PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podłączyć 2 mikrofony do Canon 600D?



ylk90
12-01-2013, 18:15
Witam Serdecznie.

Jak podłączyć 2 mikrofony Yoga EM-2800 do Canon 600D?
Chciałbym przeprowadzać wywiad przy użyciu dwóch mikrofonów ale nie wiem jak je podłączyć :/

Czytałem w internecie i na forum o różnych adapterach mikserach itp (często przekraczających mój budżet)
Założyłem ten post w celu zapytania jak to zrobić stosunkowo nie dużym nakładem finansowym

bartezzx
12-01-2013, 18:35
Ja to bym zakupil jakis rekorder cyfrowy typu chociazby zoom h1 (jakbys mogl h4n to juz w ogole super) i wtedy jeden wpial w aparat, a drugi do rekordera i sobie polaczyl w postprodukcji

ylk90
12-01-2013, 18:43
a czy jakość dźwięku przy montażu będzie taka sama z obu mikrofonów .. czytałem właśnie o tych zoomach i właśnie ten H4N wszędzie jest polecany ale aktualnie mnie na niego niestety nie stać :/

Kuba1
12-01-2013, 18:55
Witam Serdecznie.

Jak podłączyć 2 mikrofony Yoga EM-2800 do Canon D600?
Chciałbym przeprowadzać wywiad przy użyciu dwóch mikrofonów ale nie wiem jak je podłączyć :/

Czytałem w internecie i na forum o różnych adapterach mikserach itp (często przekraczających mój budżet)
Założyłem ten post w celu zapytania jak to zrobić stosunkowo nie dużym nakładem finansowym Wystarczy adapter mini-jack typu "Y" - teoretycznie powinno działać, o ile mikrofony są dopasowane parametrami do preampu w aparacie. Taniej nie będzie.

ylk90
12-01-2013, 19:30
też się na tym zastanawiam lecz czy dźwięk nie będzie "wariował" i się synchoronizuje ew. ustawienie w sony vegasie tak by po renderowaniu było sii w sensie że zbierze dźwięk z obu mikrofonów ?

djcargo
12-01-2013, 19:33
Do Canona 600d...

ylk90
12-01-2013, 19:40
dokładnie do tego modelu

--- Kolejny post ---

czy zapisze się z obu czy będą jakieś "trzaski" wynikające z tego, że aparat ma tylko jedno wejscie mic

Kuba1
12-01-2013, 19:51
czy zapisze się z obu czy będą jakieś "trzaski" wynikające z tego, że aparat ma tylko jedno wejscie micPrzecież 600D rejestruje dźwięk stereo, ma wejście stereo - podłączasz wtykiem stereo dwa mikrofony, a czy to jest "jeden mikrofon stereo" czy dwa oddzielne mono, nie ma żadnego znaczenia w teorii. Mikrofon stereo, to dwa mikrofony po prostu.

--- Kolejny post ---

Kwestia jest taka, czy do gniazda w aparacie da się wpiąć gotowy adapter Y, czy trzeba go samemu zrobić z wtyczki stereo i dwóch gniazd mono na przewód. Zależy jakie gabaryty ma dany adapter. Nie mam 600D - zajrzałem do specyfikacji na stronie Canona i tam podają, że ma wejście stereo. Na tej podstawie doradzam najtańsze możliwe wyjście w podanym przypadku.

Kolekcjoner
12-01-2013, 20:53
Do Canona 600d...
Poprawione 8-).


dokładnie do tego modelu

--- Kolejny post ---

czy zapisze się z obu czy będą jakieś "trzaski" wynikające z tego, że aparat ma tylko jedno wejscie mic
Jeśli będzie wszystko dobrze polutowane to nie będzie problemu. Ważne żeby jeden mikrofon był podłączony do "tipa", a drugi do "ringa" jacka który wpinasz do aparatu.

ylk90
12-01-2013, 21:01
możesz podać jakiś schemat wizualny zdjęcie schemat jak to zrobić ?

mc_iek
13-01-2013, 11:38
Dokładnie tak samo, jak są zrobione słuchawki. Zresztą jak podłączysz jakiekolwiek słuchawki do gniazda mikrofonowego w aparacie, to zamienią się one właśnie w mikrofony. Oczywiście jakość dźwięku będzie marna ale...

Jeżeli mikrofony mają własne przewody, to ekrany tych przewodów łączysz ze sobą i lutujesz do masy jacka. Jeżeli w przewodach mikrofonowych oprócz masy jest jedna żyła, to przylutowujesz ją do styku pierścienia dla prawego mikrofonu i do styku czubka dla lewego mikrofonu. Jeżeli oprócz masy z mikrofonu wystają dwie żyły, to jedna z nich prawdopodobnie będzie czerwona i traktujesz ją jak napisałem wyżej. Drugą żyłę, prawdopodobnie niebieską lub czarną podłączasz do styku masy w jacku.

Jedna rada - nie kupujcie tanich wtyków jack, bo marnej jakości wtyk potrafi pogrzebać nawet najlepszy mikrofon.

Kolekcjoner
13-01-2013, 14:55
Jedna rada - nie kupujcie tanich wtyków jack, bo marnej jakości wtyk potrafi pogrzebać nawet najlepszy mikrofon.

Otóż to. Do tego polutować taki wtyk to jest masakra (bardzo łatwo przegrzać).

Maver
13-01-2013, 19:37
Jeśli juz chcesz bardzo biedne rozwiazanie bez dodatkowych recorderow albo miksera to o ile wejscie mikrofonowe masz stereo mozesz zrobic sobie kabelek gdzie jeden mikrofon zapniesz na kanal lewy a drugi na prawy.

Kuba1
13-01-2013, 20:02
możesz podać jakiś schemat wizualny zdjęcie schemat jak to zrobić ?Ooops.. Skoro pytasz jak zrobić coś takiego, to znaczy że powinieneś to kupić, albo poprosić o pomoc kolegę który już coś lutował w życiu. Bez urazy. Schematów w sieci znajdziesz pewnie dużo..
Adapter prawdziwy tak wygląda: mini jack 2xmono->stereo (http://prosklep.pl/product/jack_jack_2185/adapter_mini_jackm_stereo__2_x_mini_jackf_mono_lr)
Tu masz tani(detn)ą wersję: trójnik (http://allegro.pl/rozgaleziacz-mini-jack-3-5-stereo-zloty-slim-i2938854928.html)
A tu masz to, czego potrzebujesz, jesli powyższe adaptery nie podejdą gabarytowo do aparatu: Trójnik (http://allegro.pl/rozgaleziacz-trojnik-wt-2-gn-mini-jack-3-5-i2917815580.html) (też "tania" wersja).