PDA

Zobacz pełną wersję : PIXMA iP7250 vs. PIXMA iP4950 Którą wybrać ?



Fotograf1995
10-02-2013, 11:26
Planuję kupić drukarkę, która da mi przyzwoitą jakość druku foto. Problemem jest ograniczenie finansowe, nie chciałbym przekroczyć 400 zł. Myślałem o PIXMie iP4950 albo o PIXMie iP7250. A może polecilibyście jakiś inny model ?

crazy
10-02-2013, 12:17
Bierz 4950, bardzo dobra, mocna drukarka, można do niej podpiąć CISA

koraf
10-02-2013, 14:49
Planuję kupić drukarkę, która da mi przyzwoitą jakość druku foto. Problemem jest ograniczenie finansowe, nie chciałbym przekroczyć 400 zł. Myślałem o PIXMie iP4950 albo o PIXMie iP7250. A może polecilibyście jakiś inny model ?
Rozważ zakup epson P50, parę tygodni temu kupiłem własnie P50 (rozważałem również canon, tym bardziej że mam również ip4200) w mojej ocenie zdecydowanie lepszy wydruk, lepszy również niż z fotolab (z jakimi miałem do czynienia). Przy użyciu odpowiednich profili do drukarki P50 mam obrazek dokładnie jaki widzę na kalibrowalnym eizo. Zdecydowanie polecam !.

Juriko
10-02-2013, 16:57
Do używania Epsonów trzeba mieć mocne nerwy, jedna dysza niedrożna i już widać paski na wydrukach. W Canonie takich atrakcji nie uświadczysz. Pixmy Canona z 1 pikolitrowymi dyszami dają bardzo dobre wydruki. Tania MG5150, podobna do IP4950, nie ma tylko drukowania na płytach, za to ma skaner, drukuje bardzo dobre zdjęcia i to na tanich zamiennikach. Tak jak obrobię zdjęcie tak mi wydrukuje, niespodzianek brak. :)
Pytasz o IP7250. Jeśli potrzebujesz Wi-Fi i druk na CD/DVD to oczywiście to będzie lepszy wybór, jeśli nie, to MG5150.

digger-gp
11-02-2013, 15:27
Rozważyłbym też pixme PG6250 ....................... za trochę więcej niż 400zł skoro mowa o P50

Miałem epsona PX650(opowiednik P50) z ciss'em i tuszem Lyson FotonicXG.. miałem też pixmę iP4500 - naprawdę fajna drukareczka z fajnym sterownikiem. Jeśli chodzi o zdjęcia kolorowe.. różnice w jakości na korzyść P50 w zasadzie do pominięcia. B&W z epsona są raczej do kitu, a ta pixma PG6250 z dodatkowym tuszem szarym może tu powalczyć przy min kropli 1pkl. Ma też skaner oraz czarny tusz pigmentowy i druk dwustronny to tekstu.
Użytkowałem PX650 z cissem i nie miałem żadnych problemów.. natomiast iP4500 zdechł był sobie niedługo potem jak zapodałem mu wcale nie najtańsze zamienniki z ebay'a - wszystko było w porządku i nagle na teście dysz zniknął pasek tuszu pigmentowego a zaraz potem otrzymałem komunikat że drukarka jest niepodłączona. Po wyłączeniu nie dała się już włączyć. Na forach wyczytałem że one tak mają i najtańszy sposób reperacji to wyrzucić(przez okno) i kupić nową. Do użytkowania canonów na zamiennikach trzeba mieć wiedzę co jak.. Na jednym z forów TUTAJ (http://www.nifty-stuff.com/forum/viewtopic.php?id=8165) użytkownik pisał że wszystkie jego drukarki canona psują się mniej więcej po trzech latach.. i to niezależnie od tego czy były użytkowane intensywnie, czy tylko trochę.. ta moja pixma miała właśnie coś około 3-ech lat i poprzedni właściciel niewiele ją używał... :lol:

jools
13-02-2013, 15:18
A czy jest sens jeszcze kupować cos z serii MP ? np. PIXMA MP550/MP560 ?