PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica pomiędzy statywami (600R vs C-600)



GWTBialy
20-01-2013, 00:51
Witam.

Od czasu do czasu przy użyciu mojego 550D nagrywam też filmy. Staram się ulepszyć jakość moich materiałów, dlatego zastanawiam się nad kupnem statywu wideo.

Otóż posiadam statyw Velbon Sherpa 600R, ale z tego co mi wiadomo, jest to sprzęt typowo pod fotografię. Ruch rączki nie jest płynny, przez co praktycznie nie da się nagrywać np. jadących samochodów mając aparat podpięty na statyw.

I teraz moje pytanie: czy statyw Velbon C-600 (Velbon C-600 + pokrowiec - Statyw - Fotozakupy.pl (http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,9875s)) będzie sprzętem zdecydowanie innym niż sherpa 600R? Jego głowica wideo powinna dawać lepsze efekty niż mój statyw foto.

Wybaczcie moja niewiedzę w tym temacie, ale chciałbym się dowiedzieć, czy warto inwestować ~200 zł w tego typu statyw. Ważne żebym odczuł rożnicę w filmowaniu pomiędzy nim a Sherpą 600R.

Kolekcjoner
20-01-2013, 01:27
Wybaczcie moja niewiedzę w tym temacie, ale chciałbym się dowiedzieć, czy warto inwestować ~200 zł w tego typu statyw.

Nie, nie warto z tego punktu widzenia o którym piszesz.

GWTBialy
20-01-2013, 02:09
Czyli głowica w C600 również niezbyt nadaje się do dynamicznego nagrywania, tak jak wspomniałem, samochodów? Głównie chodzi mi o zawody driftingowe.

Z tego co przeczytałem, C600 dysponuje głowicą olejową kulową, która podobno nadaje się zdecydowanie lepiej do panoramowania niż ta która mam w Sherpie.

salas
20-01-2013, 10:59
dokup samą głowicę video, w sherpie jest chyba wymienna ?

homesicalien
20-01-2013, 11:03
Jest wymiennia. Jeśli nogi Ci pasują, wybierz sobie optymalną głowicę. A głowicę sherpy chętnie odkupię :)

Kolekcjoner
20-01-2013, 12:19
Z tego co przeczytałem, C600 dysponuje głowicą olejową kulową, która podobno nadaje się
Tak to dobre stwierdzenie - "podobno się nadaje". Natomiast filmować bym z tego za nic nie chciał. Te głowice nie dają pełnej płynności, to namiastka dobra do filmowania dzieci w ogródku.

MAF
20-01-2013, 13:39
Tak to dobre stwierdzenie - "podobno się nadaje". Natomiast filmować bym z tego za nic nie chciał. Te głowice nie dają pełnej płynności, to namiastka dobra do filmowania dzieci w ogródku.

A jesteś w stanie polecić coś sensownego za w miarę nieduże pieniądze?

GWTBialy
20-01-2013, 14:36
dokup samą głowicę video, w sherpie jest chyba wymienna ?

O, to jest bardzo dobra wiadomość. Nie wiedziałem, że głowica w Sherpie jest wymienna :) Nogi oczywiście są bez zarzutu, dlatego można zastanowić się nad zmianą głowicy.

Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jak wymienia się głowicę? Być może w Internecie jest jakaś instrukcja, lub ktoś mógłby opisać swoje doświadczenia krok po kroku.

Skoro nie polecacie C-600, to jego głowica Velbon PH-368 to chyba nie byłby najlepszy zakup. Wiem, że polecanym sprzętem jest Manfrotto 701HDV. Wydaje się, że do kwoty 400 zł mógłbym dozbierać skoro sprzęt ma być porządniejszy. Teraz tylko pytanie - czy polecacie ten model? Ogólnie powiedzmy, że budżet to 400, max. 500 zł. Znalazłem informacje że do zamontowania manfrotto potrzebna będzie przejściówka - czy ona dołączana jest w zestawie? I jeszcze jedna kwestia - czy głowica taka jak Manfrotto nadawałaby się do fotografii? Bo nie ukrywam, oprócz filmowania statywu używam też do foto.

homesicalien
20-01-2013, 15:01
Toż to gwint zwykły. Chociaż próbowałeś? Ino potrzebna jest redukcja np mosiężna, ale jest chyba wkręcona w głowicę. Nogi mają mały gwint męski. Głowica duży żeński z przejściówką.