PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PIXMA MG8250 czy inna o podobnych cechach ?



Kania
27-01-2013, 01:23
To mój pierwszy wątek i pierwsze pytanie do fotografów. Czy posiadając amatorski sprzęt foto [Canon EOS 400D] warto jest szukać drukarek foto z najwyższej półki cenowej. Czy raczej nie ma takiej potrzeby ? Proszę o argumenty w wypowiedziach.



Z wielogodzinnych poszukiwań drukarki foto wyłoniła się:


Canon PIXMA MG8250.


Czy ktoś z was posiada tę drukarkę ?


Drugim modelem do wyboru jest:

Epson Stylus Photo PX830FWD lub Epson Photo Expression XP-850.


O tych modelach mogę podyskutować, chyba że macie inne propozycje równie dobrego sprzętu ? Moim kryterium wyszukiwania jest urządzenie wielofunkcyjne zaprojektowane z naciskiem na drukowanie foto.


Wracając do tej pierwszej Canon mam kilka pytań:


1. Czy posiada ona w zestawie soft do obsługi formatu RAW ?
2. Jaka jest szybkość skanowania dokumentu na max. ustawieniach
3. Czy ktoś mi może faktycznie potwierdzić zaletę tej drukarki do foto czarno białego ?
4. Co to znaczy, że funkcja Bluetooth jest dostępna "opcjonalnie" ?

I pytanie może naiwne ale chciałbym wiedzieć jaka jest praktyczna droga od skanu do wydruku ?

konkretniej
chcę zeskanować fotografię i wydrukować jej kopię bez żadnych zmian . Ile czasu to zajmie ?

Czy znajdzie się jakiś posiadacz tego modelu ?

puncio
27-01-2013, 01:53
cześć
posiadam Canon Prixma IX6550 i nie moge powiedzieć o niej złego słowa, fantastyczny wydruk, format A3, tusze zakupuje z ebay po 8 funtów (mieszkam w UK) za 10 pojemniczków czyli 2 full zestawy. czego więcej trzeba.
poprzednio miałem Epsona ale po wielu godzinach czytań recenzji , postów itd. jednak canon. Seria Prixma to seria do drukowania fotografii więc tego czego nam trzeba.

Kania
27-01-2013, 02:31
tusze zakupuje z ebay po 8 funtów (mieszkam w UK) za 10 pojemniczków czyli 2 full zestawy. czego więcej trzeba.
Czyli rozumiem, że zamienniki ładnie drukują ? No do mojej to będzie kosztował 13 funtów za 10x ale też dobrze.

A jak z "piciem" tuszu w PIXMAch ? Podobno na najwyższych ustawieniach jakości traci się tusz a jakość jest niezauważalna ? A przy A3 formacie ? jestem ciekaw ?

Tim
27-01-2013, 11:11
ja mam mg6250 ( czyli model niższy od tego który Tobie się podoba, róznica taka że mój nie skanuje kliszy;p i nie jest matowy)
druk jest fenomenalnej jakości, a3 nie drukuje, maks to a4, ale nie rozpozna się czy to z labu czy nie. Tusze zamienniki działają tylko niektóre, trzeba sobie wypróbować.
Ja próbowałem 4 rodzaje zamienników i tylko jedne z nich dobrze drukują. Aczkolwiek lepiej się przejechać na kilku niż płacić prawie 300zł za oryginalny jeden zestaw:] Reszta ma obrzydliwy fioletowy zafarb, nawet na cz/b zdjęciach. Ogólnie bardzo fajny sprzęt, milo że bezprzewodowy, ale nie opłaca się go kupować jeśli chcesz sporadycznie coś drukować. Za każdym razem jak uruchamiasz drukarkę np po 2-3 tygodniach, to przed wydrukiem rozgrzewa się z 5 minut i zużywa masę tuszu. Dlatego wolę ją uruchamiać jak mam np 20 zdjęć albo nadruków na dvd do zrobienia.

Kania
27-01-2013, 21:54
Tak ten niższy model mg6250 daje te same parametry drukowania.
No i ma też punkt dostępowy wifi n.

Czy próbowałeś coś drukować z podłączonego do niego np. smartfona ? (tekst lub jpeg)
Czy drukowałeś coś na najgrubszym papierze 300 g/m2 ? (ciekaw jestem bo Epson nie radzi sobie z takimi grubościami)
A czy skaner dobrze pracuje ?
Czy funkcja Full HD Movie Print do drukowania wybranych klatek z filmów HD dotyczy tylko filmów nagranych EOSem czy da sięto obejść ?

