PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop - różnica w cenie ENG/POL



allxages
03-02-2013, 19:55
Ktoś potrafi wytłumaczyć skąd tak duża różnica w cenie na korzyść wersji polskiej?
Jak już to spodziewałbym się raczej odwrotnego podejścia...

No i pytanie dodatkowe - kupując wersję polską, można jakoś przełączyć się (ściągnąć translacje z sieci?) do wersji angielskiej?

Merde
03-02-2013, 21:24
Też mnie to zastanawiało, może próba ewentualnej ochrony rynku (w krajach, gdzie PS może być droższy)?
Polskiej wersji nie sprzedasz raczej poza Polską.

airhead
03-02-2013, 22:22
Ktoś potrafi wytłumaczyć skąd tak duża różnica w cenie na korzyść wersji polskiej?
Jak już to spodziewałbym się raczej odwrotnego podejścia...

No i pytanie dodatkowe - kupując wersję polską, można jakoś przełączyć się (ściągnąć translacje z sieci?) do wersji angielskiej?
dla Polski jest taniej, bo ludzie mają mniej kasy
dystrybutorzy gier też często tak robią

Bolek02
03-02-2013, 22:53
Dokładnie tak - jaki rynek taka cena dystrybucyjna.
Podobnie jest z Win8, teraz można kupić za 69zł mając 7 :)

piwo
03-02-2013, 22:56
Gdzieś czytałem że nie ma opcji ściągnięcia innych języków - masz taką jaką kupisz.

MMM
03-02-2013, 23:53
Ktoś potrafi wytłumaczyć skąd tak duża różnica w cenie na korzyść wersji polskiej?
400zł to faktycznie sporo. Widocznie Adobe zdaje sobie sprawę że to dużo jak na polskie warunki i można obniżyć cenę bo inaczej ludzie i tak ściągną pirata, a polska wersja językowa skutecznie zniechęci innych do kupowania.

Merde
04-02-2013, 00:08
400zł to faktycznie sporo.

Chyba w przypadku upgrade?
Przy zakupie CS6 (nie Extended) różnica to 172 Euro (ponad 700 zł).

strideer
04-02-2013, 01:17
Można zmienić język usuwając odpowiednie pliki z odpowiedniego folderu - przynajmniej w Windows. Na makach też pewnie da radę, poszukaj sobie w sieci jak.

ArtMoon
08-02-2013, 22:16
strideer nie za bardzo można. Próbowałem spolszczyć swojego szopa którego kupiłem w wersji eng poprzez zamianę plików w katalogu lang i wybraniu w prefs wersji językowej PL. Po uruchomieniu komunikat, że mój klucz licencyjny działa tylko z wersją PS6 ENG a nie z PL. Trzeba było wrócić do wersji po angielsku.

strideer
08-02-2013, 22:23
strideer nie za bardzo można. Próbowałem spolszczyć swojego szopa którego kupiłem w wersji eng poprzez zamianę plików w katalogu lang i wybraniu w prefs wersji językowej PL. Po uruchomieniu komunikat, że mój klucz licencyjny działa tylko z wersją PS6 ENG a nie z PL. Trzeba było wrócić do wersji po angielsku.

W tę stronę (z ang na pol) być może się nie da. W drugą stronę próbowałem na trialu i u mnie działało, tu jest przepis Jak zmienić język polskiego Photoshopa CS6 na angielski. - YouTube (http://youtu.be/xOaYncHmRH4), który ponoć się normalnie sprawdza w wersjach pudełkowych. Ja sam mam wersję chmurową angielską, więc nie bardzo mam jak potwierdzić.

Bolek02
08-02-2013, 22:42
PS6 z angielskiego na polski na pewno się nie da :( Zresztą warunki licencji na to nie zezwalają.