PDA

Zobacz pełną wersję : Statystyki zabawy CTJ/GTJ - 2012



akustyk
09-01-2013, 11:25
W ramach ciekawostki male podsumowanie aktywnosci w dziale CTJ/GTJ za rok 2012.

zalozonych watkow: 430


uczestnicy z najwieksza liczba trafien:
Mamrot 24 (a w 2013 jest juz +2 punkciki)
Bahrd 18
Leon007 18
shutter 15
Janusz Body 14
pan.kolega 14
fotokor1 14
dinderi 13
akustyk 13
Selena 12
Hamtaro 11
kosio 10
p0lish 10
mxw 9
mc_iek 9
PawelB 9
michalab 9
Bangi 9
Tornvald 8
VomitroN 8


uczestnicy, ktorych watki generuja najwiekszy ruch*
nick watkow srednia ilosc
model 4 37,25
mxw 9 29,55555556
Tornvald 8 28,5
zaitsev 3 28
gonzo44 4 25,25
MacGyver 5 23,4
Janusz Body 14 23,14285714
Selena 12 22,66666667
dinderi 13 22,07692308
Goomis 4 21,75
* - srednia arytmetyczna, minimum 3 watki w dorobku.

mxw
09-01-2013, 11:41
hehe, no niezłe podsumowanie. 8-)
gratuluję koledze Mamrotowi!
jest rzeczywiście niepokonany.
ja jestem 14. (dobrze, że nie 13.). :wink:

ciekaw jestem, czy podsumowanie zrobiłeś ręcznie, czy zatrudniłeś jakiś skrypt w cobolu/fortranie na RS/6000. :mrgreen:

można by dodać jeszcze analizę średniego czasu potrzebnego na odgadnięcie zagadki (w sekundach lub postach) dla każdego autora oraz stosunek liczby postów ctj/gts do pozostałych dla każdego zawodnika - wyjdzie wtedy, kto tu jest głównym zagadkowiczem, a kto tylko przy okazji. :roll:

Selena
09-01-2013, 11:59
Świetne podsumowanie ! Wieczorem zastanawiałam się właśnie ileż to już kolega Mamrot zagadek odgadł i dlaczego tak dużo :mrgreen: Na liczenie zabrakło mi cierpliwości...

Swoją drogą - ten dział jest świetny, tak ze względów rozrywkowych jak i edukacyjnych :grin:

akustyk
09-01-2013, 12:11
gratuluję koledze Mamrotowi!


bana mu? :D :D :D



ciekaw jestem, czy podsumowanie zrobiłeś ręcznie, czy zatrudniłeś jakiś skrypt w cobolu/fortranie na RS/6000. :mrgreen:

vBulletin dziala na MySQL-u. a ja na codzien robie, co prawda w monetDB, ale to nieodmiennie jest zgodne z jakims tam SQL-em ;)
wyniki zrobil Vitez, de facto, bo ja nie mam bezposredniego dostepu do bazy danych...




można by dodać jeszcze analizę średniego czasu potrzebnego na odgadnięcie zagadki (w sekundach lub postach) dla każdego autora oraz stosunek liczby postów ctj/gts do pozostałych dla każdego zawodnika - wyjdzie wtedy, kto tu jest głównym zagadkowiczem, a kto tylko przy okazji. :roll:
na ile wykminilem tabele vBulletina, wszystkie te informacje da sie dosc latwo wyciagnac, ewentualnie troche wiecej zabawy moze byc przy liczeniu czasow, bo nie wiem na ile MySQL sobie radzie z algebra tego typu danych. ale jakby co mam swoj Apache Pig, to na plikach tekstowych to wyrzezbie ;)

Leon007
09-01-2013, 12:39
I wykres aktywności w zależności od pory dnia i tygodnia. ;)

akustyk
09-01-2013, 12:43
da rade, czemu nie ;)

Mamrot
09-01-2013, 13:21
Dzięki za gratulacje, tak jakoś wyszło.
Podróże w realu i palcem po mapie to moje hobby.


bana mu? :D :D :D
Dopiero się rozkręcam, jestem tu zarejestrowany (ponownie) dopiero od września.
Widzę, że trzeba popracować jeszcze nad generowaniem większego ruchu, przy moich wątkach
bo za łatwe zagadki daję ;-)

mxw
09-01-2013, 13:22
bana mu? :D :D :D
eee, jak już tu kiedyś było powiedziane - Mamrot i tak da radę. :lol:



wyniki zrobil Vitez, de facto, bo ja nie mam bezposredniego dostepu do bazy danych...
a, no i to wiele tłumaczy. pozdrówka, Vitez. 8-)



troche wiecej zabawy moze byc przy liczeniu czasow, bo nie wiem na ile MySQL sobie radzie z algebra tego typu danych.
spójrzmy: TIMESTAMPDIFF(unit,datetime_expr1,datetime_expr2) (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/date-and-time-functions.html#function_timestampdiff)

