PDA

Zobacz pełną wersję : światło 2.8-3.5 w portrecie a GO



sebastiank.
11-01-2013, 11:13
Witam serdecznie,mam T15-55 2.8, obiektyw jest ok. ale mam zapytanie odnośnie robienia portretów 2-3 osobom, robie np. fotkę swoim dzieciom, jedno siedzi obok drugiego lub jedno przed, robię fotkę portrecik ze światłem np.2.8-3.5 i robi się problematycznie z GO, jak ustawię ostrość na 1. dziecko (oczy, twarz) to drugie które jest minimalnie z tyłu wychodzi już nieostre, jak ustawię na twarz dziecka 2. to znowu te z przodu jest nieostre, rozumiem.że można bardziej przymknąć i będzie git, ale chcę wykorzystać dobro obiektywu, w końcu po to go kupiłem. Portrecik z jednym dzickiem nie jest problemem. Poradzcie jak tu sobie poradzić, żeby było ostro na całości. Dzięki za porady. Posiadam 500D

Merde
11-01-2013, 11:32
Fotografuj tak, żeby dwójka dzieci była +/- w tej samej płaszczyźnie względem aparatu.

Bangi
11-01-2013, 12:25
Dokładnie to co napisał Merde, tu nic więcej nie da sie wyczarować.
Niestety z dzieciakami tak jast (zależnie od wieku), że czasem bardzo trudno jest je ustawić w GO, ja nawet z jednym swoim mam ten problem często.
Miej też na uwadze to, że czasem może podobne rozmycie tła uzyskać tele jak fotagrafujesz z dalsza i wtedy możesz mieć większą GO.

sebastiank.
11-01-2013, 13:32
Fotografuj tak, żeby dwójka dzieci była +/- w tej samej płaszczyźnie względem aparatu. to wiem, ale nie zawsze sie tak da, a co jak będzie zdjęcie rodzinne, 4-5 osób? pozostaje przymykać?

jacek_73
11-01-2013, 13:39
... ale chcę wykorzystać dobro obiektywu...

Nie zawsze się da. Czasami trzeba wykorzystać jego zuo.

dzidofon
11-01-2013, 18:14
to wiem, ale nie zawsze sie tak da, a co jak będzie zdjęcie rodzinne, 4-5 osób? pozostaje przymykać?

"Praw fizyki Pan nie zmienisz " ;-). Trzeba przymknąć
Poza tym to jego "dobro", o którym piszesz, akurat w tym przypadku jest "złem", z którego trzeba skorzystać ;-). Po to w obiektywach są przysłony właśnie...

sebastiank.
11-01-2013, 23:52
"Praw fizyki Pan nie zmienisz " ;-). Trzeba przymknąć
... znam,znam, ale myślałem,że starzy "wyjadacze" mają jakiś patent na to. Dzięki wszystkim za opinie.

Merde
11-01-2013, 23:57
znam,znam, ale myślałem,że starzy "wyjadacze" mają jakiś patent na to. Dzięki wszystkim za opinie.

Mamy. Lytro :)

tlustyx
12-01-2013, 00:01
znam,znam, ale myślałem,że starzy "wyjadacze" mają jakiś patent na to. Dzięki wszystkim za opinie.
Starym wyjadaczem nie jestem, ale patent jest dość prosty (choć niekoniecznie efekt będzie zadowalający) odsuń się trochę do tyłu, pstryknij fotkę szerokim kątem, a następnie wykadruj w komputerze i będziesz miał większą GO (jak z kompaktu z małą matrycą).

jacek_73
12-01-2013, 00:03
Mamy. Lytro :)

Proszę...:?...jeszcze ktoś sobie kupi...:-|

zonk
12-01-2013, 02:14
znam,znam, ale myślałem,że starzy "wyjadacze" mają jakiś patent na to. Dzięki wszystkim za opinie.

zrobić 2 osobne zdjęcia i połączyć w jedno w PS
http://www.canon-board.info/tips-and-tricks-38/70-photoshop-tips-and-tricks-56319/
lekcja 8
miłej lektury ;-)