PDA

Zobacz pełną wersję : [Warszawa] Portertowanie ?



antonjo
20-02-2006, 20:03
Zainspirowany zdjeciami Piotrka
http://www.piotrbiegaj.com/ROZNE/stocznia2/ chciał bym w Warszawie zrobic cos podobnego co Wy, gdański odłam Canon Board, napsrtykaliście w Stoczni Gdańskiej, na współnym plenerze .

Myślę o dogadaniu sie z jedną z Warszawskich Hut / Elektrociepłowni / Hal Produkcyjnch, tak by mozna było swbodnie pobiegać z aparatem i popstrykac troche portretów, ćwicząc warsztat i szlifując "streetfotowe" techniki przełamywania "pierwszych lodów" w rozmowie z ludźmi :) Co tez jest nie bez znaczenia przy robieniu tego typu zdjęć .

Czy są chętni na taki plener ? w wymiarze weekendowym ? Jesli tak, to czy podjął by sie ktoś zamailownia do paru miejsc które mozemy wspólnie tutaj na łamach forum ustalić. . . Bo niestety mój e-mail neostradowy coś sie posypał, i nawet juz spam do mnie nie przychodzi od paru dni . . .

Podobny temat umiesciłem na nikonie . . . .

pozdro

Jac
20-02-2006, 20:38
Jasne... wlasnie na IRC'u pisalem ze bym sbie gdzies poszedl pofocic na miasto :-), na mnie mozesz liczyc w tym temacie :-)

EDIT:
No ja bym byl za Huta Lucini, moze na zeran nas wpuszczą?
EDIT2:
obecnie jest to Arcelor Huta Warszawa Sp. z o.o. (http://www.hutalw.com.pl/index.html)

antonjo
20-02-2006, 22:15
myslałem tez o Hucie na Bielanach / Wrzecionie - tyko trzeba tam zadzwonić, wybadać ... spróbuje zamailować jak tylko naprawię swoją skrzynkę e-mailową ... moze jutro założe sobie nową jesli nie uda mi sie naprawić starej.

Fajnie Jac - jest nas już dwóch :) Moze wstępnie sobota jeśli uda się wszystko nagrać :)

Tomasz Golinski
20-02-2006, 22:22
Zastanawiam się, czy do was czasem nie dołączyć. Pomyślę jeszcze, jak będą konkrety.

KMV10
20-02-2006, 22:46
A może http://www.ursus.com.pl/stopka/kontakt.html

_ARTI_
21-02-2006, 01:14
A może http://www.ursus.com.pl/stopka/kontakt.html

W sumie do Ursusa bym się przeszedł - mam tam 2 kroki :rolleyes:

Zielony
21-02-2006, 01:24
bardzo chętnie panowie...

PS. macie najbliższą sobotę na myśli??

Tomasz Golinski
21-02-2006, 02:01
W następną sobote to lepiej wpadajcie na zlot do Torunia: http://canon-board.info/showthread.php?t=8729

Vitez
21-02-2006, 03:33
A wszystkie te focenia, zloty, jak jest zimno :?
Chetnie dolacze... gdy bedzie ok 15 stopni na plusie :roll: .

Jac
21-02-2006, 09:10
myslałem tez o Hucie na Bielanach / Wrzecionie -
no ja tez o niej mysle ;-) widze ja z okna co pradwa mam kawalek ale ja widze.


tyko trzeba tam zadzwonić, wybadać ... spróbuje zamailować jak tylko naprawię swoją skrzynkę e-mailową ... moze jutro założe sobie nową jesli nie uda mi sie naprawić starej.

Fajnie Jac - jest nas już dwóch :) Moze wstępnie sobota jeśli uda się wszystko nagrać :)
dzwon, pisz i badaj ;-), jak by co moge sie jakos wlaczyc w organizacje, wlasciwie na taki plener w ciagu najblizszych 2tygodni to nawet moge sie z pracy urwac... na kilka h :twisted:
czekam na info



Zastanawiam się, czy do was czasem nie dołączyć. Pomyślę jeszcze, jak będą konkrety.
no bylo by milo, zwiedzil bys warszawe od kuchni :mrgreen:



bardzo chętnie panowie...
PS. macie najbliższą sobotę na myśli??