SELECT autor_watku, AVG(TIMESTAMPDIFF( SECOND, datetime_watku, datetime_postu )) AS czas_sredni
FROM .... LEFT JOIN .... GROUP BY autor_watku;

MySQL spokojnie da radę, gorzej będzie z automatycznym wyznaczeniem wygrywającego posta i jego czasu (datetime_postu) - bo na pewno nie będzie to ostatni w wątku, już prędzej ostatni w wątku post autora kolejnego wątku, ale też nie zawsze...



I wykres aktywności w zależności od pory dnia i tygodnia. ;)
może lepiej nie - wyjdzie kto w pracy albo na jakich zajęciach najwięcej się udzielał. :mrgreen:

akustyk
09-01-2013, 14:48
SELECT autor_watku, AVG(TIMESTAMPDIFF( SECOND, datetime_watku, datetime_postu )) AS czas_sredni
FROM .... LEFT JOIN .... GROUP BY autor_watku;
MySQL spokojnie da radę, gorzej będzie z automatycznym wyznaczeniem wygrywającego posta i jego czasu (datetime_postu) - bo na pewno nie będzie to ostatni w wątku, już prędzej ostatni w wątku post autora kolejnego wątku, ale też nie zawsze...

SQL ma tutaj ograniczenia, ale moge tu conieco Pig Latinem ugryzc, ktory pozwala mielic rozbudowane grafy procesu ( Pig (programming tool) - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Pig_(programming_tool)) )

zreszta, uproszczenie do tego "ostatni post autora kolejnego watku" pod wzgledem praktycznym bedzie dostatecznie dobre. na 430 postach LLN moze tego nie wyrownac, ale lekkie przeszacowanie mozna przelknac. a juz na pewno dla celow KC partii (moi, fomag), ktore sa przeciez propagandowe ;)



może lepiej nie - wyjdzie kto w pracy albo na jakich zajęciach najwięcej się udzielał. :mrgreen:
to by trzeba ze strefa czasowa uzytkownika zjoinowac, wtedy bedzie dokladnie...

wiem... zboczenie zawodowe... :D nie bede przepraszac, ani tym bardziej wystrzegac sie :)

mxw
09-01-2013, 15:32
SQL ma tutaj ograniczenia, ale moge tu conieco Pig Latinem ugryzc
ok, próbuj i się pochwal.
kodem oczywiście. ;-)



zreszta, uproszczenie do tego "ostatni post autora kolejnego watku" pod wzgledem praktycznym bedzie dostatecznie dobre. na 430 postach LLN moze tego nie wyrownac, ale lekkie przeszacowanie mozna przelknac. a juz na pewno dla celow KC partii (moi, fomag), ktore sa przeciez propagandowe ;)
yes sir! 8-)



to by trzeba ze strefa czasowa uzytkownika zjoinowac, wtedy bedzie dokladnie...
wiem... zboczenie zawodowe... :D nie bede przepraszac, ani tym bardziej wystrzegac sie :)
hłe, hłe, no strefę czasową to wypada uwzględnić już przy TIMESTAMPDIFF(), i najlepiej używać UNIX_TIMESTAMP(), szczególnie przy zmianie czasu, bo Microsoft nie potrafi sobie z tym poradzić od 30 lat.

np. teraz, f*&@#$ck! w sierpniu zdefiniowałem sobie w windowsowym schedulerze Win7/64 zadanie wyświetlania kalendarza na nowy dzień zawsze 4 minuty po północy (dosłownie: "codziennie o 0:04") nawet z ptaszkiem "Synch. w strefach czas." - cokolwiek to oznacza) - i co? było dobrze, ale przyszła zima i kalendarzyk zaczął pokazywać się codziennie o 23:04 - oczywiście pokazując mijający dzień. :twisted:

dinderi
09-01-2013, 16:53
Łoł!!!
Nie udzielałem się w tym dziale pewnie z pół roku już, a mimo to jestem na wysokim, 8 miejscu! Siok!
Kolego Mamrot, składam wyrazu najwyższego podziwu.

fotokor1
09-01-2013, 18:47
Musiałam zamknąć okno coby orzeł -orlica nie wyleciała - 4 miejsce ex aequo i to z taką ekipą no no niezła frajda - lubię to
pozdrawiam

Selena
09-01-2013, 19:42
akustyk statystyka, statystyką, ale... może już coś wrzucisz, żeby ją poprawić ;)