znowu tworzycie?
Iso w piatce i trzydziestce de jest wyswietlane podczas zmiany na istniejacym miejscu gdzie wyswietlany jest czas. Nic sie nie zmienilo w tym miejscu.

a to zwracam honor! z informacji o 30D wydawalo mi sie, ze jest osobne wskazanie dla ISO.

Zielony
01-03-2006, 01:59
Co wy to znowu tworzycie?

Iso w piatce i trzydziestce de jest wyswietlane podczas zmiany na istniejacym miejscu gdzie wyswietlany jest czas. Nic sie nie zmienilo w tym miejscu.
Matryca pomiaru tez jest taka sama, wiec spot to tez soft. Histogram rgb i cala reszta tez...


Pisałem też już o tym wcześniej...
Może WASIA SOFTWAREZ CORP coś wykombinuje i w 20D będziemy to 'wszystko' mieli za przysłowiowy frajer...
Nie ma się co podniecać. Chociaż kto wie...

BTW, tak samo jest z gadką o bardziej wytrzymałej migawce w 30D.
A w 20D jest kaszana? Padła komuś do tej pory??
Więc po co się brandzlować skoro i tak sporo ludzi nie będzie tej puchy (mówie o 30D) trzymać dłużej niż do kolejnych PMA, czy jak się to zwie...

akustyk
01-03-2006, 04:04
jakby ktos chcial poczytac White Paper 30D:
http://www.robgalbraith.com/public_files/Canon_EOS_30D_White_Paper_20060222.pdf

troche fajnych informacji

Vitez
01-03-2006, 20:42
Pisałem też już o tym wcześniej...
Może WASIA SOFTWAREZ CORP coś wykombinuje i w 20D będziemy to 'wszystko' mieli za przysłowiowy frajer...

A sprawdzales kiedy ostatnio Wasia cos wymyslil? Bo juz nawet PL menu i Undutchables wyszly calkiem dawno temu a i tak spory czas po Wasi :roll: .

Zielony
01-03-2006, 21:38
A sprawdzales kiedy ostatnio Wasia cos wymyslil? Bo juz nawet PL menu i Undutchables wyszly calkiem dawno temu a i tak spory czas po Wasi :roll: .

Kurde nie wiem :roll:
Tak wogóle to termin Wasia też mi jest obcy :lol: tak palnąłem mając na myśli Rosjan :lol:
So, what does it mean, mate? ;)

Vitez
01-03-2006, 22:59
http://canon-board.info/showthread.php?p=18007

Albo wrzuc w googlu "Wasiaware" .

eMILz
01-03-2006, 23:49
bycmoze przeoczyliscie, lub ja przeoczylem w tym poscie, ale jest jeszcze jedna gigantyczna ;) poprawka
self timer 10s
self timer 2s + mirror lockup (c.fn 12-1)

wiec nie trzeba bedzie biegac po menu tylko wcisnac jeden przycisk i przekrecic koleczkiem :)

DoMiNiQuE
01-03-2006, 23:58
bycmoze przeoczyliscie, lub ja przeoczylem w tym poscie, ale jest jeszcze jedna gigantyczna ;) poprawka
self timer 10s
self timer 2s + mirror lockup (c.fn 12-1)

wiec nie trzeba bedzie biegac po menu tylko wcisnac jeden przycisk i przekrecic koleczkiem :)

Akustyk sie ucieszy
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fool.exler.ru/sm/ura1.gif)
;)

Zielony
02-03-2006, 00:01
...ale jest jeszcze jedna gigantyczna ;) poprawka
self timer 10s
self timer 2s + mirror lockup (c.fn 12-1)


heh, poprawka... softowa :twisted:

akustyk
02-03-2006, 00:01
']Akustyk sie ucieszy
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fool.exler.ru/sm/ura1.gif)
;)

no mowa... :)

https://canon-board.info/imgimported/2006/03/drunk-1.gif
źródło (http://akustyk.kk.e-wro.pl/emot/drunk.gif)

z checia bym sobie 30D sprawil... jak bede mial wolna kase.