no ja mam namysli najblizsza sobote, ale tak jak pisalem wczesniej, jesli sie da tylko np w tygodniu to jestem w stanie sie urwac... nastepna sobota tez bedzie OK, generalnie zalezy mi na takim plenerze i jestem elastyczy... jak elastyna 8)

EDIT:
Ursus, EC Zeran, EC Siekierki, Huta na Bielanach/Wrzecionie... nie ma dal mnie w tej chwili wiekszego znaczenia, wazne zeby nas wpuscili

Routlaw
21-02-2006, 10:56
Chetnie dolacze... gdy bedzie ok 15 stopni na plusie :roll: .
słyszałem dzisiaj długoterminową prognozę.. podobno ocieplenie bedzie dopiero w połowie czerwca.. :(

Robson01
21-02-2006, 11:09
słyszałem dzisiaj długoterminową prognozę.. podobno ocieplenie bedzie dopiero w połowie czerwca.. :(
Chyba na Alasce.;)

Zielony
21-02-2006, 12:24
A wszystkie te focenia, zloty, jak jest zimno :?
Chetnie dolacze... gdy bedzie ok 15 stopni na plusie :roll: .

No bez przesady...;)
do pracy też nie chodzisz bo jest zimno??

BTW,
jakby co, to w tygodniu też się piszę bo przeważnie mam czas - póki co nie mam pracki :(

antonjo
21-02-2006, 16:06
Wszystko mozna planowac dopiero po skontatkwoaniu sie z zakładem pracy / miesjcem gdzie chcieli bysmy potencjalnie poplenerować :)
Ja dzisiaj wieczorem zakładam sobie nowe konto e-mailowe, bo neo chyba sie juz nie naprawi ... I wtedy zajmę sie mailingiem w sprawie naszego pleneru.
Jak dostane jakies opowiedzi dam znac na forum ... Jesli ktoś był by szybszy ode mnie to prosze sie nie krępować :) Jak juz będzie wiadomo co i jak z miejscem to pomyslimy o terminie na plenerek :)

BTW z forum Nicona tez jest parę chętnych osób na tego typu plener

Jac
21-02-2006, 17:41
Wszystko mozna planowac dopiero po skontatkwoaniu sie z zakładem pracy / miesjcem gdzie chcieli bysmy potencjalnie poplenerować :)
Ja dzisiaj wieczorem zakładam sobie nowe konto e-mailowe, bo neo chyba sie juz nie naprawi ... I wtedy zajmę sie mailingiem w sprawie naszego pleneru.
Jak dostane jakies opowiedzi dam znac na forum ... Jesli ktoś był by szybszy ode mnie to prosze sie nie krępować :)
no wydaje mi sie ze powinna to byc jedna osba bo jak wszyscy zaczniemy dzwonic mailowac to zrobimy zle wrazenie na dzien dobry i **** zbita ;-)




Jak juz będzie wiadomo co i jak z miejscem to pomyslimy o terminie na plenerek :)
BTW z forum Nicona tez jest parę chętnych osób na tego typu plener

Fajnie, ja jestem za pojednaniem i wspolnym plenarami... :twisted:

antonjo
21-02-2006, 20:20
wysłałem maila do http://www.hutalw.com.pl/ Huty Lucchini na warszawskich Bielanach, i do Elektrociepłowni Żerań - własności firmy Vattenfal jak sie okazuje :-o

antonjo
22-02-2006, 22:29
zero odpowiedzi jakiejkolwiek :(

Proponuje ustawiac się na pstrykanie squatów / opuszczonych budnyków
A temat portertowania przełozymy na inny weekend ?