Z przyjemnością poczytam co to cudo potrafi ?

puncio
27-01-2013, 22:11
Na zamiennikach jak na oryginałach jesli mowa o IX6550, nie widze roznicy, ostatnio obskoczyłem 2 sesje , po każdej około 50 printów w A4 no i jeszcze było czym drukować, koszt jak napisałem wczesniej 4-5funa za komplet więc koszt około 1-dnej fotografii. tym bym sie nie przejmował bo ważniejsza jest jakość, jak przedmówcy pisali musisz trafić na dobre zamienniki, szukaj od sprzedawców z bardzo dobrą frekfencją kupujących i bez nagannych postów. bez paniki pisz i pytaj sprzedawcy zanim zakupisz, 2-3 maile nie bolą a zaoszczędzisz -)

Kania
28-01-2013, 11:29
Porównując te dwa modele Canon PIXMA MG6250 i MG8250 to najlepiej jest kupić ten niższy model. W internecie nie ma żadnego testu skanera filmów a do samego skanera czy w jednym czy drugim modelu są zastrzeżenia.

W dodatku MG6250 jest prawie połowę tańszy więc kupno MG8250 dla tylko przystawki do skanera to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Może zgłoszą się tu następni posiadacze i coś więcej powiedzą o tych drukarkach ?

puncio
28-01-2013, 12:40
myslę że jesli skupić się na jakości i przeznaczeniu to lepiej wybrać opcję samej drukarki niż kombajnu, ich przeznaczeniem jest wielofunkcyjność przydatna w biurze lub na biurku nastolatki która skanuje co się da i drukuje aby powiesić to na ścianie -) śmiesze ale prawdziwe. jakość kosztem kompatybilności ze światem coś w tym rodzaju. tak bynajmniej z mojej stony to wygląda, choć czasem faktycznie kasa bierze przewagę i wtedy Jan miał by rację .

Kania
28-01-2013, 13:06
puncio

Spędziłem na internecie łącznie 24 godziny na specyfikacjach drukarek artamentowych. Szukałem oczywiście drukarki do foto I wyobraź sobie, że znalazłem tylko te podane (trzy) modele w tym wątku. Także w tej klasie sprzętu nie ma natłoku :-) modeli :-).

Jeśli chodzi o wifi to oczywiście tylko zabawa ale ja chcę używać drukarki z poziomu rutera i zdalnie z www. Dlatego wielofunkcyjność jest moim priorytetem. Co prawda zgadzam się, że do samego druku foto nie ma co się rzucać na all-in-one.

Gdybym rozumiał potrzebę formatu A3 to na pewno bym nie szukał tych wszystkich udziwnień :-)

Czy dwie kartki A4 połączone w jeden plakat mocno rzucą się w oczy powieszone np. na ścianie ?

puncio
28-01-2013, 15:13
napewno zauwazysz polaczeniew bardzo kontrastowych fotkach , B/W czy portretowych, zgubisz na pewno w fotach z ciepla barwa kolorow i kolorowych ogolnie jak tych z plenerowych, poza tym czesto gesto nie dopasujesz idealnie brzegów papieru i jego zawartosci jako zdjecia , pomoze ci w tym rama o ile takowa bedziesz mial. a jednak a3 robi wrazenie, sam coraz czesciej sprzedaje tego typu format. koszt stosunkowo nie wiele wyzszyod a4, płace za 100 hp 200g a4 dla przykladu okolo 6-7funtow a 50kartek a3 z ebaya mam za 11, szalu nie ma jesli chodzi o roznice -)) wielofunkcyjnosc z poziomu rutera tez by mi sie przydala heheh ale przekonalem sie co do jakosci po testach z ostatnim kombajnem epsona. rozumiem twoj wybor ale polecam zastanowic sie nad konkretem -)) pozdro.

Kolekcjoner
28-01-2013, 15:50
myslę że jesli skupić się na jakości i przeznaczeniu to lepiej wybrać opcję samej drukarki niż kombajnu, ich przeznaczeniem jest wielofunkcyjność przydatna w biurze lub na biurku nastolatki która skanuje co się da i drukuje aby powiesić to na ścianie -) śmiesze ale prawdziwe. jakość kosztem kompatybilności ze światem coś w tym rodzaju. tak bynajmniej z mojej stony to wygląda, choć czasem faktycznie kasa bierze przewagę i wtedy Jan miał by rację .

