PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z drukowaniem epson P50



koraf
15-01-2013, 23:35
Dzisiaj otrzymałem nową drukarkę epson P50. Uruchomiłem wszystko zgodnie z instrukcją, zainstalowałem najnowszy sterownik 6.62 (do win7 64-bit). Zrobiłem test drukowania i przeprowadziłem czyszczenie głowic i mam problem z wydrukiem zdjęć. Uruchamiam drukowanie (obojętnie w jakim formacie) pojawia się status wydruk complete, drukarka drukuje pasek ze zdjęcia szer. ok. 2-3 cm i wyrzuca papier.
Drukarka pokazuje tusze jako oryginalne epson i już nie wiem co robić ?
Może ktoś z użytkowników miał taki problem ?
Liczę na pomoc :D. Pozdrawiam.

Tyrus
19-01-2013, 01:24
spróbuj odinstalować stery, i jeszcze raz zainstalować ale z płytki z tego co wiem jest tam wersja 6.0. Mam taką samą drukarkę i zdarzało mi się, że po zainstalowaniu sterów szalała, ale jak odinstalowałem i ponownie zainstalowałem jest oki. Tak na marginesie zastanów się nad zmianą zasilania drukarki w system ciss. W swojej przetestowałem to i pracuje na tuszach od drukarki Epson L800 i jest wszystko oki.
Pozdrawiam

koraf
19-01-2013, 12:39
spróbuj odinstalować stery, i jeszcze raz zainstalować ale z płytki z tego co wiem jest tam wersja 6.0. Mam taką samą drukarkę i zdarzało mi się, że po zainstalowaniu sterów szalała, ale jak odinstalowałem i ponownie zainstalowałem jest oki. Tak na marginesie zastanów się nad zmianą zasilania drukarki w system ciss. W swojej przetestowałem to i pracuje na tuszach od drukarki Epson L800 i jest wszystko oki.
Pozdrawiam
Dzięki za opdowiedź :D,
na początku wgrałem stery z płytki (ver.6.61) nie chodziło, poszukałem w necie nowszej wersji (6.62 pod win-7, 64 bit.) również tak samo się zachowywała i w końcu odesłałem do sprzedawcy-sprawdzą, jak coś nie tak z drukarką to wymienią na nową albo zwrot kasy.
Ponieważ dużo nie drukuję kupiłem tzw. wieczne kartridże (do uzupełniania tuszu strzykawką). Z tego co się dowiedziałem to L800 jest niczym innym jak P50+CISS .

simon83
21-01-2013, 15:10
Z tego co się dowiedziałem to L800 jest niczym innym jak P50+CISS .
Z tą różnicą, że w specyfikacji L800 nie ma słowa o tym, że używane przez nią tusze to Claria. W praktyce nikt chyba większych różnic nie zauważył.

koraf
23-01-2013, 18:41
Witam ponownie,
drukarka wróciła ta sama i wg sprzedawcy u niego jest wszystko ok (załączył wydruk). Ponownie zainstalowałem sterowniki i sprawdziłem wydruk strony testowej windows 7 i jest ok. A zdjęcia drukuje dalej tylko kilka cm, bez względu na ustawienia parametrów. Chyba tu musi być inny problem :sad: np. z pamięcią jaką ładuje zdjęcie do systemu ? Gdzie to sprawdzić ? Mam w sumie nowy sprzęt (2012) i wcześniej z ip 4200 nie było takich problemów.
Może ktoś pomoże ?

Juriko
23-01-2013, 20:57
Jeśli można w tej drukarce, to wydrukuj coś bez pośrednictwa komputera.

koraf
23-01-2013, 21:05
Problem jest z win 7 64-bit :-(, pod win XP śmiga :D. Drukuje również tekst pod win7 bez problemu natomiast zdjęcia już nie :sad:. To wygląda tak jakby całe zdjęcie (bez względu na wielkość, nawet 100 kB) nie był w stanie załadować.
Epson P50 nie ma portu na karty.

koraf
23-01-2013, 22:02
Uzupełniam jeszcze tylko, że stara drukarka ip4200 również bez problemu śmiga z win 7 -64 bit.

ArtMoon
24-01-2013, 00:20
Mam dokładnie tę drukarkę + CISS, drukarka jako sieciowa dla 3 kompów z win 7 64bit, żadnych problemów, drukuje wszystko od a do z.
Może podłącz pod inny komp z 7-64 i wtedy będzie można któreś z urządzeń wyeliminować jako to z usterką.

Juriko
24-01-2013, 00:47
Próbowałeś podłączyć drukarkę pod inny port USB?
Warto też sprawdzić czy w Menedżerze urządzeń w zarządzaniu energią Głównego koncentratora USB jest odhaczona opcja umożliwiająca wyłączanie urządzenia w celu oszczędzania energii.

simon83
24-01-2013, 00:49
Potwierdzam, u mnie również na Win 7 64-bit działała poprawnie. Drukowanie spod PS i PrintCD.

koraf
24-01-2013, 08:58
Mam dokładnie tę drukarkę + CISS, drukarka jako sieciowa dla 3 kompów z win 7 64bit, żadnych problemów, drukuje wszystko od a do z.
Może podłącz pod inny komp z 7-64 i wtedy będzie można któreś z urządzeń wyeliminować jako to z usterką.
Używam drukarki do celów domowych, mam 1 komp stacjonarny (do obróbki zdjęć) z 7 -64 i 1 lapka z XP.

--- Kolejny post ---


Próbowałeś podłączyć drukarkę pod inny port USB?
Warto też sprawdzić czy w Menedżerze urządzeń w zarządzaniu energią Głównego koncentratora USB jest odhaczona opcja umożliwiająca wyłączanie urządzenia w celu oszczędzania energii.
Spróbuję dzisiaj i sprawdzę, dzięki :). Jestem już na takim etapie determinacji, że chyba wezwę service komputerowy do rozwiązania problemu.

koraf
25-01-2013, 18:11
Już po problemie :D, którym był ... USB3. W teorii USB3 jest kompatybilny z USB2 i podobno nie ma znaczenia pod, który port się podepnie urządzenia peryferyjne. Jak się okazało w praktyce ma i to bardzo istotne znaczenie :mrgreen: Dzięki wszystkim za pomoc.

koraf
25-01-2013, 18:50
Tak, naprawdę to ma znaczenie kabelek jaki się podpina pod USB2 lub 3.

Juriko
25-01-2013, 20:54
USB to w ogóle bardzo kapryśne ustrojstwo. ;)