PDA

Zobacz pełną wersję : Sesja w studio z jednoczesnym podgladem na ekranie MacBooka.



wagteil
16-02-2013, 01:47
Mam do zrobienia pare zdjec w studio, chcialbym miec jednoczesny podglad tego co na wyswietlaczu aparatu na ekranie komputera. Jak podlaczyc w taki sposob MacBooka do 5dmk2 i czy np. LR4 da rade?

Merde
16-02-2013, 02:40
Chcesz mieć podgląd tuż po zrobieniu zdjęcia, czy "na żywo" (jak na ekranie w trybie LV)?
Jeśli to pierwsze - menu File / Tethered capture / Start tethered capture
Jeśli to drugie - chyba się nie da. Użyj EOS utlility (Camera settings / remote shooting -> Live view shoot).

wagteil
16-02-2013, 06:17
Chcesz mieć podgląd tuż po zrobieniu zdjęcia, czy "na żywo" (jak na ekranie w trybie LV)?
Jeśli to pierwsze - menu File / Tethered capture / Start tethered capture
Jeśli to drugie - chyba się nie da. Użyj EOS utlility (Camera settings / remote shooting -> Live view shoot).
Dzieki! Rozumiem ze to w menu Maca ( nie mam teraz kompa)? Jakimi to kablami podpiac??

Merde
16-02-2013, 12:05
Dzieki! Rozumiem ze to w menu Maca ( nie mam teraz kompa)? Jakimi to kablami podpiac??

W menu programu (Lr/EOS Utility. A podpiąć tradycyjnie, przez USB.
Bazuję na wersjach windowsowych obu programów, ale nie sądzę by macowe różniły się znacząco.

manfred1
17-02-2013, 07:43
A czy w C1 tez mozna miec podglad zdjecia po zrobieniu takowego?

Merde
17-02-2013, 10:47
A czy w C1 tez mozna miec podglad zdjecia po zrobieniu takowego?

W C1 można nawet mieć podgląd LV i ostrzyć krokowo z poziomu programu:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/8237/c1pro.jpg)

wiktor2323
18-02-2013, 17:26
Panowie chciałem podłączyć swojego 5D do kompa i jest problem- nie pokazuje się w moim komputerze, ani LR. Za to po wejściu w opcje jest że Canon jest podłączony.
Zastanawiam się czy mam rąbnięte wejście USB w aparacie czy kabel ( wątpię, bo tym samym kablem zgrywam material na mp3). Jakiś miesiąc temu zgrywałem zdjecia przez USB (inny komputer) i wszystko działało a teraz? Brak sterowników czy co ?

kaindox
18-02-2013, 17:58
Miałem podobny problem z 50d, u mnie prawdopodobnie walnięte było wejście w aparacie. Podobno takie rzeczy zdarzają się w Canonach. W serwisie Canona w takim przypadku wymieniają płytę główną co w Twoim przypadku (zakładam że gwarancja już się skończyła) będzie nieopłacalne.
Poza tym jest tu gdzieś wątek o niedziałających portach USB, może u Ciebie problem dotyczy czegoś co da sie tanio naprawić :)

wiktor2323
18-02-2013, 18:27
Miałem podobny problem z 50d, u mnie prawdopodobnie walnięte było wejście w aparacie. Podobno takie rzeczy zdarzają się w Canonach. W serwisie Canona w takim przypadku wymieniają płytę główną co w Twoim przypadku (zakładam że gwarancja już się skończyła) będzie nieopłacalne.
Poza tym jest tu gdzieś wątek o niedziałających portach USB, może u Ciebie problem dotyczy czegoś co da sie tanio naprawić :)
To mnie pocieszyłeś...Gniazdo się trochę rusza więc też je podejrzewałem- chociaż jakby było uszkodzone całkowicie to nie wyświetlałby się komunikat że nie może zainstalować sterowników bo w ogóle byłby niewidoczny. Opcja z usb nie jest mi potrzebna więc pół biedy :)

lok
18-02-2013, 22:41
Z tego co wiem to chyba na Windows 7 nie działa. Musi być starsza wersja Windows.

ZarJac
20-02-2013, 01:26
Z tego co wiem to chyba na Windows 7 nie działa. Musi być starsza wersja Windows.
Czym Windows 7 gorszy od starszych wersji?


Wagteil - C5DMkIII, Windows 7 Pro 64bit, kabel USB, EOS Utility/Preferences/Automatically display Quick Preview window i EOS Utility/Control Camera/Camera settings/Remote shoting - zdjęcie na ekranie monitora natychmiast po jego zrobieniu (z ręki, z aparatem na kablu lub "zdalnie" przyciskiem pulpitu EOS Utility)