PDA

Zobacz pełną wersję : G6 - pierwsze wrazenia..



Czacha
08-09-2004, 00:51
Przyjechal dzis do sklepu G6, wiec pobawilem sie nim troche. Zapewne bylo to zbyt krotko, aby ocenic jak naprawde robi zdjecia i co poprawiono w stosunku do wczesniejsze serii.. ale moze komus sie przyda to co zauwazylem.

- lepiej lezy w req niz G5.. to wszystko dzieki glebokiemu uchwytowi oraz ogolnie deczko odchudzonej obudowie .. jest chyba tez troche wyzszy.. niestety G5 aqrat nie mam na sklepie, wiec nie porownam

- af dziala jaby pewniej.. zwlaszcza tam gdzie jest ciemniej i mniej kontrastow... chociaz nadal jest ta "stop-klatka" podczas ustawiania ostrosci przy af single.. przy cont. tego nie ma

- bardzo fajny jest wyswietlacz nowego canona, bardzo kontrastowy i swietnie oddajacy kolory... nawet za swietnie.. potem nie chce sie tego ogladac na monitorze w kompie ;-) lcd odchyla sie dosyc ciezko - ale mi to sie podoba..

- zoom jakby deczko szybszy.. ale.. ponownie - brak G5 na sklepie wyklucza dokladne porownanie..

- accu chyba wydajniejsze - bawilem sie nim i bawilem... i nic.. G5 zdazyl by sie zmeczyc ;-)

- zapis zdjec na karcie w full size nie jest zbyt szybki.. do najwolniejszych tez nie nalezy.. gozej bylo po wloezniu microdrive'a - aparat zauwazalnie zwolnil..

- poruszanie po menu jest meczace ... nie ze wzgledu na jakies udziwnienia, tylko dlatego ze odbywa sie to powoli.. jakby aparat potrzebowal odrobinki czasu na zalapanie wydanego polecenia. osoby ktore wczesniej mialy canona nie beda mialy problemu z odnalezieniem sie w nim



taa.. wiem ze malo konkretow, ale wiecie jak to w pracy... trzeba pogodzic przyjemnosci z wlasnie ta praca... a sklepu zamknac nie mozna ;-)


pozniej fotki full size bez obrobki:

ISO50 f2.0 - http://www.bsk.vectranet.pl/~lczechowska/IMG_4593.JPG -> mozna podziwiac aberacje ;-)

a teraz szumy:
ISO50 - http://www.bsk.vectranet.pl/~lczechowska/IMG_4595.JPG
ISO100 - http://www.bsk.vectranet.pl/~lczechowska/IMG_4596.JPG
ISO200 - http://www.bsk.vectranet.pl/~lczechowska/IMG_4597.JPG
ISO400 - http://www.bsk.vectranet.pl/~lczechowska/IMG_4598.JPG


jak juz sie pobawie dluzej to napisze troche bardziej rzeczowo.. o ile czas w pracy znajde ;-)





PS. prosze nie komentowac cen..

yasin
08-09-2004, 01:28
najlepsze byloby porownanie bezposrednie do G3 i G5, tego by oczekiwali obecni posiadacze G3 i G5, ale dobre i to, czytalem troche na zachodnich forach, ze niby szumi i nowe algorytmy usuwajace szumy jeszcze bardziej zmiekczaja zdjecia, ale z tego co widzialem na fotach to az tak tragicznie nie jest jak to niektorzy opisywali, wogole ostatnio widze tendencje do narzekania uzytkownikow na nastepcow starych modeli, pewnie cos w tym narzekaniu musi byc

Czacha
08-09-2004, 07:10
nie mam jak bezposrednio porownac.. G3 ze sklepu zniknal dawno temu.. a z dostepnoscia G5 tez jest problem..

plluszak
08-09-2004, 15:47
zdjecie nr 1 takie sobie. Moze sie czepiam ale ilosc szczegółow nie jest duza przy powiekszeniu. Macie moze a95? Mogłbys zrobic to samo ujecie bo jestem ciekawy.

PS. A ceny no cóż tak jak na pospisach "Najlepsze ceny w Polsce"

cezner
08-09-2004, 19:48
A jakie tam niskie ceny. Pamieci CF strasznie drogie. :lol:

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2004 6:50 pm ]
Ale G6 juz mnie nie podnieca. Tylko lustrzanka...

plluszak
08-09-2004, 20:00
A jakie tam niskie ceny. Pamieci CF strasznie drogie. :lol:
To byla ironia, ogolnie fotojoker rulez
Czasem zastanawiam sie czy gdyby sklepy nie zeszły z marza o połowe to czy by przypadkiem nie sprzedaly wiecej. A tak musza wyzyć ze sprzedanych dwuch aparatow tygodniowo podczas gdy tommy lub grossman spucha ich z 5.