A używałeś tej drukarki, że piszesz o tych nastolatkach ;). Nie każdy potrzebuje od razu HiEndowej jakości, a zapewniam Cię że do zastosowań biurowych i to nawet zawodowych czy domowych i to dla wymagających jakość tego co wychodzi z tej drukarki, skanera, druku płyt wystarcza aż nadto.

Żeby osiągnąć tę wymarzoną mityczną jakość to trzeba zainwestować w dużo droższe urządzenia i celowo używam tu liczby mnogiej.

Kania
28-01-2013, 20:53
Żeby osiągnąć tę wymarzoną mityczną jakość to trzeba zainwestować w dużo droższe urządzenia i celowo używam tu liczby mnogiej..

Nie no nie ma co przesadzać. Canon przysięga taką samą jakość jak w zakładzie fotograficznym swoich drukarek, Epson przysięga jakość lepszą od minilabów na mieście. Jestem w stanie w to uwierzyć należy tylko pamiętać, że urządzenie obsługuje na końcu ...
tylko człowiek:-) a pomiędzy urządzeniem a wydrukiem jest jeszcze papier, jakość tuszy i ... pogoda :-)

Tim
28-01-2013, 22:36
jak dla mnie te urządzenia sprawują się rewelacyjnie. Jak wspomniałem mam MG6250, jest świetny do wszystkiego. Poza oczywistym drukowaniem zdjęć i nadrukami na cd, bardzo mi się przydaje zwłaszcza funkcja skanu i zapisu na pendriva, bezprzewodowe sterowanie tez jest fajnie- o jeden kabel mniej na biurku, a i żona z pietra pod spodem z komputera sobie coś może podrukować. Jedynym minusem jest strasznie długi okres czekania aż się rozgrzeje tusz, jak się człowiek spieszy to szlag trafia....
i też potwierdzam że nie opłaca się dopłacać do 8250:] choć matowa drukara wygląda dobrze;p (tylko czerwonego paska nigdzie nie wrzucili :D)

Kania
29-01-2013, 12:15
Jedynym minusem jest strasznie długi okres czekania aż się rozgrzeje tusz, jak się człowiek spieszy to szlag trafia....

Właśnie podobno w tym momencie są największe straty tuszu. A mógłbyś napisać ile to trwa ? Czy to jest ten moment kiedy drukarka przechodzi ze stanu uśpienia do gotowości ? Czy z całkowicie wyłączonej drukarki ?

Wygląda na to, że jest to drukarka do foto i może mieć problemy z innymi papierami. Nie potrafi ona np. drukować na kartach pocztowych. Czy to jest związane z formatem kartki pocztowej czy jakieś inne przyczyny? Ma też inne niedogodności (chciałem podlinkować ale polska strona Canona nie działa).

Tim
29-01-2013, 19:37
dzieje się to zazwyczaj przy pierwszym drukowaniu, nie ważne czy była wcześniej włączona czy nie. Czasami nawet potrafiła się rozgrzewać dłuższą chwilę, gdy 15 minut wcześniej drukowałem sporo stron. Na starcie trwa różnie, ale często nawet 3-4 minuty i rzeczywiście zużywa strasznie dużo tuszu. Więc ogólnie nie polecam jak chce się wydrukować stronę czy dwie, i lepiej jest mieć jakieś inne urządzenie do drukowania słabej jakości i w szybkim tempie, chyba że ktoś ma zawsze trochę więcej czasu;)

Kania
30-01-2013, 12:04
Czyli mamy jej poważną wadę, która przy tej renomie marki wygląda na dziecinny błąd. Jest to błąd albo sterownika albo samych dysz, chociaż specjalistą nie jestem. Bał bym się tej drukarki zostawić na dłużej bez używania. A i po okresie gwarancyjnym nie wiadomo co będzie ? Mnie interesują krótkie ale regularne (codzienne) wydruki.

Ale ta drukarka (ten wyższy model) ma nagrodę TIPA 2012 za najlepszą wielofunkcyjną drukarkę fotograficzną.

Albo się potwierdza to co mówił puncio, żę all-in-one kombajny to gnioty. Ale jeszcze z niej nie zrezygnowałem:-.

Idealnego produktu nie ma ale moim zdaniem nie dlatego, że w XXI nie może tak być - jest to polityka koncernów :-) (ano lubię sobie pogadać:-)). Pozdrawiam