PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka drukarka ??



mariusz2704
11-01-2013, 00:51
Witam, potrzebna mi drukarka do domowego użytku i nie chodzi mi o drukowanie zdjęć bo wiem, że bym musiał kupić coś w stylu r3000. Potrzebuję sprzętu ze skanerem do 500-700 zł. Czy ktoś może coś polecić ??? Do tej pory miałem jakąś hp, ale już jest w śmietniku i widziałem jakąś hp za 300zł 3525 czy coś takiego. Pomoże ktoś bo nie wiem czy brać taką za 300 czy droższą. Z góry dziękuję.

markoz
11-01-2013, 11:36
Witam, potrzebna mi drukarka do domowego użytku i nie chodzi mi o drukowanie zdjęć bo wiem, że bym musiał kupić coś w stylu r3000. Potrzebuję sprzętu ze skanerem do 500-700 zł. Czy ktoś może coś polecić ??? Do tej pory miałem jakąś hp, ale już jest w śmietniku i widziałem jakąś hp za 300zł 3525 czy coś takiego. Pomoże ktoś bo nie wiem czy brać taką za 300 czy droższą. Z góry dziękuję.

Zależy jaki cel sobie stawiasz - jakość czy koszty?

Ja przez pół roku przymierzałem się do celu drugiego.
W końcu po przewaleniu forów zdecydowałem się na Epson SX235W za 239zł (bo głównie do wydruków "szkolnych" potrzebowałem, bo najtańszy z Wi-Fi, drukowania bezpośrednio z aparatu nie potrzebuję - zawsze robię RAWy, bo wg tych co się znają - CISS najlepiej z Epsonem się udaje) + CISS za ok. 75zł (Allegro) + komplet tuszy barwnikowych w butlach 4x100ml za ok. 30zł (Allegro) minus sprzedaż na Allegro oryginalnych kartridży z drukarki (pigmentowe - nie mieszać z barwnikowymi). W sumie wyjdzie około 300zł.

Co prawda użytkuję w sumie dopiero od miesiąca, ale na razie nie żałuję. Raz musiałem resetować kartridż bo drukarka go zgubiła.
Jakość wydruków na zwykłym papierze - powiedziałbym, że średnia - raz zapewne dlatego, że tusz barwnikowy, a nie pigmentowy, a dwa to trzeba by porównać kilka różnych tuszy. Ale, cóż - tniemy koszty, nie ma na co narzekać.
Używana głównie przez dzieci do wydruków szkolnych, ale próbowałem też fotografie i byłem mile zaskoczony. Koszt wydruku foto 13x9 szacuję na poniżej 50gr.

Mam klienta - serwis drukarek - podpowiadali mi, że jeśli koniecznie drukować na oryginałach to jest jakaś ekonomiczna w eksploatacji (tanie oryginalne tusze) seria HP. No, ale CISSu w kosztach nie przeskoczy.

mariusz2704
11-01-2013, 14:44
Coś słyszałem, że ta hp 3525 jest tania w utrzymaniu więc chyba ją kupię. Na super jakości mi nie zależy bo to do domowego użytku tj. jakieś dokumenty druknąć czy coś na skaner wrzucić. Odkładam na ssd to taka mi wystarczy pewnie.

gieldolog.pl
17-02-2013, 22:17
Nie wiem czy mam pecha, ale ostatnio nie mogę dogadać się z nowymi HPekami. Jeden chce się ciągle kalibrować a w drugim szwankuje oprogramowanie do skanowania. W jednym i drugim przypadku instalowałem aktualne oprogramowanie. W końcu wyciągnąłem zakurzonego HP960 i wszystko nareszcie działa :)