PDA

Zobacz pełną wersję : 300d i lampa



Niedzwiedz
07-09-2004, 13:40
nie wiem ale chyba jeszcze tego nigdzie nie widziałem pytania

dlaczego w 300d jak podnosze lampe wbudowana w trybie Av to czas wyswietla mi np. 1sek a nie standardowo z lampa powiedzmy 1/60 ?

bo w trybie Tv to zrozumiem ze nie przymknie przysłony !!

czyli tak sobie myle ze tylko tryb pracy P (no i manual) jest dobry do pracy z lampa blyskowa

podobnie sie dzieje z 550EX podpieta ?

czy tak ma byc ? bo w sumie lubie robic na TV i Av na manualu nie lubie

Krzychu
07-09-2004, 15:05
nie wiem ale chyba jeszcze tego nigdzie nie widziałem pytania

dlaczego w 300d jak podnosze lampe wbudowana w trybie Av to czas wyswietla mi np. 1sek a nie standardowo z lampa powiedzmy 1/60 ?

bo w trybie Tv to zrozumiem ze nie przymknie przysłony !!

czyli tak sobie myle ze tylko tryb pracy P (no i manual) jest dobry do pracy z lampa blyskowa

podobnie sie dzieje z 550EX podpieta ?

czy tak ma byc ? bo w sumie lubie robic na TV i Av na manualu nie lubie

Instrukcje czytałeś ? Jest dokładnie napisane, w Av i TV jest mierzone światło zastane. Z 550 EX będzie dokładne tak samo. Polecam http://www.photonotes.org/eos-flash

Vitez
07-09-2004, 17:01
Przeczytaj w instrukcji.

W 10D custom function to zalatwia umozliwiajac zafiksowanie w Av czasu 1/200. W 300D pozostaje ci tylko Manual.

Leo
07-09-2004, 19:54
Pozostaje jeszcze wgrać firmware "by wasia" i też masz 1/200 sek. w AV jak w 10D. :wink:
Pozdr.

Niedzwiedz
10-09-2004, 13:37
tak zrobilem i mam 1/200
ale szkoda czasam ta 1/60 z lampa sie przydaje mozna tlo naswietlic ladnie no coz pogodze sie z Manualem jednak po przesiadce z EOS5 na d30 a teraz na 300d bedzie to trudne :(

Tequil
10-09-2004, 16:45
1/200 :oops: :oops: :oops: ech! ...boli

Vitez
10-09-2004, 23:33
tak zrobilem i mam 1/200
ale szkoda czasam ta 1/60 z lampa sie przydaje mozna tlo naswietlic ladnie no coz pogodze sie z Manualem

Ustawienie Custom Function zeby w trybie Av wymuszal 1/200 a przeslone sobie dowolnie dobierasz daje ci identyczne naswietlenie z lampa jakbys w trybie M rowniez dal czas 1/200 i przyslone dowolnie dobieral :roll: . Dlatego nie rozumiem tej awersji do M... nastawiasz czas jaki potrzebujesz, nastawiasz przyslone jaka potrzebujesz a reszte swiatla aparat bierze z lampy.
Ja akurat trybu M uzywam tylko z lampa by nie obawiac sie o niedoswietlenia czy przeswietlenia a bez problemow miec kontrole nad czasem (zmieniam go gdy na opdgladzie zobacze ze za malo swiatla z tla weszlo, albo gdy wydluzam ogniskowa i wiem ze moge poruszyc) oraz przyslona (glebia ostrosci - rowniez podglad sie klania).
Przy umiejetnym uzyciu FEL-a i czasem niedoswietleniu lampy o -1/3 (oraz softbox) histogram zazwyczaj wykazuje bardzo prawidlowe naswietlenie :)