tak zupelnie serio, to te kilka zmian w stosunku do 20D zrobilo nagle fajny, funkcjonalny aparat. z punktu widzenia posiadacza 10D ta nowa zabawka jest swietnym upgradem utylitarnym. duzo szybsze zapisy i odczyty + duzy telewizorek robia z tego narzedzie pozwalajace na swietny kontakt z fotografowanymi osobami (coby nie mowic, w 10D nie jest to idealne). roznorakie fotograficzne "ficzery", choc nie sa ogromnym krokiem naprzod, mocno poprawiaja komfort. spota mi bardzo brakuje w 10D, ISO w wizjerze jest bardzo przydatne (z reguly pamietam ile mam ustawione, ale wole miec pewnosc. i zabezpieczenie na przypadki poza regula), a to MLU w cfn-ach tez fajna rzecz. i wreszcie histogram RGB, ktory dla fotografa naswietlajacego w punkt jest niewiarygodnie wygodny


jeszcze tylko drabinka korekty ekspozycji na 3 dzialki (do wygodnego pomiaru strefowego na sniegu i wygodniejszego oslabiania blysku) i ja jestem all smiles. no, do kompletu jeszcze jakas dobra 13-tka i laskawe oko zony :)

Tomasz Golinski
02-03-2006, 00:03
To w 20d tego nie było? Jak włączyło się MLU to we wszystkich trybach (single, cont, selftimer) działało?

Czacha
02-03-2006, 00:09
Zaraz zaraz.. ale z tego co pamietam w 10D przy wlaczeniu MLU self-timer przelaczal sie na 2s?

akustyk
02-03-2006, 00:16
Zaraz zaraz.. ale z tego co pamietam w 10D przy wlaczeniu MLU self-timer przelaczal sie na 2s?
dobrze pamietasz.

ale MLU bylo tez wtedy z automatu przypisane tez do single i continuous. wk... niemozebnie, gdy zapomnialo sie wylaczyc MLU i probowalo "lapac" szybkie sceny

a teraz, jesli dobrze rozumiem, jest to tylko zwiazanie MLU z self-timerem. nie majace wplywu na pozostale tryby strzelania

Czacha
02-03-2006, 00:16
A tak swoja droga - 300D i 30D
http://members.iinet.net.au/~diamon/shutter.mp3 .. dla onanistow i audiofili ;)

akustyk
02-03-2006, 00:17
A tak swoja droga - 300D i 30D
http://members.iinet.net.au/~diamon/shutter.mp3 .. dla onanistow i audiofili ;)
hyhy... sciagnalem sobie jako sygnal sms-a do komorki :)

just kidding. moj szpanerski Siemens za 1zl nie ma polifonii, o dzwonkach mp3 nawet nie wspominajac :mrgreen:

Riccardo
02-03-2006, 00:21
hyhy... sciagnalem sobie jako sygnal sms-a do komorki :)

just kidding. moj szpanerski Siemens za 1zl nie ma polifonii, o dzwonkach mp3 nawet nie wspominajac :mrgreen:

na tym forum to wazne zeby mial aparat :)

Tomasz Golinski
02-03-2006, 00:22
dobrze pamietasz.

ale MLU bylo tez wtedy z automatu przypisane tez do single i continuous. wk... niemozebnie, gdy zapomnialo sie wylaczyc MLU i probowalo "lapac" szybkie sceny

a teraz, jesli dobrze rozumiem, jest to tylko zwiazanie MLU z self-timerem. nie majace wplywu na pozostale tryby strzelania
serio? ale kicha. 300d jest lepszy :twisted: . MLU z wasia jest tylko w self i single.

akustyk
02-03-2006, 00:26
na tym forum to wazne zeby mial aparat :)
no ma. telefoniczny. to jednak nadal element skladowy tych polyskujacyh lakierem kombajnow, ktore sie dzisiaj wpycha ze zlodziejskim abonamentem. kombajnow smazacych frytki, nagrywajacych dzwiek 5.1, cytujacych biblie, odkurzajacych, golacych 3-dniowy zarost i bez mala robiacych loda :) ktore czasem wykorzystuje sie tez do prowadzenia rozmow telefonicznych :mrgreen:



serio? ale kicha. 300d jest lepszy :twisted: . MLU z wasia jest tylko w self i single.
hmm... no to trabancik rocks! do 10D sobie mozna pomarzyc. i kicha jest z tym straszna, bo niewylaczenie MLU potrafi ostro wpienic, gdy uciekaja wartosciowe ujecia :(