Arjast
22-02-2006, 22:46
A może reporterka ?
Bazar staroci na Kole. Dużo antyków, ludzi zafascynowanych nimi.
Sobota - niedziela się to odbywa.

antonjo
22-02-2006, 22:58
kiedys próbowałem juz koło "wychaczyć" i poszło tak sobie mam z tamtąd jeden casual portert (http://www.antonjo.neostrada.pl/bej2.jpg), oczywiscie temat mozna powtórzyć - czemu nie :) Nawet opracowałem taktykę - 2 osoby, jedna podchodzi i wypytuje goscia o różne rzeczy a druga z zapleców pierwszej jedzie z fotami 8-)
Mozna zawsze zacząc od squatów a skończyc na bazarze, albo odwrotnie.
Zobaczymy co na to inni, i co wykombinują ludzie z Nicona, bo to miał byc niby współny plener :)

Jac
22-02-2006, 23:06
no mozna bazarek obskoczyc na kole albo na squaty ruszyc na rydygiera...


edit:Antonjo, podaj linka na zaprzyjaznione ;-) forum... moze podczytamy troche i wspolnie cos sie nasunie jeszcze innego... ale w temacie PORTRETOWANIA!

antonjo
22-02-2006, 23:12
linka do dyksusji :
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=213207#213207
Wydaje mi sie że co do portretów w zakładach pracy, to robi sie ciasno z czasem jak na ten weekend :0
Na forum Nicona jest cisnienie na wypad na Ursus - stare hale fabryczne. . .
Ja w sumie tez jestem zainteresowany tą opcja, bo na ursusie nigdy nie byłem a zawsze mijałem ta dzielnicę jadąc pociągiem do Łodzi - i mówiłem sobi że kiedys tam przyjade porobic coś, no i jest okazja :)

Jac
22-02-2006, 23:24
Czyli co, widze ze ustalone, o 11 pod stodola (moze w tym wejsciu[wiatrolapie] albo w srodku w okolicach barku ;-) zeby jednoznaczniej bylo) i stamtad ruszymy albo na ursus albo gdzies indziej? dobrze rozumiem, w pesymistycznym wariancie obfotografujemy wszystkich sprzedajcych na gieldzie :-)

antonjo
22-02-2006, 23:29
giełda foto w sobote nie czynna :)
Co do 11.00 w sobote - to chyba tak - takie wstepne moje porozycje których jeszzce nikt poza Tobą nie potwierdził :) Ale tak bym to widział

Jac
22-02-2006, 23:38
giełda foto w sobote nie czynna :)

a, bo mnie zmylily' :mrgreen: to dlaczego tam jesli nie gielda? w sumie mozna sie umowiec gdziekolwiek


Co do 11.00 w sobote - to chyba tak - takie wstepne moje porozycje których jeszzce nikt poza Tobą nie potwierdził :) Ale tak bym to widział
OK, wstepnie potwierdzam obecnosc

antonjo
22-02-2006, 23:48
bo giełda w Stodole to miejsce gdzie wszysycy trafią i wszyscy znają - poza tym to "w miare centrum".

Vitez
23-02-2006, 02:43
Ma byc -3 stopnie, wrazenie ze zimniej , lekki wiatr.

Gdyby nie to ze pracuje na noc w tym tygodniu, ide spac o 8 rano to pewnie tez bym sie wybral :(

Cichy
23-02-2006, 13:12
Eee, lepiej pospać niż być uparciusziem :)

Musimy taką akcję w Poznaniu przeprowadzić.

antonjo
23-02-2006, 16:53
ee Vitez przymarudzasz coś :) -3 to zaden hardcore ! W lato skolei moze byc za ciepło ! wiesz jak jest - w dobra temperaturę żadko można trafić. Proponuje przełamywac bariery temperaturowe w imię powszechnego "zahartowania" . Poza tym niektóre ujęcia zrobisz TYKO na minusowej temperaturze . . .

Cichy
23-02-2006, 17:03
Antonjo - uważaj na pisownię, zwłaszcza, gdy piszesz do kolegi moderatora :-)

Jac
23-02-2006, 17:06
zlej baletnicy.... :mrgreen: mysle ze jak nas bedzie 15 osob to tez nie bedzie to komfortowa sytuacja w koncu w stoczni podzielili sie na grupki 2 osobowe i to jest IMHO optimum..

antonjo
23-02-2006, 17:29
Cichy - e no bez przesady, nie powiedziałem nic " nietaktownego " moderator tez kumpel :)
Jac - racja ile nas będzie tyle będzie - moze nawet kopsne sie jutro po pracy w okolice Ursusa, wrzucić tabletki nasenne do zupy, opisywanemu na niconie Dziadkowi ze strasznym psem :) , przy okazji wrzucam zrzut z google maps, jaki jest wstępny plan - obszaru działan plenereowych :
http://maps.google.com/?ll=52.204539,20.881925&spn=0.0029,0.005643&t=k

