PDA

Zobacz pełną wersję : Canon mg 6350 - blady wydruk na płytch



offroad
24-02-2013, 16:47
Witam,

Zakupiłem w tym tygodniu kombajn MG 6350 i mam z nią mały problem.

Tusze oryginalne , papier do zdjęć canona i zdjęcia wychodzą rewelacyjnie, jednak gdy drukuje na płycie wydruk jest blady , taki jakby wyblakły lub za delikatną mgłą.
płyta to bd-r verbatim powierzchnia jest matowa , poprzednia drukarka canon ip4000 nie miała tego problemu.

W czym może tkwić problem?

Kolekcjoner
24-02-2013, 16:55
Nie masz włączonego trybu oszczędnego przypadkiem?

offroad
24-02-2013, 17:07
nie widzę nawet takiej opcji w ustawieniach

wydruk po wydruku zdjęcie na papierze rewelacja na płycie już nie

Kuba1
24-02-2013, 19:03
nie widzę nawet takiej opcji w ustawieniach

wydruk po wydruku zdjęcie na papierze rewelacja na płycie już nieMam jakiś wcześniejszy chyba model - MG5250 i również na płytach słabiej, papier całkiem ładnie. Ja przyjąłem to jako tzw. normę i nie próbowałem się wgryzać głębiej, ale jakby miało się okazać, że czegoś nie umiałem ustawić, to się nie zmartwię.
Dawno nic na płytach nie drukowałem, ale pamiętam że była w dołączonym sofcie jakaś opcja "jasny" czy coś, bez której wydruk na płycie był jakiś ciemnobrudny. Jakości druku jak na papierze nawet nie śmiałem wymagać..

gadget_zary
25-02-2013, 14:55
Mam MG5350, przy oryginalnych tuszach + papier foto Canon (nie pamiętam dokładnie) albo płyty Verbatim printable dostaję zadowalające efekty :) Szczególnie kolor, bw odrobinę gorzej (lekkie zafarby).
Przy dołączonym sofcie do druku na CD/DVD są opcje "jaśniej i ciemniej" (u mnie "ciemniej" daje o wiele lepsze efekty - lepszy kontrast, przy jaśniej nadruk jest blady).

Kuba1
25-02-2013, 15:52
[...] przy oryginalnych tuszach + papier foto Canon To oczywiste.



Przy dołączonym sofcie do druku na CD/DVD są opcje "jaśniej i ciemniej" (u mnie "ciemniej" daje o wiele lepsze efekty - lepszy kontrast, przy jaśniej nadruk jest blady).A widzisz - płyty drukowałem dawno, kiedy miałem nieskalibrowane monitory. Zatem nie wykluczone, że dziś opcja "ciemniej" nie byłaby u mnie ciemnobrudna.. Czyli "jaśniej" może być przeznaczone dla laptopiarzy z fabrycznymi ustawieniami monitora. Sprawdzę przy najbliższej okazji jak by było teraz.

Kolekcjoner
25-02-2013, 17:10
No u mnie "jaśniej" jest marnie - może to ta kwestia :rolleyes:.

offroad
25-02-2013, 20:44
a gdzie konkretnie jest ten wybór jaśniej ciemniej bo jakoś nie mogę namierzyć?