PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki statyw do A60



hazan
01-02-2004, 19:37
witam
szukam statywu do a60 - czy mozecie cos niedrogiego i lekkiego polecic ?

Vitez
01-02-2004, 21:38
witam
szukam statywu do a60 - czy mozecie cos niedrogiego i lekkiego polecic ?
Mozesz ode mnie kupic Velbon CX-440. Do 10D za lekki (aluminimu, rozkladany teleskopowo na 3 stopnie), ale z G3 mi bardzo ladnie dzialal. Malo uzywany bo malo go potrzebowalem i to glownie w domu.

hazan
06-02-2004, 12:37
witam
szukam statywu do a60 - czy mozecie cos niedrogiego i lekkiego polecic ?
Mozesz ode mnie kupic Velbon CX-440. Do 10D za lekki (aluminimu, rozkladany teleskopowo na 3 stopnie), ale z G3 mi bardzo ladnie dzialal. Malo uzywany bo malo go potrzebowalem i to glownie w domu.

zrob mu zdjecie i pokaż jak wyglada :)

Vitez
06-02-2004, 17:57
Zrobie i wrzuce na forum "Sprzedam" . Mam nadzieje ze znajdziesz ;)

swistak
16-02-2004, 21:54
sa nawet fajne aluminiowe statywy na allegro za okolo 90 zeta
zlozone maja okolo 35cm a po rozlozeniu okolo 1,5
mialem jeden taki lecz utopil mi sie w jeziorku dobrze ze z aparatem nie polecial
:o

Vitez
16-02-2004, 21:59
Fajnie ze przypomniales... mialem obfocic i wystawic w "sprzedam" . Eh skleroza ... a statyw sie kurzy ;) (zartuje - w pokrowcu lezy).

Arek 1249
19-02-2004, 21:58
Jak chcesz robić zdjęcia ze statywu to nie jest istotne czy będzie to Canon A60 , czy analog 30 . Statyw aby był funkcjonalny i spełniał swoja rolę musi być stabilny ,a co zatym idzie ciężki. Fakt,ze jest nie wygodny w noszeniu ale cos za coś. Lekki statyw przy jajlżejszym wietrze będzie drgał i ze zdjęć nocnych kicha.

Vitez
19-02-2004, 22:23
Jak chcesz robić zdjęcia ze statywu to nie jest istotne czy będzie to Canon A60 , czy analog 30 . Statyw aby był funkcjonalny i spełniał swoja rolę musi być stabilny ,a co zatym idzie ciężki.

Jest istotne. Do kompaktow moga sie nadawac lzejsze statywy aluminiowe (o ile nie ma silnego wiatru czy jakis TIR obok nie przejezdza ;) ), za to ciezkie 3kg metalowe statywy nie sa konieczne do kompaktow cyfrowych wagi i gabarytow A60. Za to metalowego korpusu analogowego nie umieszczalbym na zadnym lekkim, aluminiowym statywie niezaleznie od okolicznosci bo i tak i tak bylby niestabilny (duzy ciezar na lekkiej podporce mocniej sie chybocze niz maly ciezar na tej samej lekkiej podporce).