Cichy
23-02-2006, 18:03
A pamiętasz hasło "Bykom Stop!" ? ;-) O to mi chodzi, a nie o taktowność:)

antonjo
23-02-2006, 18:24
nie pamiętam szczerze powiedziawszy :)

Ale nie o tym :

Potwierdzam Spotykamy sie pod wejściem do Stodoły o 11.00 w Sobotę 25.02

Czekamy 15 minut na spóźnialskich .
Jak by co mój tel. 691433115

pozdro

Jac
23-02-2006, 19:55
hm a moze zmienic miejsce spotkania o kilkadziesiat metrow, w sobote (w niedziele tez) jest gielda komputerowa, i zaparkowac tam to istny koszmar, a moze w okolicah parkingu pod McDonald's sie spotkamy?

antonjo
23-02-2006, 20:17
teraz ciężko juz to zmienić, bo wszyscy na nikonie sie juz ustawili na 11sta i była by koopa roboty ze zmienianiem tego na inna godzinę :neutral:
Jak by co mozemy razem jechac z bielan - łatwiej będzie o miejsce jednym samochodem - z drugiej strony samochody mogą sie przydać bo nie wiem ile ludzi oprócz nas bedzie miało "fure"

Jac
23-02-2006, 21:19
Ale ja nie o godzinie tylko o miejscu pisze, tam gdzie da sie spokojnie zaparkowac :-) zreszta nie mieszajmy skoro ma sie komus pomylic, next time ;-)...

Pewne miejsce na parking jest jak jedziesz Warynskiego skrecasz w prawo w Batorego i po lewej stronie jest taki parking wsrod drzew (obok jest kosciol i jakas chyba jednostka Wojskowa w sensie urzedasy), tam sa zawsze miejsca wolne, tylko nie mozna skrecic do niego pierwszym skretem bo jest zakaz trzeba pojechac dalej ~50m i zawrocic... ja tam bede ~10:45

EDIT: i oczywiscie z tamtad ide pod stodole zgodnie z planem na 11:00:01 ;-)

Zielony
23-02-2006, 21:40
heh, a więc jak? spotykamy się pod 'stodołą' a poźniej na miejsce dojeżdzacie samochodami?? kurde, a miałby ktoś miejsce w samochodzie?, bo nie mam zamiaru gonić Was autobusami :roll:
BTW, może nawet ktoś jedzie w stronę 'stodoły' obok Pomnika Lotnika??

antonjo
23-02-2006, 22:42
ja mam 3 miejsca w samochodzie i Jac pewnie też juz razem 6 :)
Z forum Nikona tez bedzie "pare" osób nie wiem jak z samochodami ...ale wszystko dogadamy na miejscu :)
No WoRRy ! 8) Spotkajmy sie o tej 11stej pod stodołą to sie zobaczy co i jak.

Jac
23-02-2006, 22:55
Dokladnie ja bede mial 2 miejsca napewno a trzecie moze byc zajete, ale niekoniecznie

dies
24-02-2006, 18:51
Eee, lepiej pospać niż być uparciusziem :)
Musimy taką akcję w Poznaniu przeprowadzić.

taak!, tego mi wlasnie trzeba bo meczacej sesji.. ech.
Jak cos sie wykluje z tego to Cichy daj znac :)
najlepiej nowy watek z "Poznań" w tytule - takie zawsze tu zauwaze.

Pozrawiam

antonjo
24-02-2006, 21:55
jesli stawią sie wszyscy to zapowiada się niezła masówka, jesli chodzi o ilośc osób.
Z jednej strony to fajnie..bo integracja i wogóle.... a zdrugiej strony takie wycieczki fotograficzne sa mało dyskretne :oops: . . .
No ale najwyżej podzielimy sie jakoś :) Tak czy inaczej plany ambitne, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce :)

poozdro
i do zobaczenia jutro pod stodołą o 11.00 :)

Jac
24-02-2006, 22:03
moze autokar wynajmiemy :mrgreen:

antonjo
25-02-2006, 19:42
zdjecia sa tu http://canon-board.info/showthread.php?p=140834#post140834