Jac
02-03-2006, 00:27
a mnie to wkurza ze Canon zamiast dac uzytkownikom takie ficzery to do tego celu wypuszcza kolejna puszke, przeciez wiekszosc to soft! i przypomina mi sie Siergiej Bubka ktory co mistrzostwa po 1cm poprawial rekord swiata, tak jak obecnie Isinbajeva.... Niby ok ale nie ok...

akustyk
02-03-2006, 00:36
a mnie to wkurza ze Canon zamiast dac uzytkownikom takie ficzery to do tego celu wypuszcza kolejna puszke, przeciez wiekszosc to soft! i przypomina mi sie Siergiej Bubka ktory co mistrzostwa po 1cm poprawial rekord swiata, tak jak obecnie Isinbajeva.... Niby ok ale nie ok...

tez prawda. z punktu widzenia uzytkownika to jest granie w kulki.

z drugiej strony, chyba wole nowy model co 1,5 roku i w nim relatywnie mniejsze zmiany, niz raz na 4 lata i rewolucja. bo jednak w swiecie cyfrowej techniki "raz na olimpiade" to ciut rzadko i to co w Salt Lake City bylo hiper-mega, w Turynie juz tracilo brzydko myszka...

gwozdzt
02-03-2006, 10:26
no ma. telefoniczny. to jednak nadal element skladowy tych polyskujacyh lakierem kombajnow, ktore sie dzisiaj wpycha ze zlodziejskim abonamentem. kombajnow smazacych frytki, nagrywajacych dzwiek 5.1, cytujacych biblie, odkurzajacych, golacych 3-dniowy zarost i bez mala robiacych loda :) ktore czasem wykorzystuje sie tez do prowadzenia rozmow telefonicznych :mrgreen:
1035
:lol: :lol: :lol:

aptur
02-03-2006, 15:59
30D pojawił się w ofercie foto-netu*. Cena 6 tys. za body.

*- nic mnie z tym sklepem nie łączy :)

kane
02-03-2006, 16:05
hmm w foto-raju za niecale 5 tys za body

zanussi
07-03-2006, 00:16
przepraszam a BH
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?A=search&Q=&b=8&a=157_1127&a=706_6375&mnp=0.0&mxp=0.0&shs=&ci=1082&ac=&Submit.x=16&Submit.y=14

Broncobilly
07-03-2006, 01:46
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?A=search&Q=&b=8&a=157_1127&a=706_6375&mnp=0.0&mxp=0.0&shs=&ci=1082&ac=&Submit.x=16&Submit.y=14 a fizycznie można juz go pomacać ?

Broncobilly
07-03-2006, 01:47
a kiedy bedzie ten 17-55 2.8 IS ? czy już wiadomo kiedy premiera ?

zanussi
07-03-2006, 02:18
fizycznie jeszcze go chyba nie ma, ale proponuję wziąć 20d, dodać kilka milimetrów w uchwyciei to jest właśnie 30d. niewiele różnic niestety. a cena za to "różna" niestety :-D

akustyk
07-03-2006, 02:35
fizycznie jeszcze go chyba nie ma, ale proponuję wziąć 20d, dodać kilka milimetrów w uchwyciei to jest właśnie 30d. niewiele różnic niestety. a cena za to "różna" niestety :-D
eee no... spot jest, jest lepiej rozwiazany MLU, rzekomo wieksza zwawosc, 2,5" telewizorek...
bez szalenstw, ale kilka dosc przydatnych w pracy zmian

zanussi
07-03-2006, 11:42
tego akurat nie wymacasz.... można zobaczyć jak działa, ale spot to chyba każdy wie jak działa...