PDA

Zobacz pełną wersję : Toskania fotowyprawa kwiecień 2013



Jacek_Z
02-02-2013, 14:46
Tym razem wszystko postawię na głowie Pierw będzie wątek, zebranie grupy, a potem plan pleneru Nie mogę jednak zwlekać, muszę założyć wątek, bo czasu zostaje zbyt mało. Musimy się zorganizować.

Co mogę napisać:
Plener będzie taki sam albo inny niż rok temu ;-)
Tzn mamy tego samego przewodnika, świetnego toskańskiego fotografa - Jarka Pawlaka.
mamy to samo zakwaterowanie - Agroturismo Bagnolo. Agriturismo Pienza vicino Siena - Apartments in farmhouse for holidays Pienza in Tuscany (http://www.agriturismobagnolo.it/index.html) strona www jest cienka, ale pomieszczenia są bardzo ładne i czyściutkie. Gospodarstwo agroturystyczne jest prowadzone przez polkę, więc zero problemów językowych by poprosić o cokolwiek naszą gospodynię. Wyżerka - pychota. :lol: Wszystko własnej roboty - jogurty, szynki, sery - bajka. To także podróż kulinarna - tak sie okaże.
Zakładam, że jedziemy w 3 samochody, 9 osób. Przy dużym zainteresowaniu możemy jechać w 12, 4 samochody.
cena - 90 euro za dzień plus przejazd (paliwo - zrzuta 3 osób)
termin 6-14 kwietnia (wyjazd z kraju już w piątek, 5 kwietnia)
proszę liczyć, że to jest 8 dni (noclegów) czyli 8x90=540 euro czyli po 4,20 to da 3 tys zł.
Zależy skąd startujemy w Polsce - załóżmy, że by dojechać tam mamy 1600 km w jedną stronę (jedzie się kilkanaście godzin). Na miejscu zrobimy też blisko 1,5 tys k więc w sumie to da około 4,5 tys km.
W zeszłym roku byliśmy dłużej (11 dni) tras zrobiliśmy więcej (w sumie prawie 5 tys km) a koszt paliwa (i opłat za autostrady, parkingi itd) i koszt (umownie tak to będę określał) paliwa to było około 800 zł na osobę (a zakładaliśmy więcej, 1 tysiąc i to przy mniejszym kilometrażu)
W tym roku załóżmy, że ta kwota będzie mniejsza - mniej dni to mniej km, paliwo ... tańsze niż rok temu, euro .. tańsze niż rok temu. 800 zł wystarczy.
Ale ... zakładam, że będziemy mieli w miarę oszczędne auta - tak jak w zeszłym roku dieselki 1,6 1,8 i 2,0 l. czwarte auto żłopało dużo, ale mam pomysł jak to zrobić by ono nam nie zawyżało średniej (gdyby się okazał jakiś wypasiony wóz z 4 l silnikiem)

Zapisując się na Toskanię proszę zaznaczyć czy oferuje sie swój samochód czy chce się być pasażerem u kogoś.
Składając grupę będę musiał brac pod uwagę kilka czynników, nie tylko kolejność zgłoszeń, ale i właśnie samochody, to czy ktoś je oferuje. Rok temu było OK, oferowano 5 samochodów na 12 osób (oczywiście pojechały 4 auta).

W Toskanii idzie sie zakochać i nijak nie może byc przereklamowana :D
Ja bardzo chętnie pojechałbym na dłużej niż tydzień i ... jest taka opcja! Możemy być 2 tygodnie, możemy w kolejnym tygodniu zmienic kwaterę by byc bliżej innego regionu. Możemy zajrzeć nad morze, możemy .... wszystko.
Ale skupmy się nad grupą na ten tydzień. A wtedy gdy nas będzie 9 to porozmawiamy o naszych preferencjach czy długości pobytu. W końcu jest kilka samochodów - ktos może wrócic do kraju, a kto inny zostać dłużej.

Mnie zachwyciły następujące miejsca: Siena, Asyż, Orvieto (te 2 miasta to Umbria, nie Toskania) Bagnoregio, Pitigliano, San Gimignano, (Florencja nie wszystkich zachwyciła - mnie tak, katedry + Uffizi). To co wytłuściłem to właściwie zestaw obowiązkowy.
Pytanie czy grupa będzie miała parcie wyłącznie na krajobraz i wschody (to oczywiste, że będziemy robić) czy też będzie mocno zainteresowana zwiedzaniem miasteczek. Sa tam co krok cudowne katedry, dzieła sztuki itd. Nowej grupie trzeba będzie to pokazać. A jeśli będą "starzy" uczestnicy poprzedniego pleneru to pojedziemy w miejsca w jakich nie byliśmy. Ostatnia opcja - "starzy" pojadą w pewne dni gdzie indziej niż "nowi". Ale wolałbym uniknąc takiej opcji, z kilku powodów.

Proszę pytać, byłem rok temu to mogę odpowiadać.
Zapisy w wątku albo poprzez PW. Na PW prosze podać nr tel, skontaktuję się, udzielę obszerniejszych informacji.
Fot: Jarosław Pawlak

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://pcdn.500px.net/3729596/60841f15d370ca2595d9c1c01b15b6d6c579f28d/4.jpg)

Jacek_Z
25-03-2013, 01:13
UWAGA. Kilka czynników spowodowało, że nie robię tego w kwietniu (może i dobrze - pogoda). Ale to nie znaczy, że nie robie tego wcale. Najprawdopodobniej "spadnie" w kalendarzu ten plener na wrzesień. Osoby chętne prosze o PW z podawaniem nr tel, będziemy to uzgadniać.
Zmieni się chyba tez cena, miejsce noclegu i pare innych rzeczy :) (to, że jedziemy do Toskanii - pozostaje :)) będzie taniej ale będzie nocleg ze śniadaniem, a popołudniowe posiłki będziemy płacili na miejscu - tam gdzie danego dnia będziemy.

Dobrze by było zmienic tytuł wątku i parę akapitów, bo ktos przeczyta począteczek i pomyśli, że to nieaktualne.