PDA

Zobacz pełną wersję : EOS Utility, jak zmusić



jan pawlak
09-02-2013, 19:51
Chcę na wyjazdach przeglądać zrobione zdjęcia które są zapisane w body.
Chcę na podręczny sprzęt, z body poprzez kabel, przy pomocy EOS Utility ściągnąć tylko *.jpg bez *.RAW

Nie umiem tego ustawić.

jp

mk
10-02-2013, 01:23
Możesz ustawić sortowanie plików poprzez TYP, więc podzieli Ci na pliki jpg i raw, kopiujesz tylko pliki jpg i przeglądasz ; )

jan pawlak
10-02-2013, 07:11
Możesz ustawić sortowanie plików poprzez TYP, więc podzieli Ci na pliki jpg i raw, kopiujesz tylko pliki jpg i przeglądasz ; )

Dzięki za wsparcie.
Muszę jednak uściślić.

Zapisuję zdjęcia w RAW.
Mam możliwość wstępnej oceny zdjęć, zdala od domowego kompa, na ekranie 10 cali.
Wyobrażałem sobie, że zmienię zapis na RAW + jpg (o rozdzielczości zbliżonej do ekranu 10 cali) i tylko te jpeg będę transferował z body poprzez EOS Utility. Soft w aktualnej wersji

Zrobiłem 3 zdjęcia, na karcie jest 6 plików.
W body oraz w Eos Utility widzę tylko 3 pliki, każdy oznaczony symbolem RAW oraz jpg

W body mam wybór :
- jakie pliki transferować
- jaki typ : RAW+jpg czy tylko jpg
wybieram : tylko jpg

W EOS Utility mam wybór :
- pliki do tej pory nie transferowane
- wszystkie
- pliki których transfer został wybrany w body
wybieram : ostanie

Ale okazuje się że transferowane są wszystkie 6 plików, zarówno RAW jak i jpg

Znany jest sposób aby transferować tylko jpgi ?

jp

B o g d a n
15-03-2013, 21:48
Ściągnij najnowszy soft wersję EOS Utility 2.12.3 czyli najnowszą opublikowaną na polskiej stronie Canona:
EOS 6D (http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_6DWG.aspx?DLtcmuri=tcm:125-1010377&page=1&type=download)

W zakładce [Remote Shoting] ustawiasz opcję [In RAW+JPEG mode, only transfer JPEGs to the computer]
pozdro.:)