Czacha
08-09-2004, 20:49
panowie.. za chwile zaczne kasowac posty.. prosze trzymac sie tematu..

PS. mamy A95.. ale microdrive nie wchodzi wiec nie testowalem

cezner
09-09-2004, 23:45
Mojm zdaniem ciekawsze byłoby porownanie A95 z G5. Ta sama matryca...

MaJak
11-09-2004, 21:51
z ciekawości zajrzałem do fotojokera aby pomacać to to nowe ;)

na pierwszy rzut oka to zdawało mi się że jest większy od mojej G3 i lżejszy - pewno za sprawą większego gripa w którym jest bateria
AF rzeczywiście znacznie szybszy 8)
no i canon'owi udało się wreszcie umieścić na LCD wskaźnik pokazujący położenie zooma (ja sobie na osłonie obiektywu napisałem odpowiedniki ogniskowej w 35mm)

Pozdrawiam,
Marcin

Lord Rayden
11-10-2004, 11:57
Czy macie jeszcze jakieś ciekawe wnioski z uzytkowania G6 ?

Ciekawe dlaczego w G6 zrezygnowano z wielu programów tematycznych, które są obecne w A95 - SPORT, INDOOR, FIREWORKS....

Pozdrawiam

Rayden

MaJak
11-10-2004, 12:29
Czy macie jeszcze jakieś ciekawe wnioski z uzytkowania G6 ?

Ciekawe dlaczego w G6 zrezygnowano z wielu programów tematycznych, które są obecne w A95 - SPORT, INDOOR, FIREWORKS....

Pozdrawiam

Rayden

źle sformułowane pytanie: nie "zrezygnowano", tylko kontynuowano ich brak, tak samo jak ich nie było w G3/G5

pewno dlatego że "targetowi" użytkowników serii G są nie potrzebne ;)

Vitez
11-10-2004, 13:40
Ciekawe dlaczego w G6 zrezygnowano z wielu programów tematycznych, które są obecne w A95 - SPORT, INDOOR, FIREWORKS....


G6 jak i pozostale aparaty z tej serii G sa przeznaczone dla "zaawansowanych fotoamatorow" .
Logika wskazuje ze "zaawansowany fotoamator" zna podstawy fotografii - czyli przy jakiej okazji jak nastawic parametry naswietlania.

Lord Rayden
12-10-2004, 00:35
Ciekawe dlaczego w G6 zrezygnowano z wielu programów tematycznych, które są obecne w A95 - SPORT, INDOOR, FIREWORKS....


G6 jak i pozostale aparaty z tej serii G sa przeznaczone dla "zaawansowanych fotoamatorow" .
Logika wskazuje ze "zaawansowany fotoamator" zna podstawy fotografii - czyli przy jakiej okazji jak nastawic parametry naswietlania.

To możliwe, choć w sumie poważnie ogranicza ilość odbiorców - a w końcu mozna by przeciez ten droższy aparat sprzedać większej ilości ludzi (także niezaawansowanym). Programy tematyczne nie zajęłyby pewnie wiele miejsca w pamięci aparatu a każdy user miałby wybór - albo sobie ustawiac w Manualu albo skorzystać z programów. W końcu kto teraz pracuje pod czystym DOSem, nawet Linux staje się Windowsopodobny.

Rayden

Vitez
12-10-2004, 09:47
To możliwe, choć w sumie poważnie ogranicza ilość odbiorców - a w końcu mozna by przeciez ten droższy aparat sprzedać większej ilości ludzi (także niezaawansowanym).

Gdybac tak mozesz ale nie podejrzewam bys byl madrzejszy niz spora banda marketingowcow ktorych zatrudnia tak wielka, miedzynarodowa korporacja jak Canon 8) . To oni zdecydowali o takiej gamie dostepnych programow w serii G, i skoro Canon odnosi zayski, wielkosc sprzedazy jest zadowalajaca, to najwyrazniej sie nie mylili ?

Choc... wprowadzenie w 20D jako w pierwszym dSLR trybu zdjec cz-b, toning itp cos jednak znaczy - ze jakies ruchy w kierunku ujednolicenia zawartosci menu roznych cyfrowek sie wykonuje.
Ale pewnie jeszcze pare lat potrwa zanim do dSLR wprowadza programy typu 'snow' czy 'fireworks' - a aparaty typu 10D, 300D, 20D to tez aparaty przeznaczone dla zaawansowanych fotoamatorow.
O nich i zakresie ich programow tez pomarudzisz "to powaznie ogranicza ilosc odbiorcow" ? ;)